Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 100)
  • Άνδρες

    Ψήφοι: 59 59.0%
  • Γυναίκες

    Ψήφοι: 5 5.0%
  • Εξίσου

    Ψήφοι: 36 36.0%

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ἐννοεῖται οἱ ἄνδρες! Εἴτε γιὰ γενετικοὺς λόγους εἴτε γιὰ ἐπίκτητους, ἡ οὐσία παραμένει. Ἂν πάντως θέλουν οἱ γυναῖκες νὰ ἔχουν χιοῦμορ, βασικὴ προϋπόθεση εἶναι νὰ μὴν εἶναι φεμινίστριες. Δὲν ἔχω συναντήσει οὔτε μία ἀπὸ τὶς «ἱεραποστόλους» τοῦ φεμινισμοῦ οἱ ὁποῖες νὰ ἔχουν ἔστω καὶ ἐλάχιστη αἴσθηση τοῦ φόρουμ. Μιὰ κουβέντα νὰ τολμήσῃς νὰ πῇς ἡ ὁποῖα ἀναφέρεται στὸ γυναικεῖο φύλο καὶ σπάει τὰ φεμινιστικά τους πρότυπα, εἶναι ἕτοιμες νὰ σὲ κατασπαράξουν...

Γι' αὐτὸ γυναῖκες, ἂν θέλετε νὰ εχετε χιοῦμορ, πάψετε νὰ εἶστε φεμινίστριες!

:wall:

τελος..οταν καποιος εχει καλο χιουμορ ειναι εξυπνος..
αν καποιος δεν εχει χιουμορ δεν σημαινει οτι δεν ειναι εξυπνος..

εχω δει πολυ εξυπνους ανθρωπους που απλα δεν ειναι αρκετα ανωριμοι οπως εγω πχ ή παιδιά ωστε να παιρνουν τη ζωη οχι στα σοβαρα

Ok, καταλάβαμε! Έχεις χιούμορ κι είσαι έξυπνος! Άλλωστε στην Ελλάδα ζούμε, βρε! Ό,τι δηλώσεις, είσαι! :yes:

Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Πόσα ακόμη βλακώδη ερωτήματα έχουν να δουν τα ματάκια μας άραγε;:/:

:wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ok, καταλάβαμε! Έχεις χιούμορ κι είσαι έξυπνος! Άλλωστε στην Ελλάδα ζούμε, βρε! Ό,τι δηλώσεις, είσαι!
διαβασες καλα?
στο ανωριμοι πηγαινε το ΕΓΩ

μπορει καποιος να ειναι οχι τοσο εξυπνος αλλα να ειναι ανωριμος παιδι συναισθηματικα,,και ετσι να εχει πολυ πλακα και να εχει χιουμορ,,και να κανει τους αλους να γελανε
και αλλος να ειναι εξυπνος ,αλλα πολυ σοβαρος,,και να μην γουσταρει αστεια..

αλλιως ο αινσταιν και οι λοιποι εφευρετες θα ηταν ο διασημοτεροι κωμικοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
διαβασες καλα?
στο ανωριμοι πηγαινε το ΕΓΩ

μπορει καποιος να ειναι οχι τοσο εξυπνος αλλα να ειναι ανωριμος παιδι συναισθηματικα,,και ετσι να εχει πολυ πλακα και να εχει χιουμορ,,και να κανει τους αλους να γελανε
και αλλος να ειναι εξυπνος ,αλλα πολυ σοβαρος,,και να μην γουσταρει αστεια..

Τώρα άμα σου πω ότι το να είσαι ανώριμος, δεν σημαίνει ότι έχεις χιούμορ ,θα σε στεναχωρήσω πολύ; :hmm: Άλλο να είσαι αστείος-γελοίος κι άλλο να έχεις χιούμορ... αλλά δεν βαριέσαι; Λεπτομέρειες! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μα η ανωριμοτητα δεν ειναι κακο μονο

δες το αλλιως
οτι μενεις παιδι,,νεος συναισθηματικα,και εχει τη φαντασια και αυθορμητισμο αυτου..

η ανωριμοτητα σημαινει οτι δεν γερνας,,αλλα και δεν ωριμαζεις

εχει συν και πλην..

