Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,003 μέλη και 2,480,034 μηνύματα σε 79,007 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 519 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Ουφ! Παρά τρίχα τη γλίτωσα!

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 00:18, 07-12-11:

Τι ιστορίες έχετε από καταστάσεις που θα μπορούσαν να είναι καταστροφικές, ντροπιαστικές και γενικά άσχημες αλλά στο τσακ τη γλιτώσατε?
Μια φορά στις αρχές, μου είχε φύγει ενας πελάτης με μια 5άδα λουλούδια (100 ευρώ) και το μαγαζί δούλευε με τον εξής τρόπο: πουλάς λουλούδια, πας στο τσεκ τα λεφτά, παίρνεις άλλα λουλούδια. Ολα επιτόπου και αν μπεις μέσα τα πληρώνεις από την τσέπη σου. Ε, αυτός ήθελε λουλούδια στην πίστα και η χαζή δεν πληρώθηκα προκαταβολικά, οπότε μέχρι να κατεβω την είχε κάνει. Πάω στο τσεκ να πάρω άλλα και της λέω "τώρα, σε 5 λεπτάκια στα φέρνω τα λεφτά". Είχα πάθει πανικό, εννοείται ότι δεν θα τον έβρισκα...οπότε κάπου έδωσα την πεντάδα που κράταγα, μάζεψα μερικά από κάτω και γέμισα τα καλάθια και της πήγα τα "προηγούμενα λεφτα". Δεν ξέρω αν με είδε κανείς, ξέρω μόνο ότι εκείνο το βράδι πληρώθηκα.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 14:40, 17-02-12:

Ασε.... γενικώς κι αορίστως και κάπως διαφορετικά απο το θρεντ σου, θα σου πω πως την εχω γλιτωσει πολλές(!) φορές απο ...λακούβες. Είτε για καθημερινές καταστάσεις, είτε για βαθύτερες. Και τη φράση σου αυτή την έχω ξεστομίσει πολλές φορές. Θες θαύμα (για όποιον πιστεύει), θες το μυαλό μου (για όποιον δεν πιστεύει στα θαύματα), παντως ισχύει, για μενα τουλάχιστον. Ισως έχω φύλακα άγγελο απο τη μια εκδοχή, ή απο την άλλη είμαι αρκετά ''νερό'' για να με παρασύρει το κύμα, αλλά και πολύ ''αέρας'' για να πετάω και να γλιτώνω.
Το πιο σοβαρό βέβαια που μου έχει συμβεί είναι παραλίγο να χάσω τη ζωή μου σε αυτοκινιτιστικό. Εδω δε χρειάζονται λεπτομέρειες. Ολα τα υπόλοιπα είναι είτε απλά και καθημερινά, είτε βαθύτερα σχετικά με ''διάφορα συμβάντα'' της ζωής. Σε κάποια βαζει το χεράκι του μια άλλη δύναμη, σε κάποια το βάζουμε εμείς. Καποια το προκαλούμε μείς, κάποια συμβαίνουν μοιραία. Ισως τελικά να υπάρχει τύχη κι ατυχία, δεν ξέρω, δε με απασχολεί. Πάντως το ''ουφ στο παρατσάκ'' παίζει πολύ στη δική μου ζωή
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 17-02-12 στις 14:57.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Παρά 5 vs Σαββατογεννημένες - Από Maggie
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-08-19 στις 18:55.
    • Στο παρά πέντε - Από Σπυρακος (^^)
      Το θέμα έχει λάβει 28 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-01-18 στις 20:01.
    • Άσπρη τρίχα στην εφηβεία - Από Jimaraz97
      Το θέμα έχει λάβει 31 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-11-14 στις 08:29.
    • Καλύτερα... παρά... - Από ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
      Το θέμα έχει λάβει 40 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-05-09 στις 22:26.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα