Επώνυμες ατάκες που εκπλήσσουν

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
" Όπως η Μαντόνα, έτσι κι εγώ
θέλω να γίνω πιο γνωστή κι απ' τον Θεό".

Βαρυσήμαντη δήλωση της Τζούλιας στις διαφωτιστικές ειδήσεις του STAR



Κάτι τέτοια έλεγαν κάποιες τεχνητώς κεχρωσμένες χαζές και βγήκαν τα ανέκδοτα για τις ξανθές...​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
640K {of memory} ought to be enough for anybody

-Attributed to Bill Gates (1981)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
"Εγώ είμαι πολύ χαδιάρα, ζουζουνιάρα.
Θέλω χαζάκια και μασαζάκια στην πλατούλα
και στα πατουσάκια πριν μου κάνει ο άλλος έρωτα".


Βαρυσήμαντη δήλωση της Εύας Λάσκαρη, στις (ναι ναι) διαφωτιστικές ειδήσεις του STAR (γεια σου ρε Μαλέλη με τις τσαπερδόνες σου)

"Πάτα, ζούλα τις πατούσες μια εδώ και μια εκεί,
την ανάβεις, την κορώνεις σαν κατάξερο δαδί!
Κι αν την πλάτη λίγο τρίψεις, γίνεις πλέον τρυφερός
η ζουζούνα θα σε κάνει παρανάλωμα πυρός!"

Χόλυ σιτ!

Κάνω για "δημοσιογράφος" του σταρρρρρρρρρρ.. :eek:


Και το απαραίτητο eye-shower:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Ατάκες από Bush που έμειναν θρυλικές, όντας καλά επιλεγμένες από διάφορα παράδοξα βλόγια. :)

1. «Ο Άξονας του Κακού», που περιελάμβανε Ιράκ, Ιράν και Βόρειο Κορέα. Όπως είπε μεταξύ άλλων ο Νόαμ Τσόμσκι, τι νόημα έχει να βάζεις στην ίδια λίστα ως καταχθόνιους συνεργάτες δύο χώρες που επί μια δεκαετία σφάζονταν μεταξύ τους και να τους κοτσάρεις και μία χώρα τόσο μακρινή γεωγραφικώς, πολιτικώς, πολιτισμικώς; Κύριος οίδε!

Το μόνο σίγουρο ήταν ότι η έκφραση ήταν κατά τον «Άξονα» του Β' Παγκόσμιου Πολέμου, που εκεί όμως υπήρχε γεωγραφική σημασία του όρου.

Και για να νοηματοδοτηθεί το αντώνυμο «the fellowship of the willing», την ίδια χρονιά που βλέπαμε και το χολυγουντιάνικο «the fellowship of the Ring» στην Μεγάλη Οθόνη. Τελικά από τις τρεις χώρες χτυπήθηκε η μοναδική χώρα που δεν είχε ούτε δυνατότητα ούτε θέληση για πυρηνικά όπλα, κι έτσι το δίδαγμα του Μπούστη ήταν: «Κι αν δεν έχετε ήδη πυρηνικά όπλα, θα έπρεπε να τα εφεύρετε», για να παραφράσω τον Βολταίρο. :mad:

2. «Όποιος δεν είναι μαζί μας είναι εναντίον μας». Αν και η φράση είναι παρμένη απ' το Ευαγγέλιο, νομίζω ότι δεν απηχεί την Καινή Διαθήκη, αλλά μάλλον τον «Λόγο των Μηλίων» του Θουκυδίδη.

3. «Come on Barney». Όταν ο Μπους ανακοίνωνε τον βομβαρδισμό του Αφγανιστάν, θεωρούσε πιο σημαντικό να απασχοληθεί με το σκυλάκι του Μπάρνεϊ, παρά με τους νεκρούς των παραπλεύρων απωλειών.
Χαρακτηριστική σκηνή να μιλάει κρετινοτσαμπουκαλεμένος στους δημοσιογράφους και μετά να γνέφει στο σκυλάκι (που πιθανόν να είναι πιο έξυπνο απ' τον αφέντη του): «Come on Barney». Στην συνέχεια, ονομάστηκε σλανγκικώς «Barney» ο Tony Blair, ως σκυλάκι των Αμερικλάνων. Κι όταν επισκέφτηκε τον Λευκό Οίκο ο δικός μας Καραμανλής υπέστη μια τελετουργία γνωριμίας του με τον Μπάρνεϊ, που θύμιζε τυπικό τελετών βασσάλου και φεουδάρχη. Ίσως να ήταν και η πιο αποτελεσματική επαφή που έκανε ο Καραμανλής στην Ουάσινγκτον.