πολυ εξαιρετικα στειοι ανθρωποι ειναι μπαχαλα στη ζωη τους ανωργανωτοι και μπορει και καταθληπτικοι καποιες φορες,,ασταθεις

μην πιστευεις οτι θα ηθελες απαραιτητα να εισαι σαν και αυτους..

καμια φορα καλυτερα να ειναι ηρεμος χωρις πολυ χιουμορ αλλα σταθερος συναισθηματικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
αυτες που κανουν χιουμορ εντονα συχνα ή ειναι ασχημες για γυναικες,,ή γενικα τις περνουμε ως αντρογυναικες λιγο
εξαιρετικα
και εχω την εντυπωση οτι οι γυναικες οσες εχουν χιουμορ ειναι πολυ πιο λαιτ και λιγοτερο επιθετικο,,διατρητικο αν θελεις,,απο τους ανδρες
και το αποτελεσμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κοιταξτε,,εχω δει καθαρα γυναικες κακασχημες που το ριχνουν στο χιουμορ για να γοητευσουν
οπως και ανδρες το κανουν συχνα

το φαινομενο υπαρχει

τωρα ωραια γυναικα με χιουμορ..
ε,,σπανια βλεπεις..

εξαιρετικα
επι της ουσιας?
οντως νιωθουμε αυτο συνηθως,,η γυναικα που κανει πολυ πλακα μοιαζει με ανδρα λιγο

πολλες γυναικες θα σου πουνε"θελω ανδρα με χιουμορ"

πολλοι λιγοι ανδρες θα πουνε και θα εννουν"με γοητευουν οι γυναικες με χιουμορ.."

μην κρυβομαστε
κατι δειχνει αυτο,,
και δεν ειναι όλο κοινωνικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
βασικά μόλις το εθεσες σε μια απόλυτα κοινωνική βάση...
στο πως φαινομαστε στον αλλον.
και πρόσεξε, το οτι καποια προτυπα φάινονται λιγοτερο ή περισσοτερο ελκυστικά δεν παει να πει οτι πηγαζουν από κατι βιολογικό, τις ορμονες μας ξερω γω.
οι ορμονες μας μπορει να μας λενε θελω σεξ. δε μας λενε φορα τακουνια ή βγαλε το σκασμό για να μη χαλασεις το μυστηριο. αυτα ειναι καθαρα κοινωνικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κατι βιολογικό, τις ορμονες μας ξερω γω.
οι ορμονες μας μπορει να μας λενε θελω σεξ. δε μας λενε φορα τακουνια ή βγαλε το σκασκμό για να μη χαλασεις το μυστηριο. αυτα ειναι καθαρα κοινωνικα.
βιολογικο δεν σημαινει μονο ορμονες

αλλα η ιδια η κατασκευη του εφκεφαλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Άγγελε, καλό χιούμορ και ανωριμότητα είναι μάλλον αμοιβαίως αποκλειόμενα. Αλλιώς τα παιδιά ως εξ'ορισμού ανώριμοι άνθρωποι θα είχαν το καλύτερο χιούμορ, και ο χαρακτηρισμός "παιδικό αστείο" ή "γυμνασιακό χιούμορ" θα ήταν έπαινος.

Όσο για τα περι φύλων που λες, διάβασε τα άρθρα στα οποία δημοσίευσα λινκ, απαντάει σε όλα αυτά που γράφεις.

Πατρεύς, θέματα για τα οποία δεν είμαστε ευαισθητοποιημένοι πάντα μας φαίνονται ανούσια και "πολύ κακό για το τίποτα". Για σένα φαίνεται ένα από αυτά να είναι ο φεμινισμός. You just don't get it, οπότε σου φαίνεται ότι οι φεμινίστριες πρέπει να "lighten up". Το ίδιο πχ μου φαίνεται εμένα για κάποια είδη φεμινισμού που είναι δημοφιλή στις ΗΠΑ, όπως πχ η μανία τους ενάντια στο λεγόμενο "objectification" (παρένθεση: οι περισσότερες αμερικανίδες φεμινίστριες είναι το πιο ενοχλητικό είδος ανθρώπου που έχω γνωρίσει). Το ποιά είναι όντως υπερβολή και ποιά legitimate concerns, είναι άλλο θέμα, για το ποίο κανείς δεν μπορεί να έχει αντικειμενική άποψη, ούτε εγώ. Συνήθως η ιστορία και μόνο eventually δείχνει ποιός είχε δίκιο και ποιός ήταν υπερβολικός.

