Πρόθεση ψήφου εκλογών Σεπτεμβρίου 2007

Τι θα ψηφίσετε στις εκλογές που έρχονται; (16/09/2007)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 4 7.4%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ

    Ψήφοι: 3 5.6%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 9 16.7%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 9 16.7%
  • ΛΑ.Ο.Σ

    Ψήφοι: 1 1.9%
  • Δημοκρατική Αναγέννηση

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εξωκοινοβουλευτική Αριστερά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φιλελεύθερη συμμαχία

    Ψήφοι: 11 20.4%
  • Άλλο Εξωκοινοβουλευτικό κόμμα άλλου χώρου

    Ψήφοι: 2 3.7%
  • Άκυρο/Λευκό

    Ψήφοι: 2 3.7%
  • Δεν θα πάω/μπορέσω να ψηφίσω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αναποφάσιστος/η

    Ψήφοι: 7 13.0%
  • Δεν μου επιτρέπεται να ψηφίσω (λόγω ηλικίας, εθνικότητας κλπ)

    Ψήφοι: 6 11.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Πάντως, παρατηρώ ότι αν εξαρτόταν από το στέκι θα είχαμε πολυκομματική βουλή με τη φιλελεύθερη συμμαχία πρώτη δύναμη. Μόνο στο στέκι γίνονται αυτά. Γιατί αυτοί είμαστε και δεν μπορούμε ούτε και θέλουμε να αλλάξουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γιατί αυτοί είμαστε και δεν μπορούμε ούτε και θέλουμε να αλλάξουμε

Τι εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Θα ηθελα να προειδοποιησω (απλα) οσους απο εδω μεσα εχουν αποφασισει να ψηφισουν Φιλελευθερη Συμμαχια (ειτε γιατι τους αρεσε το site, ειτε γιατι τους αρεσε καποια προταση στο προγραμμα τους) αλλα δεν ξερουν τι backround ακριβως εχει αυτο το κομμα. Κυριως καποιους που ειναι a-politic και ετοιμαζονται να τους ψηφισουν.Ειναι αυτο που λενε οι καπιταλιστες "φιλελευθεροι" και εννοουν οτι ειναι φιλοι της ελευθεριας του εμποριου. Απο τους Αριστερους αναφερονται ως νεο-φιλελευθεροι. Ουσιαστικα δεν προκειται για κανενος ειδους φιλελευθερισμο, τουλαχιστον οχι με την πραγματικη αννοια της λεξεως. Οταν λεμε ελευθερια του εμποριου εννοουμε το εμποριο να ειναι ανεξελεγκτα ελευθερο, τοσο μαλιστα ωστε να εξουσιαζει κυβερνησεις οπως αλλωστε συμβαινει στις μερες μας. Η ας πουμε να ειναι ελευθερο αν θελει να κατασπαραξει και να ριξει σε ακομα περισσοτερο αθλιες συνθηκες χωρες της Αφρικης (οπως ο Νιγηρας, βλεπε Shell), να μπορει αμα θελει να καταστρεψει ολο το δασος του Αμαζονιου, να πιεζει κυβερνησεις να αφαιρουν εργατικα δικαιωματα, κλπ.

Αυτοι ειναι λοιπον οι "φιλελευθεροι:rolleyes:"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ναι, και εμενα καπου εκει τελειωσαν τα παρε-δωσε μου με την ΦΙΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Τι εννοείς;

