Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Και ερχόμαστε στην αγαπητή Watson-Youki, η οποία εξαφανίστηκε χωρίς ίχνη. Μετά από τις υποψίες που έριξα πάνω της εξαφανίστηκε. Ποιος; Η Youki που ζει και κοιμάται για το παιχνίδι :worry: Περιμένω μια εξήγηση

Αρχική Δημοσίευση από xanp:
Υ.Γ δεν βλέπω να σχολιάζει κανένας το γεγονός ότι η ατρόμητη youki απλά απέχει από το παιχνίδι...(;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;)

Κοίτα να δεις που θα βρω και το μπελά μου...αμα λεω ότι αυτό το παιχνίδι στο τέλος θα με χωρίσει απο τον άντρα μου...!!! Λεπόν χτες είχα δουλειές στο σπίτι γιατί το βράδυ είχα κόσμο και σήμερα ήμουν όλη μερα εκτος Αθηνων για μπανακι, σε μέρος που δυστυχώς δεν είχε καμια ασυρματη συνδεση (:P) και μετά έπινα μπυρες με μια φίλη.
Νταξ? Η να φερω και χαρτί απο το γιατρό την επομενη φορα? :P

Λεπόν ξεκινάω λέγοντάς σας ότι για αύριο ψηφίζω billslayer. Την Παρασκευή ήμουν για να ψηφίσω fantasmeno, αλλά η συμπεριφορά του βασιλάκη με προβλημάτισε.
Επίσης η πολυλογία του bill (του απλού όχι του slayer :P) μου φαίνεται ακρως ύποπτη, ενώ δεν καταλαβαίνω γιατί σας φαίνονται ύποπτα κάποια άτομα όπως phoebe, corpse κλπ που κάνουν κρα οτι είναι πολίτες. :worry:

Υποσχομαι να επανέλθω αύριο, μετα τον πρωινό μου καφέ, γιατί τώρα νυστάζω τραγικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Συμφωνω αι θινκ με γιουκι ως προς φαντασμενο - μπιλ σλειερ.
Για φαντασμενο το κοβω, αλλα αμα παει προς χανπ η ψηφοφορια, κι αυτη δε μου φαινεται καθολου αθωα.. λιγοτερο ενοχη απο τους αλλους βεβαια, αλλα οχι και αγγελουδι.
Αυριο μαθαινουμε ταυτοτητα δολοφονημενου η βγαλμενου απ'την ψηφοφορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μήπως για να ακολουθήσεις διαφορετική τακτική από την προηγούμενη φορά και να το έχεις ως άλλοθι; Εγώ Φοιμπς θεωρώ πολύ ύποπτο που κάθησες και πόσταρες τόσες φορές μόνο και μόνο για να δικαιολογηθείς σε 2-3 άτομα που μπορεί στο κάτω-κάτω να έλεγαν ότι τους κατέβαινε στο κεφάλι. Ψηφίζω Φοιμπς.


Επειδή, όπως είχες πει και εσύ, στο προηγούμενο παιχνίδι που ήμουν πολίτης δεν πολυπαρακολουθούσες, θα σου πω το εξής! Όταν είμαι δολοφόνος δεν πολυποστάρω γιατί δεν θέλω να καρφωθώ, όπως στο παιχνίδι που ήμασταν μαζί δολοφόνοι! Όταν είμαι πολίτης ποστάρω όσο περισσότερο μπορώ και ιδίως οταν με κατηγορούν οι άλλοι για να αποδείξω στους άλλους πολίτες την αθωώτητά μου!

