Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
1. Δεν πιστευω οτι αυτοι που ψηφισαν ΧΑ ειναι τυπακια που πανε απο την ακρα αριστερα μεχρι την ακρα δεξια,ουτε πιστευω οτι ηταν ψηφος διαμαρτυριας.
2.Αν θελανε να διαμαρτυρηθουν και να ψηφισουν ενα μικρο κομμα,ας ψηφιζαν οικολογους πρασινους
3.που να ψηφισε ΧΑ και να μην ειναι δεξιος του κερατα.
4. Μην γελιομαστε.Ζουν αναμεσα μας.Ρατσιστες,εθνικιστες,χουντοφιλικους,νοσταλγους του παπαδοπουλου
5.Ε...ολοι αυτοι ψηφισαν ΧΑ επειδη ειναι ακριβως αυτο.Και οχι ως ψηφο διαμαρτυριας .

1. Δεν το πιστεύεις αυτό γιατί μάλλον δεν έχεις επαφή με την ρεαλιστική καθημερινή απλή πραγματικότητα. Όταν βρίσκομαι στην επαρχία η στη γιαγιά μου και βγαίνω μια βόλτα στο κέντρο της πόλης ακούω κόσμο κάθε ηλικίας 35-40-50-60-70 χρονών να συζητάνε για την Χρυσή Αυγή. Φτάνω σε τέτοιο σημείο το να βλέπω παππούδες 70 χρονών να κάθονται και να διαφωνούν για το αν αξίζει ο όλος τρόπος που αντιδρά το συγκεκριμένο κόμμα στα πολιτικά δρώμενα και αν πραγματικά μας αξίζει μια κυβέρνηση αυτού.

2. Μιας και έδωσες συγκεκριμένο όνομα κόμματος, σε παρακαλώ πολύ, απάντησέ μου τι σχέση έχει ένας συγκεκριμένος τομέας αυτός της οικολογίας με την πολιτική οικονομία φερ ειπείν και την διοίκηση του κράτους ;

3. Και καλά κάνει μάγκα μου και είναι δεξιός του κερατά. Τιμή του και καμάρι του. !!

4. Ναι, ζουν ανάμεσά μας. Όπως επίσης ζουν ανάμεσά μας, αναρχικοί και τρομοκράτες. Το ίδιο σκατά είναι.

5. H Χρυσή Αυγή ψηφίστηκε από ένα 7 % του πληθυσμού και ισοδυναμεί με 450.000 + Έλληνες πολίτες. Επειδή τυγχάνει να ξέρω άτομα που ποτέ δεν ήταν ούτε φασίστες ούτε ακροδεξιοί ούτε δεξιοί αλλά πάντα κορόιδα και εδώ έχω να σου πω ότι κάνεις τραγικό λάθος. Είμαστε σύμφωνοι ότι υπάρχει μια συγκεκριμένη ιδεολογία και συγκεκριμένα πιστεύω που ψηφίζουν το κόμμα αλλά με το να τους κατατάσεις όλους αυτούς στο ίδιο επίπεδο τότε γίνεσαι μέρος του φασισμού διότι αυτό που κάνεις λέγεται προπαγάνδα της συλλογικής ευθύνης και χρησιμοποιήθηκε - ασκήθηκε κατά κόρον από τον Γκαίμπελς. 1 κάνει τη μαλακία και κλέβει ένα μαγαζί και οι 1000 που τον βλέπουν και δεν αντιδρούν το ίδιο κλέφτες αυτό διδάσκει η προπαγανδιστική τεχνική με απλά λόγια και αυτό κάνεις και εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
1. Δεν το πιστεύεις αυτό γιατί μάλλον δεν έχεις επαφή με την ρεαλιστική καθημερινή πραγματικότητα. Όταν βρίσκομαι στην επαρχία η στη γιαγιά μου και βγαίνω μια βόλτα στο κέντρο της πόλης ακούω κόσμο κάθε ηλικίας 35-40-50-60-70 χρονών να συζητάνε για την Χρυσή Αυγή. Φτάνω σε τέτοιο σημείο το να βλέπω παππούδες 70 χρονών να κάθονται και να διαφωνούν για το αν αξίζει ο όλος τρόπος που αντιδρά το συγκεκριμένο κόμμα στα πολιτικά δρώμενα και αν πραγματικά μας αξίζει μια κυβέρνηση αυτού.