Εννοώ ότι μου αρέσει που έχουμε πολυφωνία και δεν είμαστε μία εννιάια μάζα, όπως για παράδειγμα συμβαίνει στα θεματικά φόρουμ, σε ένα από τα οποία ομολογώ ότι είμαι μέλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Θα ηθελα να προειδοποιησω (απλα) οσους απο εδω μεσα εχουν αποφασισει να ψηφισουν Φιλελευθερη Συμμαχια (ειτε γιατι τους αρεσε το site, ειτε γιατι τους αρεσε καποια προταση στο προγραμμα τους) αλλα δεν ξερουν τι backround ακριβως εχει αυτο το κομμα. Κυριως καποιους που ειναι a-politic και ετοιμαζονται να τους ψηφισουν.Ειναι αυτο που λενε οι καπιταλιστες "φιλελευθεροι" και εννοουν οτι ειναι φιλοι της ελευθεριας του εμποριου. Απο τους Αριστερους αναφερονται ως νεο-φιλελευθεροι. Ουσιαστικα δεν προκειται για κανενος ειδους φιλελευθερισμο, τουλαχιστον οχι με την πραγματικη αννοια της λεξεως. Οταν λεμε ελευθερια του εμποριου εννοουμε το εμποριο να ειναι ανεξελεγκτα ελευθερο, τοσο μαλιστα ωστε να εξουσιαζει κυβερνησεις οπως αλλωστε συμβαινει στις μερες μας. Η ας πουμε να ειναι ελευθερο αν θελει να κατασπαραξει και να ριξει σε ακομα περισσοτερο αθλιες συνθηκες χωρες της Αφρικης (οπως ο Νιγηρας, βλεπε Shell), να μπορει αμα θελει να καταστρεψει ολο το δασος του Αμαζονιου, να πιεζει κυβερνησεις να αφαιρουν εργατικα δικαιωματα, κλπ.

Αυτοι ειναι λοιπον οι "φιλελευθεροι:rolleyes:"...

Δεν θα διαφωνησω καθόλου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τελικά ο νέος φιλελευθερισμός στην σύγχρονη Ελλάδα έχει γίνει όπως και στη δεκαετία του '50 και '60 ο κομμουνισμός. Όλοι τον πετροβολούν χωρίς να έχουν κάνει τον κόπο να διαβάσουν έστω και ένα βιβλίο του. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Τελικά ο νέος φιλελευθερισμός στην σύγχρονη Ελλάδα έχει γίνει όπως και στη δεκαετία του '50 και '60 ο κομμουνισμός. Όλοι τον πετροβολούν χωρίς να έχουν κάνει τον κόπο να διαβάσουν έστω και ένα βιβλίο του. :(


Μπορείς ωστόσο να μας αφήσεις να έχουμε τη γνώμη μας πάνω στο θέμα.

Χωρίς να θέλω να είμαι εριστικός, ξέρεις πόσο σε πάω, απλά τη γνώμη μου λέω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπορείς ωστόσο να μας αφήσεις να έχουμε τη γνώμη μας πάνω στο θέμα.

Χωρίς να θέλω να είμαι εριστικός, ξέρεις πόσο σε πάω, απλά τη γνώμη μου λέω
Φυσικά. Κι εγώ τη γνώμη μου εκφράζω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Φυσικά. Κι εγώ τη γνώμη μου εκφράζω :)

Και η γνωμη σου ειναι οτι οσοι δεν συμφωνουν με τον νεο-φιλελευθερισμο ειναι επειδη δεν εχουν διαβασει κανενα βιβλιο πανω στο θεμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Μπορει να μην εχω διαβασει βιβλιο, βλεπω ομως γυρω μου τα αποτελεσματα του νεο-φιλελευθερισμου... Και ειναι αρκετα για να διαμορφωσω τη γνωμη που εχω γι αυτον... Ειναι απλα, η ισοπεδωση καθε ανθρωπινης αξιας στο βωμο του κερδους των λιγων (ή μαλλον των πιο "δυνατων" οπως τους λετε εσεις :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μπορει να μην εχω διαβασει βιβλιο, βλεπω ομως γυρω μου τα αποτελεσματα του νεο-φιλελευθερισμου... Και ειναι αρκετα για να διαμορφωσω τη γνωμη που εχω γι αυτον... Ειναι απλα, η ισοπεδωση καθε ανθρωπινης αξιας στο βωμο του κερδους των λιγων (ή μαλλον των πιο "δυνατων" οπως τους λετε εσεις :D)

Δεν φτάνουν αυτά φίλε μου Νοζι,
πρέπει να διαβάσει ένα βιβλίο περί νεο φιλελευθερισμού και τότε θα καταλάβεις ξαφνικά πόσο άδικο είχες τόσο καιρό, και πόσο όμορφος είναι ο κόσμος που ζούμε, ονειρικά πλασμένος (λόγω του βιβλίου όλα αυτά)

"Ολος ο κόσμος είναι καλός και θέλει το καλό μου"
:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Καπου διαβασα οτι ο ΦιΣ θελει να καταργηθει ο κατωτατος μισθος...
Ισχυει?