Εμένα πάλι μου φαίνονται ύποπτοι όσοι τους κατηγορούν και δεν απαντάνε! Αλλά τι σου λεώ και εσένα τώρα, αφού σε κατηγορούν και δεν απαντάς! Αλήθεια γιατί; :hmm:


Καλά και μόνο από το ότι προσπαθήσατε να βγάλετε δολοφόνο την phoebe ενώ κατ εμέ κάνει μπαμ ότι είναι πολίτης κυρίως γιατί απαντάει αναλυτικά ενώ δεν το έκανε όταν ήταν δολοφόνος αυτό και μόνο δείχνει πόσο επηρεασμένοι αρνητικά είστε από μερικούς....Αλήθεια δεν μπορείτε να δείτε τα προφανή;;;


Κάτσε ρε xanp σε κατηγορώ και αντί να μου επιτεθείς με υποστηρίζεις και από πάνω;
Περίεργο μου φαίνεται! Εγώ, όταν με κατηγορούν, απαντάω δεν τους υπερασπίζομαι! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Δε ψηφίζω xanp, για να δω αν θα σωθεί τελευταία στιγμή από κάποιους.


Bill από μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ουφ με μπερδέψατε... Η αλήθεια είναι ότι η Φοιμπς δείχνει ταυτόχρονα για πολιτάκι και δολοφόνι. Αλλά το ίδιο ισχύει για πολλούς εδώ μέσα...

Εμένα πάλι μου φαίνονται ύποπτοι όσοι τους κατηγορούν και δεν απαντάνε! Αλλά τι σου λεώ και εσένα τώρα, αφού σε κατηγορούν και δεν απαντάς! Αλήθεια γιατί; :hmm:

Ποιος με κατηγόρησε;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Η να φερω και χαρτί απο το γιατρό την επομενη φορα? :P
Εγώ θέλω και χαρτί γιατρού :pfff: :P
Δε ψηφίζω xanp, για να δω αν θα σωθεί τελευταία στιγμή από κάποιους.


Bill από μένα
Ωραία σκέψη, αλλά δεν έπρεπε να την αποκαλύψεις τώρα ;)

Για να δούμε πως έχει η κατάσταση:
Λίστα για Δευτέρα:
  1. Bill: xanp
  2. Βill_Slayer: xanp
  3. Corpse bride:
  4. Δανάη :
  5. fandago: Bill_Slayer
  6. fantasmenos: Δανάη
  7. Ηρώ: xanp
  8. Κακή Επιρροή:fantasmenos
  9. kalypso: Phoebe
  10. Lorien: Youki
  11. ninaki:
  12. Palladin:
  13. papas:
  14. Phoebe: xanp
  15. Resident Evil: xanp
  16. shaman: Bill
  17. Tetragrammaton: Bill_Slayer αλλάζει σε Phoebe :confused:
  18. Vkey:
  19. xanp:
  20. Youki: Bill_Slayer
Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P{Αφιερωμένο στον fandago}

xanp 5
Bill_Slayer 2
Phoebe 2
Bill 1
Δανάη 1
fantasmenos 1
Youki 1

Θα ψηφίσω από τώρα μόνο και μόνο για να μην χαθεί μια ψήφος αν δολοφονηθώ (πολύ πιθανό :P) και θα ψηφίσω... τι; Νομίζω ότι οι δολοφόνοι πλέον παίζουν ο καθένας για την πάρτη του και αλληλοψηφίζονται νομίζοντας ότι θα μας μπερδέψουν έτσι ;)

Θα ψηφίσω προς το παρόν Bill_Slayer που είναι ένας από τους 3 που έχει δώσει η RE και βλέπουμε μέχρι τις 8, ΑΝ ζω ακόμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ξαναβάλτε και μένα σε Bill_Slayer, δείχνει πιο ύποπτος από το Φοιμπς... Και βλέπουμε!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Κάτσε ρε xanp σε κατηγορώ και αντί να μου επιτεθείς με υποστηρίζεις και από πάνω; Περίεργο μου φαίνεται!

Το να με θεωρείς ένοχη δεν με καθιστά αυτομάτως δολοφόνο.Δηλαδή δεν παίζει εσύ να έχεις κάνει λάθος;Και απορώ γιατί σου φαίνεται περίεργο αφού πραγματικά πιστεύω πως είσαι πολίτης γιατί να σε κατηγορήσω;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Εδώ είμαι.Παρακολουθώ και προσπαθώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα.:hmm:Προς το παρόν ψηφίζω Corpse γιατί δεν έχει μιλήσει καθόλου και αυτή η σιωπή είναι ύποπτη.Θα επανέλθω αργότερα,φεύγω τώρα(για τη RE πάει αυτό:P).
Η Ακυρη ψήφος....

