Ιδέες και προτάσεις για δώρα

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Τι ακριβώς σπουδάζει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πιστευω στον γαμο, τα χρηματα ειναι η καλυτερη λυση για να τα ξοδεψει το ζευγαρι οπως θελει.
Εχουμε φυγει πια απο τα δωρα, ο κοσμος δινει χρηματα. Εξαρταται το ποσο που θα διαθεσεις κι απο το αν εισαι καλεσμενη και στο τραπεζι, ποσοι ειστε οι καλεσμενοι κοκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ποσα χρηματα θα δίνατε για δώρο σε μια γνωστή που παντρεύεται;

Πω νε, με ενδιαφέρει και μένα αυτό, σε 2 βδομάδες παντρεύτεται μια φίλη και δεν έχω πάρει ακόμα δώρο, δεν έχω ιδέα από δώρα γάμου, κάποιος χελπ!

Εμενα οι γονεις μου δινουν παντα φακελο με 100 ευρω :P
Ετυχε μια φορα να κανουν δωρο ενα μεγαλο και φινετσατο κηροπηγιο (ακριβο κι αυτο). Γενικα τα συνηθισμενα δωρα ειναι κατι που θα το χρησιμοποιησουν στο σπιτι. Στο γαμο των γονιων μου ειχαν φερει δωρο τηλεοραση, καφετιερα, φλιτζανακια του καφε, πολυμηχανηματα κλπ. :P


Γεια σας,οπως φαινεται και απο τον τιτλο...
ψαχνω ενα δωρο για την κοπελα μου που παιρνει πτυχιο σε 2 βδομαδες .
Τι προτεινουν τα κοριτσια (αλλα και τα αγορια ) του στεκιου ?
Εσας τι θα σας αρεσε ? Καμια ιδεα ?

(ειμαστε περιπου 2 χρονια μαζι οποτε τα κλασσικα πανω κατω τα εχουμε εξαντλησει...):hmm:

ψαξε να βρεις κατι που θα της ταιριαζει, κατι που να δειχνεις οτι την ξερεις καλα κι οχι κατι για να βγαλεις απλως την υποχρεωση :P
π.χ. ακομη κι ενα κοσμημα να της παρεις (που ειναι το πιο συνηθισμενο), προσπαθησε να βρεις κατι του στυλ της κι οχι ενα απλο mainstream σχεδιο... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Παιδιααα... Σε λίγες μέρες έχει γιορτή ο κολλητός μου και έχω ξεμείνει από ιδέες... Αρχικά σκέφτηκα μια κολόνια αλλά μου φάνηκε πολύ συνηθισμένο δώρο... Καμιά άλλη ιδέα;; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδιααα... Σε λίγες μέρες έχει γιορτή ο κολλητός μου και έχω ξεμείνει από ιδέες... Αρχικά σκέφτηκα μια κολόνια αλλά μου φάνηκε πολύ συνηθισμένο δώρο... Καμιά άλλη ιδέα;; :)

Τι του αρέσει να κάνει; Ίσως αν ασχολείται με κάποιο άθλημα να του πάρεις μια μπάλα με μια αφιέρωση πάνω:D

Ερωτησούλα: Αγόρασα μια μικρή χριστουγεννιάτικη γυάλα ( από αυτές που τις κουνάς και πέφτει χιόνι) με έναν χιονάνθρωπο και θέλω να το δωρίσω σε μια καθηγήτρια που φεύγει σε 2 βδομάδες για την πολύτιμη βοήθεια της για το πτυχίο μου! Μαζί με αυτό θέλω να της δώσω και μια καρτούλα που δεν ξέρω τι να γράψω μέσα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Τι του αρέσει να κάνει; Ίσως αν ασχολείται με κάποιο άθλημα να του πάρεις μια μπάλα με μια αφιέρωση πάνω:D

Ερωτησούλα: Αγόρασα μια μικρή χριστουγεννιάτικη γυάλα ( από αυτές που τις κουνάς και πέφτει χιόνι) με έναν χιονάνθρωπο και θέλω να το δωρίσω σε μια καθηγήτρια που φεύγει σε 2 βδομάδες για την πολύτιμη βοήθεια της για το πτυχίο μου! Μαζί με αυτό θέλω να της δώσω και μια καρτούλα που δεν ξέρω τι να γράψω μέσα:hmm:

Ναι του αρέσουν πολύ τα αθλήματα και η γυμναστική ιδίως το ποδόσφαιρο! Σε ευχαριστω παρα πολυ Μαρία!!! :D

Χμμ... Μπορείς να γράψεις : Σας ευχαριστω πολυ για την πολυτιμη βοηθεια σας! Σας ειμαι ευγνώμων για όλα! Καλά Χριστούγεννα γεμάτα υγεία και χαμογελα !!
Με αγαπη, Μαρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ναι του αρέσουν πολύ τα αθλήματα και η γυμναστική ιδίως το ποδόσφαιρο! Σε ευχαριστω παρα πολυ Μαρία!!! :D

Χμμ... Μπορείς να γράψεις : Σας ευχαριστω πολυ για την πολυτιμη βοηθεια σας! Σας ειμαι ευγνώμων για όλα! Καλά Χριστούγεννα γεμάτα υγεία και χαμογελα !!
Με αγαπη, Μαρια

Macht nichts:D το είχα κάνει σε έναν φίλο μου και ξετρελάθηκε αυτό με την μπάλα;)

Κι εγώ σε ευχαριστώ πολύ! Σίγουρα θα τα συμπεριλάβω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Θέλω να πάρω ένα δώρο (σχετικά φθηνό) στην αδερφή μου που πάει πέμπτη δημοτικού και γιορτάζει σε λίγες μέρες. Καμία ιδέα;
Ρούχα και βιβλία αποκλείονται εξ αρχής. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Θέλω να πάρω ένα δώρο (σχετικά φθηνό) στην αδερφή μου που πάει πέμπτη δημοτικού και γιορτάζει σε λίγες μέρες. Καμία ιδέα;
Ρούχα και βιβλία αποκλείονται εξ αρχής. :P

Αν πας σε κάποιο μαγαζάκι τύπου Tiger και της πάρεις κάποιο διακοσμητικό για το γραφείο/δωμάτιό της,κάτι που ξέρεις ότι θα της αρέσει; Διαφορετικά, κάποιο ρολόι; Επίσης,θυμάμαι που εμείς στην πέμπτη δημοτικού είχαμε κόλλημα με στυλούς,τετράδια,κτλ (ακόμα έχουμε δηλαδή :P ),αν της έπαιρνες κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Θέλω να πάρω ένα δώρο (σχετικά φθηνό) στην αδερφή μου που πάει πέμπτη δημοτικού και γιορτάζει σε λίγες μέρες. Καμία ιδέα;
Ρούχα και βιβλία αποκλείονται εξ αρχής. :P
κάτι χριστουγεννιάτικο;;:D όπως μπάλες ή καμιά κούπα χριστουγεννιάτικη;


εμένα μου αρέσουν πολύ αυτές τις μέρες τα χριστουγεννιάτικα δώρα!! :santa:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι-κη

Νεοφερμένος

Η φρι-κη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
η μπορεις να φτιαξεις κανενα κολαζ με φωτος σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Παζλ; Θα ασχολειται με αυτο και δεν θα βρισκει χρονο να σε ενοχλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ενα psp ή το playstation 3
(φτηνοδωρακια μωρε :P )
Αλλα αυτα αρεσουν στα παιδια αυτης της ηλικιας. Ενα ταμπλετ επισης με κατεβασμενα παιχνιδια μεσα.
Αν θες να ξεφυγεις απο τα της τεχνολογιας, παρτην απτο χερακι και πηγαινετε στα max και αστην να διαλεξει οτι θελει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Θεωρώ πως τα ηλεκτρονικά είναι κυρίως για αγόρια δεν νομίζω να θέλει κάτι τέτοιο, άλλωστε πηγαίνει και πέμπτη δημοτικού. Χμ ίσως με μια μπάρπι να ήταν ευχαριστημένη, απλά πράγματα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Θεωρώ πως τα ηλεκτρονικά είναι κυρίως για αγόρια δεν νομίζω να θέλει κάτι τέτοιο, άλλωστε πηγαίνει και πέμπτη δημοτικού. Χμ ίσως με μια μπάρπι να ήταν ευχαριστημένη, απλά πράγματα. :P

