ΠΑΛΕΡΜΟ... γνώμες και απόψεις

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Το Α δεν μου φαίνεται λογικό...
Αφήστε που θα-αν έχω καταλάβει καλά- μάθουμε κι άλλους ρόλους και γενικώς, θα καταστραφεί εντελώς το παιχνίδι...

Αν είναι να κάνουμε κάτι για να μην λήξει αμέσως, καλύτερα να πάμε με το Β... Αλλά αν τελικώς γίνει κάρφωμα και δεν βρει στόχο, να μην αποχωρήσει ο δολοφόνος... Γιατί και πάλι μετά θα είμαστε σχεδόν στην λήξη...

Αν και η αλήθεια είναι πως έχασε το γούστο του... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Σχολιασμός μέχρι τον φρικ. Ξέρεις, κόλπο να κάνουμε αυτό, μας δυσκόλεψε αυτός, βάλαμε την προκήρυξη για αυτό το λόγο κτλ.
Όπως θα γινόταν και στο τέλος.
Θα είχε πολύ ενδιαφέρον αυτή η συζήτηση, αλλά δεν έχω όρεξη να την κάνω αυτή τη στιγμή, σορι :redface:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.
Εγώ θα συμφωνήσω με τη Θεοδώρα.Τώρα , όπως και να συνεχιστεί το παιχνίδι δε θα είναι λίγο ξενέρα? :/:
Έχασε τη μαγεία που είχε και δε νομίζω να ξαναέρθει τώρα.Έχω βγει , αλλά σκέφτηκα να πω και τη δική μου γνώμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το Α δεν είναι δίκαιο να διώξουμε τα παιδιά. Επίσης η αναλογία πολίτης-δολοφόνος δεν είναι σωστή.
Το Β βαριέμαι να συνεχίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Κρίμα που κατέληξε εδώ το παιχνίδι και ήταν από τα καλύτερα που έχω παίξει..:/:

Κι εγώ θα έλεγα ότι η περίπτωση Α. θα ήταν καλύτερη. Γιατί να το σταματήσουμε εδώ; Εγώ πχ δεν έχω καταλάβει τους άλλους 2 δολοφόνους.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Λοιπόν, το όμορφο παιχνιδάκι μας ψιλοχάλασε. Ξέρω, έχετε σπαστεί με τα τεκταινόμενα και με το δίκιο σας κι εγώ θα εκνευριζόμουν. Αντικειμενικά μιλώντας, στο Παλέρμο το επιχείρημα «έγιναν φίλοι στο msn» δε θα έπρεπε να έχει θέση. Δε φταίει και η Τζέιν μωρέ, μην την κατηγορείτε. Είναι ο ενθουσιασμός του εύρηκα στη μέση. Από την άλλη, θα ήταν άδικο να μείνουν 2 δολοφόνοι εκτεθειμένοι και να πρέπει να απολογηθούν γι' αυτό και το θέμα κλειδώθηκε.

Έχουμε κάποιες προτάσεις, όποιος θέλει καταθέτει και τη δική του.

Α. Βγαίνουν με κλήρωση από το παιχνίδι κάποιοι πολίτες μαζί με Βάιο και Αλχ, μέχρι να ισορροπήσει η αναλογία που υπήρχε πριν ξεσπάσει το msnικό θέμα.

Β. Το θέμα ανοίγει και δίνονται κάποιοι (3 ή 4) πιθανοί ρουφιάνοι στους δολοφόνους, ώστε να καρφώσουν, διαφορετικά λήγει.

Γ. Πείτε μας εσείς. :/: Δεν έχω ιδέα...
Οι δολοφονημένοι μιλούν?:P
Αν ναι,τότε το Β μου ακούγεται δίκαιο για τους δολοφόνους μετά απ'ό,τι έγινε και το παιχνίδι θα τελειώσει,είτε υπέρ της μιας μεριάς ή της άλλης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θα είχε πολύ ενδιαφέρον αυτή η συζήτηση, αλλά δεν έχω όρεξη να την κάνω αυτή τη στιγμή, σορι :redface:
:P
Έλααα. :redface:
Αύλιο; :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Το Α δεν είναι δίκαιο να διώξουμε τα παιδιά. Επίσης η αναλογία πολίτης-δολοφόνος δεν είναι σωστή.
Το Β βαριέμαι να συνεχίσω.
Στο Α συμφωνώ.
Στο Β,για μένα δεν έχει να κάνει τόσο με τη βαρεμάρα,αλλά απλά ότι χάθηκε η "μαγεία" όπως είπε και ο bluestas.