Εγώ είμαι ανάμεσα σε xanp, phoebe.. και μετά τα τελευταία και slayer..
Ε συγγνώμη τώρα. Αν δεν είναι αυτή τυπική ατάκα δολοφόνου...Και κάποιος από τους 3 (τον οποίο δεν θα ψηφίσει) είναι ο συνδολοφόνος...

edit:σε γενικές γραμμές συμφωνώ με αυτά που λέει η Ηρώ.
:whistle:

Καλά τα 'πε ο φαντάγκος. Τι να πω κι εγώ ο μαύρος που δε θα πάρω ποτέ άλλο ρόλο από αυτόν του πολίτη :p
Εσυ σαμαν, περα απο το ότι μιλάς πάααααρα πολύ σε σχέση με άλλες φορές, σε κάθε μα κάθε ποστ σου λες ότι είσαι πολίτης.

Λεπόν, είμαι σχεδόν βεβαιη για την ενοχή του slayer και του shaman και εχω τον fantasmeno για ιεροδουλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ουφ με μπερδέψατε... Η αλήθεια είναι ότι η Φοιμπς δείχνει ταυτόχρονα για πολιτάκι και δολοφόνι. Αλλά το ίδιο ισχύει για πολλούς εδώ μέσα...



Ποιος με κατηγόρησε;:worry:


Ποιός σε κατηγόρησε; Χμμμ, ξέρω για επιλεκτική μνήμη αλλά για επιλεκτική ανάγνωση δεν είχα ξανακούσει!
Η λίστα του shaman που σε βάζει στους υπόπτους του ή σε αυτόν δεν δίνουμε σημασία γιατι δεν πολυποστάρει; Πόσες φορές όμως έχει πέσει αρκετά μέσα στους δολοφόνους;
Ο fandago που σε είπε σε ποστ του ύποπτο, έστω και αν δεν ήταν σίγουρο; Τώρα θα μου πεις οτι όλοι ύποπτοι είμαστε αλλά δεν τους αναφέρουμε όλους τους παίχτες παρα μόνο όσοι σου κινούν υποψίες!
Η Resident που μετά είπε οτι αστειευόταν αλλά όπως και να το κάνεις δεν παύει να είναι μια κατηγορία!
Αν θες παραθέσεις ψάξτες γιατί για εμένα, που δεν με αφορά κιόλας, είναι χρονοβόρα διαδικασία και βαριέμαι! :)


Θα ψηφίσω από τώρα μόνο και μόνο για να μην χαθεί μια ψήφος αν δολοφονηθώ (πολύ πιθανό :P) και θα ψηφίσω... τι; Νομίζω ότι οι δολοφόνοι πλέον παίζουν ο καθένας για την πάρτη του και αλληλοψηφίζονται νομίζοντας ότι θα μας μπερδέψουν έτσι ;)


Αν αυτό αναφερόταν και σε εμένα, συγνώμη αλλά είμαι χαζή και δεν καταλαβαίνω :P, δεν νομίζω οτι οι δολοφόνοι είναι τόσο αφελείς ώστε να αλληλοψηφίζονται για να μην τους πάρουμε είδηση! Να μην έχουν το ίδιο στυλ ψηφίσματος ή να ψηφίζουν ο καθένας διαφορετικό άτομο για να μην τους υποπτευθούν ναι, αλλά να ψηφίζουν ο ένας τον άλλο δεν νομίζω! Βάζουν, δηλαδή, τα χέρια τους και βγάζουν τα μάτια τους;

Εντύπωση μου κάνει που μου είχες πει κάποτε οτι θα καταλάβαινες αμέσως αν είμαι πολίτης ή δολοφόνος! Τώρα γιατί δεν το έχεις καταλάβει, εσύ που είσαι ΤΟΣΟ παρατηρητικός; Ή μήπως δεν θέλεις να το καταλάβεις; :hmm:


Ξαναβάλτε και μένα σε Bill_Slayer, δείχνει πιο ύποπτος από το Φοιμπς... Και βλέπουμε!:confused:


Ναι όντως τώρα δείχνει πιο ύποπτος...


