Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,076 μέλη και 2,482,028 μηνύματα σε 79,114 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 209 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσο μεγάλο είναι το σπίτι σου;

tsus

Δραστήριο Μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 327 μηνύματα.

O tsus έγραψε: στις 17:40, 03-09-06:

Ειπα να ανοιξω ενα(ακομα) θεμα...Αφορα κυριως τους φοιτητες,αυτους που μενουν μονοι τους,με συγκατοικο κλπ
Εγω πλεον μενω μονος μου σε ενα διαμερισματακι 35τμ......
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 17:43, 03-09-06:

70τμ έγραφε η αγγελία, γύρω στα 62 είναι κανονικά.
Σε λίγο καιρό όμως θα μετακομίσω στο σπίτι της μητέρας μου το οποίο είναι μεν αρκετά μεγαλύτερο, αλλά δεν θα μένω μόνη
Παράθεση

Μυρσίνη

Νεοφερμένος

H Μυρσίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Μυρσίνη έγραψε: στις 17:51, 03-09-06:

Εμένα είναι 75-80 τμ κ το βρήκαμε μετά απο πολύ, μα πάρα πολύ ψάξιμοΕίναι βέβαια λίγο μεγάλο για ένα άτομο αλλά εμένα μ'αρέσει κ το βασικό είναι πως είναι κοντά στη σχολή.
Παράθεση

Troll

Δραστήριο Μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 233 μηνύματα.

O Troll έγραψε: στις 20:25, 03-09-06:

Το σπίτι μας, που μένω τώρα με τους γονείς μου είναι 115 περίπου τετραγωνικά. Όταν ήμουν ενεργός φοιτητής και είχα νοικιάσει στη Θεσσαλονίκη, ήταν ένα τριάρι. (δε θυμάμαι πόσα τετραγωνικά)
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 20:38, 03-09-06:

70 η 79 τμ. Δεν θυμαμε ποσα ακριβος. ΔΕν ειναι μεγαλο αλλα για μενα και τον πατερα μου ειναι υπερ-αρκετο, εχουμε και 1στρεμμα κηπο οποτε...
Παράθεση

lazpet

Νεοφερμένος

Ο lazpet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O lazpet έγραψε: στις 20:43, 03-09-06:

Ειναι γυρω στα 50τμ.Καλυτερα ετσι ουτε πολυ μεγαλο ουτε πολυ μικρο να μπορεις να το συμμαζευεις κιολας.
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,893 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 22:06, 03-09-06:

75 χωρίς βεράντες και κλιμακοστάσιο. Και μετά που θα φτιάξω και το δεύτερο θα γίνουν 150, οέο
Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 483 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε: στις 00:03, 04-09-06:

Περίπου 65 τμ, είναι σε καλή γειτόνια και είναι πολύ συμπαθητικό...αυτό που μου λείπει πάντως δεν είναι τα τμ του σπιτιού αλλά του κήπου που δεν έχω...
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 01:20, 04-09-06:

μένω σε ένα διαμέρισμα περίπου 70 τετραγωνικά
και το δωμάτιο μου είναι τα 20...

οι άλλες κοπέλες μένουν σε δωμάτια 12 και 16 τετραγωνικά αντίστοιχα
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 02:07, 04-09-06:

εμεις δυο ατομα σε 85αρι μενουμε και μια χαρα χωραμε-απο τη μια...
απο την αλλη το δικο μουδωματιο ειναι περιπου 15 η και λιγοτερα και ΔΕΝ ΧΩΡΑΩ και το χω βαλει καημο να βρω το δικο μου σπιτι!

..κανας συγκατοικος για αθηνα?
Παράθεση

nina221

Νεοφερμένος

H nina221 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H nina221 έγραψε: στις 02:21, 04-09-06:

Είναι γύρω στα 100τμ. Του χρόνου θα μετακομίσω στο δικό μου που θα είναι πιό μεγάλο.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 03:11, 04-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
...και ΔΕΝ ΧΩΡΑΩ και το χω βαλει καημο να βρω το δικο μου σπιτι!...
Σιωπή, που θες να φύγεις κι από πάνω!! Πιτσιρίκι!!!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 3,216 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 10:30, 04-09-06:

165τμ και συγκατοικοι ειναι οι (2) αδερφες μου.
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 02:31, 05-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Σιωπή, που θες να φύγεις κι από πάνω!! Πιτσιρίκι!!!

ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΕΝΑ ΔΑΓΚΩΜΑ ΚΟΠΕΛΙΑ, ΣΤΗ ΔΕΞΙΑ ΜΠΟΥΚΛΑ!
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 13:24, 05-09-06:

55τμ?-56??? καπου εκεί τέσπα... μόνη μου μένω οπότε για μένα μια χαρά είναι...εσωτερικά. Γιατί εξωτερικά ...πολυκατοικία σε πυκνοκατοικημένη περιοχή... άστα βραστα! πάντως είναι το ίδιο που είχα ως φοιτήτρια [δεν έχω αλλάξει από το 1ο έτος] και για φοιτητόσπιτο καλό είναι...
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 13:43, 05-09-06:

Γύρω στα 80 τμ.
Το υπερ του είναι ότι η πολυκατοικία είναι κτισμένη μπροστά σε πάρκο, οπότε έχουμε πολύ πρασινάδα. Το κακό ότι είναι παλαιάς κατασκευής, τότε που οι βεράντες ήταν μπαλκόνια (και μάλιστα μικρά).
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 12:19, 06-09-06:

Πια η διαφορα μεταξυ βεραντας-μπαλκονιου;
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 17:56, 06-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Πια η διαφορα μεταξυ βεραντας-μπαλκονιου;
Η βεράντα είναι ένας αρκετά μεγάλος χωρος (συνήθως) που μπορείς να βάλεις καρέκλες και τραπέζει και μερικά φυτά και να κάνεις τον μικρό προσωπικό σου κήπο για να πίνεις καφέ.... το μπαλκόνι είναι ΠΑΝΤΑ στενό (μπορεί όμως να ειναι μακρυ) και δεν χωράει ΠΟΤΕ ενα τραπεζάκι με 2 σκαμπό.... στις καλύτερες των περιπτώσεων χωράει μερικές μικρές γλαστρουλες....

Το δικό μου σπίτι είναι 100 τμ + 14 τμ δωμα από πάνω....
Δυστυχώς ούτε εγώ εχω βεράντες ΑΛΛΑ.... εχω τα 2/3 της ταράτσας ιδιόκτητα και εν καιρό εκεί θα γίνει μαζί με το δώμα μια τεραααααααααστια βεράντα
Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 645 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε: στις 22:29, 09-11-06:

Εγώ μένω σ΄ένα τερααααάστιο σπίτι ... 27 τετραγωνικών μέτρων! Χμμμ αυτό μάλλον γκαρσονιέρα ή στούντιο λέγεται παρά σπίτι ! Έστω σπιτάκι! Εγώ με το γραφειάκι μου και το διπλό μου κρεβάτι! Ά και το τραπεζάκι της... κουζίνας που δεν υπάρχει ! Τώρα όμως που φεύγω πάω σε ένα αρκετά μεγάλο και άνετο σπίτι.

Πάντως αν ερχόσασταν να πιείτε καφέ στη βεράντα μου (η οποία χωράει άνετα ένα τραπέζι με 4-5 καρέκλες) θα σας τον χρέωνα πανάκριβα καθώς είμαι πάνω σε καταπράσινο λόφο και έχω θέα θάλασσα και τα παράλια της Μικράς Ασίας !

Υπάρχει κανείς άλλος με λιγότερα από 27τ.μ. ;
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

O Dark_kronos . έγραψε: στις 22:53, 09-11-06:

καταπρασινος λοφος και απεναντι η Μικρα Ασια; Στο μοντε σμιθ μενεις; Ξερεις, βιλα 27 τμ Πλακα πλακα που μενεις; Ιαλισο;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια