ΠΑΛΕΡΜΟ... γνώμες και απόψεις

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Ο δικηγόρος μου φαίνεται καλή ιδέα.Υπάρχει περίπτωση όμως να χρονοτριβήσει πολύ το παιχνίδι αν επιλέγει να εκπροσωπήσει συνέχεια αυτούς που μαζεύουν τις περισσότερους ψήφους. :P.Γι' αυτό καλό θα ήταν να επιλέγει 1 μέρα πριν την ψηφοφορία , για παράδειγμα , ποιον θέλει να σώσει.
Μπορεί να του δωθεί περιθώριο να εκπροσωπήσει κάποιον στο μεσοδιάστημα από την ψηφοφορία μέχρι την δολοφονία. Δεν θα έχουν βγει τρελά συμπεράσματα αφού δεν θα έχει γίνει ακόμα η δολοφονία.

Απ' την άλλη , o seeker μου κάνει κάτι σαν "super ρουφιάνος".Δε με ενθουσιάζει η ιδέα του ρόλου του για να πω την αλήθεια.Και άμα είχαμε και δικηγόρο εκτός από seeker θα βοηθούσε ίσως υπερβολικά τους πολίτες. :hmm: . Εικασίες κάνω βέβαια.
Ο δικηγόρος πιστεύω ότι είναι έξυπνος ρόλος γιατί πρέπει να βρει έναν πολίτη ώστε να υπερασπίσει την ομάδα του. Δεν νομίζω ότι αυτός ο ρόλος ισχυροποιεί ιδιαίτερα την ομάδα των πολιτών, καθώς ο δικηγόρος μπορεί να υποστηρίξει (άθελά του, από λάθος μαντεψιά) ακόμα και δολοφόνο.
Ίσως στη revised εκδοχή του παιχνιδιού να έχει ενσωματωθεί η ιδιότητα του seeker στην ιδιότητα του ρουφιάνου. Έχω κάμποσο καιρό να διαβάσω τους κανόνες της revised αφού στο προηγούμενο παίξαμε την κλασική.:redface::P


Τι λέτε κι οι υπόλοιποι για την προσθήκη κυρίως του δικηγόρου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
yy. Eίχα δεί και εγώ ότι υπήρχε δικηγόρος. Αλλά δεν έχει ξαναμπεί ποτέ σε παιχνίδι.
Δεν μας το έχουνε προτείνει καν δηλαδή.
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με αυτά που είπε ο bluestas πάντως.
Όσο αφορά τον δικηγόρο θα είναι υπερβολικά χρονοβόρο νομίζω.

Τώρα για τον seeker. Μου αρέσει περισσότερο ως ιδέα.
Πείτε και οι υπόλοιποι απόψεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ο seeker μου ακούγεται και εμένα καλύτερα.
Αλλά και ο δικηγόρος is not bad. :hmm:

Θα μου άρεσαν και οι δύο μέσα στο παιχνίδι..Απλά ναι ο χρόνος είναι ένα κριτήριο. =/

Αν είναι να επιλέξουμε ανάμεσα στους δύο, αυτή τη στιγμή θα έλεγα seeker.

Πείτε και οι άλλοι, για να μπούν στο παιχνίδι αν είναι αυτοί οι ρόλοι.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν έχει νόημα να μπει seeker, δεδομένου ότι ο ρουφιάνος στη revised είναι ένας τέτοιος, απλώς δε ρωτάει κάθε μέρα. Ο δικηγόρος είναι μια αντίστοιχη νοσοκόμα, δε με ενθουσιάζει. Νομίζω πως είμαστε καλά έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με την Άννα.^^ Έχει που έχει η revised έκδοση του παιχνιδιού πολλές επιπρόσθετες ιδιότητες, δεν νομίζω ότι χρειάζονται κι άλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει σε τι χρησιμεύει η ιδιότητα Ορφέας-Ευριδίκη.Το μόνο που επιτυγχάνεται είναι να φεύγουν πιο γρήγορα παίκτες. :P
Απ' ότι έχω καταλάβει δε γνωρίζονται και μεταξύ τους όσοι έχουν το ρόλο , έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει σε τι χρησιμεύει η ιδιότητα Ορφέας-Ευριδίκη.Το μόνο που επιτυγχάνεται είναι να φεύγουν πιο γρήγορα παίκτες. :P
Απ' ότι έχω καταλάβει δε γνωρίζονται και μεταξύ τους όσοι έχουν το ρόλο , έτσι?
Έχει πιο πολύ σασπενς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει σε τι χρησιμεύει η ιδιότητα Ορφέας-Ευριδίκη.Το μόνο που επιτυγχάνεται είναι να φεύγουν πιο γρήγορα παίκτες. :P

Απ' ότι έχω καταλάβει δε γνωρίζονται και μεταξύ τους όσοι έχουν το ρόλο , έτσι?
Πιστεύω ότι αυτή η ιδιότητα παρουσιάζει ιδιαίτερο ενδιαφέρον όταν την έχουν 1 πολίτης και 1 δολοφόνος ή 2 δολοφόνοι. Αν την έχουν 2 πολίτες, αποδυναμώνεται εμφανώς η ομάδα των πολιτών αν τυχόν ο ένας από τους δύο αποχωρήσει.
Στην τελική, ας μας εξηγήσει αυτός που τους πρόσθεσε στο παιχνίδι, τι περιμένει να δει από την ιδιότητα του Ορφέα και την Ευριδίκης, διότι, η αλήθεια είναι, ότι και τις δύο φορές που υπήρξε (παλέρμο #31 + #33), οι παίκτες που την είχαν, αποχώρησαν σχετικά νωρίς και δεν φάνηκε η ''αξία'' της ιδιότητας.

'Οχι, κανονικά δεν γνωρίζονται μεταξύ τους. Όμως, δεν ξέρω...στην περίπτωση που ένας δολοφόνος είναι ο Ορφέας, δεν θα συζητήσει με τους συνδολοφόνους του σχετικά με το αν κάποιος από αυτούς είναι η Ευριδίκη; Θέλω να πώ, δεν ξέρω αν μεταξύ τους γίνεται να παραμείνει μυστικό.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Δε θα είχε πιο ενδιαφέρον να γνωρίζονταν μεταξύ τους?Ανεξάρτητα απ' το ρόλο τους (θα μπορούσε ο ένας να είναι πολίτης και ο άλλος δολοφόνος) , αν γνωρίζονταν θα υποστηρίζονταν στο παιχνίδι και θα γινόταν μεγαλύτερο μπέρδεμα.Τι λέτε? :hmm:

Πιστεύω ότι αυτή η ιδιότητα παρουσιάζει ιδιαίτερο ενδιαφέρον όταν την έχουν 1 πολίτης και 1 δολοφόνος ή 2 δολοφόνοι. Αν την έχουν 2 πολίτες, αποδυναμώνεται εμφανώς η ομάδα των πολιτών αν τυχόν ο ένας από τους δύο αποχωρήσει.
Στην τελική, ας μας εξηγήσει αυτός που τους πρόσθεσε στο παιχνίδι, τι περιμένει να δει από την ιδιότητα του Ορφέα και την Ευριδίκης, διότι, η αλήθεια είναι, ότι και τις δύο φορές που υπήρξε (παλέρμο #31 + #33), οι παίκτες που την είχαν, αποχώρησαν σχετικά νωρίς και δεν φάνηκε η ''αξία'' της ιδιότητας.

'Οχι, κανονικά δεν γνωρίζονται μεταξύ τους. Όμως, δεν ξέρω...στην περίπτωση που ένας δολοφόνος είναι ο Ορφέας, δεν θα συζητήσει με τους συνδολοφόνους του σχετικά με το αν κάποιος από αυτούς είναι η Ευριδίκη; Θέλω να πώ, δεν ξέρω αν μεταξύ τους γίνεται να παραμείνει μυστικό.:hmm:
Άρα είναι καθαρά θέμα τύχης το πια ομάδα ευνοείται.Δεν είναι λίγο χαζό?

Ναι , κι εγώ το σκέφτηκα αυτό , αλλά γιατί δε να μην το κρατούσε μυστικό?Αυτός θα έκανε κανονικά τα σχέδια με τους συνδολοφόνους του και θα υποστήριζε έμμεσα το άλλο του μισό. :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Δε θα είχε πιο ενδιαφέρον να γνωρίζονταν μεταξύ τους?Ανεξάρτητα απ' το ρόλο τους (θα μπορούσε ο ένας να είναι πολίτης και ο άλλος δολοφόνος) , αν γνωρίζονταν θα υποστηρίζονταν στο παιχνίδι και θα γινόταν μεγαλύτερο μπέρδεμα.Τι λέτε? :hmm:
Δεν θα έλεγα ότι διαφωνώ. Στην περίπτωση μάλιστα που είναι και οι δύο δολοφόνοι, θα παλεύουν με νύχια και με δόντια να παραμείνουν μέσα.:P
Όμως, αν είναι ο ένας πολίτης και ο άλλος δολοφόνος, θα είναι ομολογουμένως πολύ περίεργη κατάσταση για τους ίδιους, να γνωρίζονται.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Νοπ, γιατί αν είσαι Ορφέας - δολοφόνος κι εγώ Ευρυδίκη - πολίτης, εννοείται ότι δε θα με σκοτώσεις ποτέ, για να μη φύγεις. Γενικά είναι ωραίο που πας στο άγνωστο και οι δύο έχουν ένα "φόβο" παραπάνω. Αν γνωρίζονται, χάνεται η ουσία της ιδιότητας που είναι μαζί σου όπου πας κι ας μην ξέρω ποιος είσαι ένα πράγμα.
Πιστεύω ότι αυτή η ιδιότητα παρουσιάζει ιδιαίτερο ενδιαφέρον όταν την έχουν 1 πολίτης και 1 δολοφόνος ή 2 δολοφόνοι. Αν την έχουν 2 πολίτες, αποδυναμώνεται εμφανώς η ομάδα των πολιτών αν τυχόν ο ένας από τους δύο αποχωρήσει.
Κάτι τέτοιο φανταζόμαστε, όταν είπαμε να βάλουμε την ιδιότητα αυτή, αλλά δεν έτυχε να "κάτσει" στο #31 και στο #33 δεν έχω ιδέα τι έγινε. Πάντως εμένα με είχε κατενθουσιάσει η ιδέα να σκοτώσει δολοφόνος κάποιον και να μάθει ότι πέθανε μαζί του την άλλη μέρα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Δεν θα έλεγα ότι διαφωνώ. Στην περίπτωση μάλιστα που είναι και οι δύο δολοφόνοι, θα παλεύουν με νύχια και με δόντια να παραμείνουν μέσα.:P
Όμως, αν είναι ο ένας πολίτης και ο άλλος δολοφόνος, θα είναι ομολογουμένως πολύ περίεργη κατάσταση για τους ίδιους, να γνωρίζονται.:hmm:

Ας υποθέσουμε ότι ένας πολίτης και ένας δολοφόνος παίρνουν το ρόλο.Ο πολίτης δε θα γνωρίζει ότι ο δολοφόνος είναι όντως δολοφόνος , αλλά ότι έχει την ιδιότητα αυτή.Ο δολοφόνος αυτόματα θα γνωρίζει ότι ο άλλος που έχει την ιδιότητα είναι πολίτης.
Το όλο θέμα πιστεύω είναι στο αν θα μαρτυρούσε ο δολοφόνος την ιδιότητά του στους συνεργούς του.:hmm:
Πάντως , εγώ δε βρίσκω το νόημα να μη γνωρίζονται , γιατί όπως είπα είναι καθαρά θέμα τύχης το ποια ομάδα ευνοείται.