4. Παρόμοια ατάκα που σατιρίστηκε πολύ ήταν το «Είδα στην καρδιά του Προέδρου Πούτιν». Ελέχθη σε μία περίοδο γειτνίασης ΗΠΑ και Ρωσίας, που δεν έμελλε να διαρκέσει. Υποτίθεται ότι ο συντηρητισμός, απολυταρχισμός και θρησκευτικότητα των δύο ηγετών τους έφερναν κοντά ψυχικώς, αλλά πολλοί θυμήθηκαν αυτήν την ατάκα σε όλους τους μετέπειτα τσαμπουκάδες που έκαναν Μπους τις και Πουτινιάρης.

5. Το «Mission Accomplished» ελέχθη στην πανηγυρική ομιλία του Μπους για την κατοχή στο Ιράκ. Μετά από την Μπούστικη ατάκα σκοτώθηκαν τουλάχιστον 4000 Αμερικανοί στρατιώτες! Ούτε ο Μητσοτάκης νά 'τανε!

Και μετά τις μπουστιές, πάμε στους μπουσισμούς (Bushisms), τα μαργαριτάρια του κλανητάρχη. Λίγα από τα καλύτερα. Πλήρης λίστα στην wikipedia και σε πολλά άλλα σάιτς.

1. «Οι εχθροί μας είναι καινοτόμοι και ευρηματικοί, αλλά το ίδιο κι εμείς! Δεν σταματούν ποτέ να σκέφτονται νέους τρόπους να βλάψουν τον λαό και την χώρα μας. Αλλά το ίδιο κι εμείς!». Ουάσιγκτον 5/8/2004. Αυτό θα πει «γλώσσα λανθάνουσα»! :rofl:

2. «Υπερβολικά πολλοί καλοί γιατροί εγκαταλείπουν την δουλειά τους! Υπερβολικά πολλοί γυναικολόγοι δεν είναι πια σε θέση να κάνουν έρωτα με τις γυναίκες μας σε όλη την χώρα μας!». («Ρractice their love» η επίμαχη έκφραση). 6/9/2004

3. «Η γυναίκα του φίλου μου Γερουσιαστή Μπιλ Φριστ είναι ένα κορίτσι του Τέξας, ακριβώς όπως κι εγώ!». 27/5/2004 (Μετά φταίμε εμείς που τον λέμε Μπούστη;).

4. «Αυτό πρέπει να είναι προϋπολογισμός. Έχει πολλά νούμερα πάνω του». 5/5/2000.

5. «Τον τελευταίο ενάμιση αιώνα οι ΗΠΑ και η Ιαπωνία έχουν σχηματίσει μία από τις πιο σταθερές συμμαχίες». Τόκιο, 18/2/2002.

6. Πάλι για την Ιαπωνία: «Βέβαια, δεν ήταν πάντα δεδομένο ότι είχαμε καλές σχέσεις. Μην ξεχνάμε ότι οι ΗΠΑ πριν κάποιες δεκαετίες ήταν σε πόλεμο με την Αμερική». (Ήθελε να πει «Ιαπωνία» και είπε «Αμερική», γλώσσα λανθάνουσα).

7. «Ευχαριστώ την Αγιότητά Σας. Σούπερ λόγος!». Προς τον Πάπα Βενέδικτο, 16/4/2008.

8. Συν το γεγονός ότι συνήθιζε να αποκαλεί όλα τα μέλη της κυβέρνησης, αλλά και τους ξένους ηγέτες με παιδικά παρατσούκλια. Ας πούμε ο Πούτιν ήταν ο «Πούτι-που» (μήπως διάβαζε slang.gr στην κυπριακή;).

9. Και το ανεπανάληπτο επεισόδιο που χαιρετούσε Αλβανούς στους δρόμους των Τιράνων κι ένας του έκλεψε το Ρόλεξ του!

Τα ήθελε ο Μπούστης ή του ξεφεύγαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
''θελω ενα σπιτι στην Κρητη για να βλεπω απο το μπαλκονι μου τον ατλαντικο ωκεανο''
αντζελα δημητριου speaking!:P

ααα εχω κ πιο καλο...