2. Μιας και έδωσες συγκεκριμένο όνομα κόμματος, σε παρακαλώ πολύ, απάντησέ μου τι σχέση έχει ένας συγκεκριμένος τομέας της οικολογίας με την πολιτική οικονομία φερ ειπείν και την διοίκηση του κράτους ;

3. Και καλά κάνει μάγκα μου και είναι δεξιός του κερατά. Τιμή του και καμάρι του.

4. Ναι, ζουν ανάμεσά μας. Όπως επίσης ζουν ανάμεσά μας, αναρχικοί και τρομοκράτες. Το ίδιο σκατά είναι.

5. H Χρυσή Αυγή ψηφίστηκε από ένα 7 % του πληθυσμού και ισοδυναμεί με 450.000 + Έλληνες πολίτες. Επειδή τυγχάνει να ξέρω άτομα που ποτέ δεν ήταν ούτε φασίστες ούτε ακροδεξιοί ούτε δεξιοί αλλά πάντα κορόιδα και εδώ έχω να σου πω ότι κάνεις τραγικό λάθος. Είμαστε σύμφωνοι ότι υπάρχει μια συγκεκριμένη ιδεολογία και συγκεκριμένα πιστεύω που ψηφίζουν το κόμμα αλλά με το να τους κατατάσεις όλους αυτούς στο ίδιο επίπεδο τότε γίνεσαι μέρος του φασισμού διότι αυτό που κάνεις λέγεται προπαγάνδα της συλλογικής ευθύνης και χρησιμοποιήθηκε - ασκήθηκε κατά κόρον από τον Γκαίμπελς. 1 κάνει τη μαλακία και κλέβει ένα μαγαζί και οι 1000 που τον βλέπουν και δεν αντιδρούν το ίδιο κλέφτες αυτό διδάσκει η προπαγανδιστική τεχνική με απλά λόγια και αυτό κάνεις και εσύ.

Οχι φιλε μου,δεν το κανω εγω αυτο..εσυ το κανεις.:)Ακριβως αυτο κανεις τωρα.
Διοτι δεν υπαρχει ενας ανθρωπος που να μην ειναι ρατσιστης,που να μην αηδειαζει με τα χιτλερικα χαιρετισματα και να ψηφισε ΧΑ.
Ενας ανθρωπος που σεβεται τα ανθρωπινα δικαιωματα και δεν ειναι ρατσιστης,δεν υπαρχει ποτε και καμια περιπτωση να ψηφισει ΧΑ.Αυτο δεν ειναι γκεμπελισμος,ειναι η λογικη ενος ανθρωπου που εχει σωας τα φρενα του.Και μην μου πει κανεις οτι δεν ηξεραν τοτε τι ηταν.Σαφως και ηξεραν και φαινεται αυτο και απο το γεγονος που τωρα αποκαλυφθηκε,οτι ναι μεν εχει πεσει το ποσοστο της,αλλα δενε χει μηδενιστει.Εκτος και αν ειναι ηλιθιος,οποτε ειναι επικινδυνα ηλιθιος για ολους τους υπολοιπους.
Τον γκεμπελισμο λοιπον εσυ τον κανεις,για να δικαιολογισεις τα αδικαιολογητα.Οχι εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Οχι φιλε μου,δεν το κανω εγω αυτο..εσυ το κανεις.:)Ακριβως αυτο κανεις τωρα.
Διοτι δεν υπαρχει ενας ανθρωπος που να μην ειναι ρατσιστης,που να μην αηδειαζει με τα χιτλερικα χαιρετισματα και να ψηφισε ΧΑ.
Ενας ανθρωπος που σεβεται τα ανθρωπινα δικαιωματα και δεν ειναι ρατσιστης,δεν υπαρχει ποτε και καμια περιπτωση να ψηφισει ΧΑ.Αυτο δεν ειναι γκεμπελισμος,ειναι η λογικη ενος ανθρωπου που εχει σωας τα φρενα του.Και μην μου πει κανεις οτι δεν ηξεραν τοτε τι ηταν.Σαφως και ηξεραν και φαινεται αυτο και απο το γεγονος που τωρα αποκαλυφθηκε,οτι ναι μεν εχει πεσει το ποσοστο της,αλλα δενε χει μηδενιστει.Εκτος και αν ειναι ηλιθιος,οποτε ειναι επικινδυνα ηλιθιος για ολους τους υπολοιπους.
Τον γκεμπελισμο λοιπον εσυ τον κανεις,για να δικαιολογισεις τα αδικαιολογητα.Οχι εγω.