Νοπ, γιατί αν είσαι Ορφέας - δολοφόνος κι εγώ Ευρυδίκη - πολίτης, εννοείται ότι δε θα με σκοτώσεις ποτέ, για να μη φύγεις. Γενικά είναι ωραίο που πας στο άγνωστο και οι δύο έχουν ένα "φόβο" παραπάνω. Αν γνωρίζονται, χάνεται η ουσία της ιδιότητας που είναι μαζί σου όπου πας κι ας μην ξέρω ποιος είσαι ένα πράγμα.

Ναι , αλλά ότι και να κάνεις ,δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις στο παιχνίδι ποιος έχει την ίδια ιδιότητα με σένα. :/:
Οι δολοφόνοι μπορούν να σκοτώσουν τον πολίτη με την ιδιότητα στο τέλος , αν ένας απ' αυτούς την έχει επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Νοπ, γιατί αν είσαι Ορφέας - δολοφόνος κι εγώ Ευρυδίκη - πολίτης, εννοείται ότι δε θα με σκοτώσεις ποτέ, για να μη φύγεις. Γενικά είναι ωραίο που πας στο άγνωστο και οι δύο έχουν ένα "φόβο" παραπάνω. Αν γνωρίζονται, χάνεται η ουσία της ιδιότητας που είναι μαζί σου όπου πας κι ας μην ξέρω ποιος είσαι ένα πράγμα.

Κάτι τέτοιο φανταζόμαστε, όταν είπαμε να βάλουμε την ιδιότητα αυτή, αλλά δεν έτυχε να "κάτσει" στο #31 και στο #33 δεν έχω ιδέα τι έγινε. Πάντως εμένα με είχε κατενθουσιάσει η ιδέα να σκοτώσει δολοφόνος κάποιον και να μάθει ότι πέθανε μαζί του την άλλη μέρα. :redface:

Ας υποθέσουμε ότι ένας πολίτης και ένας δολοφόνος παίρνουν το ρόλο.Ο πολίτης δε θα γνωρίζει ότι ο δολοφόνος είναι όντως δολοφόνος , αλλά ότι έχει την ιδιότητα αυτή.Ο δολοφόνος αυτόματα θα γνωρίζει ότι ο άλλος που έχει την ιδιότητα είναι πολίτης.
Το όλο θέμα πιστεύω είναι στο αν θα μαρτυρούσε ο δολοφόνος την ιδιότητά του στους συνεργούς του.:hmm:
Πάντως , εγώ δε βρίσκω το νόημα να μη γνωρίζονται , γιατί όπως είπα είναι καθαρά θέμα τύχης το ποια ομάδα ευνοείται.