PS: Μερικές φορές πάει να μου λείψει η Ελλάδα, οπότε μπαίνω στο στέκι, διαβάζω πόστς του Άγγελου και του Πατρεύς και συνέρχομαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
άγγελε από θέμα εγγεφάλου το μόνο που ίσως ισχύει είναι ότι επειδή όντως οι γυναίκες έχουν πιο αναπτυγμένο και συνδεδεμένο το κομμάτι που αφορά τη συναισθηματική νοημοσύνη * τελικά να μην είναι τόσο δηκτικές στα αστεία και την κριτική τους.
παρ όλα αυτα δε μπορεί κανείς να αρνηθεί ότι οι άντρες συνήθως έχουν μια μεγαλύτερη τάση να παίρνουν δημόσια θέση σε διαφορα θέματα και να εκτίθενται απ ότι οι γυναίκες που το σκεφτονται δυο φορές. αυτό για μένα είναι κοινωνικό.

*οι πιο γνώστες ας με συγχωρεσουν αν πετω καμια μπούρδα. πηγή μου είναι το "mapping the mind" της Rita Carter και το εν λόγω κομμάτι του εγκεφάλου είναι το corpus callosum
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν νομίζω ότι εξαρτάται από το φύλο το χιούμορ αν και στη διάρκεια της ζωής μου έχω συναντήσει περισσότερους άνδρες.Οι γυναίκες είναι πιο οξύθυμες? ευερέθιστες? μη μου άπτου?και φοβούνται μην πετάξουν μαλακία και τις περάσει ο άλλος για χαζές?
Βέβαια αναλόγως και για ποιο χιούμορ μιλάμε. Υπάρχει το έξυπνο,το βλακώδες,το μπλακ,το καυστικό κτλ κτλ.

Έχω να δηλώσω ότι οι χιουμορίστες εντοπίζονται μόνο από χιουμορίστες. Γιατί ο υπόλοιπος πληθυσμός θα βλέπεις μόνο κάφρους και ...πώς θα έλεγαν μια γυναίκα με χιούμορ που δεν την καταλαβαίνουν όλοι αλλά επικοινωνεί τέλεια με τους χιουμορίστες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως να πω και το άλλο οι γυναίκες που έχουν χιούμορ, τα λένε όλα έξω από τα δόντια, λένε αστειάκια,ανεκδοτα και τα λοιπά, δεν αντιμετωπίζονται ως θηλυκά-θηλυκά από τους άνδρες. Κοινώς δεν τις περνούν στα σοβαρά.


Ποοοολυ δίκιο.
Σπάνια άντρας θα δει σαν γυναίκα μια κοπέλα που κάνει τους άλλους να γελάνε,έχει χιούμορ,λέει αστειάκια κτλ. Πρέπει να μην είναι κομπλεξικοί.
Εγώ συμπεραίνω απλά ότι τις γυναίκες με χιούμορ τις θεωρούν πιο έξυπνες και τις φοβούνται ή της ζηλεύουν ξερω γω? Γιατί δεν θέλουν να είναι η γυναίκα ''πιο πανω''. Δεν ξέρω για ποιον άλλο λόγο. Δεν μπορώ να φανταστώ βασικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Οι άντρες γελάνε πιο εύκολα με μαλακίες, οι οποίες κατά κάποιο τρόπο είναι χιούμορ, γι'αυτό ψήφισα "Άνδρες".
Αν εξηγείται και βιολογικά, ας μας το πει κάποιος, αν και δεν έχει και μεγάλη σημασία το θέμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Οι άντρες. Και όχι μόνο είναι πιό άνετοι στο να κάνουν πλάκες, αλλά δέχονται και πλάκες. Οι γυναίκες είναι σπάνιο να έχουν τέτοια χαρακτηριστικά και ακόμα πιό σπάνιο να δέχονται πλάκες εις βάρος τους.
Νομίζω εξηγείται κοινωνικά, μιας και οι γυναίκες υποτίθεται ότι πρέπει να είναι πιό σοβαρές και femme fatale.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ απλά πιστεύω ότι και οι γυναίκες που έχουν χιούμορ πολλές φορές μπροστά σε άντρες το κρύβουν για προφανής λόγους.
Αντε να τους πει άντρας αστείο και να μην περιμένει απάντηση παρα μόνο γέλιο από αυτές , κι αυτές να πουν κατι καλύτερο. Αι καλά. Το χασαν το γκομενάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
PS: Μερικές φορές πάει να μου λείψει η Ελλάδα, οπότε μπαίνω στο στέκι, διαβάζω πόστς του Άγγελου και του Πατρεύς και συνέρχομαι. :P
αμερικα εισαι?

