Palermo #42 - The Wire Edition

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δες πως έχει το πράγμα, γιατί είναι πολύ απλό. Δεν αποκλείω ο φρικ να έριξε την ψήφο σε μένα, γιατί ξέρει ότι δεν θα το αφήσω να πέσει κάτω και θα γίνει κουβέντα. Αλλά αν δεν έγινε αυτό, για καλό δεν έγινε... Γιατί;;

Έστω ότι έχει ρόλο που μπορεί να γνωρίζει κάτι. Δεν μπορεί να είναι ο Ντετέκτιβ γιατί η πρώτη νύχτα είναι σήμερα, άρα δεν μπορεί να ρώτησε. Πάει ο Ντετέκτιβ. Μένουν οι καλοί ρόλοι που ξέρουν κάτι για τους μαφιόζους, Πληροφοριοδότης και ΑΜ. Ο φρικ δεν είναι κανένας τυχαίος να πάει να καρφωθεί από το πρώτο του ποστ και να ρισκάρει να φάει κάρφωμα. Δεν θα βοηθούσε κανέναν αυτό. Να ρώτησε με κάρτα; Στον πρώτο γύρο; Πριν καν μιλήσουν όλοι;; Δεν το νομίζω.

Άρα, αυτό που λέω είναι ότι αν δεν έριξε στα κουτουρού την ψήφο του, δύσκολα θα έχει καλό ρόλο. Δεν νομίζω ότι μπορώ να γίνω πιο σαφής νομίζω.


Επίσης, με προβληματίζει πολύ το γεγονός ότι έχουμε 7 άτομα που ψήφισαν και επίσης 7 που ψηφίστηκαν, αυτή η ρευστότητα δεν ξέρω αν είναι για καλό...:hmm:

Απλά οι φράσεις τύπου: "Αυτό που κάνεις, αν δεν είναι αυτό που φαίνεται, μόνο καλό δεν είναι για την ομάδα των πολιτών." είναι φράσεις που εύκολα βάζουν κάποιον στο στόχαστρο, σε άτομα που είναι άπειρα ίσως στο παιχνίδι, είναι στην ομάδα των πολιτών και "χειραγωγούνται" εύκολα απο τέτοια ποστ και φράσεις έμπειρων παιχτών σαν του λόγου σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
κατα πασα πιθανοτητα με την πρωτη δολοφονια σημερα το βραδυ θα αρχιζουν να φαινονται καποια πραγματα εκτος αν θα ειναι καμμια ασχετη δολοφονια
εμενα προσωπικα δεν με πειθει ο δημιουργος της πιτας και πραγματικα μια ψηφο στην αρχη του παιχνιδιου σε εναν ασχετο ( που για αυτον δεν ειναι λογω του παρελθοντος του) δεν ειναι και τοσο τυχαια
υποθετοντας παντως πως ο tsarachaf ειναι σχεδον παντα μαφιοζος αυτο δεν μειωνει τις πιθανοτητες να ειναι και παλι μαφιοζος ? :P
ισως να σκεφτηκε ο piemaker αυτο το πραγμα και να βγαλει εναν αθωο πολιτη εξω
και επισης οπως ειπαν πολλοι αυτη η ησυχια δεν φοηθα πολυ
ισως μερικα απο τα ατομα που παιζουν για πρωτη φορα να μην ξερουν ακριβως τι να κανουν τον σημαντικο ρολο τους και να περιμενουν απο τον αρχηγο να δωσει οδηγιες μεσω σκυπε φβ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Διάλειμμα για διαφημίσεις. Να θυμηθούν οι παλιοί και να μάθουν οι καινούργιοι κι ο Dume:
  • Το πρώτο κλείδωμα της ψηφοφορίας γίνεται στις 20:00. Ποστ ή ψήφος που θα γίνει στις 20:00, ακόμη κι αν προλάβει το κλείδωμα, θα διαγραφεί. Παίζετε μέχρι και 19:59.
  • 20:00-20:05 είμαστε κλειστά, hold you weapons.
  • Στις 20:05 ανοίγουμε κανονικά και παίζετε για ένα 5λεπτο. Ψήφοι και κάρτες που θα γίνουν στις 20:10 είναι δεκτά. Το κλείδωμα θα έρθει 20:11.
  • Στο διάστημα 20:05-20:10 αλλάζετε ψήφους χωρίς αιτιολόγηση. Ποστ που περιέχουν κάτι παραπάνω από ένα όνομα ή μία φράση "αλλάζω την ψήφο μου σε ..." θα διαγράφονται.
  • Στο διάστημα 20:05-20:10 μπορεί να παιχθεί η κάρτα ακύρωσης ψήφου, όχι όμως η κάρτα επιπλέον ψήφου.
  • Οι παραπάνω ώρες ενδέχεται και να χρειαστεί να αλλάξουν αν υπάρξει οποιοδήποτε πρόβλημα. Τότε θα ενημερωθείτε από τη ΣΕ.
  • Η κάρτα ακύρωσης ψήφου, οποιαδήποτε στιγμή κι αν παιχθεί, για να γίνει δεκτή θα πρέπει να αναφέρει και το όνομα του παίχτη του οποίου την ψήφο ακυρώνεται (πχ ακυρώνω την ψήφο του dimijim στον Dumenuke). Ο παίχτης αυτός δεν έχει δικαίωμα να αλλάξει μετά την ψήφο του.
  • Όποιος δεν ψηφίσει μέχρι τις 20:00 γράφεται στο απουσιολόγιο.
  • Σε περίπτωση ισοψηφίας, η ψήφος το Δημάρχου μετράει διπλή. Αν ο Δήμαρχος δεν έχει ψηφίσει κάποιον απ αυτούς που ισοψηφούν, τότε δημιουργείται στο θέμα δημοσκόπηση μεταξύ όσων ισοψηφούν και δίνεται παράταση 1 ώρας για να ψηφίσετε μεταξύ αυτών. Όποιος πήρε απουσία στην ψηφοφορία των 20:00 δε δικαιούται να ψηφίσει στη δημοσκόπηση. Όποιος δεν ψηφίσει στη δημοσκόπηση, δεν παίρνει απουσία. Η δημοσκόπηση είναι φανερή.
Αυτά πάνω-κάτω. Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι βασικό, να μην έκανα κανένα λάθος και κυρίως να αποφύγουμε μπλεξίματα στις ψηφοφορίες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
λοιπόν καμάρια μου
η πρώτη ψήφος μου θα πάει σε ένα άτομο που δεν μίλησε ακόμα
μετά από μεγάλη σκέψη πίνοντας μπύρες :P
το άτομο το λένε
Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 27/7
  1. blue_butterfly --> PieMaker
  2. Drama Prinzessin --> Τάσος97
  3. Eileen --> blue_butterfly
  4. Emilouko --> i_lie_us
  5. i_lie_us
  6. JKaradakov
  7. johnietraf
  8. kleop
  9. Libertus
  10. Nefeli Graf
  11. PieMaker --> tsarachaf
  12. Sommerfeld
  13. thomas l. --> Nefeli Graf
  14. tsarachaf
  15. ultraviolence
  16. ~Melania~
  17. Σπυρακος (^^) --> Drama Prinzessin
  18. Τάσος97 --> JKaradakov

