Metal Music Only

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Fates Warning σε εποχές Ray Alder (αν και προτιμώ Arch)

Χωρίς συναισθηματική αξία, μου θυμίζει το 2006 και τις διακοπες μου. Ευχάριστο άκουσμα. Αχ, να 'χα καμια μπύρα.

"Another Perfect Day"



.....
Another perfect day
And I will hide away
From all the sights and sounds
Another perfect day
And I will walk away
From all the light that surrounds

Shadows embrace this room
As I draw the shades tight
Close the curtains, shut out the day
Shut out the light

.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Ξύπνησα ορεξάτη.

Μέχρι και την κιθάρα θα κουρδίσω

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.


Προτιμώ να το ακούω μετά τα μεσάνυχτα. Δύσκολο κομμάτι, απαιτεί σεβασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Jag Panzer - power surge
εφηβικά κολλήματα :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stargazer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.


I never wanted to know
Never wanted to see
I wasted my time
till time wasted me...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
AXEMASTER, ελάχιστα κομμάτια έχω ακούσει από αυτή την μπάντα.

Μέχρι στιγμής εχω ξεχωρίσει αυτό:

Deliver us from Evil
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.

Expirimental black metal, θα φανούν οικείοι σε όσους έχουν συνηθίσει Dodheimsgard, Paradigma, etc..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μιας και η Μελιώ μας θύμισε πως οι Σεπτικ Φλες
είναι εδω, ενωμένοι δυνατοί, (...)
ας πάμε μια ...ρετρο-σκόπηση στις κομματάρες
που έβγαζαν κάποτε:















(...και σόρρι για το επόμενο βίντεο)





και το όνλντι-μπατ-γκούντι:





Υγ. Eνδιαφέρεται κανείς να αγοράσει παλιό εισητήριο με υπογραφές
απο την περιοδεία του Fallen Temple? :look:
(+ σχεδιάκι με υπογραφή απο μια γκρούπι στο πισω μερος)


Υγ2. Νοιώθω πολύ ξεφτίλας λογω του 1


Υγ3. Άλλαξα γνώμη. Δεν πουλάω :pfff:


(...για περισσότερα, το συζητάμε)










* * *

Jag Panzer - power surge
εφηβικά κολλήματα
ΓΙΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ :mad:
Oι Jag ανηκουν στην κρίση της Ιστορίας, .&- :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τα μισα των Septic που εβαλες μου αρεσαν. Nice.

Να ριξω κι εγω ενα που "ετυχε" να ακουσω προσφατα :

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stargazer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.


Δεν μπορώ να πιστέψω ότι αυτός ο ο άνθρωπος κοντεύει τα 67 και η εξακολουθεί να έχει τέτοια φωνή! Dio:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
ΓΙΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ :mad:
Oι Jag ανηκουν στην κρίση της Ιστορίας, .&- :pfff:
Ε, να...
ήθελα να πω ότι μικρός είχα μεγάλο κόλλημα με δαύτους, το οποίον εξασθένησε
Χώρια που τώρα τέτοια εξώφυλλα όπως αυτό με το μεσαιωνικό robokiller :P
με ψιλοξενίζουν (ψιλο -) :P

Και μιας κι είδα Therion

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stargazer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Ένας πωρωμένος γνωστός μου πρότεινε (όπως κι άλλες φορές ) ν' ακούσω κάποιους Hammeron, συγκρότημα απ' το Ιλινόις, τους οποίους αγνοούσα παντελώς.
Το άλμπουμ τους, "nothing to do but rock", είναι από εκείνα που νομίζω πως δεν άξιζε να παραμείνουν τόσο πολύ στην αφάνεια.
Απ' το συγκεκριμένο έχω ξεχωρίσει αρκετά κομμάτια, ανάμεσά τους το so true και το endless nights. Το δεύτερο θα μπορούσε κάλλιστα, κατ' εμέ, να σταθεί ισάξια ακόμα και ανάμεσα σε πολύ καλές μπαλάντες των scorpions! :worry: Δυστυχώς δεν βλέπω να υπάρχει στο youtube.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mojo Jojo

