Πως μπορώ να διατηρήσω τα δερμάτινα σε καλή κατάσταση;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πως μπορώ να διατηρήσω τα δερμάτινα σε καλή κατάσταση;
Έχω παρατηρήσει πολλές φόρες διάφορα δερμάτινα είδη που έχω γίνονται σαν τσαλακωμένο χαρτί μετά από καιρό; Αυτό μπορεί να διορθωθεί;

Επίσης με το χρώμα τι μπορώ να κάνω; Μετά από καιρό παρατηρώ ότι δεν έχουν αυτό το ωραίο μαύρο χρώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Eίναι σίγουρα αυθεντικά δερμάτινα;
Αν είναι δερματίνη πχ, τσακίζει και καταστρέφεται πιο εύκολα.
Πάντως σίγουρη και ασφαλή απάντηση μπορούν να σου δώσουν στ καθαριστήριο που θα τα πας πριν την αποθήκευση για το καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
όταν πήρα το καλό μου δερμάτινο στυλ Neo, μου έδωσαν και μια ειδική κρέμα για να το αλείφω πριν το βάλω στη ντουλάπα μόνιμα το καλοκαίρι.
Θα ρωτήσεις σε μαγαζί με δερμάτινα για το όνομά της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καπου-καπου θελει να τα αλειφεις με μια κρεμα, αυτες που ειναι για τα χερια κανουν, αλλα οχι πολυ συχνα. Απο εκει και περα δεν ξερω τπτ να σου πω εκτος απο το να τα προσεχεις γενικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Eίναι σίγουρα αυθεντικά δερμάτινα;
Αν είναι δερματίνη πχ, τσακίζει και καταστρέφεται πιο εύκολα.
Πάντως σίγουρη και ασφαλή απάντηση μπορούν να σου δώσουν στ καθαριστήριο που θα τα πας πριν την αποθήκευση για το καλοκαίρι.
Τα παραπάνω το έχω σε 3 προϊόντα. Για τα 2 μπορώ να εγγυηθώ την ποιότητα και την γνησιότητα του δέρματος. Αυτά όντως το πρόβλημα του "τσαλακωμένου χαρτιού" το έχω σε τέτοιο βαθμό που δεν με ενοχλεί ή δεν το καταλαβαίνω.

Όμως το πρόβλημα του χρώματος το έχουν και τα 3.
αυτό πως το διορθώνω;

Η κρέμα που προτείνετε με τι ακριβώς λύνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
μήπως ξέρετε κανά spray ή κρέμα που βάζουν στα δερμάτινα για να μυρίζουν ωραία;

πρόσφατα που έκανα ένα ταξίδι πήρε μια μυρωδιά ''ταξιδίλας'':sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Πως μπορώ να διατηρήσω τα δερμάτινα σε καλή κατάσταση;


τα αφήνεις κολλημένα πάνω στα ζώα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Υπάρχουν ειδικά προϊόντα στο εμπόριο, αλλά και ένα απλό γαλάκτωμα καθαρισμού προσώπου, κάνει μια χαρά την δουλειά του!
Για περισσότερη περιποίηση, αλείφουμε βαζελίνη, την αφήνουμε μερικές ώρες και με ένα πανάκι τρίβουμε καλά, ώστε να επανέλθει η ελαστικότητα και να ζωντανέψει το χρώμα!
Για εντελώς τραγικές περιπτώσεις, το δίνουμε για....βάψιμο! :D Γενικά, τα δερμάτινα επιδιορθώνονται, υπάρχει δυνατότητα αλλαγής κομματιών κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει με γαλάκτωμα σε τσάντα, αλλά έβγαζε και χρώμα :/ Δε φαινόταν να ξεβάφει αν την κοιτούσες, αλλά το πανί είχε κοκκινήσει :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Aυτό έχει να κάνει αποκλειστικά με την ποιότητα βαφής! Συνήθως όταν "βγάζει" χρώμα δεν έχει περαστεί το δέρμα μετά την βαφή με μιά ειδική κρέμα, που το σταθεροποιεί! :)

Παρεμπιπτόντως, το κόκκινο είναι το πλέον "ευαίσθητο" και όχι μόνο στα δερμάτινα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχουν κάποια σπρέι εις την αγοράν με τα οποία δύναται κανείς να καλύψει-διορθώσει ελαφρύ γδάρσιμο δερμάτινων παλτών ;


Σημείωση:
Τα μηνύματα 11 και 12 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Σπρέι για δερμάτινα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ξερω για σπρεΐ, αν και νομιζω πως υπαρχει, αλλα υπαρχουν σιγουρα αλοιφες διαφορων ειδων. Εγω εχω μια απο λιπος, την ειχα βρει σε γνωστο μαγαζι με δερματινα ειδη στο μοναστιρακι πριν αρκετα χρονια. Ειναι φτηνο (ειχα δοσει 5€ νομιζω για μια πολη μεγαλη ποσοτιτα) και κραται πολυ καιρο, σκεψου οτι με την ποσοτιτα που ειχα παρει τοτε κραταω σε αριστη κατασταση 3 μπουφαν, 2 γιλεκα και 5 ζευγαρια παπουτσια εδω και 4-5 χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top