Αρχείο συμμετοχών

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Μέσα κι εγώ8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Να προτείνω να ανακοινώνονται οι ιδιότητες όσων πεθαίνουν από ψηφοφορία πάντοτε? Η ιδιότητα των δολοφονημένων ας μην ανακοινώνεται (αφού υπάρχει περίπτωση να δολοφονηθεί δολοφόνος για να ριχτεί στάχτη στα μάτια).
Επίσης, ο ρουφ να είναι γνωστός μόνο στην ΣΕ και να ανακοινωθεί η ιδιότητά του αν ψηφιστεί να φύγει....
Συμφωνώ και στα δύο!:)
Ο ρουφ απλά μπερδεύει τους πολίτες. Λέτε να τον σφάξουμε, να μην υπάρχει; :confused:
Αν έχουμε σαν κανόνα να είναι με το μέρος των πολιτών και μόνο, έχει νόημα, αλλιώς σφάξτε τον.
Και εγώ επιμένω οτι ο ρουφ κανονικά πρέπει να ξέρει τους δολοφόνους, να μην τον ξέρουν ούτε οι δολοφόνοι ούτε οι πολίτες και να προσπαθεί έμμεσα να καθοδηγήσει τους πολίτες στο να βρουν τους δολοφόνους (να μη λέει δηλαδή "γεια είμαι ο ρουφ και οι δολοφόνοι είναι αυτοί"). Αλλιώς δεν υπάρχει η έννοια του ρουφιάνου ακόμη και σαν ορισμός.
Ακριβώς αυτό δηλαδή!

Αν ενδιαφέρεστε πάντως, όπως ξέρω εγώ το παιχνίδι, ο ρουφιάνος και να δολοφονηθεί μπορεί και να ψηφιστεί. Είναι στο παιχνίδι όμως γιατί είναι με το μέρος των πολιτών, γιατί όπως λέει το όνομα του είναι ρουφιάνος των δολοφόνων (ρουφιανεύει τους δολοφόνους δλδ);)
Επίσης η ιδιότητα των θανόντων φανερώνεται μόνο όταν αυτοί έχουν ψηφιστεί από το κοινό. Έτσι μπορούν και οι δολοφόνοι να δολοφονούν αθόρυβα όποιον θέλουν και οι πολίτες να ξέρουν αν έκαναν λάθος που ψήφισαν ότι ψήφισαν.
Στην τελική δεν είναι ανάγκη για να είναι καλός ένας γύρος, να φτάσουμε στο απροχώρητο με 4 άτομα. Μπορεί οι δολοφόνοι να είναι τσακάλια αλλά μπορεί και οι πολίτες να είναι τσακάλια και να τους διώξουν όλους σε 4 ψηφοφορίες!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Στην τελική δεν είναι ανάγκη για να είναι καλός ένας γύρος, να φτάσουμε στο απροχώρητο με 4 άτομα. Μπορεί οι δολοφόνοι να είναι τσακάλια αλλά μπορεί και οι πολίτες να είναι τσακάλια και να τους διώξουν όλους σε 4 ψηφοφορίες!:D

Αυτό πάντως δεν γίνεται και ούτε πρόκειται να γίνει, είναι θέμα πιθανοτήτων.

Ο ρόλος του ρουφιάνου δεν ξέρω αν είναι απαραίτητος ή όχι, αλλά σίγουρα από την στιγμή που υπάρχει δεν μπορούμε να του πούμε τι να κάνει. Και επίσης, από πότε εκλαμβάνουμε ως δεδομένο ότι ο ρουφ είναι με το μέρος των πολιτών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ο ρόλος του ρουφιάνου δεν ξέρω αν είναι απαραίτητος ή όχι, αλλά σίγουρα από την στιγμή που υπάρχει δεν μπορούμε να του πούμε τι να κάνει. Και επίσης, από πότε εκλαμβάνουμε ως δεδομένο ότι ο ρουφ είναι με το μέρος των πολιτών;

Ακριβώς αυτό :)!

Δεν ξέρω αν θα πρέπει να υπάρχει (εγώ πάντως ψήφισα ναι ;)) αλλα δεν μπορούμε να του πούμε και τι θα κάνει! Εγώ προτείνω να αποφασίσει ο ίδιος ποιον θα υποστηρίξει!

