Παλέρμο #28-The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
elenaki_arnea08!!!! το ξερα!!!!:mad: παλι χασαμε:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.

εχω βαλει να παρακολουθω το θεμα! και ανοιξα και τις διαβασα!

____________________________________________________________

και σας ευχαριστω που με θεωρησατε δολοφονο και πιστεψατε το ΤΣΙΡΑΚΙ!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Νίκησε και η serial killer i z0itCa?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παιδια, πραγματικα σημερα ημουνα με την ψυχη στο στομα... ΟΛΗ τη μερα ημουνα στη σχολη και επειδη δεν ηταν δυνατο να συνδεθω στο ιντερνετ, δεν ειχα ιδεα τι γινεται στο παιχνιδι!! Παρολα αυτα ομως επρεπε να ψηφισω κατι, γι αυτο και εβαλα να ψηφισει τηλεφωνικως μια φιλη μου:P... Γι αυτο αν παρατηρησετε, το συγκεκριμενο post εχει τονους:P!! Το αστειο της υποθεσης ειναι πως δεν ηξερα αν και τι εχουν ψηφισει οι αλλοι, γιατι ειχα ωρες να συνδεθω... Τεσπα, σημασια εχει οτι παρα τις αναποδιες που μας ετυχαν τα καταφεραμε!! Συγχαρητηρια στην ομαδαρα μου...

Ημουνα σιγουρος για ολους (γι αυτο αλλωστε βγαλαμε την Κλεοπατρα σημερα), αλλα επεσα εξω στο ρουφιανο... Πιστευα πως ηταν η σινεφιλ:P!!

Οπως και να χει,

Fantasmene, Ιωαννα και Ελενη, τα καταφεραμε ρεεεεεεεεεεε:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
οχι ο σιριαλ κιλλερ παιζει μονος του!

για πειτε μου παιδια. καταρχας πως σας φανηκε αυτο το παλερμο? που δεν ειχε καρφωματα, αποκαλυψεις ρολων απο τον εναν παιχτη στον αλλον, και πως σας φανηκε ο ρολος του σιριαλ κιλλερ? να τον κρατησουμε και στα επομενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
μια χαρα τελειο! (θα μου αρεσε να ημουν δολοφονος!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ααα να συμπληρωσω:

o rascal_gd γνωριζε την elenaki_arnea και το fantasmeno

και ο fantasmenos ηξερε τον foreverfreak :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Εγω περασα πολυ καλα και επιτελους καταφερα να διασκεδασω... Δεν ειναι μονο το γεγονος οτι ημουν δολοφονος, αλλα γενικα πιστευω πως εγινε πολυ καλο παιχνιδι!! Χαρηκα που καταφερα να περασω απαρατηρητος, παρολο που σημερα λογω ελλειψης χρονου καρφωθηκα... Επισης εχω να δωσω τα συγχαρητηρια μου σε ολους τους συμπαικτες μου, γιατι παιξανε φανταστικα!! Ο ρολος του serial killer πολυ καλος, μια και εμας τους δολοφονους μας κρατουσε συνεχεια σε αγωνια και εγρηγορση... Επισης, μιας και οι αλλεγες κανουν παντα πιο ενδιαφερον το παιχνιδι, εχω προτεινει και το ρολο του seeker αν σας αρεσει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
ναι! τον σκοτωσαν! και ειχε και αποκαλυψη! και μαθαμε την ζοιτσα! δεν ηταν αθωα οπως ελεγε! -1 κακος!!!!

Δεν ήταν τελικά τόσο κακιά... Έβγαλε έναν δολοφόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
φοκο τα καταφεραμε και φεραμε το παλερμο στα ισια του παλι!! :yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ναι ωραιο παιχνιδι...

Αλλα ρε love... Αφου τοση ωρα λεγαμε οτι βγαινει... Γιατι ελειξες το παιχνιδι πριν το τελος του γυρου???:mad:

Θα κερδιζαμε οι πολιτες τοτε... Διαμαρτυρομαι ξανα και ξανα και ξανα...

Δυστυχως καταλαβα τους δολοφονους πολυ αργα...:mad:

Αλλα οντως ηταν πολυ διασκεδαστικο παιχνιδι... Ελπιζω να προλαβαινω (λογω επικειμενης ελλειψης χρονου) να παιζω και στα επομενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
πολύ ωραίο παιχνίδι! :)
μου άρεσε και ο ρόλος που είχα, αλλά μια μόνο μέρα κατάφερα να σώσω κάποιον πολίτη! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δεν εβγαινε το παιχνιδι τσαρα! δεν εβγαινε! αργησες αλαλ τους καταλαβες στο τελος τους δολοφονους. :P

να βρησκεις χρονο φοιτητης εισαι πια!

κλεοπατρα και εναν που εσωσες ητα επιτυχια! ;) εγω οταν ημουν νοσοκομα δεν πετυχα ουτε ενα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ love_angel για τα καλά σου λόγια. :)

CiNeFiL αν δεν σε είχα σώσει, δεν θα υπήρχες ως το τέλος του παιχνιδιού! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
δεν εβγαινε το παιχνιδι τσαρα! δεν εβγαινε! αργησες αλαλ τους καταλαβες στο τελος τους δολοφονους. :P

να βρησκεις χρονο φοιτητης εισαι πια!