Έχω γνωρίσει ανθρώπους που ούτε ήξεραν ούτε και ξέρουν γρι από το τι πραγματικά εστί Χίτλερ και ψήφισαν Χρυσή Αυγή ανθρώπους που ζούσαν στο περιθώριο και ψήφιζαν τα κόμματα που έφεραν την Ελλάδα στην χρεωκοπία. Είναι προφανές ότι όλοι οι λογικοί άνθρωποι αηδιάζουν με τον φιλοναζισμό που προάγουν σαν κόμμα αλλά εγώ το ίδιο αηδιάζω με τον Σύριζα όταν γνωρίζω για παράδειγμα ότι μπήκε σαν μάρτυρας υπεράσπισης στην δίκης της 17Ν. Οκ ; Όσο για την συλλογική ευθύνη σου έδωσα παράδειγμα και τεκμηρίωσα τον λόγο που το κάνεις. Αν μου δώσεις και εσύ παράδειγμα να μου πεις τι είναι ναζιστικό ή φιλοφασιστικό σε αυτά που λέω οκ πάω πάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...

3. Και καλά κάνει μάγκα μου και είναι δεξιός του κερατά. Τιμή του και καμάρι του. !!

...

Δεξιός σήμερα κανείς είναι:
-ή επειδή παραμένει νήπιο (επειδή δεν έκανε πχ εμβόλιο κατά της παιδικής αυτής ασθένειες του μυαλού του!),
-ή επειδή είναι τομάρι γεμάτο από χρήμα (σκωληκόβροτο!),
-ή επειδή έχει χάσει την τιμή του και καμαρώνει για τις ατιμίες του...

Έχω γνωρίσει ανθρώπους που ούτε ήξεραν ούτε και ξέρουν γρι από το τι πραγματικά εστί Χίτλερ και ψήφισαν Χρυσή Αυγή .../QUOTE]

:P Γι' αυτό ακριβώς, τα παραπάνω!

ΥΓ: Τυχαία, οι κάπως "σοβαροί Δεξιοί" το παίζουν "κεντρωδεξιοί";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Δεξιός σήμερα κανείς είναι:
-ή επειδή παραμένει νήπιο (επειδή δεν έκανε πχ εμβόλιο κατά της παιδικής αυτής ασθένειες του μυαλού του!),
-ή επειδή είναι τομάρι γεμάτο από χρήμα (σκωληκόβροτο!),
-ή επειδή έχει χάσει την τιμή του και καμαρώνει για τις ατιμίες του...
Ό,τι νά'ναι. Ειδικά αυτά περί νηπίου περνάνε τελείως ασχολίαστα.
Δεξιός σήμερα κάποιος είναι όταν :
- Είναι υποστηρικτής της οικονομίας της ελεύθερης αγοράς και θαυμαστής του Milton Friedman & του John Maynard Keynes
- Όταν είναι υπέρμαχος του "αόρατου χεριού"
- Όταν βάζει την πατρίδα και το έθνος πάνω απ'όλα.
- Όταν λέει όχι στην παγκοσμιοποίηση αλλά ναι στην φιλική συνύπαρξη των λαών ως ανεξάρτητα κράτη.

Για αυτούς και πολλούς άλλους λόγους είναι κάποιος δεξιός.

Αντίθετα αριστερός κάποιος είναι όταν :
Πές τα, ρε συμφοιτητή. Νομίζω τα πρώτα είναι λίγο τραβηγμένα. Από το τι λέει κυρίως. Όταν ακούς για καπιταλισμό τουλάχιστον 1 φορά σε κάθε 50 λέξεις που πετάει, όταν μιλάει για κράτος, κράτος, κράτος και κοινωνικές παροχές, τότε καταλαβαίνεις τι πραγματικά είναι.

ΥΓ:

Άλλο δεξιός όμως, άλλο κεντροδεξιός και άλλο ακροδεξιός και εθνικοσοσιαλιστής. * Η Χρυσή Αυγή εμπίπτει στο τελευταίο. Ουδεμία σχέση έχει με τα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...
Δεξιός σήμερα κάποιος είναι όταν :
- Είναι υποστηρικτής της οικονομίας της ελεύθερης αγοράς και θαυμαστής του Milton Friedman & του John Maynard Keynes
- ...