Το θέμα με την ανακοίνωση της ιδιότητας του ατόμου που φεύγει με ψηφοφορία προτείνω να παραμείνει όπως έχει καθώς έτσι έχει περισσότερο σασπένς!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Το θέμα με την ανακοίνωση της ιδιότητας του ατόμου που φεύγει με ψηφοφορία προτείνω να παραμείνει όπως έχει καθώς έτσι έχει περισσότερο σασπένς!!!

Κι εγώ με την σειρά μου θα συμφωνήσω με εσένα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Κι εγώ με την σειρά μου θα συμφωνήσω με εσένα ;)

Τα μεγάλα πνεύματα... :P!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αυτό πάντως δεν γίνεται και ούτε πρόκειται να γίνει, είναι θέμα πιθανοτήτων.

Ο ρόλος του ρουφιάνου δεν ξέρω αν είναι απαραίτητος ή όχι, αλλά σίγουρα από την στιγμή που υπάρχει δεν μπορούμε να του πούμε τι να κάνει. Και επίσης, από πότε εκλαμβάνουμε ως δεδομένο ότι ο ρουφ είναι με το μέρος των πολιτών;
Λυπάμαι αλλά θα διαφωνήσω:D

Πρώτον, αν μπορείς να μου αποκλείσεις με την χρήση πιθανοτήτων, την περίπτωση να ψηφιστούν σε 4 συνεχόμενες (ακόμα και τις πρώτες) ψηφοφορίες 4 δολοφόνοι, θα σου βγάλω το καπέλο (δεν το κάνω συχνά και τώρα επίσης το αποκλείω:P)

Δεύτερον, η έννοια του ρουφιάνου είναι τέτοια που αποκαλύπτει την ιδιότητα του. Αν είναι υπέρ των δολοφόνων, ουσιαστικά είναι ένας δολοφόνος, δεν έχει νόημα να τον λέμε ρουφιάνο, άλλωστε ρουφιανεύει (δλδ καρφώνει) τους πολίτες σε ποιούς; Αφού οι δολοφόνοι ξέρουν ποιοι είναι οι πολίτες. Αν όμως είναι με τους πολίτες, τότε ξέρει ποιοι είναι οι δολοφόνοι (που εκτός τους ίδιους κανείς άλλος δεν ξέρει [εξαιρείται η Σ.Ε.]) και τους ρουφιανεύει στους πολίτες. So simple.

Επίσης εννοείται ότι οι δολοφόνοι δεν ξέρουν ποιος είναι ο ρουφιάνος και κρίνοντας από την συμπεριφορά των "πολιτών"-"υποψήφιων ρουφιάνων", μπορούν κάλλιστα να τον δολοφονήσουν. Γιαυτό και προτείνω ΑΝ μπει ρουφιάνος, να είναι με το μέρος των πολιτών, να ΜΗΝ τον ξέρουν οι δολοφόνοι και φυσικά να μπορεί και να ψηφιστεί και να δολοφονηθεί.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Κι εγώ κι εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Λυπάμαι αλλά θα διαφωνήσω:D

Πρώτον, αν μπορείς να μου αποκλείσεις με την χρήση πιθανοτήτων, την περίπτωση να ψηφιστούν σε 4 συνεχόμενες (ακόμα και τις πρώτες) ψηφοφορίες 4 δολοφόνοι, θα σου βγάλω το καπέλο (δεν το κάνω συχνά και τώρα επίσης το αποκλείω:P)

Δεύτερον, η έννοια του ρουφιάνου είναι τέτοια που αποκαλύπτει την ιδιότητα του. Αν είναι υπέρ των δολοφόνων, ουσιαστικά είναι ένας δολοφόνος, δεν έχει νόημα να τον λέμε ρουφιάνο, άλλωστε ρουφιανεύει (δλδ καρφώνει) τους πολίτες σε ποιούς; Αφού οι δολοφόνοι ξέρουν ποιοι είναι οι πολίτες. Αν όμως είναι με τους πολίτες, τότε ξέρει ποιοι είναι οι δολοφόνοι (που εκτός τους ίδιους κανείς άλλος δεν ξέρει [εξαιρείται η Σ.Ε.]) και τους ρουφιανεύει στους πολίτες. So simple.

