Προτείνετε ένα βιβλίο

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
https://www.skepdic.gr/main.cfm

Απο Αγγλικα πως πας?

Σου εβαλα ενα ενδιαφερον λινκ

Απο ελληνικες εκδοσεις προσωπικα μου αρεσε η Γαλαξιακη Αυτοκρατορια του Ασιμωφ και ο Αντιστροφος Κοσμος του Φιλιπ Ντικ


ονομα που το χει κι αυτος :P
(λετε να χει κι αλλα προσοντα??:P)


να σας πω, εχει διαβασει κανεις το "ποιος μου πηρε το τυρι μου" η καπως ετσι?
για πειτε εντυπωσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το καινούργιο βιβλίο της Αλκυόνης Παπαδάκη, Το ταξίδι που λέγαμε...
Ρούφηξα τις σχεδόν 400 σελίδες του σε μια μέρα...


Το διάβασα κι εγώ, πολύ όμορφο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Judge Dredd

Νεοφερμένος

Ο Judge Dredd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Το ανθρωπινο στιγμα - Φιλιπ Ροθ

Οτι γραφει αυτος ειναι παραπανω απο καλο ομως στο συγκεκριμενο ειναι τοσο καλος που ειναι υπερανω κριτικης, παροτι το βιβλιο ειναι πολυεπιπεδο και συναρπαστικο η μεταφορα στο σινεμα με Χοπκινς κ Κιντμαν ηταν απογοητετικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Χωμενίδης:Το σπίτι και το κελλί και Μαραγκόπουλος:Η μανία με την άνοιξη. Πολύ ενδιαφέροντα, πραγματεύονται το ίδιο θέμα, το δεύτερο το ρούφηξα. Και ένα κλασικό που διάβασα τελευταία: 1984 του George Orwell. Και στα 3 :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Προμηθεύτηκα τον 7ο Χάρι Πόττερ,μιας και δεν μπορούσα να περιμένω την ελληνική μετάφραση :)

Ελπίζω να μην με απογοητεύσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Προμηθεύτηκα τον 7ο Χάρι Πόττερ,μιας και δεν μπορούσα να περιμένω την ελληνική μετάφραση :)

Ελπίζω να μην με απογοητεύσει.
Το σκεφτόμουν και γω, αλλά λέω θα είμαι όλη την ώρα με το λεξικό στο χέρι (νομίζω)...οπότε .... :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Το σκεφτόμουν και γω, αλλά λέω θα είμαι όλη την ώρα με το λεξικό στο χέρι (νομίζω)...οπότε .... :redface::redface:

Τι πτυχίο έχεις στα Αγγλικά? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Τι πτυχίο έχεις στα Αγγλικά? :)
Μόνο το lower....
Θα ήταν βεβαια καλή ευκαιρία για να τα ξεσκονίσω, διότι από το λύκειο έχουν περάσει κάμποσα χρόνια, αλλά σίγουρα θα βαριόμουν να διαβαζω και να σταματαω κάθε τρεις και λίγο για να βρω μια λέξη :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Μόνο το lower....
Θα ήταν βεβαια καλή ευκαιρία για να τα ξεσκονίσω, διότι από το λύκειο έχουν περάσει κάμποσα χρόνια, αλλά σίγουρα θα βαριόμουν να διαβαζω και να σταματαω κάθε τρεις και λίγο για να βρω μια λέξη :redface:

(Γνώμη μου)

Περίμενε καλύτερα την ελληνική έκδοση.

εγώ έχω το advanced και εξασκώ πολύ συχνά τα Αγγλικά και παρόλα αυτά,το λεξικό παίρνει φωτιά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
(Γνώμη μου)

Περίμενε καλύτερα την ελληνική έκδοση.

εγώ έχω το advanced και εξασκώ πολύ συχνά τα Αγγλικά και παρόλα αυτά,το λεξικό παίρνει φωτιά :redface:

Παρόλο που τα τελευταία χρόνια έχω κάνει αρκετές μεταφράσεις σε διάφορα άρθρα, έχω εξασκηθεί σε άλλου είδους ορολογια κατα κύριο λόγο. Και το λεξικό είχε ανάψει κυριολεκτικά!