κλεοπατρα και εναν που εσωσες ητα επιτυχια! ;) εγω οταν ημουν νοσοκομα δεν πετυχα ουτε ενα! :P

Δες... Η Ιωαννα θα εβγαινε... Δεν εχει μπει ακομη και την ειχαμε ψηφισει εγω και η CInefil...
Συνεπως μεναμε πολιτες 2 κι ο Κων/νος... Αυριο θα σκοτωνε εναν, λογικα εμενα...
Και μετα... Ειτε γινοταν κληρωση, ειτε ο τελικος, θα μπορουσε να βγει νικητης απο τους πολιτες...

Τεσπα... Και παλι διασκεδαστικο ηταν...

Βασικα δεν θα εχω και πολυ χρονο τον επομενο μηνα επειδη θα εχω δουλειες εδω που μενω... Μετα κι απο αυτο σιγουρα θα ειμαι μονιμα εδω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
με κληρωση δε μπορει να βγει νικητης. εσυ θα ησουν οκ αν κερδιζες με κληρωση βρε συ? :)

και οι κανονες λενε πως σε περιπτωση ισοψηφιας νικουν οι δολοφονοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
νομίζω πως ήταν πολύ καλό αυτό το παλέρμο!!!! και όπως λέει κι ο Λάζαρος από το ¨είσαι το ταίρι μου¨ i want to thank my mam, my dad, my company(janewin, foreverfreak)...:D πάντως παρατήρησα ότι και τις δύο φορές που ήμουν δολοφόνος με έβγαλαν προς το τέλος σε αντίθεση με όταν ήμουν πολίτης... :hmm: μήπως να με βάζετε πιο συχνά δολοφόνο;; :P καλά ο ρόλος του σ.κ. ήταν φοβερός και πολύ πολύ ενδιαφέρων!!! κωνσταντίνε εξήγησε λίγο περισσότερο το ρόλο που πρότεινες...:redface:

Υ.Γ.: σας τη φέραμε ανυποψίαστα πολιτάκια!!! (εντάξει ήταν και κάποια υποψιασμένα αλλά τα κάναμε να μη ξαναμιλήσουν...:D:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
:clapup: Συγχαρητήρια στην Σ.Ε. που κατάφεραν να κάνουν πάλι το Παλέρμο απολαυστικό όπως ήταν πριν (όχι πως είχα δει πως ήταν τα ακριβώς προηγούμενα, αλλά από τις περιγραφές και τις εντυπώσεις δεν ακούω και τα καλύτερα!)

Συγχαρητήρια και στα δολοφόνια που είναι ατσίδες και κατάφεραν να μείνουν στην αφάνια για πολλούς γύρους (κι αφήσαν τα πολιτάκια να αλληλοσφάζονται :P)

Αυτά που παρατήρησα και θα ήθελα να πω μόνο και μόνο για να είναι το επόμενο παλέρμο ακόμα καλύτερο και απολαυστικότερο είναι τα εξής:

1. Δεν λέμε τους ρόλους μας σε κανέναν! Ούτε σε φίλους και συγγενείς όσο καλοί κι αν είναι αυτοί! Αυτό δεν είναι τιμωρία, ούτε φυσικα μας κάνει λιγότερο φίλους. Απλά μας κάνει να χαιρόμαστε περισσότερο το παιχνίδι και αυξάνει το αίσθημα δικαίου μέσα μας! :P (εννοείται πως με βάζω μέσα σε αυτό καθώς ρωτήθηκα κάποια στιγμή για το τι ήμουν αφού είχα βγει βέβαια αλλά άφησα τον/την περίεργο/η να σκάσει :D)

2. Δεν μιλάμε όταν βγούμε από το παιχνίδι! Καθόλου. Καθόλου καθόλου! Κι αυτό δεν είναι επειδή είμαστε τιμωρημένοι και οι άλλοι δεν μας θέλουν, ούτε είναι λόγος να στεναχωριόμαστε! Απλά με αυτόν τον τρόπο βοηθάμε την εξέλιξη του παιχνιδιού και το παιχνίδι γίνεται πιο δίκαιο. Και φυσικά, όσο πιο δίκαιο είναι το παιχνίδι τόσο πιο όμορφο γίνεται! :)

3. Είναι παιχνίδι και κάποια πράγματα γίνονται τυχαία, κάποια από λάθος και κάποια με σκοπό. Οπότε το να προσπαθείς μετά μανίας να πείσεις τους άλλους ότι δεν είσαι δολοφόνος αλλά πολίτης και να κρατάς μούτρα αν σε βγάλουν επειδή δεν τους έπεισες ότι είσαι πολίτης δεν έχει πραγματικά κανένα νόημα. Αφ'ενός γιατί οι πολίτες δεν ξέρουν αν όντως είσαι ότι λες (όσο κι αν παλεύεις να τους πείσεις γι'αυτό) γιατί και δολοφόνος να ήσουν τα ίδια θα έλεγες (κανείς δεν θα βγει να πει στην ψύχρα "είμαι δολοφόνος, ψηφίστε με"). Αφ'ετέρου, οι δολοφόνοι που ξέρουν ότι είσαι πολίτης τους συμφέρει να ρίξουν τις υποψίες πάνω σου ώστε να βγεις και να μείνουν εκείνοι... Απλή λογική, σωστά; Ούτε αυτό το λέω από μακρόθεν, καθώς όπως όλοι ξέρετε ήμουν η πρώτη που βγήκε κι ήμουν ένα απλό και τίμιο φορολογούμενο πολιτάκι! :P

Υγ: 1000 σόρρυ για το σεντόνι, αλλά με βγάλατε πρώτη και δεν πρόλαβα να μιλήσω σχεδόν καθόλου! Έτσι τώρα κι εγώ, τα είπα μαζεμένα! :P

Φιλικά και χωρίς παρεξήγηση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top