:hmm:... Στο χωριό μου, δεν γνωρίζει κανένας Δεξιός, ούτε τις διδαχές του Μιλτιάδη ούτε του Γιάννη. Υποψιάζομαι, ότι ούτε και εσύ
τις γνωρίζεις, γιατί, άλλο πράγμα η μπανάνα κι άλλο το βερύκοκο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
:hmm:... Στο χωριό μου, δεν γνωρίζει κανένας Δεξιός, ούτε τις διδαχές του Μιλτιάδη ούτε του Γιάννη. Υποψιάζομαι, ότι ούτε και εσύ
τις γνωρίζεις, γιατί, άλλο πράγμα η μπανάνα κι άλλο το βερύκοκο...:D

Ίσως να μην τις γνωρίζω εγώ που σπουδάζω την οικονομική επιστήμη θα μου τις διδάξεις εσύ σε παρακαλώ ; Φυσικά και άλλο πράγμα Keynes και άλλο Friedman αλλά και οι 2 πάνω στην θεωρία της ελεύθερης αγοράς εργάστηκαν και υπό αυτό το πρίσμα τους αναφέρω. Για τα υπόλοιπα έχεις να πεις κάτι ; Ή απλά σου απέδειξα ότι λες μαλακίες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
- Είναι υποστηρικτής της οικονομίας της ελεύθερης αγοράς και θαυμαστής του Milton Friedman & του John Maynard Keynes
- Όταν είναι υπέρμαχος του "αόρατου χεριού"
- Όταν βάζει την πατρίδα και το έθνος πάνω απ'όλα.
- Όταν λέει όχι στην παγκοσμιοποίηση αλλά ναι στην φιλική συνύπαρξη των λαών ως ανεξάρτητα κράτη.

Για αυτούς και πολλούς άλλους λόγους είναι κάποιος δεξιός.

ξέχασες το

-Βλέπει το δέντρο και χάνει το δάσος.

Το αόρατο χέρι είναι αυτό που τα παίρνει από τους πολλούς και τα μαζεύει στους λίγους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
... οι 2 πάνω στην θεωρία της ελεύθερης αγοράς εργάστηκαν ...
:P...κι ο Μαρξ πάνω στην "ελεύθερη αγορά" εργάστηκε, αλλά Αριστερός υπήρξε...

ΥΓ: Πάρε πρώτα το πτυχίο κι έλα να με συναντήσεις στο... Ο.Ε.Ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
H Xρυσή Αυγή παντως κερδίζει στις δημοσοπήσεις και ανεβαίνει αλματωδως διότι εδω και μήνες φαινεται η μόνη ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ στην εκτιμηση του κοσμου, μάλιστα μαχόμενη.Οταν οι αλλοι όλοι μοιαζουν ολοενα περισσότερο δεξια φασιστικα λαμόγια που παριστάνουν τους αριστερους, με την αγαπημενη τέχνη της δεξιας και του φασισμού-ναζισμού το ψέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
wut
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
5. H Χρυσή Αυγή ψηφίστηκε από ένα 7 % του πληθυσμού και ισοδυναμεί με 450.000 + Έλληνες πολίτες. Επειδή τυγχάνει να ξέρω άτομα που ποτέ δεν ήταν ούτε φασίστες ούτε ακροδεξιοί ούτε δεξιοί αλλά πάντα κορόιδα και εδώ έχω να σου πω ότι κάνεις τραγικό λάθος.
λολ
Το ίδιο λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
H Xρυσή Αυγή παντως κερδίζει στις δημοσοπήσεις και ανεβαίνει αλματωδως διότι εδω και μήνες φαινεται η μόνη ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ στην εκτιμηση του κοσμου,
ΟΚ.....αν πω οτι εδω γελαει και το παρδαλο κατσικι,μαλλον λιγο ακουγεται!:hehe::hehe::hehe:
Ποσο πιο παραπληροφοριση;Ποσο πιο παραπλανηση του κοσμου;Μαλλον των αφελων;Ποσο μάσκα;Πιο μάσκα...πεθαινεις!:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
H Xρυσή Αυγή παντως κερδίζει στις δημοσοπήσεις και ανεβαίνει αλματωδως διότι εδω και μήνες φαινεται η μόνη ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ στην εκτιμηση του κοσμου, μάλιστα μαχόμενη.Οταν οι αλλοι όλοι μοιαζουν ολοενα περισσότερο δεξια φασιστικα λαμόγια που παριστάνουν τους αριστερους, με την αγαπημενη τέχνη της δεξιας και του φασισμού-ναζισμού το ψέμα.