Επίσης εννοείται ότι οι δολοφόνοι δεν ξέρουν ποιος είναι ο ρουφιάνος και κρίνοντας από την συμπεριφορά των "πολιτών"-"υποψήφιων ρουφιάνων", μπορούν κάλλιστα να τον δολοφονήσουν. Γιαυτό και προτείνω ΑΝ μπει ρουφιάνος, να είναι με το μέρος των πολιτών, να ΜΗΝ τον ξέρουν οι δολοφόνοι και φυσικά να μπορεί και να ψηφιστεί και να δολοφονηθεί.:D

Πρωτότυπο :D

Δεν είναι η δουλειά μου, και δεν πρόκειται να το κάνω για να αποδείξω τίποτα. Απλά σου λέω ότι ευρισκόμενη μία φορά από την μεριά τον δολοφόνων, είναι αδύνατον να βγουν οι δολοφόνοι με τη μία, ο ένας μετά τον άλλο. Απ' ότι βλέπω αυτός ο γύρος έχει περισσότερες συμμετοχές, και εικάζω ότι οι δολοφόνοι θα είναι περισσότεροι, πράγμα που κάνει ακόμα πιο δύσκολο τον εντοπισμό τους. Ας μην ξεχνάμε ότι οι δολοφόνοι μπορούν στην εσχάτη των περιπτώσεων να αλλάξουν ψήφους για να σώσουν έναν δικό τους. Εμείς δεν το κάναμε, γι' αυτό και υποπτευόσασταν άλλα αντί άλλων.

Αν ο ρουφιάνος ήταν δολοφόνος, δεν θα λεγόταν ρουφιάνος αλλά δολοφόνος. Κατά την γνώμη μου, ο ρουφιάνος κάνει πιο ενδιαφέρον το παιχνίδι, καθώς οι παίκτες δεν γνωρίζουν ούτε ποιος είναι ούτε με ποια μεριά είναι. Ένας έξυπνος ρουφιάνος δεν θα βγάλει έκτακτο ανακοινωθέν με την λίστα των δολοφόνων, γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα θανατωθεί. Ακόμα όμως και στην περίπτωση που επιλέξει να το παίξει Κινέζος και σφαχτεί από τους δολοφόνους χωρίς λόγο κι αφορμή, θα το καταλάβουν κάποια στιγμή οι πολίτες., Οι δολοφόνοι φαντάζομαι ότι καταλαβαίνουν με ποιους είναι ο ρουφ από την στιγμή που γνωρίζουν ποιος είναι, αλλά κι αυτό δεν είναι απόλυτο. Άσε που αν βγει κάποιος και με κατευθύνει συνέχεια προς ένα άτομο θα μου προκαλέσει υποψίες, όχι για ρουφιάνος, αλλά για δολοφόνος. Και εν τέλει, ο ρουφιάνος είναι άκακος, δεν μπορεί να σκοτώσει.

Και σχετικά με την τελευταία παράγραφο, να σου φέρουμε κι έναν σκύλο φαγωμένο, και μια πίτα ολόκληρη αν είναι :P