Το να με θεωρείς ένοχη δεν με καθιστά αυτομάτως δολοφόνο.Δηλαδή δεν παίζει εσύ να έχεις κάνει λάθος;Και απορώ γιατί σου φαίνεται περίεργο αφού πραγματικά πιστεύω πως είσαι πολίτης γιατί να σε κατηγορήσω;;;


Δεν είπα να με κατηγορήσεις αλλά ούτε να προσπαθήσεις να αντικρούσεις τα επιχειρήμα τα μου για να μου αποδείξεις, βρε αδερφέ, οτι λαθεμένα σε υποπτέυομαι; Και βέβαια μπορεί να έχω κάνει λάθος και οι δολοφόνοι να γελάνε, επειδή ίσως έχω στραφεί σε λάθος άτομο, αλλά από την στιγμή που δεν προσπαθείς ούτε καν να υπερασπιστείς την αθωώτητά σου θα συνεχίζω να σε κατηγορώ.-

Και τώρα που το θυμήθηκα, αν ήμουν στην θέση σου, και κάποιος με κατηγορούσε τόσο πολύ ΝΑΙ θα τον ψήφιζα και σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν θα έλεγα οτι μου φάινεται πολίτης!


Ο fantasmenos που εξαφανίστηκε; Την Παρασκευή δεν τον αφήνατε στην ησυχία του και τώρα δεν τον αναφέρετε καθόλου; Περίεργα πράγματα! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ποιός σε κατηγόρησε; Χμμμ, ξέρω για επιλεκτική μνήμη αλλά για επιλεκτική ανάγνωση δεν είχα ξανακούσει!
Η λίστα του shaman που σε βάζει στους υπόπτους του ή σε αυτόν δεν δίνουμε σημασία γιατι δεν πολυποστάρει; Πόσες φορές όμως έχει πέσει αρκετά μέσα στους δολοφόνους;
Ο fandago που σε είπε σε ποστ του ύποπτο, έστω και αν δεν ήταν σίγουρο; Τώρα θα μου πεις οτι όλοι ύποπτοι είμαστε αλλά δεν τους αναφέρουμε όλους τους παίχτες παρα μόνο όσοι σου κινούν υποψίες!
Η Resident που μετά είπε οτι αστειευόταν αλλά όπως και να το κάνεις δεν παύει να είναι μια κατηγορία!
Αν θες παραθέσεις ψάξτες γιατί για εμένα, που δεν με αφορά κιόλας, είναι χρονοβόρα διαδικασία και βαριέμαι! :)

Αν με κατηγορήσουν με κάποια συγκεκριμένη λογική και επιχειρήματα προφανώς θα τους απαντήσω. Τώρα αν γυρνάνε και λένε "σε θεωρώ ύποπτο", εγώ απαντάω "Μπράβο σου".:P Αυτό δεν το θεωρώ κατηγορία, απλώς "λέω ονόματα για να δείξω ότι έχω άποψη, για να ξεκαρφωθώ ή για να δω ποιος θα απαντήσει". Και εγώ μπορώ να πω για τουλάχιστον 10 άτομα αυτή τη στιγμή ότι τους θεωρώ υπόπτους, αλλά αντί να χάσω το χρόνο μου ασχολούμενος με αυτά προτιμώ να δω ποιοι όντως έχουν κάνει περίεργες κινήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Δεν είπα να με κατηγορήσεις αλλά ούτε να προσπαθήσεις να αντικρούσεις τα επιχειρήμα τα μου για να μου αποδείξεις, βρε αδερφέ, οτι λαθεμένα σε υποπτέυομαι; Και βέβαια μπορεί να έχω κάνει λάθος και οι δολοφόνοι να γελάνε, επειδή ίσως έχω στραφεί σε λάθος άτομο, αλλά από την στιγμή που δεν προσπαθείς ούτε καν να υπερασπιστείς την αθωώτητά σου θα συνεχίζω να σε κατηγορώ.-

Και τώρα που το θυμήθηκα, αν ήμουν στην θέση σου, και κάποιος με κατηγορούσε τόσο πολύ ΝΑΙ θα τον ψήφιζα και σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν θα έλεγα οτι μου φάινεται πολίτης!