Ψήφοι
1 blue_butterfly
1 Drama Prinzessin
1 i_lie_us
1 JKaradakov
1 Nefeli Graf
1 PieMaker
1 tsarachaf
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Απλά οι φράσεις τύπου: "Αυτό που κάνεις, αν δεν είναι αυτό που φαίνεται, μόνο καλό δεν είναι για την ομάδα των πολιτών." είναι φράσεις που εύκολα βάζουν κάποιον στο στόχαστρο, σε άτομα που είναι άπειρα ίσως στο παιχνίδι, είναι στην ομάδα των πολιτών και "χειραγωγούνται" εύκολα απο τέτοια ποστ και φράσεις έμπειρων παιχτών σαν του λόγου σου.

Και τι θέλεις να πω δηλαδή;; Αναλύω τις σκέψεις μου. Και μάλιστα δεν κατηγόρησα καν τον φρικ, είπα απλά αν δεν είναι το προφανές, καλό δεν παίζει να είναι και ανέλυσα και τους λόγους που το πιστεύω αυτό. Αν είναι από μια απλή παράθεση απόψεων να χειραγωγείται ο κόσμος καλύτερα να το παρατήσουμε από τώρα το παιχνίδι. Μην τρελαινόμαστε από την πρώτη μέρα.

κατα πασα πιθανοτητα με την πρωτη δολοφονια σημερα το βραδυ θα αρχιζουν να φαινονται καποια πραγματα εκτος αν θα ειναι καμμια ασχετη δολοφονια
εμενα προσωπικα δεν με πειθει ο δημιουργος της πιτας και πραγματικα μια ψηφο στην αρχη του παιχνιδιου σε εναν ασχετο ( που για αυτον δεν ειναι λογω του παρελθοντος του) δεν ειναι και τοσο τυχαια
υποθετοντας παντως πως ο tsarachaf ειναι σχεδον παντα μαφιοζος αυτο δεν μειωνει τις πιθανοτητες να ειναι και παλι μαφιοζος ? :P
ισως να σκεφτηκε ο piemaker αυτο το πραγμα και να βγαλει εναν αθωο πολιτη εξω
και επισης οπως ειπαν πολλοι αυτη η ησυχια δεν φοηθα πολυ
ισως μερικα απο τα ατομα που παιζουν για πρωτη φορα να μην ξερουν ακριβως τι να κανουν τον σημαντικο ρολο τους και να περιμενουν απο τον αρχηγο να δωσει οδηγιες μεσω σκυπε φβ :P

Μιλώντας καθαρά μαθηματικά, η αλήθεια είναι ότι τίποτα δεν εμποδίζει κάποιον να τυχαίνει συχνά τον ίδιο ρόλο. Οπότε δεν μπορείς να το πεις αυτό και είναι και λανθασμένη σκέψη.

Ναι, η αλήθεια είναι ότι θα αρχίσουμε να καταλαβαίνουμε περισσότερα από αύριο το μεσημέρι και μετά...

Υγ. 8 ψήφισαν, 8 ψηφίστηκαν...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
κατα πασα πιθανοτητα με την πρωτη δολοφονια σημερα το βραδυ θα αρχιζουν να φαινονται καποια πραγματα εκτος αν θα ειναι καμμια ασχετη δολοφονια
εμενα προσωπικα δεν με πειθει ο δημιουργος της πιτας και πραγματικα μια ψηφο στην αρχη του παιχνιδιου σε εναν ασχετο ( που για αυτον δεν ειναι λογω του παρελθοντος του) δεν ειναι και τοσο τυχαια
υποθετοντας παντως πως ο tsarachaf ειναι σχεδον παντα μαφιοζος αυτο δεν μειωνει τις πιθανοτητες να ειναι και παλι μαφιοζος ? :P
ισως να σκεφτηκε ο piemaker αυτο το πραγμα και να βγαλει εναν αθωο πολιτη εξω
και επισης οπως ειπαν πολλοι αυτη η ησυχια δεν φοηθα πολυ
ισως μερικα απο τα ατομα που παιζουν για πρωτη φορα να μην ξερουν ακριβως τι να κανουν τον σημαντικο ρολο τους και να περιμενουν απο τον αρχηγο να δωσει οδηγιες μεσω σκυπε φβ :P

συμφωνω, πολυ κουλή αυτη η τυχαια ηψηφος του piemaker,ισως για να ριξει σταχτη στα ματια; ίσως επειδη ηθελε να ψηφισει καποιον τυχαία; ίσως ειναι πλεκτανη ενος μεγαλου σχεδιου; πολλα τα ερωτηματα :P