Εγώ ψηφίζω να μείνει ο θεσμός του ρουφιάνου ως έχει.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
- Χρειάζεται να σου θυμίσω τα άτομα που "δολοφόνησε" η doo στο προηγούμενο παιχνίδι;
- Επιμένεις ότι η έννοια του ρουφιάνου δεν έχει να κάνει με το ρουφιάνεμα των δολοφόνων; (μόνο αυτούς μπορεί να ρουφιανέψει!)
- Είπες για θέμα πιθανοτήτων και απλά σου είπα ότι οι πιθανότητες από μόνες τους δεν αποκλείουν τέτοια περίπτωση. Το αν το αποτέλεσμα είναι άλλο, είναι και αυτό στα πιθανά ενδεχόμενα.
- Δηλαδή το να ξέρουν οι δολοφόνοι ποιος είναι ο ρουφιάνος τι νόημα έχει; Αυτοί δεν έχουν και το σκύλο ολόκληρο και την πίτα χορτάτη έτσι;
- Ένας ρουφιάνος με το μέρος των δολοφόνων κάνει πιο ενδιαφέρον το παιχνίδι για ποιους; Μήπως για όλους εκτός τους πολίτες που απλά σφάζονται σαν τα κοτόπουλα;
- Υποτίθεται ότι η αρχική ιδέα ήταν να μπει ο ρουφιάνος για να βοηθήσει τους πολίτες ή κάνω λάθος;
Αυτά προς το παρόν:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
- Χρειάζεται να σου θυμίσω τα άτομα που "δολοφόνησε" η doo στο προηγούμενο παιχνίδι;
- Επιμένεις ότι η έννοια του ρουφιάνου δεν έχει να κάνει με το ρουφιάνεμα των δολοφόνων; (μόνο αυτούς μπορεί να ρουφιανέψει!)
- Είπες για θέμα πιθανοτήτων και απλά σου είπα ότι οι πιθανότητες από μόνες τους δεν αποκλείουν τέτοια περίπτωση. Το αν το αποτέλεσμα είναι άλλο, είναι και αυτό στα πιθανά ενδεχόμενα.
- Δηλαδή το να ξέρουν οι δολοφόνοι ποιος είναι ο ρουφιάνος τι νόημα έχει; Αυτοί δεν έχουν και το σκύλο ολόκληρο και την πίτα χορτάτη έτσι;
- Ένας ρουφιάνος με το μέρος των δολοφόνων κάνει πιο ενδιαφέρον το παιχνίδι για ποιους; Μήπως για όλους εκτός τους πολίτες που απλά σφάζονται σαν τα κοτόπουλα;
- Υποτίθεται ότι η αρχική ιδέα ήταν να μπει ο ρουφιάνος για να βοηθήσει τους πολίτες ή κάνω λάθος;
Αυτά προς το παρόν:D

- Και δεν ήταν η μόνη που τους ψήφισε :worry: Και δεν πέθαναν εξαιτίας της :worry: (αν αναφέρεσαι στον ακριβώς προηγούμενο γύρο). Αν αναφέρεσαι στον πρώτο γύρο, έχω ξεχάσει το μπλοκάκι με τις σημειώσεις επί των δολοφονιών στο δωμάτιο, να με συμπαθάς που δεν το έχω πρόχειρο :P
- Γιατί πιάνεσαι από την ετυμολογία των λέξεων; Χαίρω πολύ, μόνο τους δολοφόνους μπορεί να ρουφιανέψει, οι πολίτες είναι γνωστοί στους δολοφόνους. Αλλά σε περίπτωση που θέλει να δουλέψει υπέρ των δολοφόνων πώς θα τον πούμε; Όχι δολοφόνο πάντως, καθώς δεν είναι εξαρχής γνωστό με ποιους θα αποφασίσει να ταχθεί.
- Καλέ, δεν έχω σχέση με πιθανότητες και ανάλυση πιθανοτήτων yada yada yada, έκφραση είναι, και αφορά στην ισχυρή πεποίθησή μου ότι είναι αδύνατον να φύγουν όλοι οι δολοφόνοι μονοκοπανιά, και μάλιστα στους πρώτους γύρους!
- Έχει το εξής νόημα.. έχουν κάτι να ανησυχούν σε περίπτωση που δεν πάει με το μέρος τους, καθώς δεν μπορούν να τον σκοτώσουν. Και σε όλους θα φανεί ύποπτο αν ξαφνικά 4 ή 5 παίκτες αποφασίσουν με χαζά επιχειρήματα να ψηφίσουν τον ίδιο άνθρωπο.
- Ηρέμησε, παιχνίδι παίζουμε. Δεν θεώρησα εαυτόν κοτόπουλο στον πρώτο γύρο, ούτε και σε αυτόν τον γύρο που φαντάζομαι ότι θα είμαι πολίτης. Αλλά ούτε γέλαγα εις βάρος σας στον προηγούμενο γύρο, όταν είχαμε όλοι μαζί (πολίτες και δολοφόνοι) καταφέρει να αποπροσανατολιστείτε. Μέχρι να βρεθείς βέβαια στην άλλη πλευρά μπορείς να λες ότι θες ;)
- Σε αυτό θα σου απαντήσει η Συντονιστική, όχι εγώ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Εγώ ψήφισα να μην μπει ρουφιάνος γτ περιπλεκονται τα πράγματα, επειδή εγώ δλδ δεν πολυκαταλαβαίνω (:P), αλλά βασικά ότι κ να αποφασίσετε είμαι cool... θα γελάσουμε πάλι...