που ακριβως?
να σαι καλα..:D
χαιρομαστε που σου θυμιζουμε την πατριδα..:P


παντως οντως,,μεταξυ μας οι ανδρες βριζομαστε και κανουμε πλακες,,και ειναι ολα οκ

οι γυναικες προσβαλεστε πολυ πιο ευκολα(και οι φεμινιστριες ακομα πιο ευκολα)
μια απλη πλακα μπορει να την παρετε ως προσβολη προσωπικοτητας και να μαυρισετε μεσα σας..(πχ για την εμφανιση σας,,θα δεχοσασταν πλακα για το βαρος σας ή τα ρουχα σαςπχ?)

ή θα το θεωρουσατε προσβολη και θα το φυλαγατε?


και γω εδω μεσα κανω πλακες με ανδρες,,αλλα οταν παω να γραψω σε γυναικες το σκεφτομαι..
δεν νομιζετε?εγω το βλεπω συχνα..
γιαυτο ισως εχετε και φιλιες πιο δυσκολα μεταξυ σας,,γιατι ειστε πιο μυγιαγκιχτες..
και τα παιρνετε ολα προσωπικα..

διαβαζα αναλυσεις που λενε οτι και στη δουλειαοι γυναικες το εχουν αυτο,να τα παιρνουν ολα πολυ προσωπικα.. και να πλακωνονται χωρις λογο..


αν η αποδοχη του χιουμορ ειναι δειγμα ,,τοτε οι γυναικες εχετε προβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά εμείς έχουμε πιο πολύ χιούμορ... Οι γυναίκες έχουν μετατραπεί σε νταλικέρηδες και δεν σηκώνουν κουβέντα...