Γιατί ακριβώς με κατηγορείς ως δολοφόνο εσύ ξέρεις;αλήθεια εγώ εκτός από το γεγονός ότι δεν έκανα αναλυτικό πρώτο ποστ και δεν μίλησα πολύ δεν είδα καμιά άλλη κατηγορία συγκεκριμένη...και έτσι ενημερωτικά και άλλες φορές έχω κατηγορηθεί και ποτέ δεν με υπερασπίστηκα αλλά προσπάθησα να δείξω τα προφανή έστω και την ύστατη στιγμή που όμως κανείς δεν βλέπει πια...Και ναι με κατηγορείς και είπα δικαίωμα σου να πιστεύεις ότι είμαι δολοφόνος,αλλά ειλικρινά πες μου γιατί να σε ψηφίσω αφού είσαι πολίτης ,γιατί;εκδίκηση ψάχνουμε να πάρουμε ή να βρούμε τους δολοφόνους εδώ;;;μήπως δεν έχω καταλάβει το παιχνίδι βρε αδερφέ...τεσπα δεν θα συνεχίσω το γιατί σε θεωρώ πολίτη ...ίσως τελικά και να μην είσαι ξέροντας μόνο με βεβαιότητα τι είμαι εγώ αλλά να πειράζει κάποιον επειδή τον είπα πολίτη άλλο και αυτό...!Φαντάσου να σε έλεγα και δολοφόνο...:confused:
Άσε που για μένα το γεγονός τώρα που το σκέφτομαι ότι η αρχική σου ψήφος πήγε σε μένα ενώ πάντα ψηφίζεις bill(για πλάκα) και μετά εν συνεχεία στο δεύτερο γύρο χωρίς πολλά πολλά με ξαναψηφίζει μου λέει ότι μάλλον σε αυτόν τον γύρο είσαστε δολοφόνια...λες και να λέω βλακείες τόση ώρα πως είσαι πολίτης και να γελάτε μαζί μου;;;:hmm:για να εξετάσω και τα ποστ του αφανή ήρωα bill...Μάλλον προσπαθείς να μου ανοίξεις τα μάτια και δεν το πήρα είδηση....

εντιτ:είδα ότι με κατηγόρησες επειδή είπα να αφήσουμε Ηρώ και Θοδωρή και να μην πέσουμε πάλι πάνω τους από την αρχή....συγνώμη μου είχε διαφύγει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Bill Slayer δεν βλεπεις οτι γραφω και λυπαμαι πολυ γι'αυτο.. :~
Τσιμπα κι απο μενα μια ψηφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Η ΣΕ μου φάινεται ότι αργοσχολεί... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Μα ο πρώτος γύρος είναι πάντα αναγνωριστικός.
Επίσης δεν περιμένα ο vendetta να ψηφίσει συνδολοφόνο του οπότε η Φοιμπς δείχνει καθαρή προς το παρόν.
Επίσης , όντως η Ηρω δεν έχει αρχίσει ακόμα τα επιχειρήματα αλλά είναι ο πρωτος γύρος.
Επίσης μπορεί καποιο δολοφόνοι να ψήφισαν vendetta , αλλά κάποιοι βρίσκονται στους υπόλοιπους:
Μέσα σε αυτόύς λογικά κρύβονται κάποιοι,που δεν ψήφισαν με το ρευμα.
Τα παιχνιδάκια fandago-fantasmenos-Resident Evil-KoυΕ μου φαίνονται περίεργα αλλά θα αναπτύξουν τους συλλογισμούς τους και θα ξεκαθαρίσει κάπως η κατάσταση και ίσως βρούμε το ρολάκι που έχει κάποιος από αυτούς.
Επίσης το "λαθάκι" της Palladin σχετικά με το όσους θα ψήφιζαν vendetta με προβληματίζει λιγάκι , αλλά εδώ είμαστε να το ερευνήσουμε.