ΥΣ. πολλοί έχουμε μαζευτεί κ θα γίνει χαμός!!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εφ'όσον όλοι εδώ μέσα μιλάμε ελληνικά τότε ξέρουμε τι σημαίνει και ρουφιάνος. Αν απλά η Σ.Ε. θέλει να βάλει ένα άτομο στο παιχνίδι το οποίο θα τα ξέρει όλα και θα μας εμπαίζει ας τον ονομάσει κάπως αλλιώς, όχι ρουφιάνος πάντως, για να ξέρουμε και τι λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Α δεν πάτε καλά! Εγώ είπα πως ευχαρίστως να μην ανακοινώσω στους δολοφόνους ποιος είναι ο ρουφιάνος, στον προηγούμενο γύρο το έκανα για να μη τον σφάξουν καταλάθος, αλλά όχι και πως έσπαγε και πλάκα μαζί σας!! :blink: Ή πως σπάγαμε εγώ με τους δολοφόνους!! Θεώρησα απλά πως θα έδινε μεγαλύτερο ενδιαφέρον στο παιχνίδι και αφού το συζήτησα και με τους άλλους (είχε 4 άτομα η ΣΕ στον προηγούμενο γύρο) και συμφώνησαν όλοι το έκανα. Αν τελικά αποφασίσουμε να βάλουμε ρουφιάνο σε αυτόν τον γύρο, ΦΥΣΙΚΑ δεν θα τον υποχρεώσουμε να πάρει κάποιου το μέρος, ό,τι θέλει θα κάνει και λογαριασμό δεν θα δώσει. Το ότι στην πραγματική εκδοχή ρουφιανεύει τους δολοφόνους δεν σημαίνει πως στην online εκδοχή πρέπει να είναι το ίδιο.

Θέλω να ζητήσω να χαλαρώσετε λιγάκι, γιατί είναι απλά ένα παιχνίδι και κάποιοι το παίρνετε ΠΑΡΑ πολύ σοβαρά. Αν είναι να δημιουργούνται παρεξηγήσεις ή να θεωρείτε πως είμαστε κακοπροαίρετοι, τότε δεν υπάρχει λόγος ούτε να παίζουμε, ούτε να σκοτώνομαι να είμαι κάθε μέρα μέσα στην 13.00 και στις 20.00 online για να παίζετε εσείς. Αν θέλω απλά να σπάσω πλάκα, μπορώ να το κάνω με πολλούς άλλους τρόπους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εσείς έχετε πάρει τα πράγματα πιο σοβαρά μου φαίνεται, νομίζοντας ότι εμείς το έχουμε πάρει πολύ σοβαρά. ;) Στην τελική, συζήτηση για τους κανόνες κάνουμε, πριν αρχίσει το παιχνίδι. Πιστέψτε με, όταν αρχίσει και αν συμμετέχω, δεν θα διαμαρτυρηθώ αφού θα έχω αποδεχτεί τους ως τώρα ισχύοντες κανόνες.

- Για την doo αναφέρομαι φυσικά στον αμέσως προηγούμενο γύρο, αφού στον πρώτο δεν συμμετείχα.
- Αν θέλετε πείτε τον και "the all seeing eye" του Άρχοντα των δαχτυλιδιών, αφού τα ξέρει όλα, αλλά ρουφιάνος που κάνει ότι γουστάρει, δεν υφίσταται. Μπορεί να αποπροσανατολίσει αν θέλει ψηφίζοντας πολίτη κάποια φορά για να μην τον καταλάβουν οι δολοφόνοι, μπορεί να παίξει όπως θέλει, αρκεί να έχει σκοπό να βοηθήσει τους πολίτες, αφού ΔΕΝ είναι δολοφόνος. Ναι; :)
- Απλά Molkάκι (αν μου επιτρέπεις;)), μ' αρέσει να ακριβολογούμε. Και όσο υπάρχει πιθανότητα να είναι πολύ τσακάλια οι πολίτες ή πολύ τυχεροί, ή άσχετοι οι δολοφόνοι και να φύγουν κατευθείαν, τότε το γεγονός ΔΕΝ είναι α-πίθανο.
- Νομίζω ότι οι δολοφόνοι θα ανησυχούν περισσότερο, αν ξέρουν ότι υπάρχει κάποιος που τους ξέρει και είναι και εναντίον τους. Αν νομίζετε ότι με πραγματικό ρουφιάνο είναι πολύ εύκολο για τους πολίτες, βάλτε παραπάνω δολοφόνους.
- Δεν χρειάζεται να μου θυμίζετε ότι είναι παιχνίδι, λες και δεν το καταλαβαίνω. Θα περίμενα να δέχεστε προτάσεις για αλλαγές των κανόνων. Άλλωστε, δεν είμαι ο μόνος που πιστεύει κάτι τέτοιο.