Η ψηφος μου θα ερθει αργοτερα, θελω να δω περαιτέρω κινησεις :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Κάπου εδώ θα σας αφήσω εγώ παιδιά γιατί φεύγω για δουλειά, θα γυρίσω αργά το βράδυ ελπίζω μέχρι τότε να έχει ξεδιαλύνει κάπως το πεδίο. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Τι ωραία, καιρό είχαμε να σφαχτούμε:P!! Κι επειδή βαριέμαι αφάνταστα τα καλωσορίσματα, λέω να ρίξω από τώρα την ψήφο μου, μπας και αρχίσει να ρολάρει το παιχνίδι από νωρίς. Είναι γνωστό σε όλους τους "παλέμαχους" πως ο tsarachaf, αν και εξαιρετικός παίχτης, είναι πάντα (καλά, σχεδόν πάντα:P) μαφιόζος. Οπότε, με συνοπτικές διαδικασίες, ψόφος εεε... συγνώμη ψήφος στον tsarachaf
Σκέφτηκα και εγώ στην αρχή να ψηφίσω τον tsarachaf, ωστόσο είπα να μην το πάω τόσο επιπόλαια και τυχαία λόγω των προηγούμενων παιχνιδιών και αντίστοιχα των ρόλων του. Εν μέρει, δικαιολογείσαι, γιατί είναι καλός παίχτης και θα μπορούσε να "ελιχθεί" και να απομακρύνει μερικώς τυχόν υποψίες για τον ρόλο του, αλλά δεν θα πράξω το ίδιο, γιατί θέλω να σκεφτώ λιγάκι περισσότερο, ποιον θα ψηφίσω.
Φίλε Καραντάκοβββββ και η Λώρα από το μικρό σπίτι στο λιβάδι να είσαι, με αυτό το avatar δεν πείθεις κανέναν:P...
Το συγκεκριμένο avatar το έχει μήνες τώρα. Αυτό σε πείραξε;

Έφαγα κάνα 2ωρο για να διαβάσω το προηγούμενο παλέρμο που παίχτηκε (το οποίο απ' όσο κατάλαβα δεν ήταν και υπόδειγμα παιχνιδιού).
Ελπίζω το γεγονός ότι είναι η πρώτη μου φορά να μην με κάνει να παίξω τραγικά και να με θάβετε :(

Ας κερδίσουν οι καλύτεροι :P
Οι περισσότεροι παίκτες που ήταν αρχάριοι και ήταν στην μαφία κάτι τέτοια έλεγαν. Υπήρχαν βέβαια και οι εξαιρέσεις. Ελπίζω, απλά να έχεις συγκλονιστεί από το παλέρμο που διάβασες και τις φοβερές ανατροπές του, και να συνεχίζεις παίζοντας καλύτερα. :P

έμενα του Τάσου με θυμίζει έναν μπατίρη που το έχει ρίξει στο ποτό :P
καλημέρες :D

από ότι βλέπω το γράψανε όλοι το παλέρμο κ πήγαν θάλασσα :P
λοιπόν καμάρια μου
η πρώτη ψήφος μου θα πάει σε ένα άτομο που δεν μίλησε ακόμα
μετά από μεγάλη σκέψη πίνοντας μπύρες :P
το άτομο το λένε
Nefeli Graf
Ο άνθρωπος, που συνεισφέρει τρομερά στο παιχνίδι, έτσι;
Εσύ δεν ήσουν, που στο προηγούμενο, το έπαιζες αθώος και τελικά ήσουν στην μαφία ή κάνω λάθος; Και εκεί δεν θυμάμαι και τρομερά post από εσένα.
Και τώρα ψηφίζεις εμένα, γιατί δεν έχεις δικαιολογία και απλά είμαι ο εύκολος στόχος και η μόνη που δεν μίλησε. Ναι με έπιασες, οργάνωνα την ομάδα μου.

2-3 δεν εχουν μιλήσει ακόμα, γιατι τετοια σιωπη; :P

εκτος αν θελουν να ριξουν σταχτη στα ματια
Βλέπω, όσους σπαμμάρουν και όσους προσπαθούν να δημιουργήσουν υποψίες. Και προσπαθώ να μην κάνω λάθος επιλογή, αν γίνεται.

Αν θες να διαβάσεις καλά Παλέρμο, διάβασε το 40 που θυμάμαι σίγουρα, που είχαν παίξει πολύ καλά τόσο οι πολίτες όσο και οι μαφιόζοι. Και γενικά Παλέρμο που έχουν κρατήσει πολύ.
Υπόδειγμα παιχνιδιού.:P

Επιτέλους άρχισε να παίρνει ξανά λίγη ζωντάνια το θέμα, νόμιζα θα έφευγα για δουλειά και δε θα είχε ειπωθεί τίποτα άλλο. :P Βλέπω εμφανίστηκε και ο Sommerfeld, μας μένει το Νεφελάκι τώρα. :shifty:
Συγγνώμη που καθυστέρησα να μιλήσω. Αλλά μην επαναλαμβάνομαι, έγραψα παραπάνω τους λόγους.
Μην με κρίνεις επιπόλαια, όπως στο προηγούμενο παιχνίδι. :bleh:
Α, να θυμίσω, ότι δεν ήμουν πάντοτε και ο πιο ενεργός παίκτης, οπότε μην σχολιάζετε την απουσία μου και τα λιγοστά post, που έκανα και θα κάνω.