Μετά την αποχώρηση του vendetta οι υποψίες του περί δολοφόνων

Λες να είμαι ένοχος και να μην το εχω καταλάβει;:P

Μα δεν ψήφισα vendetta.papas είχα ψηφίσει.Τον συλλογισμό μου ανέπτυξα.Άμα με ειχα για δολοφόνο τότε βράστα.:P
Παραήταν καλό το ψάρεμα του fandago για να το πιστέψω ότι έβγαλε λαυράκι αμέσως.Γι αυτό είπα ότι κάτι δε μου άρεσε στους διαλόγους που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ μου.

Ίσως ο μόνος που δεν πίστεψε ότι ο vendetta είναι δολοφόνος ....

@tetra: Δεν έσπευσα να απολογηθώ , απλά προσπαθω να αναπτυξω ένα συλλογισμό.
Επίσης το ίδιο και με φαντασμένος και fandago.
Η palladin:Το αν ήταν λάθος ή κάτι περισσότερο θα το δείξει η πορεία.
Eπίσης η εύκολη ψήφος:Ο papas εξακολουθεί τα ποστ χωρίς επιχειρηματολογία , o Βill_Slayer είτε είναι ιερόδουλη είτε πολίτης με τον ίδιο τρόπο παίζει οπότε το τοπίο είναι λίγο θολό.

ξανά οι ύποπτοι του....

Δεν ξέρω αν θα έβαζα Phoebe και xanp στην ίδια πλευρά.Αν δεις εδώ φαίνεται γιατί ψήφισε xanp --> επειδή έλεγα να μην βγάλουμε ηρώ και θοδωρή έξω από την αρχή με ψήφισε η phoebe
Oπότε έχουμε τις εκδοχές η xanp να είναι ιερόδουλη με fandago και Hρώ δολοφόνους και η Φοιμπς πολιτάκι ή τη Φοιμπς δολοφόνο και τους άλλους πολίτες.
Είπα κι εγώ να σοβαρευτώ σε ένα παιχνίδι και θα μου το βγάλετε ξινό.:P

εδώ γίνομαι ιερόδουλη ξαφνικά επειδή είχε λόγο να με ψηφίσει η phoebe και μάλιστα καλύπτω και Ηρώ και fandago ....(:eek:)

Eίδα αλλά δε με πείθει.
Συνήθως η ιερόδουλη και ο ρουφιάνος δεν μιλάνε πολύ στην αρχή του παιχνιδιού για να μην γίνουν εύκολος στόχος.
Μια σύνδεση μεταξύ σας εκανα.
Το ότι δεν μιλάει και αναφέρει εσένα και την Ηρώ δε σε προβληματίζει;:P

Γιατί εγώ είμαι πάντα ύποπτος.:P
Έλα ρε slayer αφού η πρώτη ψηφός παραδοσιακά πήγαινε σε μένα κι η δική μου σε αυτή.Τώρα ανακάλυψες την φωτια;:P ή ψάχνεις από κάπου να πιαστείς;

--και όμως δεν πήγε σε σένα φίλε bill αυτή την φορά ήταν σίγουρη ότι εγώ είμαι δολοφόνος--

Θα ψηφίσω κι εγώ xanp.Δε μπορεί κάποιο κακό ρολάκι έχει.

ε ναι δεν μπορεί κάποιο ρολάκι θα έχω...σταθερός στις απόψεις σου κυρίως και με επιχειρήματα ατράνταχτα...

Συνάδελφε δε με προσέχεις μου φαίνεται.:P
Το αν τελικά Res είναι στην πλευρά των δολοφόνων ή όχι έχουμε δρόμο να το εξακριβώσουμε.
Για αρχή πάντως έχει μιλήσει περισσότερο από την xanp και προς το παρόν πείθομαι περισσότερο για την ενοχή της.Έχεις περιθώριο μέχρι την Δευτέρα να με πείσεις για το αντίθετο.

