Πώς να αλλάξω την κακή διάθεση μου;

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Πώς αντιμετωπίζετε μία περίοδο που έχετε συνεχώς κακή διάθεση; Τι τρόπους χρησιμοποιείτε για να ανεβάσετε την ψυχολογία και την αυτοπεποίθησή σας; Από πού αντλείτε δύναμη;
Ρίξτε καμία ιδέα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Πώς αντιμετωπίζετε μία περίοδο που έχετε συνεχώς κακή διάθεση; Τι τρόπους χρησιμοποιείτε για να ανεβάσετε την ψυχολογία και την αυτοπεποίθησή σας; Από πού αντλείτε δύναμη;
Ρίξτε καμία ιδέα... ;)

μουσικη.
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
μουσική εννοείται
τραγούδι(όταν είμαι μόνη μου γιατί είμαι και παράφωνη :redface: )
παίξε μουσική και γενικά κάνε οτιδήποτε δημιουργικό(μαγειρική,ζωγραφική,χειροτεχνίες)
βόλτες
κραγιόν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wilfred

Νεοφερμένος

Ο Wilfred αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
υπνος =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
βλεπω καμια ταινια..
Μουσικη...
αν ειμαι και πολυ χαλια θα ριξω ενα κλαμα και ειμαι οκ μετα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
mushrooms
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
γουεελ, βασικα κανω υπομονη κυριως και λεω θα περασει
αλλα μεχρι τοτε ακουω μουσικη,ζωγραφιζω,βλεπω καμια ταινια ή παω να περπατησω
αν ειμαι σε πολυ χαλια φαση τοτε κανω μονο το τελευταιο και αυτο κυριως για να καπνισω μπας και χαλαρωσω, αλλα κατα βαση συνηθως κοιμαμαι ολη την ωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ακούω μουσική... Παίζω κιθαρα... Διαβαζω το βιβλιο μου για να ξεχαστώ... Τρωω... Ξεκιναω μια σειρα και βλεπω 1 κυκλο την μέρα... Ακεφιες ειναι, ξεπερνιούνται ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Μια φορα που ημουν χαλια συμμαζεψα ολο το δωματιο και αναδιοργανωσα τα ντουλαπια κλτ και μετα ενιωθα πολυ καλυτερα.. αν και λιγο κουρασμενη :P
μαλλον ομως αυτο εποιασε σε εμενα γιατι στην δημιουργικοτητα περνω μηδεν, οποτε εκανα κατι πιο απλο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
παιδιά ευχαριστώ πολύ όλους για τις ιδέες.. ελπίζω να πιάσουν τόπο! πιστεύω κι ενα ταξίδι - εστω και κοντινό μπορεί να μας φτιάξει το κέφι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πήγαινε καμια βόλτα, ακούγοντας μουσική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
...προτείνω βιταμίνες (χαχα) χωρίς πλάκα πάρε τίποτα ΣΥΜΠΛΕΓΜΑΤΟΣ Β (βοηθάνε όντως)..ααα και μην πίνεις πολλούς καφέδες...

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΒΡΕΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΓΕΛΑΣ...ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ!!!

(φυσικά και το σεξ βοηθάει).....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΒΡΕΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΓΕΛΑΣ...



...είναι φυσιολογικό να με κάνουν όλοι οι άνθρωποι να γελάω? :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
...είναι φυσιολογικό να με κάνουν όλοι οι άνθρωποι να γελάω? :look:

Εξαρτάται,πόσο "κάπνισες"...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Οχι...γι αυτό βρες όσους πραγματικά σε κάνουν να γελάς....τι δεν κατάλαβες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι πόσοι άνθρωποι είναι στα νοσοκομεία αυτή τη στιγμή και εύχονται να ήταν στη δική μου θέση ώστε το μεγαλύτερο πρόβλημά τους να είναι οτι έχουν κακή διάθεση.....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Το ποιο σημαντικό και καίριας σημασίας όταν δεν αισθανόμαστε καλά είναι να προσπαθήσουμε να εντοπίσουμε τον "ιθύνοντα" λόγο. Η αρχή για να αντιμετωπίσουμε κάτι είναι να το αναγνωρίσουμε πρώτα και να συνειδητοποιήσουμε την ύπαρξή του. Μετά είμαστε ικανοί να βρούμε τη λύση.
Συνεπώς, σκέφτεσαι το "γιατί" μου συμβαίνει αυτό, και έπειτα προσπαθείς να "χτυπήσεις" στην καρδιά το πρόβλημα, κάνοντας θετικές σκέψεις(ακόμα και αν πιστεύεις ότι αυτές δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα) και επεμβαίνοντας στον φαύλο κύκλο της αρνητικής διάθεσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου, η ευτυχία πηγάζει από τα ενδότερα. Αν δεν νιώσεις πραγματικά εύθυμος ή αισιόδοξος βασισμένος στα δικά σου θετικά ψυχολογικά αποθέματα δεν πάει να στα πρήζουν όλη την ώρα φίλοι συγγενείς προσπαθώντας να σε πείσουν ότι όλα οκ, μια τρύπα στο νερό θα κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
παιδιά τη σοκολάτα πως δεν είπε κανένας; :P
τεσπα,επίσης η άσκηση βοηθάει
και να λιαστείς
πέρα από την πλάκα ο ήλιος δίνει τον οργανισμό βιταμίνη β (που μας προτείνει και η γκρειπ)
η βιταμίνη αυτή δίνει στον οργανισμό ευτυχία
ή για να είμαι σωστότερη δείτε αυτό
https://www.shape.gr/ygeia/vitamines-sympliromata/vitaminh-b-eutuxia.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top