''ειμαι η πετρουλα κωστιδου και μολις τελειωσα...''
αυτα ειναι:clapup::clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

escaflowne

Νεοφερμένος

Ο escaflowne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
"Εγώ θυμάμαι εικόνες σχεδόν απο όταν ήμουν στην κοιλία της μάνας μου..":confused:

Σφακιανάκης.

(Αν και κόβω φλέβες για τα τραγουδια του και τον θεωρώ γαμάτο...κάνω την καρδιά μου πέτρα και τον ρουφιανέυω :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Ένα μέλος της ΓΣΕΕ χθες σε μια κλήρωση του ΟΕΕ (οργανισμός εργατικής κατοικίας)... εύχομαι όλοι οι δικαιούχοι του οργανισμού να μην αποκτήσουν σπίτι ποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ένα μέλος της ΓΣΕΕ χθες σε μια κλήρωση του ΟΕΕ (οργανισμός εργατικής κατοικίας)... εύχομαι όλοι οι δικαιούχοι του οργανισμού να μην αποκτήσουν σπίτι ποτέ
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ΑΤΑΚΕΣ ΤΗΣ ΑΝΤΖΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

1. Εγώ έναν άνθρωπο φοβάμαι στη ζωή μου, τον Θεό.

2. Η επιτυχία εξαπλώνεται πάνω μου.

3. - Μα δεν τίθεται θέμα.
- Όχι, το τίθω εγώ!

4. Λέγεται «Λα Μουνί», που πα' να πει «Η Νύχτα»...

5. Το σπίτι μου το έχω κάνει υπέροχο, κανονικό μαυσωλείο.

6. Παρακαλώ να χαμηλώσουν τα φώτα γιατί τώρα θα πω ένα τραγούδι off the record. (Μεταφράζεται «εκτός προγράμματος»...)

7. Για να διατηρηθώ σε φόρμα τρώω μόνο είδη υγιεινής.

8. Φέτος το καλοκαίρι είχα πάει στην Κρήτη και είχα ένα σπίτι με θέα τον Ατλαντικό και ήταν υπέροχα.

9. - Κυρία Δημητρίου, σ' αυτή τη συναυλία τα τραγούδια που είπατε ήταν ανέκδοτα;
- Όχι, κάθε άλλο, ήταν πολύ σοβαρά.

10. - Εσείς, κυρία Δημητρίου, θέλετε να κάνετε μια δήλωση;
- Βεβαίως και θα κάνω. Γιατί να μην κάνω; Όλοι κάνουνε... Εγώ να μείνω αδήλωτη;

11. Ρε παιδιά, δεν καταλαβαίνω αραβικά, δεν είμαι Αραβίδα!

12. - Ποια η γνώμη σας για τις μειονότητες;
- Α, δεν ξέρω, χρυσό μου. Εγώ έχω μόνο πλεονεκτήματα.

13.-" ολοι κανουμε σφαλματα σε αυτη τη ζωη , κανεις δεν ειναι ασφαλτος"


Οι καλύτερες ατάκες από την Ελένη Μενεγάκη
=================================================

14. Ο άντρας δεν είναι ανάγκη να είναι πολύ ωραίος, αρκεί να είναι ερωτευσιμος!!!!

13. Η σημερινή νικήτρια του διαγωνισμού μας είναι η κύρια Φωτεινή από την Νεάπολη Λαπωνίας!! (αντί για Λακωνίας)

12. Καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένος ο νέος έτος!!!

11. Ασκητής: -Σύμφωνα με μια έρευνα, οι Έλληνες κάνουν έρωτα 115 φορές το χρόνο Μενεγάκη: - Ναι ε; 115 φορές στις 365 μέρες... δηλαδή πόσο; Κάθε μέρα;

10. Έχω στηθεί και περιμένω να πάρω τον επόμενο καλεσμένο μας!!!!!
(έεεεεερχομαι!!!)

9. Ελενάρα: - Από που μας τηλεφωνάτε;
Ακροατής: -Από Σκιάθο.
Ελενάρα: -Α, ωραία... και έχουμε ένα βίντεο για την Σκόπελο...

8. Λέει για ένα σκύλο που βρήκε έξω από το σπίτι της:
Ήταν τόσο πεινασμένο και αδύναμο που δεν μπορούσε να σταθεί στα δυο του πόδια!!!!