και τέλος επειδή η RE έχει μιλήσει περισσότερο από μένα είμαι ύποπτη....ε ναι λοιπόν είμαι ύποπτη δεν μίλησα πολύ....:clapup:

Η ψήφος μου στον Bill
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Αν με κατηγορήσουν με κάποια συγκεκριμένη λογική και επιχειρήματα προφανώς θα τους απαντήσω. Τώρα αν γυρνάνε και λένε "σε θεωρώ ύποπτο", εγώ απαντάω "Μπράβο σου".:P Αυτό δεν το θεωρώ κατηγορία, απλώς "λέω ονόματα για να δείξω ότι έχω άποψη, για να ξεκαρφωθώ ή για να δω ποιος θα απαντήσει". Και εγώ μπορώ να πω για τουλάχιστον 10 άτομα αυτή τη στιγμή ότι τους θεωρώ υπόπτους, αλλά αντί να χάσω το χρόνο μου ασχολούμενος με αυτά προτιμώ να δω ποιοι όντως έχουν κάνει περίεργες κινήσεις.


Ναι δεν έχεις άδικο σε αυτό αλλά δεν ξέρω αν με πείθεις!


Γιατί ακριβώς με κατηγορείς ως δολοφόνο εσύ ξέρεις;αλήθεια εγώ εκτός από το γεγονός ότι δεν έκανα αναλυτικό πρώτο ποστ και δεν μίλησα πολύ δεν είδα καμιά άλλη κατηγορία συγκεκριμένη...και έτσι ενημερωτικά και άλλες φορές έχω κατηγορηθεί και ποτέ δεν με υπερασπίστηκα αλλά προσπάθησα να δείξω τα προφανή έστω και την ύστατη στιγμή που όμως κανείς δεν βλέπει πια...Και ναι με κατηγορείς και είπα δικαίωμα σου να πιστεύεις ότι είμαι δολοφόνος,αλλά ειλικρινά πες μου γιατί να σε ψηφίσω αφού είσαι πολίτης ,γιατί;εκδίκηση ψάχνουμε να πάρουμε ή να βρούμε τους δολοφόνους εδώ;;;μήπως δεν έχω καταλάβει το παιχνίδι βρε αδερφέ...τεσπα δεν θα συνεχίσω το γιατί σε θεωρώ πολίτη ...ίσως τελικά και να μην είσαι ξέροντας μόνο με βεβαιότητα τι είμαι εγώ αλλά να πειράζει κάποιον επειδή τον είπα πολίτη άλλο και αυτό...!Φαντάσου να σε έλεγα και δολοφόνο...:confused:
Άσε που για μένα το γεγονός τώρα που το σκέφτομαι ότι η αρχική σου ψήφος πήγε σε μένα ενώ πάντα ψηφίζεις bill(για πλάκα) και μετά εν συνεχεία στο δεύτερο γύρο χωρίς πολλά πολλά με ξαναψηφίζει μου λέει ότι μάλλον σε αυτόν τον γύρο είσαστε δολοφόνια...λες και να λέω βλακείες τόση ώρα πως είσαι πολίτης και να γελάτε μαζί μου;;;:hmm:για να εξετάσω και τα ποστ του αφανή ήρωα bill...Μάλλον προσπαθείς να μου ανοίξεις τα μάτια και δεν το πήρα είδηση....


Ένα τέτοιο ποστ περίμενα xanp! Ένα ποστ που να υπερασπίζεσαι έστω και λίγο τον εαυτό σου! :)

Όχι δεν σε κατηγόρησα επειδή δεν μίλησες! Σε κατηγόρησα επειδή παρατήρησα διαφορετικό τρόπο παιξίματος κατι που παρατήρησε και η Ηρω!

Η δικαιολογία μου στην Ηρω γιατι σε ψήφισα:

Πολύ μακριά το πας αν με θεωρείς δολοφόνο! Ψήφισα xanp γιατι μου κίνησε περισσότερο τις υποψίες και επειδή διακρίνω ένα διαφορετικό τρόπο παιξίματος της από της άλλες φορές!

Η υποψία της Ηρούς:

Έψαξα να βρω ποστ της xanp και είναι ελάχιστα, ενώ μας έχει συνηθίσει να είναι ομιλητικότατη, να αναλύει τη σκέψη της με επιχειρήματα και σε αυτό το παιχνίδι δε βλέπουμε τίποτα από αυτά..
Ίσα-ίσα το μόνο που κάνει είναι να δικαιολογείται.. α ναι.. και να χαίρεται που βγάλαμε δολοφόνο..