πόσο λάθος κάνεις :hehe: εγώ είχα τέτοια ηλεκτρονικά μικρή (και ακόμα έχω :shifty: ), θυμαμαι μια φορά που μου είχαν φέρει κούκλα και είχα απογοητευτεί τόοοσο πολύ :hehe: και δεν ήμουν καν πέμπτη δημοτικού, ήμουν πιο μικρή.
μπορεί βέβαια να προτιμά τις κούκλες,αλλά στην πέμπτη δημοτικού να παίζει ακόμα μ'αυτές;
αν έχει ήδη κάποιο ηλεκτρονικό,μπορείς να της πάρεις ένα καινούριο παιχνίδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
ειναι αναλογα το παιδι, βασικα η κοπελα ποσα λεφτα να διαθετει για να παρει ενα τοσο ακριβο δωρο στην αδερφη της; εγω ουτε 50€ δεν θα εδινα για τον αδερφο μου, θα δωσει 100+?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω να δειτε χαρα που ειχα παρει οταν μου εφεραν οι γονεις μου το playstation 1 τοτε!
Μολις ειχε πρωτοβγει και θυμαμαι εκεινες τις γιορτες καθε μερα ερχονταν φιλοι μου και παιζαμε, 15 μερες γεμιζε το σπιτι παιδια γυρω απο την τηλεοραση! Η μαμα μας εφτιαχνε τοστ χυμους πιτσα! Τι ωραια χριστουγεννα!!!
Γι αυτο σου ξαναλεω ξανασκεψου το ηλεκτρονικο.
Αν επιμενεις με την μπαρμπι, παρε της καποια μοδατη με την βιλα της πχ ή το άλογο της. Τεσπα πηγαινε στα μαξ εχει απειρες μπαρμπι και στον μουστακα επισης! Εγω θυμαμαι ειχα το 3οροφο της μπαρμπι.. Τι ωραιες εποχες...
Αντε καλες γιορτες να χουμε γεροι και δυνατοι και με αγαπη να αγκαλιαζουμε τα παιδακια! Ειναι οι δικες τους μερες!!!

ειναι αναλογα το παιδι, βασικα η κοπελα ποσα λεφτα να διαθετει για να παρει ενα τοσο ακριβο δωρο στην αδερφη της; εγω ουτε 50€ δεν θα εδινα για τον αδερφο μου, θα δωσει 100+?


Τα μισα ας τα ζητησει απτον μπαμπα :P
Αστειευομαι εν μερει! Αν δε γινεται βεβαια ας της παρει κατι πιο οικονομικο, οι μπαρμπι ειναι πολυ πολυ πιο οικονομικα δωρα και πολυ γλυκα επισης!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Ρε παιδιά,για τι μπάρμπι μιλάτε,5η δημοτικού είναι η κοπέλα. Αμφιβάλλω ότι παίζει ακόμη με κούκλες και να παίζει σιγά μην παραδεχτεί στις φίλες της ότι της πήραν δώρο μπάρμπι και αυτή χαίρεται. Κάνα επιτραπέζιο μαξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μαλλον οι μπαρμπι ειναι ξεπερασμενες. Καλως λοιπον αλλα υπαρχουν και αλλες επιλογες εκτος απο το ps, κανα βιβλιο, τσαντακι, καποιο επιτραπεζιο οπως ειπε και η προλαλησασα. Χμμ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω έπαιζα με μπαρμπι εως και την πεμπτη δημοτικου με ευλαβεια με 2 γειτονακια λιγο μικροτερες απο μενα. Φυσικα στις φιλες του σχολειου ουτε λεξη γιατι επαιζε να με παρουν στο ψιλο. Ομολογω υπηρξα μπαρμπιτσα ως το κοκκαλο! :D
εχω ακομα μερικες ενθυμιο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top