Υγ. 8 ψήφισαν, 8 ψηφίστηκαν...:hmm:
Και η επιπολαιότητα πάει και έρχεται σε κάποιους παίκτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Καλα και εσυ ουλτρα μετα την αρχη του παιχνιδιου αλλαξες αβαταρ και εβαλες τον νονο σε αλλη βερσιον:P
Μου φαινεται περιεργο εμενα
Ισως απο τον ενθουσιασμο σου για τον ρολο να το εκανες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Νομίζω και εγώ ότι χρειάζεται να αρχίσουμε να τσιγκλάμε ο ένας τον άλλον όχι για να αρχίσουμε να τσακωνόμαστε μεταξύ μας αλλά για να αρχίσουν να φαίνονται τυχόν αδυναμίες είτε τυχόν καλύψεις που μπορεί να κάνουν οι μαφιόζοι μεταξύ τους αν και δε νομίζω ότι θα αρχίσουν από τώρα να καλύπτουν ο ένας τον άλλον είναι λίγο ριψοκίνδυνο.
Agreed! Πάμε λοιπόν :P

Έστω ότι έχει ρόλο που μπορεί να γνωρίζει κάτι. Δεν μπορεί να είναι ο Ντετέκτιβ γιατί η πρώτη νύχτα είναι σήμερα, άρα δεν μπορεί να ρώτησε. Πάει ο Ντετέκτιβ. Μένουν οι καλοί ρόλοι που ξέρουν κάτι για τους μαφιόζους, Πληροφοριοδότης και ΑΜ. Ο φρικ δεν είναι κανένας τυχαίος να πάει να καρφωθεί από το πρώτο του ποστ και να ρισκάρει να φάει κάρφωμα. Δεν θα βοηθούσε κανέναν αυτό. Να ρώτησε με κάρτα; Στον πρώτο γύρο; Πριν καν μιλήσουν όλοι;; Δεν το νομίζω.

Άρα, αυτό που λέω είναι ότι αν δεν έριξε στα κουτουρού την ψήφο του, δύσκολα θα έχει καλό ρόλο. Δεν νομίζω ότι μπορώ να γίνω πιο σαφής νομίζω.
Δηλαδή αν βγει τώρα και πει "Μην αγχώνεστε, τυχαία ψήφισα" εσύ θα είσαι καλυμμένος; :hehe:
Και ισχύει, ο λόγος ήταν λίγο "ξύλινος"

θα ήταν αγένεια να μην έκανα και εγώ ένα πρώτο post:P
Αυτοι που δεν ποσταραν ακομη μπορει οντως να εκαναν την καλη δουλεια και να πηγαν θαλασσα...Ειναι νωρίς ακομη για να βγαλω συμπερασμα εκ του ασφαλούς

Μα δε ζητάμε εκ του ασφαλούς συμπεράσματα την πρώτη μέρα (τουλάχιστον εγώ!)
Ακόμη και το μέντιουμ δε ξέρει τι γίνεται (αστειάκι με κανόνες! καλό; ε; :redface: )



Δεν πιστεύω ότι αυτές οι κατηγορίες έχουν κάποια βάση, θα ήταν όντως ανόητο να αποκαλυφθούν ήδη οι ρόλοι που ξέρουν κάτι. Αυτό είπα κι εγώ αλλά θα σου πω το σκεπτικό. Οι μαφιόζοι πρέπει να οργανωθούν, πρέπει να μιλήσουν με τον αρχηγό, να αποφασίσουν την τακτική που θα ακολουθήσουν, ποιος θα είναι ο ήσυχος, αυτός που πάντα θα λείπει, αυτός που θα πάει με τα νερά των άλλων κλπ. Συνήθως δεν ρισκάρουν να μιλήσουν πριν πάρουν ''εντολή''. Αλλά φυσικά υπάρχουν και αυτοί που θα μίλησαν εντελώς αθώα...:whistle:

Για να είμαστε ακριβείς, δεν είναι κατ' ανάγκην έτσι.. Σε παλαιότερα παλέρμο, υπήρχαν παίκτες οι οποίοι ενσυνείδητα έμπαιναν από την πρώτη-δεύτερη μέρα υπερβολικά δυναμικά και πρακτικά "έλεγαν" τους ρόλους τους, προκειμένου είτε τους σκότωναν αργότερα είτε όχι, να ζορίσουν από την αρχή τους μαφιόζους, πριν προλάβουν να "συνταχθούν". Just saying, έχει γίνει και αυτό (αν θυμάμαι καλά!)
Από την άλλη, δεν είναι μόνο το πόσο μιλάς, όσο το τι λες! Δηλαδή, υπάρχουν ακόμη και τώρα άτομα τα οποία τυπικά έχουν κάνει δημοσίευση, αλλά πρακτικά δεν έχουν πει τίποτα ουσιαστικό. Οπότε, γνώμη μου είναι πως ακόμη δεν μπορούμε να λάβουμε μία ...σιγή ως de facto απόδειξη ότι κάποιος είναι μαφιόζος.
Γιατί και λογικά να το δούμε, το θεωρώ απίθανο να μην έχει μιλήσει κανένας μαφιόζος (και απλά να μας βλέπουν και να γελάνε! :hehe: ). Θεωρώ ότι τουλάχιστον οι μισοί θα έχουν κάνει post.
Αυτά συμπληρωματικά σε αυτό που και οι δυο μας είπαμε νωρίτερα... (Σε αυτό θα ήθελα να δω και τον σχολιασμό του tsarachaf, όπως είπε).

Και τι θέλεις να πω δηλαδή;; Αναλύω τις σκέψεις μου. Και μάλιστα δεν κατηγόρησα καν τον φρικ, είπα απλά αν δεν είναι το προφανές, καλό δεν παίζει να είναι και ανέλυσα και τους λόγους που το πιστεύω αυτό. Αν είναι από μια απλή παράθεση απόψεων να χειραγωγείται ο κόσμος καλύτερα να το παρατήσουμε από τώρα το παιχνίδι. Μην τρελαινόμαστε από την πρώτη μέρα.
Καμάρι μου, δε σου θίξαμε την παρρησία, μη συγχύζεσαι! :1eye:

Ο Τάσος πολύ ξαφνικά δεν έφυγε μόλις έπεσε το σχόλιο περί ενθουσιασμού και ρόλου;

P.S: Δεν είμαι σίγουρη αν θα μπορέσω να κάνω post πριν τις 8 γιατί θα είμαι αποκλειστικά από κινητό!
Θα προσπαθώ να σας παρακολουθώ όμως! Ciao! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Καλα και εσυ ουλτρα μετα την αρχη του παιχνιδιου αλλαξες αβαταρ και εβαλες τον νονο σε αλλη βερσιον:P
Μου φαινεται περιεργο εμενα
Ισως απο τον ενθουσιασμο σου για τον ρολο να το εκανες

