Survivor #3 - Η Ένωση

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Σας καλωσορίζουμε στο νέο σας σπίτι!

Αγαπητοί επιζήσαντες παίχτες αξίζετε συγχαρητήρια για τη μέχρι τώρα πορεία σας στο παιχνίδι! Πλέον οι δύο φυλές ενώνονται σε μία και το παιχνίδι γίνεται καθαρά ατομικό. Μπορείτε να παίξετε όπως θέλετε, να συνεργάζεστε με όποιον θέλετε αλλά να μην ξεχνάτε: στο τέλος μόνο ένας θα μείνει ζωντανός, οι υπόλοιποι τέσσερις θα πάτε σπίτια σας!

Οι παίχτες που έχετε καταφέρει να επιβιώσετε είστε:
  1. Eileen
  2. Ikarionas
  3. JKaradakov
  4. Nefeli Graf
  5. Wild_boy

Ο θεσμός του αρχηγού καταργείται καθώς πλέον δεν έχει νόημα.

Στο topic αυτό θα ορίζονται τα συμβούλια κι οι ψηφοφορίες και θα ανακοινώνονται τα αποτελέσματά τους. Μπορείτε επίσης ελεύθερα να γράψετε ο,τι θέλετε.
Οι ανακοινώσεις που αφορούν το παιχνίδι θα συνεχίζουν να αναρτώνται στον Πίνακα Ανακοινώσεων.

Ευχόμαστε να επιβιώσει ο καλύτερος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Συμβούλιο αύριο Τετάρτη 5 Οκτωβρίου, ώρες 18:30-20:00.
Ψηφοφορία μετά το συμβούλιο, ώρες 20:15-21:45.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τελικά αποτελέσματα:

Eileen - 0
Ikarionas - 2
JKaradakov - Immunity
Nefeli Graf - 1
Wild_boy - 3


Συνεπώς, Στράτο αποχωρείς από το παιχνίδι ως mvp. Έχεις ένα 24ωρο αν θες να πεις τα τελευταία σου λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Συμβούλιο σήμερα Σάββατο 15 Οκτωβρίου, ώρες 20:30-21:15.
Ψηφοφορία μετά το συμβούλιο, ώρες 21:45-10:00.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τελικά αποτελέσματα:

Eileen - 0
Ikarionas - 3
JKaradakov - Immunity
Nefeli Graf - 1


Ικαρίων αποχωρείς από το παιχνίδι. Μέχρι ν αρχίσει η επόμενη αποστολή μπορείς να πεις τα τελευταία σου λόγια.
Ζωή, Ιορδάνη και Νεφέλη, ετοιμαστείτε για τη μεγάλη μάχη του ημιτελικού. Μετά το τέλος της σημερινής αποστολής, ένας απ εσάς θα βρίσκεται με σιγουριά στον τελικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Συμβούλιο νομίζω δεν έχει νόημα να οριστεί. Μιλήστε όσο θέλετε κι όπου θέλετε.
Ιορδάνη και Νεφέλη δεν ψηφίζετε γιατί οι ψήφοι σας αλληλοαναιρούνται.
Ζωή, μέχρι τις 21:00 σήμερα, παρακαλώ ενημέρωσε εδώ στο θέμα ποιον ψηφίζεις για αποχώρηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλησπέρα και εδώ.

Η απόφαση γράφεται εδώ πρώτη φορά, δε το έχω συζητήσει με κανέναν.
Θα μιλήσω ανοιχτά γιατί δεν υπάρχει λόγος να κάνω κάτι διαφορετικό. Από την αρχή του παιχνιδιού, συμμάχησα με τον Ιορδάνη και έδωσα το λόγο μου ότι αυτή τη συμμαχία θα την τηρήσω. Μίλησα με όλους σας και το ξέρετε. Σε κάποιους πήγα να βάλω φυτιλιές, σε άλλους να δω περίπου τι στάση θα κρατήσουν. Είμαι αρκετά σίγουρη ότι όλοι πιστεύουν (εκτός από τα 2/3 ΜΕΤΣ) ότι δε θα τηρήσω τίποτε. Η ζωή όμως είναι γεμάτη εκπλήξεις.

Ψηφίζω για αποχώρηση την Νεφέλη.
Ιορδάνη, πάμε τελικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λοιπόν μιας και τελειώσαμε ας μιλήσω και σαν νικητής πρώτος... :P

Πέρασα πάρα πολύ ωραία, το διασκέδασα, οι αποστολές ήταν πολύ καλά στημένες και μπράβο στον Δημήτρη και σε όλα τα παιδιά που τον βοήθησαν, ακόμα και αν 3-4 δεν μου άρεσαν τόσο. :shy:

Με την Ζωή συνεργαστήκαμε απο την πρώτη στιγμή, με βοήθησε πάρα πολύ και για εμένα ευθύνετε σε μεγάλο ποσοστό για το ότι είμασταν και οι δύο εκεί στο τελικό ακόμα και αν δεν το παραδεχθεί. Για εμένα η νίκη ήρθε την προηγούμενη Κυριακή που μείναμε οι δυό μας αν και διασκέδασα και την σημερινή μονομαχιούλα μας.