BITCH PLEASE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Συμφωνώ με τους απο πάνω. Πιστεύω το χιούμορ δεν έχει να κάνει με το φύλο αλλα κυρίως με την προσωπικότητα του καθενός. Η αλήθεια είναι θα βρεις περισσότερους άντρες να κάνουν χιούμορ ή και χαβαλέ απο τις γυναίκες... Αυτό οφείλεται ξεκάθαρα σε κοινωνικούς λόγους και στερεότυπα που έχουν παραμείνει ανεξάρτητα προόδου ή και πολιτισμού μιας χώρας. Δεν ξέρω αν και πόσο οι γυναίκες λένε αστεία και κάνουν χαβαλέ όταν είναι σε γυναικοπαρέες:)πάντως σε μικτές παρέες αντρών γυναικών οι άντρες είναι αυτοί που κυρίως αναλαμβάνουν νε λένε αστεία και να κάνουν πλακες:D ΧΩΡΙΣ φυσικά αυτό να σημαίνει ότι όλοι οι αντρες έχουν χιούμορ. Λίγοι και λίγες έχουν πραγματικο χιούμορ. Αν το ψαξετε, αυτα τα στερεότυπα ίσχυαν απο το σχολείο μάλιστα. Από προσωπική εμπειρία, τα αγόρια ήταν εκείνα που έσπαγαν πλάκα μεταξύ τους και με άλλους, χωρίς να σημαίνει απαραίτητα ότι ήταν και χιούμορ. Θυμάμαι, όταν ένα αγόρι(συνήθως ο πλακατζης της τάξης) πετούσε μια βλακεία ή ρωτούσε επίτηδες καμιά χαζή ερώτηση στον καθηγητή με σκοπό να κάνει τους άλλους να γελάσουν, τότε σχεδόν όλη η τάξη γελούσε, χωρίς όμως απαραίτητα οι περισσότεροι να τον θεωρήσουν χαζό. Αντίθετα όταν μια κοπέλα ρωτούσε κάποια "χαζή" ερώτηση πάλι με καθαρή διάθεση χιούμορ, τότε αν και μπορεί στην αρχή πολλοι να γελούσαν, αργότερα όμως, ιδίως τα αγόρια, θα την θεωρούσαν "χαζούλα":P. Αυτό κάνει τις γυναίκες πιο μαζεμένες(σε αντίθεση με τους άντρες που δεν φοβούνται και τόσο να τσαλακωθούν οπως ειπώθηκε και πριν) και πολλές προτιμάνε απλά να γελάνε με αστεία όταν βρίσκονται σε μικτές παρέες παρά να προχωρήσουν οι ίδιες σε διάφορες "πλάκες". Επαναλαμβάνω, αυτό δεν ισχύει για όλες, πολλές είναι εκείνες οι γυναίκες που έχουν και κάνουν χιούμορ. Όμως είναι η κοινωνία που περιμένει ξεχωριστές συμπεριφορές απο τό κάθε φύλο. Π.χ έχω παρατηρήσει πολλές φορές, αν μια κοπέλα πει μια αστεία ατάκα απο μόνη της σε μια παρεα, οι υπόλοιπες κοπέλες πιθανότατα θα γελάσουν, ενώ τα αγόρια μπορεί να μη γελάσουν καθόλου ή να γελάσουν για λίγο. Αν την ίδια ατάκα έλεγε ένα αγόρι τότε τα περισσότερα αγόρια (και κορίτσια) θα ξεκαρδίζονταν στο γέλιο. Ένα άλλο πράγμα που έχω παρατηρήσει, που παλι δεν σχετίζεται με το φύλο, κυρίως με την προσωπικότητα, συμβαίνει συχνά όμως, είναι ότι αρκετοί άντρες λένε και γελάνε με κάφρικα αστεία-σχόλια που συνήθως μπορεί προσβάλλουν άλλα άτομα, ενώ σπάνια θα δω γυναίκα να βρίσκει αστεία πικρόχολα σχόλια. Αυτά προς το παρόν, γιατί βαρέθηκα να γράφω:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
αυτες που κανουν χιουμορ εντονα συχνα [B ειναι ασχημες για γυναικες][/B],,ή γενικα τις περνουμε ως αντρογυναικες λιγο.
Το 1ο που λες οτι είναι συνήθως άσχημες γυναίκες απλά δεν ισχύει..ας μην τις τσουβαλιάζουμε όλες...
Για το 2ο θα συμφωνήσω γιατί κάτι ξέρω και λέω οτι δεν τις πέρνετε στα σοβαρά και τις αντιμετωπίζετε ως αντρογύναικες..


Ποοοολυ δίκιο.
Σπάνια άντρας θα δει σαν γυναίκα μια κοπέλα που κάνει τους άλλους να γελάνε,έχει χιούμορ,λέει αστειάκια κτλ. Πρέπει να μην είναι κομπλεξικοί.
Εγώ συμπεραίνω απλά ότι τις γυναίκες με χιούμορ τις θεωρούν πιο έξυπνες και τις φοβούνται ή της ζηλεύουν ξερω γω? Γιατί δεν θέλουν να είναι η γυναίκα ''πιο πανω''. Δεν ξέρω για ποιον άλλο λόγο. Δεν μπορώ να φανταστώ βασικά.
Ούτε εγώ ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό..
Να πω και κάτι άλλο που ίσως είναι λίγο off αλλά άνδρες και γυναίκες τον αυτοσαρκασμό τον περνάνε ως ψωνισμό..
Κάποιοι το κάνουν αυτό για να μην τους τσουβαλιάσω όλους!
Αυτοσαρκαζόμαστε δεν ψωνιζόμαστε..
:whistle:
Απλά ήθελα να το πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το 1ο που λες οτι είναι συνήθως άσχημες γυναίκες απλά δεν ισχύει.
καποιες φορες ισχυει..

αλλα γενικα οι γυναικες με πολυ εντονο χιουμορ,,εχουν επιθετικη συμπεριφορα,,αντρικη,,πειτε μου εσεις μια θηλυκη γυναικα,,με χιουμορ,,ειναι λιγες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top