7. Οι αρχαίοι εξ' αλλού έλεγαν "Νους υγιές, εν σώματι υγιό"!!!

6. Σε διαγωνισμό όπου οι τηλεθεατές παίρνουν τηλέφωνο και προσπαθούν να βρουν το όνομα του καλλιτέχνη από το όνομα που τους λέει η Ελένη:
Ελενάκι: - Ποια τραγουδίστρια λέει "Τα σεντόνια";
Ακροάτρια: - Θα απαντήσω στην τύχη.
Ελενάκι: - Μπράβο η Βίσση είναι!!!

5. Παίζοντας ένα παιχνίδι στην εκπομπή, στο οποίο έπρεπε να μαντέψει κάτι που περιέγραφε ένα μικρο παιδί:
Παιδάκι: - Τι είναι άσπρο με κόκκινο στην μέση;
Μενεγάκη: - Το αυγό!!!

4. Σε ανοιχτή ακρόαση με κάποιον ομογενή στην Σουηδία: Τώρα μας βλέπετε ζωντανά ή είναι βίντεο η εκπομπή;

3. Ελάτε να καθίσουμε στους καναπέους (αντί για καναπέδες)

2. Πρέπει να ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε όταν είμαστε στην παράλια και κάτω από τον ήλιο, για να μη καούμε και μας φεύγουν κομμάτια του σώματος μας από το δέρμα μας!!!

και η καλύτερη ατάκα που ξεστόμισε ποτέ, κατευθείαν στην κορυφή της λίστας μας:
1. Ασκητής: - Και επίσης θα ήθελα να τονίσω ότι δεν πρέπει ποτέ να καταπίνετε το σπέρμα στον στοματικό έρωτα...
Μενεγάκη: -Πω πω, αλήθεια; Δεν το ήξερα!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
ΑΤΑΚΕΣ ΤΗΣ ΑΝΤΖΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

13.-" ολοι κανουμε σφαλματα σε αυτη τη ζωη , κανεις δεν ειναι ασφαλτος"
αυτό πάντως είναι σωστό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Οι καλύτερες ατάκες από την Ελένη Μενεγάκη
=================================================

14. Ο άντρας δεν είναι ανάγκη να είναι πολύ ωραίος, αρκεί να είναι ερωτευσιμος!!!!

13. Η σημερινή νικήτρια του διαγωνισμού μας είναι η κύρια Φωτεινή από την Νεάπολη Λαπωνίας!! (αντί για Λακωνίας)

12. Καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένος ο νέος έτος!!!

11. Ασκητής: -Σύμφωνα με μια έρευνα, οι Έλληνες κάνουν έρωτα 115 φορές το χρόνο Μενεγάκη: - Ναι ε; 115 φορές στις 365 μέρες... δηλαδή πόσο; Κάθε μέρα;

10. Έχω στηθεί και περιμένω να πάρω τον επόμενο καλεσμένο μας!!!!!
(έεεεεερχομαι!!!)

9. Ελενάρα: - Από που μας τηλεφωνάτε;
Ακροατής: -Από Σκιάθο.
Ελενάρα: -Α, ωραία... και έχουμε ένα βίντεο για την Σκόπελο...

8. Λέει για ένα σκύλο που βρήκε έξω από το σπίτι της:
Ήταν τόσο πεινασμένο και αδύναμο που δεν μπορούσε να σταθεί στα δυο του πόδια!!!!

7. Οι αρχαίοι εξ' αλλού έλεγαν "Νους υγιές, εν σώματι υγιό"!!!

6. Σε διαγωνισμό όπου οι τηλεθεατές παίρνουν τηλέφωνο και προσπαθούν να βρουν το όνομα του καλλιτέχνη από το όνομα που τους λέει η Ελένη:
Ελενάκι: - Ποια τραγουδίστρια λέει "Τα σεντόνια";
Ακροάτρια: - Θα απαντήσω στην τύχη.
Ελενάκι: - Μπράβο η Βίσση είναι!!!

5. Παίζοντας ένα παιχνίδι στην εκπομπή, στο οποίο έπρεπε να μαντέψει κάτι που περιέγραφε ένα μικρο παιδί:
Παιδάκι: - Τι είναι άσπρο με κόκκινο στην μέση;
Μενεγάκη: - Το αυγό!!!