Μπορεί να πήραμε, λίγο πιο σοβαρά το παιχνίδι απο όλους τους υπόλοιπους, ωστόσο ελπίζω να πέρασαν και αυτοί καλά και να μην κακοκαρδίσαμε κανέναν.

Αυτά και ελπίζω να σας δω στο επόμενο Παλέρμο ή/και Survivor! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μπράβο Ιορδάνη για τη νίκη!

Εγώ παρακολουθούσα το παιχνίδι ως θεατής και μου άρεσαν τα quests του Δημήτρη και του Αντώνη,
τα βρήκα πολύ ενδιαφέροντα!

Θα ήθελα να ακούσω τα σχόλια όσων έπαιξαν, πως σας φάνηκε σαν εμπειρία το παιχνίδι και αν θα ξαναπαίζατε Survivor. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Mπράβο στον νικητή και σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν.
Όσο για τις αποστολές, αυτόν που πρέπει να ευχαριστείτε είναι ο Δημήτρης, εκείνος τα προετοίμασε όλα. Εγώ μόνο μια αποστολή ανέλαβα, αυτη με τα τραγούδια και τίποτα άλλο, ίσως οφείλω μια συγγνώμη στον Δημήτρη που από ένα σημείο και μετά δεν κοιτούσα καν το παιχνίδι αλλά είχα χάσει κάθε ενδιαφέρον για αυτό και είχα κάποια δικά μου θεματάκια να λύσω..
Ciao! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Λοιπόν μιας και τελειώσαμε ας μιλήσω και σαν νικητής πρώτος... :P
Πρώτα να πω κι εγώ συγχαρητήρια στον Ιορδάνη, την άξιζες την νίκη γιατί όπως είπες κι εσύ το πήρες σοβαρά το παιχνίδι, κάτι που εγώ ομολογώ δεν έκανα.:D
Αυτά και ελπίζω να σας δω στο επόμενο Παλέρμο ή/και Survivor! :D
Λέω να προτιμήσω το Παλέρμο κι ας φύγω από την πρώτη μέρα.:P
Τελικά και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής δεν μου πολυάρεσε το Survivor. :redface:

Θα ήθελα να ακούσω τα σχόλια όσων έπαιξαν, πως σας φάνηκε σαν εμπειρία το παιχνίδι και αν θα ξαναπαίζατε Survivor. :)
Εχμμμ, ομολογώ πως όχι, μάλλον δεν είναι του τύπου μου τέτοια παιχνίδια. Δεν θα μπορούσα ποτέ να λειτουργήσω όπως πρέπει για να τα πήγαινα καλά.:redface:
Βέβαια και όσον αφορά εμένα, πιστεύω πως έφταιγαν και οι συγκεκριμένες αποστολές. ΄Ηταν ένα παιχνίδι από νέους και για νέους και μια και εγώ δεν είμαι πια τόσο νέα, δεν μπόρεσα να το παρακολουθήσω.
Βέβαια οι πρώτες αποστολές στις οποίες συμμετείχα κι εγώ, ήταν καλούτσικες και το διασκέδασα. Μετά όμως είδα πως χόντρυνε το πράγμα.:P Για παράδειγμα εγώ δεν βλέπω ποτέ μου (ούτε και διαβάζω εννοείται) Χάρυ Πότερ, ποτέ δεν μου άρεσε... Και η αποστολή με τα τραγούδια ήταν κι αυτή αποστολή για νέα παιδιά, μόνο δύο τραγούδια κατάφερα να βρω.:whistle:
Να δώσω τα συγχαρητήρια μου και στην Ζωή που ήταν φοβερή παίκτρια, αλλά και σε όλα τα άλλα παιδιά και ελπίζω πραγματικά να το ευχαριστήθηκαν.:D
Εμείς θα τα πούμε στο επόμενο Παλέρμο λοιπόν, που το προτιμώ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλημέρα, καλή εβδομάδα και από εμένα. Αρχικά ,ένα μπράβο στη ΣΕ για τη διοργάνωση του παιχνιδιού ,-νομίζω πάντα έχει το πιο δύσκολο έργο, και ένα μπράβο στο ζευγάρι του τελικού και γενικά σε όσους συμμετείχαν. Έπειτα ,παιδιά χάρηκα που τα είπαμε ξανά μετά το παλέρμο και ελπίζω να τα ξαναπούμε. Στο δίλημμα παλερμο - survivor, θα επιλέξω και εγώ παλερμο. Νομίζω το survivor δεν ήταν της λογικής μου.
Τέλος να σας αφήσω ένα compilation με μουσική για τη δουλεία ή το πρωινό( αφιερωμένο σε όσους έχουν πρωινό ξύπνημα) που βρήκα τυχαία στο ιντερνετ. Ελπιζω να σας αρέσει .