EDIT: Mάλλον πρέπει να ψηφίσουμε,νομίζω. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ιχ, όχι πάλι ψηφοφορία.
Απλα αφήστε το και ξανά παίζουμε σύντομα.
Δηλαδή έχουμε υποψίες για τους δολοφόνους, ποιο το νόημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Έλααα. :redface:
Αύλιο; :baby:
Αντε, αφού το ζητάς επίμονα, δε σου χαλάω χατίρι εγώ, βλε.:redface:
Άμα θέλετε, τα συζητάμε, έχει να πέσει πολύ γέλιο.:D
Όπως καταλάβατε, συμφωνώ με τη Θεοδώρα να ανοίξει το θέμα να συζητήσουμε το παρασκήνιο.;)
---
Θέλω να ζητήσω συγγνώμη στην Jane, αν φάνηκε ότι της μίλησα άσχημα, είναι το γαμώτο της στιγμής.
Αλλά πρέπει να καταλάβει ότι το φταίξιμο είναι και των δυο, όχι μόνο δικό μου, ούτε μόνο δικό της.:)
Κι εγώ στεναχωρήθηκα πολύ που σταμάτησε ένα τόσο όμορφο παιχνίδι και το έριξα στα νεύρα.:/:

Α, και να ξέρετε ότι το επόμενο θύμα μας ήταν ο τσαφ-τσουφ! Τη γλίτωσες βρε τυχερέ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ωλαία, παπάμε Βάιο. :redface:

To θέμα να ανοίξει αύριο γιατί πάω για ύπνο. :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Α, και να ξέρετε ότι το επόμενο θύμα μας ήταν ο τσαφ-τσουφ! Τη γλίτωσες βρε τυχερέ!:P

Ε, και πολύ με κρατήσατε... Απορούσα που την γλίτωσα και σήμερα:P

Αλλά κακώς τα λες αυτά... Δεν αποφασίσαμε ακόμη πως έχει λήξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Αγαπητή μας ΣΕ θα μας ανοίξετε το θέμα να σχολιάσουμε; :redface: Να δώσετε και τους ρόλους, γιατί οφείλω να δώσω και εγώ κάποια συγγνώμη..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
παιδια το θεμα θα ξανα ανοιξει. ετοιμαζε η μιςςκιτ μια ιστοριουλα για την καθε μερα που περναγε στο παλερμο με τα γεγονοτα που συνεβαιναν. κριμα που δε προλαβε να την τελειωσει γιατι ηταν πολυ ωραια. :)

θα δωσουμε την ιστορια και θα πουμε τους ρολους.

επισης εχω να ανακοινωσω κατι ευχαριστο. το παλερμο #32 δε θα εχει νικητη, θα εχει νικητες. θα απονεμηθουν σπεσιαλ βραβεια στον καθενας σας αναλογα με το πως λειτουργησε στο παιχνιδι. :) επισης θα ανακοινωθει ποια ομαδα υποστηριζε η καθε μια απο τις δυο μας στη ΣΕ.

μπορειτε να συζητησετε μεταξυ σας μεσα στο θεμα!

μπορουμε να το κανουμε διασκεδαστικο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ανοίξτε το θέμα, για να σχολιάσουμε εκεί. Μη χαλάμε, τζάμπα, το θέμα των γνωμών και των απόψεων:)

edit: Ωραίο ακούγεται βικ-βικ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Αλλά κακώς τα λες αυτά... Δεν αποφασίσαμε ακόμη πως έχει λήξει...
Δε νομίζω πως έχει νόημα να συνεχιστεί το παιχνίδι τώρα πια. Είμαι σίγουρος πως η ομάδα των δολοφόνων δεν θα θέλει να συνεχίσει έτσι, οπότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Τι καλές που είστε!:D
Βίκυ, Αννα σας ευχαριστούμε για όλα! :happy:
Δεν θα ήταν άχαρο το παιχνίδι παιδιά χωρίς αυτές;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Έπαιξα πρόσφατα με μεγάλη παρέα για πρώτη φορά live παλέρμο, με δολοφόνους, πολίτες και μπάτσο (ρουφιάνο). Κάποιοι δεν είχαν την παραμικρή ιδέα απ' το παιχνίδι (όταν πρότεινα να βάλουμε στο παιχνίδι και τη νοσοκόμα, με κοιτούσαν με γουρλωμένα μάτια και με ρώτησαν πού το ξέρω αυτό, τους είπα από το i-school:P), γινόταν ένα μπάχαλο και γενικά ήταν δύσκολο να θυμάσαι ποιοι παίκτες είχαν φύγει και ποιος είχε πει τι, ώστε να βγουν συμπεράσματα και να υπάρχει σοβαρή αιτιολόγηση στην ψήφο.