Και μάλιστα, μιας και έχουμε αρκετό χρόνο μέχρι να αρχίσει το παιχνίδι, αν θέλετε, μπορείτε να αλλάξετε το poll και να βάλετε 2 επιλογές για το ναι. Ναι θέλω και ας κάνει ότι θέλει, ή ναι θέλω και πρέπει να είναι με τους πολίτες. Φυσικά οι υπόλοιπες 3 επιλογές, θα συγκρίνονται με το άθροισμα αυτών των 2 και απλά αν επικρατήσουν τα ναι, βλέπουμε τι θέλει ο κοσμάκης. :D

Και τέλος, για να πετάξω και την σποντούλα μου, μπορείτε να μου εξηγήσετε γιατί όλοι καίγονται να έχουν πιο ενεργό ρόλο (δολοφόνος, ρουφιάνος, Σ.Ε.) από τον απλό πολιτάκο; Γιατί πολύ απλά όλοι οι άλλοι το διασκεδάζουν όπως και να το κάνουμε περισσότερο. Φυσικά και περνάει καλά και ο πολίτης, αλλά οι άλλοι περισσότερο. Διαφωνεί κανείς; Αλλά πάλι θα μου πείτε ότι με νοιάζει πολύ που γελάνε οι άλλοι πίσω από την πλάτη μου και το παίρνω πολύ σοβαρά. Δείτε τον founes πχ, που μιας και δεν είχε ενεργό ρόλο, άρχισε τα τριαλαλι τριαλαλο για να έχει ενδιαφέρον και γι' αυτόν όπως είπε.

Πέστε να με φάτε τώρα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
παιδιά, θα το πω κι εγώ, αλλά ας ηρεμήσουμε λιγάκι.. είναι ΑΠΛΑ ένα παιχνίδι.. :)

και πιστέψτε με, ούσα και πολίτης αλλά και δολοφόνα στο παρελθόν, και οι 2 μεριές εξίσου το διασκεδάζουν.. κανείς δεν γελάει πίσω από την πλάτη κανενός και όλα αυτά τα παρόμοια χαριτωμένα.. :P

απλά είναι τα πραματάκια για όλους μας.. γουστάρουμε το παιχνίδι, τον χαβαλέ και το τζέρτζελο που γίνεται και συμφωνούμε με τους ήδη υπάρχοντες κανονισμούς του..? αν ναι, τότε παίζουμε.. εάν όχι, δεν υπάρχει λόγος νομίζω ούτε να το ψειρίζουμε τόσο ούτε τίποτα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εσείς έχετε πάρει τα πράγματα πιο σοβαρά μου φαίνεται, νομίζοντας ότι εμείς το έχουμε πάρει πολύ σοβαρά. ;) [...]
- Δεν χρειάζεται να μου θυμίζετε ότι είναι παιχνίδι, λες και δεν το καταλαβαίνω. Θα περίμενα να δέχεστε προτάσεις για αλλαγές των κανόνων. Άλλωστε, δεν είμαι ο μόνος που πιστεύει κάτι τέτοιο.

παιδιά, θα το πω κι εγώ, αλλά ας ηρεμήσουμε λιγάκι.. είναι ΑΠΛΑ ένα παιχνίδι.. :)
[...]
Πρέπει να το ξαναπώ; Απλά κάνω προτάσεις για να εξισορροπήσω κάπως την κατάσταση. Αν δεν δέχεστε προτάσεις, απλά πείτε το :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Καλέ, εμένα δεν με έχετε βάλει στη λίστα!!! :'( Με ξεχάσατε! Κλαψ!

Πάντως για το δολοφόνο εγώ λέω να μείνει. Εχει περισσότερο γέλιο να ψάχνουμε ΚΑΙ αυτόν!
και εμενα ειχαν ξεχασει, μπηκα μονος μου :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
fandago, ωραία όλα αυτά, αλλά δεν μας είπες αν θα παίξεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top