Νεοφερμένος

Ο Mojo Jojo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια νομιζω οτι maiden ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει ποτε...ζω για να βρεθω σε ενα live τυπου maiden στο rio(μιλω για iron maiden) κατα τα αλλα judas priest,megadeath,slayer... μενει κανεις θεσσαλονικη?ειχαν ερθει οι firewind και οι opeth-πηγα και στα δυο και προς εκπληξη μου στους firewind ηταν καλυτερα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metalhead9121

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
DIMMU BORGIR,CRADLE OF FILTH,DEATHSTARS 4EVER!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Τα παραπάνω συγκροτήματα θα μπορούσα να τα ακούσω μόνο σε κατάσταση μέθης, σε παρακμιακό υπόγειο μεταλάδικο. Δεν μου προσφέρουν κάτι στιχουργικά ,δεν έχουν κάτι ιδιαίτερο μουσικά (ας βγάλουμε στην απόξω τις παρθενικές τους δουλειές που είχαν την χάρη και την όρεξη, έναν μυστικισμό και ένα νόημα στιχουργικό). Γιατί σου αρέσουν τόσο;

Βέβαια θυμάμαι το ρίγος όταν πριν 6 χρόνια είχα ακούσει το mourning palace...



αλλά αν δεις και σε παραπάνω απαντήσεις μας με τα παιδιά, υπάρχουν και black συγκροτήματα που σε ανατριχιάζουν κάθε μα κάθε φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Συγνωμη, αλλα εγω τους filth δεν μπορω καν να τους χαρακτιρισω black...
Τωρα για τους dimmu borgir... Δεν ξερω... Καποτε μου αρεσαν... Ανατριχιλα με το mourning palace, το entrance και μερικα ακομα, αλλα πλεων εκτος απο το πρωτο, κανενα τραγουδι του δεν μου λεει κατι... Μαλλον ητανε απλα κατι σκληρο, εμφανισιακα, οταν εψαχνα κατι τετιο... Περασα την φαση και μουφυγε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Viking metal

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Συγνωμη, αλλα εγω τους filth δεν μπορω καν να τους χαρακτιρισω black...
Τωρα για τους dimmu borgir... Δεν ξερω... Καποτε μου αρεσαν... Ανατριχιλα με το mourning palace, το entrance και μερικα ακομα, αλλα πλεων εκτος απο το πρωτο, κανενα τραγουδι του δεν μου λεει κατι... Μαλλον ητανε απλα κατι σκληρο, εμφανισιακα, οταν εψαχνα κατι τετιο... Περασα την φαση και μουφυγε...

Δεν είναι black πλέον οι Filth. Είναι δημοφιλείς όμως για έναν λόγο που εμένα προσωπικά δεν με ελκύει καθόλου. Μία παράξενη "αισθητική" νεο-gothic (και το λέω έτσι όχι ως εκπρόσωπος του gothic-καμία σχέση- αλλά τυχαίνει να έχω φίλη μια old school goth rocker και συγκρίνω), λίγο τα ρούχα, λίγο το πώς πλασάρεται ο κοντοστούπης και τσουπ, δημοφιλείς.

Τα ίδια με τους Borgir κι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Sorry για το double, άλλωστε είναι παλιότερη η πάνω απάντηση...

Πάμε ένα Megadeth από το Youthanasia να θυμηθώ τα γυμνασιακά τέλεια χρόνια και να μου ανέβει (λίγο) η διάθεση



Δυναμώστε λίγο (δεν θα πάθουν τίποτα οι γείτονες..)

I like the way that I make you itch
And all the reasons I give you to bitch

And how I make you wanna scream in pain
And feel your life is just a losing game

I like the way that you let me in
The way you look when the walls cave in
I like the way that your stomach knots
And how you cry for it all to stop

I like the way that you fool yourself
And make believe there's nobody else
I like the way that you stand in line
And beg salvation from the empty skies


Don't want no revenge
Ain't no pay back time
It ain't called getting even
Here comes the reconing day

I like the things that you try to fake
And your face when I see you break
And that you say you will pray for me
You realize you are prey for me


I like the way you stay on attack
No matter what, I keep coming back
And how you try to hold me down
But you end up driven to the ground
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top