ειπα να το κανω λιγο more like Παλερμο :P Δε συμβολιζει κατι..υποθέτω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ήρθα κι εγώ :D

Ή απλώς έκανα κ γω μια υπόθεση βασιζόμενη στη δικη σας . :P Δεν έριξα κατηγορίες αλλα νομίζω ότι μιας κ ειναι πρώτος γύρος καλό ειναι να εξετάζουμε ολα τα ενδεχόμενα κ να θεωρούνται όλοι ύποπτοι .
Όλοι ύποπτοι είμαστε στην αρχή ειδικά, όποια κίνηση και να κάνουμε :P

Για να είμαστε ακριβείς, δεν είναι κατ' ανάγκην έτσι.. Σε παλαιότερα παλέρμο, υπήρχαν παίκτες οι οποίοι ενσυνείδητα έμπαιναν από την πρώτη-δεύτερη μέρα υπερβολικά δυναμικά και πρακτικά "έλεγαν" τους ρόλους τους, προκειμένου είτε τους σκότωναν αργότερα είτε όχι, να ζορίσουν από την αρχή τους μαφιόζους, πριν προλάβουν να "συνταχθούν". Just saying, έχει γίνει και αυτό (αν θυμάμαι καλά!)
Από την άλλη, δεν είναι μόνο το πόσο μιλάς, όσο το τι λες! Δηλαδή, υπάρχουν ακόμη και τώρα άτομα τα οποία τυπικά έχουν κάνει δημοσίευση, αλλά πρακτικά δεν έχουν πει τίποτα ουσιαστικό. Οπότε, γνώμη μου είναι πως ακόμη δεν μπορούμε να λάβουμε μία ...σιγή ως de facto απόδειξη ότι κάποιος είναι μαφιόζος.
Γιατί και λογικά να το δούμε, το θεωρώ απίθανο να μην έχει μιλήσει κανένας μαφιόζος (και απλά να μας βλέπουν και να γελάνε! :hehe: ). Θεωρώ ότι τουλάχιστον οι μισοί θα έχουν κάνει post.
Αυτά συμπληρωματικά σε αυτό που και οι δυο μας είπαμε νωρίτερα... (Σε αυτό θα ήθελα να δω και τον σχολιασμό του tsarachaf, όπως είπε).

Καλά σίγουρα αλλά προς το παρόν δε έχουμε καμία τρανταχτή κίνηση για να σε ωθήσει στο συμπέρασμα ότι ''α,αυτός κάτι ξέρει''. Άσε που το γεγονός ότι ψηφίζουν όλοι "τυχαία" βοηθάει την μαφία γιατί θα κρυφτεί και αυτή πίσω από όλο αυτό. Η ψηφοφορία δεν έχει καμία κατεύθυνση, όλο αυτό το σκηνικό βοηθάει να φύγει ένας αθώος στον πρώτο γύρο.

Δεν μπορώ να αποφασίσω τι θα ψηφίσω...:hmm:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,108 μηνύματα.
Καλημέρα στο Παλέρμο. (Αν το δεις με ώρα USA είναι πρωί δηλαδή, καταλαβαίνετε).. :)

Όσον αφορά την πρωτιά, πόσες φορές έχουν κρυφτεί άτομα πίσω από αυτήν την καραμέλα... ;)

Βιάζεσαι για τον χαμούλη εσύ; :redface::

Βιαζόμουν αλλά τον γυρίσατε σε εμένα :P

Γιατί τέτοια αγωνία εσύ; :P

Γιατί ήθελα να παίξω Παλέρμο από το τελευταίο που έγινε το 13 και δεν μπορούσα!
Αλλά ποιον να πείσεις εδώ μέσα. Είναι όλοι πιο καχύποπτοι και από γιαγιάδες μέσα σε τρόλεϊ (το 21 συγκεκριμένα).

Αν θες να διαβάσεις καλά Παλέρμο, διάβασε το 40 που θυμάμαι σίγουρα, που είχαν παίξει πολύ καλά τόσο οι πολίτες όσο και οι μαφιόζοι. Και γενικά Παλέρμο που έχουν κρατήσει πολύ.

Επίσης, μην αρχίζουμε πάλι αυτά τα είμαι καινούριος κλπ κλπ, δεν δίνουν ασυλία σε κανέναν πια...

1. Είδα 30 άτομα συμμετοχές και βαρέθηκα
2. Μια διαολεμένη κουβέντα είπα και αρχίσατε ήδη τα παράπονα, αλλά ok, πήρα το μάθημα μου i guess :/:

Ποια ομάδα θα σου γκρινιάξει βρε; :whistle:

Η ομάδα μου :whistle:
(μπορεί να γίνει infinite loop αυτό το πράγμα:P)

Ψηφίζω τον i_lie_us γιατί απ' τους λίγους που μίλησαν δεν μου κάθισε καλά το post του περί "αγωνίας " και το πόσο αρχάριος είναι. Και πάλι φυσικά δεν μπορώ να σχηματίσω άποψη από τον 1ο γύρο. Οπότε κατά κάποιον τρόπο ρανδομ σοτ εκεί.

Καλοφάγωτη. Δεν υπάρχει πόσο αρχάριος, είμαι πρωτάρης. Για να με ψηφίζεις θα 'χεις τα δίκια σου πάντως. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να φάνηκε έτσι ρε παιδί μου. Ok, άλλοι ψήφισαν Παπαντρέο, υπάρχουν χαζοί τρόποι να χαλάσεις αυτό το όπλο σου :P
Καρδούλα γιατί σε συμπαθώ όμως :redface:

Και για να τελειώσω και το θέμα του ξεπαρθενιάσματος. Είμαι εδώ να καταπιώ :redface: ό,τι κατηγορίες και βολές έχετε να μου ρίξετε (είτε αφορούν το ρόλο που έχω είτε που απλά είπα αυτό που σκεφτόμουν ο άνθρωπας) και να υποστώ βουβά το μαρτύριο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Για λιγο σας αφησα και εγινε χαμος με κατεβατα εδω.Επειδη βαριεμαι να βαζω πολλαπλες παραθεσεις και να σχολιαζω (θα το κανω τις επομενες μερες)δινω την ψηφο μου στον Τάσο97 για τον απλο λογο οτι ισως απο τον ενθουσιασμο του φανερωσε τον ρολο του.
Μπορει να κανω και λαθος φυσικα,αλλα who knows...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.