Τεσπα,
βλεπω μια συντονισμενη κινηση ενεντιον του ΚΚΕ τις τελευταιες μερες και αναρωτιεμαι γιατι γινεται (ελα ντε).
Η (πολυαγαπημενη μου) Ελευθεροτυπια, ειχε το εξης αρθρο:

Μόνο ΠΑΣΟΚ - ΣΥΡΙΖΑ απάντησαν στο ερωτηματολόγιό της

Του ΦΙΛΗ ΚΑΪΤΑΤΖΗ


Μόνο ΠΑΣΟΚ και ΣΥΡΙΖΑ απάντησαν στο ερωτηματολόγιο της Greenpeace για τα θέματα των κλιματικών αλλαγών και της ενέργειας, ενώ Ν.Δ. και ΚΚΕ δεν απάντησαν.

Από το γραφείο του πρωθυπουργού γνωστοποιήθηκε στην περιβαλλοντική οργάνωση ότι το ερωτηματολόγιο «έχει προωθηθεί στους αρμόδιους υπουργούς Ανάπτυξης και ΠΕΧΩΔΕ, αλλά μέχρι αυτή τη στιγμή δεν είχε (σ.σ. το γραφείο πρωθυπουργού) λάβει κάποια απάντηση». Από το ΚΚΕ δηλώθηκε ότι «δεν θα ανταποκριθούν στο ερωτηματολόγιο».

Σύμφωνα με τις απαντήσεις των δύο κομμάτων που τοποθετήθηκαν στις 10 ερωτήσεις της Greenpeace, γίνεται σαφές ότι «είναι απαραίτητη η σταδιακή αποδέσμευση από τα ορυκτά καύσιμα». Απαγκίστρωση από το λιγνίτη και αποκλεισμό του λιθάνθρακα από το ενεργειακό ισοζύγιο της χώρας».

Η κυβέρνηση έχει αντίθετες απόψεις, καθώς έχει εξαγγείλει την κατασκευή μονάδων παραγωγής ενέργειας με καύσιμο εισαγόμενο λιθάνθρακα.

ΠΑΣΟΚ και ΣΥΡΙΖΑ δεσμεύονται στο θέμα της βελτίωσης ενεργειακής απόδοσης κατά 20% και στη διείσδυση των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας (ΑΠΕ) κατά 20% στο ενεργειακό μίγμα της χώρας έως το 2020.

Ενα ακόμη ουσιαστικό ζήτημα στο οποίο απάντησαν θετικά τα δύο κόμματα είναι η ανάγκη φορολογικής μεταρρύθμισης -συμπεριλαμβανομένων αλλαγών στον ΦΠΑ αλλά και στην επιβολή στοχευμένου περιβαλλοντικού φόρου- με σκοπό την προώθηση μέτρων εξοικονόμησης ενέργειας, τον περιορισμό της σπατάλης και την προστασία του περιβάλλοντος. Συμφώνησαν σ' αυτό εφόσον επιτυγχάνεται η άμβλυνση των σημερινών ανισοτήτων.

Η Greenpeace χαιρετίζει τη δέσμευση ΠΑΣΟΚ και ΣΥΡΙΖΑ για την εφαρμογή μέτρων εξοικονόμησης και εγκατάστασης συστημάτων ΑΠΕ στα γραφεία τους, περιμένοντας την επομένη των εκλογών αντίστοιχες ενέργειες για του λόγου το υπεσχημένο.

Είναι πια καιρός, είπε ο διευθυντής της οργάνωσης Νίκος Χαραλαμπίδης, να υπάρξει ταύτιση λόγων και πράξεων.



Και για να φανει οτι η (πολυαγαπημενη μου) Ελευθεροτυπια για αλλη μια φορα ειναι ανεπηρεαστη και αντικειμενικη σ'αυτα που γραφει, εδω ειναι και τι απαντησαν τα κομματα (εκτος ΝΔ βεβαια γιατι το ολο θεμα ζεματαει- το ρημαδι).
https://www.greenpeace.org/raw/content/greece/press/118523/answers-from-parties.pdf

Το ΚΚΕ απαντησε δλδ και μαλιστα οχι στο υφος "ετσι ειναι αν ετσι θελετε" των αλλων δυο κομματων (νομιζω ειναι φανερο οτι ειδικα το Ξυριζα απανταει συνεχεια "γιες σερ").
Επισης, ειναι το μονο που σχολιασε σχεδον ολα τα ερωτηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelioskal

Νεοφερμένος

Ο stelioskal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Η ας πουμε να ειναι ελευθερο αν θελει να κατασπαραξει και να ριξει σε ακομα περισσοτερο αθλιες συνθηκες χωρες της Αφρικης (οπως ο Νιγηρας, βλεπε Shell)
Αυτοι ειναι λοιπον οι "φιλελευθεροι:rolleyes:"...