Πιστεύω ότι το live παλέρμο, όταν παίζεται με έμπειρους πάικτες και υπάρχει καλή παρέα, έχει πολύ χαβαλέ.
Προσωπικά, όμως, προτιμώ την ιντερνετική εκδοχή του παιχνιδιού(:worry:) γιατί
-διαρκεί περισσότερο
-παίζεται σε πραγματικό χρόνο
-είναι περίπλοκο και ανατρεπτικό, λόγω των πολλών παραλλαγών και των επιπρόσθετων ρόλων
-τα γραπτά μένουν ;)
-το ενδιαφέρον κρατιέται αμείωτο παρότι παίζουν παίκτες που ως επί το πλείστον δεν γνωρίζονται μεταξύ τους.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Διάβασα παλιότερες συζητήσεις για προσθήκες ρόλων και πιστεύω πως θα ήταν ενδιαφέρον να εξεταστεί η προσθήκη των παρακάτω ιδιοτήτων τώρα που θα έχουμε πολλούς παίκτες.

1.seeker
Ο seeker ειναι με τους πολιτες και σε καθε γυρο εχει το δικαιωμα να μαθει το ρολο ενος παιχτη... Δεν πρεπει ομως σε καμια περιπτωση να αναφερει την ιδιοτητα του!! Ετσι, αρχιζει και μαζευει σιγα σιγα πληροφοριες και αν δεν τον μυριστουν οι δολοφονοι, μπορει να γινει παντοδυναμος...
Οταν υπαρχει και ο seeker στο παιχνιδι η πλακα ειναι εγγυημενη και το παιχνιδι εχει περισσοτερο ενδιαφερον. Α, και να τονισω πως σε περιπτωση αποκαλυψης εμφανιζεται ως θυμα!!

Πως σας φαινεται σαν ιδεα?? Δεν ειναι πολυ μπερδεμενο, ετσι??
Ανά δεύτερο γύρο, βέβαια, θα ήταν καλύτερα, αλλιώς ο seeker θα καταλήξει κυρίαρχος του παιχνιδιού.:P


2.δικηγόρος
Αντίστοιχα με την νοσοκόμα, μπορούμε να προσθέσουμε την δικηγόρο. Ο δικηγόρος είναι κι αυτός πολίτης και επιλέγει κάθε μέρα (μέχρι μια συγκεκριμένη ώρα, πχ 09:00) έναν παίχτη που θα "εκπροσωπήσει". Ο παίχτης αυτός, εάν επιλεχθεί για αποχώρηση στις 20:00, ΔΕΝ θα αποχωρεί. Είναι ο αντίστοιχος ρόλος της νοσοκόμας για την ψηφοφορία.
Φυσικά, θα πρέπει να είναι προσεκτικός γιατί εν αγνοία του μπορεί να "σώσει" ακόμα και δολοφόνο...



Τι λέτε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.


Ο δικηγόρος μου φαίνεται καλή ιδέα.Υπάρχει περίπτωση όμως να χρονοτριβήσει πολύ το παιχνίδι αν επιλέγει να εκπροσωπήσει συνέχεια αυτούς που μαζεύουν τις περισσότερους ψήφους. :P.Γι' αυτό καλό θα ήταν να επιλέγει 1 μέρα πριν την ψηφοφορία , για παράδειγμα , ποιον θέλει να σώσει.

Απ' την άλλη , o seeker μου κάνει κάτι σαν "super ρουφιάνος".Δε με ενθουσιάζει η ιδέα του ρόλου του για να πω την αλήθεια.Και άμα είχαμε και δικηγόρο εκτός από seeker θα βοηθούσε ίσως υπερβολικά τους πολίτες. :hmm: . Εικασίες κάνω βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top