Αποδείξεις (Ψεύτικες) και στην πολιτική

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν θα μπω γενικοτερα στην κριτικη της συγκεκριμενης εκπομπης, θα μιλισω μονο για ενα πραγμα που ειδα μολις τωρα κανοντας ζαππινγκ...
Λοιπον... Η εγω κουφαθικα, ειτε ξεχασα να διαβαζω, ειτε κανουν υπερβολικα χοντρη διαστρευλωση του λογου και των γεγονοτων....

Θεμα, τα επιδοματα που περνουν οι ανεργοι. Ολα καλα... Μιλαει ενας Ελληνας που λεει οτι το επιδομα δεν φτανει ουτε για το ενοικιο του παιδιου του που σπουδαζει στην Κρητη. Οκ, συμφωνω, δεν ξερω αλλωστε τι παιζει με τα επιδοματα... Αρχιζουν και δειχνουν, σε αλλες χωρες τι επιδοματα παιζουν και για ποσο καιρο... Σουηδια, Γερμανια, Ιταλια... 1100 οι Σουδοι, οι γερμανοι δεν θυμαμε, οι Ιταοι 450 η κατι τετιο, αλλα για 3 χρονια...
Και φτανουμε στους απλους ανθρωπους της καθε χωρας! Μιλαει λοιπον ενας γερμανος... Γερμανικα δεν ξερω, εμπιστευομαι τους υποτιτλους...!
Ερχετε οι ωρα του Σουηδου....! Λεει λοιπον η ρεπορτερ ολο χαρα, οτι στην Σουηδια το κρατος τους βοηθαει στο να βρουν δουλεια και προσφερει πολλα λευτα.
Λεει λοιπον και ο ανεργος, στα σουηδικα παντα, "Δεν μας βοηθανε στην ευρεση δουλειας, πρεπει να ψαξεις μονος σου." Και οι πολυ αξιοπιστοι υποτιτλοι γραφουν "Το κρατος βοηθαει στην ευρεση δουλειας"
Μετα ελεγε κατι για τα λευτα που του δινουν, παλι εκει καπια γκελα ειχε, αλλα οπως ειμουν απο αυτο που ειδα πριν, και μεχρι να φτασω και να γραψω ολο αυτο, δεν θυμαμε τι ακριβος ητανε... Ελπιζω να ανεβει αυριο στο youtube το συγκεκριμενο βιντεακι για να δουμε και τι ητανε το δευτερο, και αν τυχων εγω δεν ακουσα η δεν διαβασα καλα...
Παντος μου φανεται πολυ χοντρο να εχει οντως γινει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά, για τόσο άγνωστη γλώσσα τα έχουν τα σουηδικά;;
Αυτό σηκώνει ανοιχτή επιστολή, τα νεύρα μου. Πολλύ πανικολαγνεία πέφτει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Τώρα πανικολαγνεία είναι... επιτηδευμένη διαστρέβλωση είναι;... :( Και δεν γίνεται μόνο σε αυτή την εκπομπή, σε όλες τις εκπομπές που "προασπίζονται το συμφέρον του πολίτη γίνεται.

Πάντως βάψε την tv σου μπλε και πέτα την στη θάλασσα, καλό στον εαυτό σου θα κάνεις.

(Και θα ρυπάνεις ελαφρώς τη θάλασσα, όμως θα απαλλαγείς σε μεγάλο βαθμό από τη ρύπανση των αισθητηριών σου.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
προσπαθισα να το ψαξω στο youtube, αλλα δεν βρηκα κατι...:(

Αντι για ανοιχτη επιστολη που καπως θα την θαψουν, καλητερα (πιστευω) ενα ε-μαιλ στο Ραδιο αρβυλα, να δουμε και ποσο ειναι οντως αυτο που το παιζουν, και κατα ποσο τους βαζει η οχι χερι το καναλι τους. Και αμα δεν πιασει αυτο, ανοιχτη επιστολη... Που ουτε και αυτη νομιζω να εχει κανενα αποτελεσμα...

τσιπουρο, μπορει η ελληνικη τιβι να εχει τα χαλια της, αλλα υπαρχουν και καναλια που βαζουν πραγματα που αξιζουν, για τα δικα μου γουστα τουλαχιστων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Τάσο αν όντως ισχύει αυτό που λες, είναι πολύ σοβαρό.

Σε πρώτη φάση το Ράδιο Αρβύλα είναι μια πολύ καλή λύση. Αυτοί θα έχουν σίγουρα υλικό για να σιγουρέψεις τη μετάφραση και απ΄όσο έχω δει δε μασάνε να τα χώσουν στο κανάλι από το οποίο και οι ίδιοι εκπέμπουν.
Κάν΄το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λοιπον παιδια, θελετε να κανουμε κατι συλογικα για αυτο; Να ερθουμε σε επαφη δλδ με καπιον (πχ το ραδιο αρβυλα, η και με την ιδια την εκπομπη) για να μπορεσουμε καταρχην να τσεκαρουμε αν οντως προκειτε για τρελη παραφραση η αν εγω καπου κατι εχασα (καθολου απιθανο).
Μονος μου δεν προκειτε να κανω πολα... Το πολυ-πολυ να βρω το e-mail του ραδιο αρβυλα και να τους στειλω ενα. Αλλα αν τους στειλουμε ως φορουμ, η εστω σαν μια ομαδα ατομων, νομιζω θα το παρουν πιο σοβαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ, αλλά πώς γίνεται αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Απο οτι φαινετε δεν υπαρχει ενδιαφερων, και εγω δεν εχω καμια ορεξη να ασχολιθω.
Παντος, απλη πληροφοριση... 1200 σουηδικες κορονες, ειναι 120 ευρο απο εδω και περα. Το www.xe.com μας λεει ψεματα οτι ειναι 114 ευρο... Ενταξη, δεν κανει καμια συμαντικη διαφορα, απλα για τους τυπους...
Επισης, θα κανω μηνυση στην καθηγιτρια γερμανικων που ειχα στο γυμανασιο που μου εμαθε οτι "houndret" συμενει εκατο, και οχι 60, και "hundretsieben" σημενει 107 και οχι 70....

Το δευτερο με καθε επιφυλαη γιατι δεν ξερω καλα γερμανικα και μπορει να παρακουσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top