Και για να τελειώσω και το θέμα του ξεπαρθενιάσματος. Είμαι εδώ να καταπιώ :redface: ό,τι κατηγορίες και βολές έχετε να μου ρίξετε (είτε αφορούν το ρόλο που έχω είτε που απλά είπα αυτό που σκεφτόμουν ο άνθρωπας) και να υποστώ βουβά το μαρτύριο :/:

Ο σκοπός είναι να κάνουμε κουβέντα Ηλία :P με επιχειρήματα, όχι βουβά και αγόγγυστα να τα δεχόμαστε όλα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 27/7
  1. blue_butterfly --> PieMaker
  2. Drama Prinzessin --> Τάσος97
  3. Eileen --> blue_butterfly
  4. Emilouko --> i_lie_us
  5. i_lie_us
  6. JKaradakov
  7. johnietraf
  8. kleop --> Τάσος97
  9. Libertus
  10. Nefeli Graf
  11. PieMaker --> tsarachaf
  12. Sommerfeld
  13. thomas l. --> Nefeli Graf
  14. tsarachaf
  15. ultraviolence
  16. ~Melania~
  17. Σπυρακος (^^) --> Drama Prinzessin
  18. Τάσος97 --> JKaradakov

Ψήφοι
2 Τάσος97
1 blue_butterfly
1 Drama Prinzessin
1 i_lie_us
1 JKaradakov
1 Nefeli Graf
1 PieMaker
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Σκέφτηκα και εγώ στην αρχή να ψηφίσω τον tsarachaf, ωστόσο είπα να μην το πάω τόσο επιπόλαια και τυχαία λόγω των προηγούμενων παιχνιδιών και αντίστοιχα των ρόλων του. Εν μέρει, δικαιολογείσαι, γιατί είναι καλός παίχτης και θα μπορούσε να "ελιχθεί" και να απομακρύνει μερικώς τυχόν υποψίες για τον ρόλο του, αλλά δεν θα πράξω το ίδιο, γιατί θέλω να σκεφτώ λιγάκι περισσότερο, ποιον θα ψηφίσω.

Σόρρυ που θα γίνω κακούλης, αλλά ρε παιδιά τι σημαίνει αυτό; Θα μπορούσε να ελιχθει; Δεν καταλαβαίνω αυτή την λογική εννοώ και θέλω να μου την εξηγήσεις. Δεν έχω θέμα να με κατηγορήσει κανείς, αρκεί να το κάνει με κάποιο λογικό επιχείρημα και όχι επειδή "είμαι καλός παίκτης" ή ήμουν μαφιόζος πιο παλιά.

Ο άνθρωπος, που συνεισφέρει τρομερά στο παιχνίδι, έτσι;
Εσύ δεν ήσουν, που στο προηγούμενο, το έπαιζες αθώος και τελικά ήσουν στην μαφία ή κάνω λάθος; Και εκεί δεν θυμάμαι και τρομερά post από εσένα.
Και τώρα ψηφίζεις εμένα, γιατί δεν έχεις δικαιολογία και απλά είμαι ο εύκολος στόχος και η μόνη που δεν μίλησε. Ναι με έπιασες, οργάνωνα την ομάδα μου.

Ακριβώς πιο πάνω έλεγες ότι δεν θα ασχοληθείς με το τι ρόλο είχε ο καθένας στο προηγούμενο, θυμάσαι;;

Δεν ξέρω τι ρόλο βαράει στο παιχνίδι, απλώς το σχολιάζω γιατί φαίνεται να έχεις δυο μέτρα και δυο σταθμά σ'αυτά που λες...


Δηλαδή αν βγει τώρα και πει "Μην αγχώνεστε, τυχαία ψήφισα" εσύ θα είσαι καλυμμένος; :hehe:
Και ισχύει, ο λόγος ήταν λίγο "ξύλινος"

Πραγματικά πιστεύεις ότι υπάρχει περίπτωση να επαναπαυθώ αν βγει και πει αυτό;; Ειδικά ο φρικ;; Απλώς δεν θα βιαστώ να πω, είναι μαφιόζος, ας τον βγάλουμε.

Γιατί ξύλινος ρε Ζωίτσα;; Οκ, να το δεχτώ ότι είμαι λίγο σκουριασμένος από τον πολύ καιρό που έχω να παίξω, αλλά τώρα με πληγώνεις...:/:


Για να είμαστε ακριβείς, δεν είναι κατ' ανάγκην έτσι.. Σε παλαιότερα παλέρμο, υπήρχαν παίκτες οι οποίοι ενσυνείδητα έμπαιναν από την πρώτη-δεύτερη μέρα υπερβολικά δυναμικά και πρακτικά "έλεγαν" τους ρόλους τους, προκειμένου είτε τους σκότωναν αργότερα είτε όχι, να ζορίσουν από την αρχή τους μαφιόζους, πριν προλάβουν να "συνταχθούν". Just saying, έχει γίνει και αυτό (αν θυμάμαι καλά!)
Από την άλλη, δεν είναι μόνο το πόσο μιλάς, όσο το τι λες! Δηλαδή, υπάρχουν ακόμη και τώρα άτομα τα οποία τυπικά έχουν κάνει δημοσίευση, αλλά πρακτικά δεν έχουν πει τίποτα ουσιαστικό. Οπότε, γνώμη μου είναι πως ακόμη δεν μπορούμε να λάβουμε μία ...σιγή ως de facto απόδειξη ότι κάποιος είναι μαφιόζος.
Γιατί και λογικά να το δούμε, το θεωρώ απίθανο να μην έχει μιλήσει κανένας μαφιόζος (και απλά να μας βλέπουν και να γελάνε! :hehe: ). Θεωρώ ότι τουλάχιστον οι μισοί θα έχουν κάνει post.
Αυτά συμπληρωματικά σε αυτό που και οι δυο μας είπαμε νωρίτερα... (Σε αυτό θα ήθελα να δω και τον σχολιασμό του tsarachaf, όπως είπε).

Ναι, συμφωνω γενικά.
Έχει όντως παρατηρηθεί στο παρελθόν παίκτες να προσπαθούν να ψιλοκαρφωθούν για να επηρεάσουν την πορεία του παιχνιδιού, αλλά η αλήθεια είναι ότι τώρα δεν το θεωρώ πολύ πιθανόν να συμβεί σε αυτή την φάση, γιατί είμαστε λίγοι παίκτες και υπάρχει κίνδυνος αυτό να πάει πολύ άσχημα.

Βασικά, σίγουρα έχουν μιλήσει όλοι οι μαφιόζοι, γιατί όλοι οι παίκτες έχουν ποστάρει. Τώρα το τι έχουν πει είναι άλλο θέμα...

Επίσης θεωρώ ότι αποκλείεται όλοι όσοι δεν έχουν μιλήσει ιδιαίτερα να είναι μαφιόζοι, αλλά σίγουρα μπορεί να κρύβεται κάποιος μαφιόζος, αλλά ακόμη είναι πολύ νωρίς για να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα, συν ότι το καλοκαίρι είναι περίεργη περίοδος για την συμμετοχή στο παιχνίδι. Όπως θεωρώ ότι σίγουρα και κάποιοι μαφιόζοι θα επιλέξουν να εκτεθούν και να συμμετέχουν αρχικά, γιατί δύσκολα θα μας αφήσουν να σφαζόμαστε χωρίς να προσπαθήσουν να επηρεάσουν την κατάσταση.

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Καμάρι μου, δε σου θίξαμε την παρρησία, μη συγχύζεσαι! :1eye:

Απλά δεν κατάλαβα το όλο χώσιμο, επειδή ανέλυσα την σκέψη μου, γιατί απ'όσο ξέρω αυτό είναι το ζητούμενο για να προχωρήσει το παιχνίδι.

Για λιγο σας αφησα και εγινε χαμος με κατεβατα εδω.Επειδη βαριεμαι να βαζω πολλαπλες παραθεσεις και να σχολιαζω (θα το κανω τις επομενες μερες)δινω την ψηφο μου στον Τάσο97 για τον απλο λογο οτι ισως απο τον ενθουσιασμο του φανερωσε τον ρολο του.
Μπορει να κανω και λαθος φυσικα,αλλα who knows...:whistle:

Να και η πρώτη ψήφος που πηγαίνει στο ίδιο άτομο, μάλλον θ'αρχίσει να τσουλάει η κατάσταση... Βέβαια το γιατί εμένα προσωπικά δεν με καλύπτει καθόλου, αλλά θα το σχολιάσω πιο μετά, ανάλογα με το τι θα συμβεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
κατα πασα πιθανοτητα με την πρωτη δολοφονια σημερα το βραδυ θα αρχιζουν να φαινονται καποια πραγματα εκτος αν θα ειναι καμμια ασχετη δολοφονια
εμενα προσωπικα δεν με πειθει ο δημιουργος της πιτας και πραγματικα μια ψηφο στην αρχη του παιχνιδιου σε εναν ασχετο ( που για αυτον δεν ειναι λογω του παρελθοντος του) δεν ειναι και τοσο τυχαια
υποθετοντας παντως πως ο tsarachaf ειναι σχεδον παντα μαφιοζος αυτο δεν μειωνει τις πιθανοτητες να ειναι και παλι μαφιοζος ? :P
ισως να σκεφτηκε ο piemaker αυτο το πραγμα και να βγαλει εναν αθωο πολιτη εξω
και επισης οπως ειπαν πολλοι αυτη η ησυχια δεν φοηθα πολυ
ισως μερικα απο τα ατομα που παιζουν για πρωτη φορα να μην ξερουν ακριβως τι να κανουν τον σημαντικο ρολο τους και να περιμενουν απο τον αρχηγο να δωσει οδηγιες μεσω σκυπε φβ :P

συμφωνω, πολυ κουλή αυτη η τυχαια ηψηφος του piemaker,ισως για να ριξει σταχτη στα ματια; ίσως επειδη ηθελε να ψηφισει καποιον τυχαία; ίσως ειναι πλεκτανη ενος μεγαλου σχεδιου; πολλα τα ερωτηματα :P

Η ψηφος μου θα ερθει αργοτερα, θελω να δω περαιτέρω κινησεις :shifty:
Μόνο εμένα μου φαίνεται κάπως αυτή η "στοιχομηθεία";
Καλα και εσυ ουλτρα μετα την αρχη του παιχνιδιου αλλαξες αβαταρ και εβαλες τον νονο σε αλλη βερσιον:P
Μου φαινεται περιεργο εμενα
Ισως απο τον ενθουσιασμο σου για τον ρολο να το εκανες
:confused: Wat?
Για λιγο σας αφησα και εγινε χαμος με κατεβατα εδω.Επειδη βαριεμαι να βαζω πολλαπλες παραθεσεις και να σχολιαζω (θα το κανω τις επομενες μερες)δινω την ψηφο μου στον Τάσο97 για τον απλο λογο οτι ισως απο τον ενθουσιασμο του φανερωσε τον ρολο του.
Μπορει να κανω και λαθος φυσικα,αλλα who knows...:whistle:
Εγώ το εκλαμβάνω ως, δεν έχω κατι να πω και περιμένω τα κύματα που θα σχηματισθούν αργότερα για να τα ακολουθήσω γράφοντας και 2-3 γραμμες. Δεν ξέρω εμένα αυτό μου βγάζει το ποστ σου.