Φυσικά δεν ψάχνουμε την εκδίκηση αλλά όταν κάποιος κατηγορεί τόσο επίμονα έναν πολίτη χωρίς συγκεκριμένες κατηγορίες, όπως λες, μάλλον ο πολίτης δεν πρέπει να θεωρεί τον άλλον αθώο! Δεν ξέρω πως μπορεί να σκέφτονται οι άλλοι, αλλά σύμφωνα με το δικό μου σκεπτικο κάτι δεν κάθεται καλά!


Ναι, ναι το βρήκες επιτέλους κατάλαβα για ποιον λόγο λέω τον Bill συνάδελφο! :P

Φυσικά και να ψάξεις τα ποστ του αφανή Bill, όπως είδα οτι έχεις κάνει, και φυσικά να τον ψηφίσεις! Πλέον και για εμένα δεν είναι αθώα περιστερά!

Δεν προσπαθώ να σου ανοίξω τα μάτια, μια χαρά ανοιχτα είναι! Όσους με κατηγορουν προσπαθώ να πείσω για να καταλάβουν οτι είμαι αθώα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Πολυ στιμενες μου μοιαζουν οι ψηφοι σημερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
εντιτ:είδα ότι με κατηγόρησες επειδή είπα να αφήσουμε Ηρώ και Θοδωρή και να μην πέσουμε πάλι πάνω τους από την αρχή....συγνώμη μου είχε διαφύγει

Επεξήγηση στο εντιτ γιατι το είδα μετά αν και έχω δώσει απάντηση!

Δεν σε κατηγόρησα για αυτό, μια παρατήρηση έκανα, άλλωστε την συγκεκριμένη δικαιολογία την είχες αναφέρει όταν ήσουν και αποδεδειγμένα πολίτης! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα: {Aφιερωμένη στον Τέτρα} Ιιιιιι! Εγώ αργοσχολώ???



  1. Bill: xanp
  2. Βill_Slayer: xanp
  3. Corpse bride: Bill_Slayer
  4. Δανάη :
  5. fandago:Bill_Slayer
  6. fantasmenos: Δανάη
  7. Ηρώ: xanp
  8. Κακή Επιρροή:fantasmenos
  9. kalypso: Phoebe
  10. Lorien: Youki
  11. ninaki:
  12. Palladin:χanp
  13. papas:
  14. Phoebe: xanp
  15. Resident Evil: xanp
  16. shaman: Bill
  17. Tetragrammaton: Bill_Slayer
  18. Vkey:
  19. xanp: Bill
  20. Youki:
Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P

xanp 6
Bill_Slayer 3
Bill 2
Δανάη 1
fantasmenos 1
Phoebe 1
Youki 1





Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά
  1. vendetta #241 (ψηφοφορία) > δολοφόνος
Απουσίες
Neraida (Aποχώρηση λόγω δύο διαδοχικών απουσιών)
Vkey 1
Δανάη 1
Lorien 1


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)



Υπενθυμίζω ότι την Δευτέρα, θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Καλησπέρα:D
Μετά από ένα 3ήμερο στη θάλασσα με περίμενε πολλή δουλειά στο γραφείο, γι αυτό δεν μπήκα νωρίτερα, και διάβασα όλες τις σελίδες σειρά παρά σειρά:P

λοιπόν, η αλήθεια ότι θεωρώ την καλυψώ αρκετά ύποπτη (με δεδομένη την εντελώς άκυρη ψήφο που έδωσε στο ninaki). Εξίσου ύποπτη θεωρώ όμως και την xanp που ενώ έμπαινε στο παιχνίδι, ψήφισε από τους τελευταίους, και όλως τυχαίως τον vendetta (πιστεύω, όπως είχα πει πιο πριν, ότι ήταν απ'τους δολοφόνους που το έκανε για ξεκάρφωμα)

Από μένα xanp λοιπόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top