Ιρλανδία: μέσος μισθός ~3.000 Ευρώ/μήνα
ΚΑΤΩΤΑΤΟΣ ΒΑΣΙΚΟΣ ΜΙΣΘΟΣ: 1.270 Ευρώ/μήνα
Ανεργία: 4%
Τα δύο τελευταία σημαίνουν: Όποιος θέλει να δουλέψει βρίσκει αμέσως δουλειά με 1.270 Ευρώ το λιγότερο...Τόσο άθλιες συνθήκες....
Όσους δεν αφορούν τα 1.270 Ευρώ "βασικός" ας ρίξουν άκυρο-λευκό και ας κάνουν τρισάγια για να εξορκίσουν το "κακό"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Νομιζω οτι ο Nosaltres μιλησε για χωρες τις Αφρικης. Περνουν και εκει 1270 ευρω το μηνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelioskal

Νεοφερμένος

Ο stelioskal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Νομιζω οτι ο Nosaltres μιλησε για χωρες τις Αφρικης. Περνουν και εκει 1270 ευρω το μηνα?
Στις χώρες της αφρικής δεν έχουν φιλελεύθερη κυβέρνηση, έχουν φύλαρχους και αριστερούς σωτήρες. Αν μιλάμε για φιλελευθερισμό θα πρέπει να δούμε τι έγινε στις χώρες με φιλελεύθερες κυβερνήσεις δηλ Ιρλανδία (αλλά και Εσθονία: 10% αύξηση του ΑΕΠ κάθε χρόνο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Νομιζω οτι ο Nosaltres μιλησε για χωρες τις Αφρικης. Περνουν και εκει 1270 ευρω το μηνα?
Καλό!!!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Καποιοι ανθρωποι ενδιαφερονται για τις γενικοτερες επιπτωσεις ενος οικονομικου συστηματος σε ολο τον κοσμο, και οχι μονο στη χωρα στην οποια εφαρμοζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Παιδιά, δεν μπορούμε τώρα να συγκρίνουμε τις βόρειες ευρωπαϊκές χώρες (και γενικά την υπόλοιπη Ευρώπη με εμάς). Είναι καλό να υϊοθετούμε στοιχεία, δε λέω, αλλά σιγά σιγά.
Νομίζετε πως αν βάλουν τώρα με το πρώτο κατώτατο μισθό 1.200 ευρώ όπως λέτε, ο Έλληνας πολίτης θα πληρώνει τα ίδια;
Και επιπλέον θα ανέβουν και οι τιμές στην αγορά μας.
Τα λεφτά το κράτος τα έχει, αλλά δεν τα παραχωρεί.
Πρέπει πρώτα να παρθούν άλλα μέτρα, να ομαλοποιηθούνε άλλοι τομείς, να βρεθούνε νέες θέσεις εργασίας και πολλά άλλα και, έπειτα, να προχωρήσουμε στην αναβάθμιση που συνιστά η κατάσταση της υπόλοιπης Ευρώπης.
Με τη μία θέλουμε να γίνουμε Ευρωπαίοι.. Όταν πρώτα πρώτα δεν υπάρχει Κράτος Πρόνοιας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Καποιοι ανθρωποι ενδιαφερονται για τις γενικοτερες επιπτωσεις ενος οικονομικου συστηματος σε ολο τον κοσμο, και οχι μονο στη χωρα στην οποια εφαρμοζεται.

Ακριβως αυτο.

Και φιλε μου stelioskal κανεις μεγαλο λαθος αναφερομενος στην Αφρικη. Στο Νιγηρα συγγεκριμενα, η Shell (με τη συνεργασια της κυβερνησης) εχει καταστρεψει ολο τον ποταμο που γυρω απο αυτον ζουνε χιλιαδες ανθρωποι, οι οποιοι απο αυτον πινουν νερο και πλενονται και ψαρευουν τα ψαρια απο τα οποια ζουν... και να ητανε μονο αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top