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας!!

Συγχαρητήρια πρώτα στο νικητή μας Ιορδάνη, στη Ζωή που έκανε πολύ καλό παιχνίδι και στη ΣΕ που οργάνωσε όλες τις αποστολές μας και διέθεσε αρκετό από το χρόνο της. :D

Το παιχνίδι από ένα σημείο και μετά έγινε αρκετά κουραστικό :redface: Κι αυτό ήθελε το χρόνο του. Ειδικά όταν ξεκίνησαν και τα μαθήματα, κουράστηκα πολύ. Μ' αρέσει πιο πολύ το Παλέρμο, αν και οι αποστολές ήταν πολύ ενδιαφέρουσες! Επίσης, να σημειώσω ότι περίμενα καλύτερο παίξιμο από μερικούς, γίνανε κάποια λαθάκια στη στρατηγική. :redface: Και από εμένα έγιναν λάθη, αλλά σε σημείο που έτσι κι αλλιώς δε σωζόμουν στο παιχνίδι.

Τα παιχνίδια μαζί σας είναι μια πολύ ευχάριστη διασκέδαση :happy:
Σας χαιρετώ, μέχρι το επόμενο παιχνίδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Και η αποστολή με τα τραγούδια ήταν κι αυτή αποστολή για νέα παιδιά, μόνο δύο τραγούδια κατάφερα να βρω.:whistle:

Εγώ μόνο ένα ήξερα, μην το λες ότι το target group ηταν τα νέα παιδιά εκτός κι αν θεωρούμαι ξεπερασμένη! Χαχα, ωραία ήταν που αναβίωσε το survivor, μου άρεσαν οι γρίφοι που έλυνα, ωστόσο συμφωνώ με τον καθένα από εσάς ότι είναι ένα παιχνίδι κουραστικό. Ο συντονισμός και το ότι πρέπει να αφιερώνεις ολόκληρα απογεύματα από το λιγοστό χρόνο σου δεν είναι ό,τι καλύτερο. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Χαίρετε! :flowers:

Πρώτα από όλα, συγχαρητήρια στον Ιορδάνη! :happy: Χάρηκα πολύ που ήμασταν μαζί στον τελικό!
Το Survivor είναι μία πονεμένη ιστορία :redface: Όσο περισσότερο προχωρούσε το παιχνίδι, τόσο μεγαλύτερα ήταν τα ηθικά διλήμματα!
Δεν περίμενα ότι ο συντονισμός όλων μας θα ήταν μία τόσο απαιτητική διαδικασία και για να είμαι ειλικρινής, πίστευα ότι θα έπαιρνα πόδι πολύ γρήγορα, παρά τον προσεκτικό (εώς υπερ-αναλυτικό) σχεδιασμό. :P
Αν εξαιρέσουμε λοιπόν αυτές τις αντικειμενικές δυσκολίες που όλοι βρήκαμε μπροστά μας, πέρασα πολύ όμορφα! Οι αποστολές ήταν ευρηματικότατες: απαιτούσαν φαντασία, δημιουργικότητα, υπομονή, γνώσεις, ταχύτητα, ευφυία. Κανείς δεν έμεινε παραπονεμένος :P
Ακόμη περισσότερο, βέβαια, μου άρεσε και το παρασκήνιο. Να πρέπει να βρούμε ποιοι είχαν τα idol και πώς θα μπορούσαμε να τους αντιμετωπίσουμε κτλ κτλ..

Εν τέλει, ένα θα πω: Δράκος νίκησε το παιχνίδι :devil:

Υ.Γ: Ελπίζω να βρεθούμε ξανά όλοι μαζί, σε Παλέρμο αυτή τη φορά! :D
Μέχρι τότε, καλά να περνάτε!
Υ.Γ 2: Δημήτρη, εννοείται σου αξίζουν συγχαρητήρια για την υπoμονή, την οργάνωση και την επίβλεψη του παιχνιδιού! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Δύσκολα θα έπαιζα ξανά Survivor. Ακόμα και εγώ που μπήκα για πλάκα, κατέληξα μέχρι τον ημιτελικό, επειδή κάποιοι με προστάτευσαν και άλλοι δεν με ψήφισαν. Δεν απόλαυσα ιδιαίτερα το κλίμα και το σκοπό του παιχνιδιού, ωστόσο οι περισσότερες αποστολές είχαν πλάκα. Ίσως δεν συνάδει με τον χαρακτήρα μου αυτό που προσπαθεί να κάνει το παιχνίδι. Τουλάχιστον όντας πολίτης ή μαφιόζος στο Παλέρμο πρέπει να κινηθείς εντελώς διαφορετικά και δεν είναι «ο θάνατός σου η ζωή μου» τόσο έντονο όσο στο Survivor. :P
Το μόνο καλό του παιχνιδιού είναι ότι κατάφερα να μιλήσω κάπως παραπάνω με κάποιους, που στο Παλέρμο δεν είχαμε και τη φοβερή επικοινωνία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top