Άσε που αν κάθε τρεις και λίγο ανοιγω το λεξικό, το βιβλίο θα τελειώσει μετά από κανα μήνα..... Εγώ δε θα αντέξω να μην το τελειωσω μέσα σε 2-3-4 μέρες :redface: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
''Το νήσι-the island" της Victoria Hislop...Μου άρεσε πάαρα πολύ...Μιλάει για την Σπιναλόγκα,το νησί που βρίσκεται απέναντι απο την Κρήτη και πριν κάποια χρόνια αποτελούσε τόπο εξορίας για τους ανθρώπους που υπέφεραν απο την λέπρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
"De Tribus Imposteribus"

Ή

Περί των Τριών Απατεώνων
Μωϋσή, Χριστού, Μωάμεθ
Πραγματεία αποδιδόμενη εις τον
Βαρώνο d' Holbach
MDCCLIII​





(Εκδ. Αλεξάνδρεια.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Mπ. Ράσσελ, "Αντιδημοφιλή Δοκίμια"

Περιέχομενα:

1) Φιλοσοφία και Πολιτική
2) Φιλοσοφία για τον απλό άνθρωπο
3) Το μέλλον της ανθρωπότητας
4) Τα βαθύτερα αίτια της Φιλοσοφίας
5) Η ανωτέρα Αρετή των Καταπιεσμένων
6) Περί των Ανοιχτών Οριζόντων
7) Περίγραμμα του Σκουπιδότοπου των Ιδεών
8 ) Τα καθήκοντα ενός Διδασκάλου
9) Ιδέες που βοήθησαν την ανθρωπότητα
10) Ιδέες που έβλαψαν την ανθρωπότητα
11) Επιφανείς άνθρωποι που γνώρισα
12) Η νεκρολογία μου







Eλληνικά: Εκδ. "Αρσενίδη"

Tζόρτζιο Μανγκανέλλι, "Γραμμένο για να βγάλω λεφτά".


(Μονόλογος)



Ελληνικά: Εκδ. "Γνώση"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

simadoula

Νεοφερμένος

Η simadoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Όλα του Πάουλο Κουέλιο (αρκεί να τα δεί κάποιος λίγο βαθύτερα, διαμέσου των λέξεων):book:
Όλα της Αλκυόνης Παπαδάκη :thumbsup:
Όλα του Γιοστάιν Γκάαρντερ (εκπληκτικά!):yes:
Όλα της Ροσαμουντ Πίλτσερ και της Μάρσια Γουίλλετ
Όλα του Νταν Μπράουν (το "Ψηφιακό Οχυρό" κυκλοφορεί και στα ελληνικά πια)
Ρώσοι κλασικοί (Ντοστογιέφσκι, Τολστόι, Τσέχοφ, Πούσκιν κτλ)
Όλα της Εύας Ομηρόλη
"Οκτώ" και "Ο μαγικός κύκλος", της Κάθριν Νέβιλ
Άγγλοι κλασικοί
....................................................................

Ουφ!!!Ψόφησα ν' απαριθμώ! Φτάνει τόσο προς το παρόν. Αυτά ήταν τα πρώτα που μου ήλθαν στο μυαλό. But, watch out: I'll be back!!!8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
"το σπιτι διπλα στο ποταμι" της Λενας Μαντα
"τα δακρυα του θεου" της Χρυσας Δημουλιδου
ειναι 2 απο τα πολλα που μου αρεσαν πολυ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

true_love

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σαν ανοιξιάτικη μπόρα
κ΄
Άκου το τραγούδι της βροχής
του Όμηρου Αβραμίδη
μου άρεσαν πάρα πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
καλα, ο αβραμιδης γραφει γενικα γαμάτα βιβλια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

true_love

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι όντως ήταν καταπληκτικά σύντομα θα διαβάσω και τα υπόλοιπα.
Επίσης όλα του Paulo Coelho .:worship:
Για την καρδιά ενός αγγέλου.Α.Κορινθίου/Χατζηρήγα

Απο Κάλη Καρατζά
Οι άγγελοι χορεύουν στο ποτάμι.
Δακρυσμένα φεγγάρια.(Το αγαπημένο μου)
Εγώ η ανατολή.
Κόκκινη θαλασσα.
Το μέλι έγινε κεντρί.
Όλα χάθηκαν στη βροχή.

και η γυναίκα της σοφίτας της Χρύσας Δημουλίδου-απλά τέλειο!!!:)
και απο ποίηση Τάσο Λειβαδίτη.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

armonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
ολα της αλκης ζεη κ ζωρζ σαρη ειναι καταπληκτικα!!!!!
αξιζει να διαβασετε ''τα παλατια της κνωσου'' του καζαντζακη κ γενικα ολα τα βιβλια του!!!!!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Το άρωμα του ονείρου- Τ. Ρόμπινς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top