Τα χρόνια περνούν -ο χειμώνας φεύγει, η άνοιξη έρχεται, μετά το καλοκαίρι, μετά το φθινόπωρο, ξανά χειμώνας- οι ζωές αλλάζουν συνεχώς, οι ελπίδες και τα όνειρα μας διαφέρουν από την μία μέρα στην άλλη, όμως σαν μία συμπαντική συνωμοσία, κάποια πράγματα μένουν ίδια.

Η χαζομάρα είναι σταθερή, ανίκητη, βρίσκεται εκεί για να σου θυμίζει ότι μια βλακεία μπορεί να λέγεται με τέτοιο τρόπο ώστε να μοιάζει με επιχείρημα.

Dixi
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Τα χρόνια περνούν -ο χειμώνας φεύγει, η άνοιξη έρχεται, μετά το καλοκαίρι, μετά το φθινόπωρο, ξανά χειμώνας- οι ζωές αλλάζουν συνεχώς, ...Η χαζομάρα είναι σταθερή, ...

Dixi

Η μοναδική εξάλλου, που θέλει να διαψεύσει ακόμη και τον Ηράκλειτο. Άντε μετά να πείσεις έναν γεννημένο Δεξιό, ότι η Γη περιστρέφεται γύρω από τον ήλιο κι όχι μόνον γύρω από τον άξονά της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Οπου ΑΡΙΣΤΕΡΑ η πολιτική που εκμεταλλευεται τους κοινούς πόρους για το καλό της πλειοψηφίας και ΔΕΞΙΑ αυτή που τους εκμεταλλεύεται μόνο για το ίδιον όφελος.

Ανάμεσα στους κοινούς πόρους σημαντικότατος και το Ιντερνετ σαν μέσο Κοινωνικής Δικτύωσης που μια πραγματική Αριστερα θα το χρησιμοποιουσε για να πληροφορεί το ευρύ κοινό για την Αλήθεια, και να καταλήγει έτσι σε χρήσιμες κοινωνικά αποφάσεις, ενώ η Δεξιά συστηματικά για να το παραπλανεί και να το αποπροσανατολίζει, προκειμένου να συνεχίσει ανενόχλητη την ληστεία των κοινών πόρων την οποία παρουσιάζει σαν ... ευεργέτημα ή μεταρρύθμιση ! :clapup:

υ.γ. Βλάκας είναι και όποιος πιστεύει την προπαγάνδα για επιχείρημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν υπάρχει ελπίδα για την χώρα τούτη. :(
Χρειαστήκαμε πολιτική βούληση για να αντιμετωπίσουμε τον φασισμό. Ουδέποτε δεν το αρνήθηκε κανείς! Όπως ακριβώς η δικαιοσύνη το ενέκρινε σαν κόμμα, έτσι ακριβώς ήταν προφανές ότι δεν μπορεί να αντιμετωπίσει το ποινικό κομμάτι.

Αδυνατώ να καταλάβω τι σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και δεν υπήρχαν στοιχεία;! Κάμερες, φωτογραφίες, τουφέκια, τραυματισμοί και πεθαμένοι!; Η δράση του υποτιθέμενου κόμματος είναι ξεκάθαρη, ίσως είναι το μοναδικό κόμμα που έχει μια τόσο ξεκάθαρη ιδεολογία - λίγο πολύ όλοι οι άλλοι μασάμε τα λόγια μας.

Δεν καταλαβαίνω τι δείχνει αυτό το video παρόλο που το είδα ξανά και ξανά! Αυτό που βλέπω και ακούω είναι η Ελληνική πολιτική σκηνή κεκλεισμένων των θυρών. Περιμέναμε καλύτερη ποιότητα; Είναι η πρώτη φορά ή τελευταία φορά που στο δημόσιο διορίστηκε κάποιος με "γεωπολιτικά" κριτήρια. Τι ακριβώς μας εκπλήσσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ναι με την παρακάτω ανάλυση συμφωνώ απόλυτα - έτσι είναι. Αλλά μην βγάλουμε και την ΧΑ αθώα περιστεράκι!!
BkN7GkWCUAAII00.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δυστυχώς ήταν αναμενόμενο ότι υπήρχε παρέμβαση της κυβέρνησης στη δικαιοσύνη και στα ΜΜΕ. Οποια και να ΄ναι ιδεολογικά η Χρυσή Αυγή ήταν λάθος να αντιμετωπιστεί πραξικοπηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top