4. Σε ανοιχτή ακρόαση με κάποιον ομογενή στην Σουηδία: Τώρα μας βλέπετε ζωντανά ή είναι βίντεο η εκπομπή;

3. Ελάτε να καθίσουμε στους καναπέους (αντί για καναπέδες)

2. Πρέπει να ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε όταν είμαστε στην παράλια και κάτω από τον ήλιο, για να μη καούμε και μας φεύγουν κομμάτια του σώματος μας από το δέρμα μας!!!

και η καλύτερη ατάκα που ξεστόμισε ποτέ, κατευθείαν στην κορυφή της λίστας μας:
1. Ασκητής: - Και επίσης θα ήθελα να τονίσω ότι δεν πρέπει ποτέ να καταπίνετε το σπέρμα στον στοματικό έρωτα...
Μενεγάκη: -Πω πω, αλήθεια; Δεν το ήξερα!!!!!!!!!!!

Κατω τα χερια απ το Λενακι!!!!:mad: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
"Όταν ήμουν μικρός, έβαλα δύο γάτες στο μαγαζί του πατέρα μου και έδιωξα τα ποντίκια. Κι ο πατέρας μου μου είπε: Παιδί μου, εσύ πρέπει να διοικήσεις την Ελλάδα."

Γιώργος Καρατζαφέρης, στο Star
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Δημοσιογράφος : "Τι έχετε να πείτε για την ακρίβεια, την κερδοσκοπία που πλήττει άγρια τους καταναλωτές; Για να φέρω ένα παράδειγμα, μερικοί πουλάνε φθηνότερα το γάλα και οι υπόλοιποι πάρα πολύ ακριβά;"
Αλογοσκούφης : "Εδώ είναι το πρόβλημα! Δεν ψάχνουμε, δεν ψάχνουμε, κύριε Τάδε, για να βρούμε το φθηνό γάλα!"
Δημοσιογράφος: "Εσείς ψάχνετε, κύριε Υπουργέ;"
Αλογοσκούφης: " Α, εγώ δεν έχω καθόλου χρόνο..."
Δημοσιογράφος: "Και γιατί να έχει περισσότερο χρόνο ένας καταναλωτής, για να ψάχνει να βρει το φθηνό γάλα;"
Αλογοσκούφης: "Θέλω να πω ότι είναι θέμα νοοτροπίας..."
Δημοσιογράφος: Και δε μου λέτε, κύριε Υπουργέ, εσείς θα δίνατε να πιουν φθηνό γάλα τα παιδιά σας; Το εμπιστευόσαστε;
Αλογοσκούφης: " Ε, να ..., τι να σας πω...Γιατί όχι;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
"Δεν είναι είδηση ότι ξεχνάμε τους δονητές μας σε ταξί.
Εργαζόμενοι άνθρωποι είμαστε. Τους ξεχνάμε απ' 'δω και από 'κει."

Ρίκα Βαγιάννη, στην ΕΤ1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,989 μηνύματα.
Άντζελα Δημητρίου speaking...

- Εγώ έναν άνθρωπο φοβάμαι στη ζωή μου, τον Θεό.

- Η επιτυχία εξαπλώνεται πάνω μου.

- Μα δεν τίθεται θέμα.
- Όχι, το τίθω εγώ!

- Λέγεται «Λα Μουνί», που πα' να πει «Η Νύχτα»...

- Το σπίτι μου το έχω κάνει υπέροχο, κανονικό μαυσωλείο.

- Παρακαλώ να χαμηλώσουν τα φώτα γιατί τώρα θα πω ένα τραγούδι off the record. (Μεταφράζεται «εκτός προγράμματος»...)

- Για να διατηρηθώ σε φόρμα τρώω μόνο είδη υγιεινής.

- Φέτος το καλοκαίρι είχα πάει στην Κρήτη και είχα ένα σπίτι με θέα τον Ατλαντικό και ήταν υπέροχα.

- Κυρία Δημητρίου, σ' αυτή τη συναυλία τα τραγούδια που είπατε ήταν ανέκδοτα;
- Όχι, κάθε άλλο, ήταν πολύ σοβαρά.

- Εσείς, κυρία Δημητρίου, θέλετε να κάνετε μια δήλωση;
- Βεβαίως και θα κάνω. Γιατί να μην κάνω; Όλοι κάνουνε... Εγώ να μείνω αδήλωτη;

- Ρε παιδία, δεν καταλαβαίνω αραβικά, δεν είμαι Αραβίδα!