Δεν ξέρω, και οι δύο απόψεις έχουν μια λογική.:hmm:
Ας ανέβει δημοσκόπηση στο επόμενο, να αποφασίσει η πλειοψηφία.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Φανταστείτε απλά να έχετε το ρόλο και να βλέπετε ότι η "Ευριδίκη" σας προηγείται στην ψηφοφορία.
Δε θα κάνετε τα πάντα για να τη σώσετε?Εκεί είναι που θα έχει αληθινό σασπένς ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Φανταστείτε απλά να έχετε το ρόλο και να βλέπετε ότι η "Ευριδίκη" σας προηγείται στην ψηφοφορία.
Δε θα κάνετε τα πάντα για να τη σώσετε?Εκεί είναι που θα έχει αληθινό σασπένς ! :P
Και ακριβώς επειδή θα προσπαθείς να την σώσεις, ύστερα θα σας χρεώνουν ότι είστε συνδολοφόνοι.
Well, καλά ξεμπερδέματα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ναι, αλλά και πάλι θα ευνοείται η ομάδα των δολοφόνων, αν έχει δολοφόνο με πολίτη σε ρόλο Ορφέα - Ευρυδίκης. Είπαμε, καλά, χρυσά τα δολοφόνια, αλλά μην τους τα σερβίρουμε κι όλα στο πιάτο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Ναι, αλλά και πάλι θα ευνοείται η ομάδα των δολοφόνων, αν έχει δολοφόνο με πολίτη σε ρόλο Ορφέα - Ευρυδίκης. Είπαμε, καλά, χρυσά τα δολοφόνια, αλλά μην τους τα σερβίρουμε κι όλα στο πιάτο. :P
Έχω πρόταση-προσφορά για αυτό.:whistle:
Την ιδιότητα αυτή να την παίρνουν πάντα 1 δολοφόνος και 1 πολίτης.
Για αντιστάθμισμα, θα μαθαίνει ο ρουφιάνος για την ομάδα κάποιου παίκτη κάθε Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή (και όχι κάθε Τρίτη-Πέμπτη), με δικαίωμα να ξεκινά να ρωτά από την δεύτερη μέρα που δικαιούται. Αν, πχ. το παιχνίδι αρχίσει Δευτέρα, να ξεκινήσει να ρωτάει από την Τετάρτη. Αν αρχίσει Τρίτη, να ξεκινήσει να ρωτάει από την Παρασκευή κλπ. Πώς σας φαίνεται;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Και ακριβώς επειδή θα προσπαθείς να την σώσεις, ύστερα θα σας χρεώνουν ότι είστε συνδολοφόνοι.
Well, καλά ξεμπερδέματα.:P

Ναι, αλλά και πάλι θα ευνοείται η ομάδα των δολοφόνων, αν έχει δολοφόνο με πολίτη σε ρόλο Ορφέα - Ευρυδίκης. Είπαμε, καλά, χρυσά τα δολοφόνια, αλλά μην τους τα σερβίρουμε κι όλα στο πιάτο. :P
Όντως, αν και κάποιοι μπορεί να υποπτεύονταν το ρόλο τους. :hmm:
Τέλος πάντων.Μια πρόταση πέταξα εγώ, επειδή ο ρόλος ως έχει ,μόνο βάρη για τους καημένους που τον έχουν δημιουργεί. :P

Πώς σας φαίνεται;:redface:
Δηλαδή ο ρουφιάνος δε θα ξέρει ρόλους απ' την αρχή , αλλά θα αρχίσει να ρωτάει στη συνέχεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Δηλαδή ο ρουφιάνος δε θα ξέρει ρόλους απ' την αρχή , αλλά θα αρχίσει να ρωτάει στη συνέχεια?
Nαι, έτσι γίνεται, άλλωστε, στην revised έκδοση. Απλά θα αυξηθούν οι μέρες που έχει το δικαίωμα να ρωτήσει, ξεκινώντας από την δεύτερη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Nαι, έτσι γίνεται, άλλωστε, στην revised έκδοση. Απλά θα αυξηθούν οι μέρες που έχει το δικαίωμα να ρωτήσει, ξεκινώντας από την δεύτερη μέρα.

Ο ρουφιάνος γίνεται ακόμα πιο "δυνατός" παίκτης , αλλά και πάλι , μπορεί να μην τον πιστέψουν οι πολίτες. Δηλαδή , μπορεί να μην αντισταθμιστεί η κατάσταση.Πάντως , άμα γινόταν η πρόταση μου εφικτή , τότε οι πολίτες πρέπει να έχουν στο νου τους γι' αυτή την ιδιότητα.Αν δουν ότι δύο άτομα αλληλουποστηρίζονται συνεχώς , μπορεί να μην είναι δολοφόνοι. :look: Βέβαια , αυτό μπορεί να το εκμεταλλευτούν οι δολοφόνοι και να αρχίσουν να λένε ότι μπορεί να έχουν την ιδιότητα αυτή και γι' αυτό αλληλουποστηρίζονται.Πφφ..δεν ξέρω τελικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top