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι να ψηφίσω, έχω μια υποψία, αλλά θα περιμένω λίγο ακόμα.
Curiouser and curiouser...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εδω εγω δε θυμαμαι πως επαιζα διαδικτυακα πριν 2 χρονια θυμαστε εσεις:hehe::hehe:
Θυμόμαστε όλοι οι υπόλοιποι, μη φοβού.

[...]

Αρκετά ενδιαφέρον το γεγονός ότι ήταν οι πρώτοι πρώτοι που έριξαν ψήφο....Θα μπορούσε να ξέρουν κάτι παραπάνω σχετικά με τους ρόλους των παιχτών...Ή μπορεί απλά να ρίχνουν σταχτι στα ματια των υπολοιπων...
[...]
Συνήθως δε ρίχνω ψήφο ποτέ τόσο νωρίς αλλά chill 2 χρόνια έχουμε να παίξουμε, νομίζω κάποιοι χαρήκαμε ιδιαίτερα. Αλλά ως εκεί. Πέρα απο αυτό δε δικαιολογούμαι, αλλά με τι λογική θα δώσεις ψήφο στην αρχή;
Ευχαριστώ Σπύρο μου για την ψήφο σου! :P Εξάλλου πρώτος γύρος είναι και δεν μπορεί να σχηματίσει κανείς άποψη (πέρα από τους μαφιόζους). Θα ψηφίσω κι εγώ τώρα γιατί δεν ξέρω αν θα ξαναμπώ αργότερα. Ζητώ συγγνώμη προς την ΣΕ, αλλά είμαι από κινητό και δεν μπορώ να βάλω χρώμα κτλ. :redface: ΨΗΦΙΖΩ ΤΑΣΟΣ97, γιατί τον βλέπω πολύ ενεργό και ενθουσιασμένο κι αυτό τον κάνει ένοχο στα μάτια μου..μπορεί να κάνω λάθος, θα δείξει στην πορεία.
Η Κλεοπάτρα είναι αυτή; Κάνουμε δίδυμο με το Σπυράκο για να μην επιτεθούν στο Σπύρο όταν (και αν) απποκαυφθεί πως ουδεμία σχέση έχεις με τους πολίτες (πέραν της σφαγής). Πας και με ψηφίζεις, εσύ μάλιστα, χρησιμοποιώντας ως δικαιολογία τον ενθουσιασμό. Λες και στα άλλα παλέρμο όταν αρχίζαμε ήμουν η Μεγάλη Παρασκευή. Και ψηφίζεις εμένα λόγω ενθουσιασμού. Είναι σα να πας να δώσεις ψήφο σε κάποιον άλλο παλιό του παλέρμο και να κατηγορήσεις για ενθουσιασμό. Ναι με επεισες. Για την ψήφο στα τέτοια μου, αλλά ο χριστός κ η μάνα του με τη δικαιολογία "ενθουσιάστηκε ο τάδε"
[...]
Έστω ότι έχει ρόλο που μπορεί να γνωρίζει κάτι. Δεν μπορεί να είναι ο Ντετέκτιβ γιατί η πρώτη νύχτα είναι σήμερα, άρα δεν μπορεί να ρώτησε. Πάει ο Ντετέκτιβ. Μένουν οι καλοί ρόλοι που ξέρουν κάτι για τους μαφιόζους, Πληροφοριοδότης και ΑΜ. Ο φρικ δεν είναι κανένας τυχαίος να πάει να καρφωθεί από το πρώτο του ποστ και να ρισκάρει να φάει κάρφωμα. Δεν θα βοηθούσε κανέναν αυτό. Να ρώτησε με κάρτα; Στον πρώτο γύρο; Πριν καν μιλήσουν όλοι;; Δεν το νομίζω.

Άρα, αυτό που λέω είναι ότι αν δεν έριξε στα κουτουρού την ψήφο του, δύσκολα θα έχει καλό ρόλο. Δεν νομίζω ότι μπορώ να γίνω πιο σαφής νομίζω.[...]
το κρατάω στο μυαλό μου για αργότερα.
Κάπου εδώ θα σας αφήσω εγώ παιδιά γιατί φεύγω για δουλειά, θα γυρίσω αργά το βράδυ ελπίζω μέχρι τότε να έχει ξεδιαλύνει κάπως το πεδίο. :happy:
ρίξαμε την ψήφο και γεια σας φάση ε;
[...]

Μα δε ζητάμε εκ του ασφαλούς συμπεράσματα την πρώτη μέρα (τουλάχιστον εγώ!)
Ακόμη και το μέντιουμ δε ξέρει τι γίνεται (αστειάκι με κανόνες! καλό; ε; :redface: )

η φάση πάει κάπως έτσι

[...]
Ο Τάσος πολύ ξαφνικά δεν έφυγε μόλις έπεσε το σχόλιο περί ενθουσιασμού και ρόλου;
Ο Τάσος έφυγε γιατί όσο ήμουν μέσα δεν κουνιόταν φύλλο και πήγα για καφέ στις 9 το βράδυ χθες και γύρισα σπίτι 10:30 το πρωι και ξύπνησα πριν μισή ώρα.
[...]
Καλοφάγωτη. Δεν υπάρχει πόσο αρχάριος, είμαι πρωτάρης. Για να με ψηφίζεις θα 'χεις τα δίκια σου πάντως. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να φάνηκε έτσι ρε παιδί μου. Ok, άλλοι ψήφισαν Παπαντρέο, υπάρχουν χαζοί τρόποι να χαλάσεις αυτό το όπλο σου :P
Καρδούλα γιατί σε συμπαθώ όμως :redface:

Και για να τελειώσω και το θέμα του ξεπαρθενιάσματος. Είμαι εδώ να καταπιώ :redface: ό,τι κατηγορίες και βολές έχετε να μου ρίξετε (είτε αφορούν το ρόλο που έχω είτε που απλά είπα αυτό που σκεφτόμουν ο άνθρωπας) και να υποστώ βουβά το μαρτύριο :/:
κλάψε λίγο μπορεί κάτι να γίνει. τσιλλ λίγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top