- Ποια η γνώμη σας για τις μειονότητες;
- Α, δεν ξέρω, χρυσό μου. Εγώ έχω μόνο πλεονεκτήματα.

- Δόξα τω Θεό είμαι άθεη

- Με κατηγορούν ότι δεν λέω ποιοτικά τραγούδια. Δηλαδή τι να τραγουδήσω, Λόρκα?

- Έχω κάνει σφάλματα. Κανείς δεν είναι άσφαλτος

- Κυρία Δημητρίου γνωρίζετε τον Πικάσο;
- Αυτό το κίτρινο ανθρωπάκι στα πόκεμον;

- Αυτές οι αντιγραφές κυκλοφορούν ευρέως
- Συγνώμη κύριε Ευαγγελάτε, αυτόν τον Εβραίο δεν πρέπει κάποιος να τον συλλάβει;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
1

" Κάνουμε κλειστό (=κεκλεισμένων των θυρών)
το Συνέδριό μας, για να μιλήσουμε ελεύθερα.
Στο κάτω κάτω υπάρχουν και τα προσωπικά δεδομένα."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
- Ειδα στην τηλεοραση κατι βρακοσυλλεκτες. Πολυ στενοχωρηθηκα που φτανουν στο σημειο να ψαχνουν στα σκουπιδια να βρουν εσωρουχα...

Αντζελα Δημητριου

- Φαγαμε γκολ απο στημενο κορνερ

Νικος Αναστοπουλος


- Το τηγανι αυτο μπορει να αναπτυξει θερμοκρασια 4000 βαθμων κελσιου στο εσωτερικο του

Μαρια Μπακοδημου


- Και τωρα δενουμε τα χερια του αρνιου

Βεφα Αλεξιαδου



- Σε δηλωση του για την κριση στο Τετοβο: -Αυτο το θεμα θα ελεγα ειναι ανευ ουσιαστικης ουσιας

Γιωργος Παπανδρεου



- Πρεπει να δινω τροφη στα ματια του κοσμου Αντζυ Σαμιου

- Εσεις κυρια Δημητριου θελετε να κανετε μια δηλωση;

- Βεβαιως και θα κανω.Γιατι να μην κανω; Ολοι κανουνε... εγω να μεινω αδηλωτη;

Αντζελα Δημητριου


- Κυρια Δημητριου τι θα βρει κανεις αμα ψαξει στην βιβλιοθηκη σας;

-Μπα, μη νομιζεις πως κρυβω εκει πραγματα. Εχω θυριδα στην τραπεζα

Αντζελα Δημητριου


- Και επισης θα ηθελα να τονισω οτι δεν πρεπει ποτε να καταπινετε το σπερμα στον στοματικο ερωτα

-Πω πω, αληθεια; Δεν το ηξερα!

Ελενη Μενεγακη


- Τηλεφωνηστε τωρα στα εξης τηλεφωνα για να κερδισετε δυο τηλεθεατες αξιας 500.000 δραχμων

Ελενη Μενεγακη



Σε συζητηση στον πρωινο καφε για το ναυαγιο του Σαμινα Expess:

-Πρεπει καποια στιγμη να βαλουμε το μαχαιρι στο κοκκαλο

-Τωρα που ειπατε κοκκαλο, ας υποδεχθουμε την αγαπημενη μας Βεφα, που θα μαγειρεψει μια υπεροχη σουπα απο κοκκαλα!

Ελενη Μενεγακη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
- Και τωρα δενουμε τα χερια του αρνιου

Βεφα Αλεξιαδου

Αυτό btw δεν είναι λάθος, τα μπροστινά πόδια του αρνιού λέγονται και "χέρια" για να τα ξεχωρίζει κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
1. "Το ραδιόφωνο δεν έχει κανένα μέλλον!"
2. "Ιπτάμενες μηχανές βαρύτερες του αέρα , είναι αδύνατες!"
3. " Οι ακτίνες Χ θα αποδειχτεί πως είναι απάτη."



Ουίλιαμ Τόμσον, 1ος Βαρόνος Κέλβιν, ή Λόρδος Κέλβιν
(1824 – 1907)
Μαθηματικός , Φυσικός και μηχανικός.
Πρόεδρος του Βασιλικού Συλλόγου για την Επιστήμη. :eek:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top