• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
'Οχι εγώ δεν έχω δει δουλειά της αλλά μου την συστήσανε φίλοι μου που είδανε και λενε οτι ειναι πολύ καλή. Εγώ δεν είμαι από Αθήνα αλλά φιλενάδα μου (γιατρός στο επάγγελμα) από αθήνα λέει οτι έχει πολύ καλή φήμη. Εσύ είδες δουλειά της?
Σου απαντησα κ σε προσωπικο μηνυμα ,οποτε το δεις μιλαμε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bee09

Νεοφερμένος

Η bee09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια!!!!ειχα γραψει ξανα εδω πριν καποιους μηνες ζητωντας τη βοηθεια σας σχετικα με γιατρους κλπ.Το θεμα ειναι οτι σε μια εβδομαδα κλεινω 2 μηνες απο την ημερα που εκανα την επεμβαση.Γενικα ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενη απο το αποτελεσμα απλα θα ηθελα να μου απαντησει καποιος που ξερει μετα απο ποσο καιρο ξεπρηζεται εντελως και φαινεται η τελειωτικη εικονα της μυτης.Η γιατρος μου ειπε οτι τουλαχιστον 2 μηνες πρεπει να περιμενω απλα μου φαινεται πως το ακρορινιο(νομιζω ετσι λεγεται)ειναι αρκετα ''χοντρουλικο''και το νιωθω ακομα και τωρα μουδιασμενο,δηλαδη το ακουμπαω με το δαχτυλο μου και δεν το νιωθω κ πολυ εντονα(το δαχτυλο :p )..αυτο σημαινει οτι εχει ακομα να ξεπρηστει???ανησυχω μην μεινει ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτό αργεί να φύγει, κανα χρόνο μου πήρε τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bee09

Νεοφερμένος

Η bee09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
καταλαβα....θελει υπομονη πολλους μηνες ακομα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δε ξέρω πόσο καιρό κάνει να ξεπρηστεί η μύτη, γιατί κι εγώ στις 5 του μήνα κλείνω τους δύο μήνες, τώρα είμαι στον ενάμιση. Θυμάμαι μόνο που ο γιατρός μου πε ότι το ακρορίνιο θα ξεπρηστεί τελευταίο. Κάνεις το μασάζ που σου δειξαν? Αυτό βοηθάει να ξεπρηστεί γρηγορότερα. Συνήθως αργεί πολύ να ξεπρηστεί όταν δεν κάνουμε το μασάζ.

Κι εγώ έχω μια ερώτηση παιδιά. Τα εσωτερικά ράμματα στους πόσους μήνες φεύγουν? Εμένα ενώ μου έβγαλε τις σιλικόνες, και έκοψε τα ράμματα που τις στήριζαν, ε οι κλωστές εινα ακόμα εκεί. Ότι εξέχει το ψαλιδίζω, αλλά δεν πειράζω τίποτα άλλο.
Μήπως θυμάστε πότε σας έφυγαν εσάς? Θα τα απορροφήσει με κάποιο τρόπο το δέρμα μου ή θα τα δω να κρέμονται κάποια στιγμή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bee09

Νεοφερμένος

Η bee09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
κανω μασαζ αλλα γενικα δεν το εχω και σαν πρωτη σκεψη!οποτε φταιω κι εγω!εμενα σιλικονες δεν μου εβαλε!ταμπον και κατι λευκα ραμματακια..στον 1μιση μηνα μου επεσε και το τελευταιο!απλα εμενα που ειχε βγαλει καποια στον 1 μηνα γιατι μου ειπε οτι υπηρχε περιπτωση να κανει κακαδακι και να κολλησει με το δερμα και θα μου εκανε φλεγμονη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Όταν λες ραμματάκια λευκά τί εννοείς? Εσωτερικά ή εξωτερικά? Γιατί κι εμένα τα εξωτερικά μου τα χει κόψει. Τα εσωτερικά όμως μου είπε ότι είναι απορροφήσιμα.

Να το κάνεις το μασάζ, μην το ξεχνάς. Θα ηρεμήσεις μια ώρα γρηγορότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bee09

Νεοφερμένος

Η bee09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εξωτερικα ραμματα δεν ειχα.για τα εσωτερικα μιλαω τα οποια ειναι οντως απορροφησιμα..απλα εμενα μου εβγαλε 1-2 γιατι μαλλον θα κολλουσαν με το δερμα για να αποφυγουμε τη φλεγμονη κ ο,τι αυτο συνεπαγεται!ενα αλλο επεσε μονο του παλι..τωρα ελπιζω οτι εχουν φυγει ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κατάλαβα, σ ευχαριστώ πολύ.
Εγώ είχα και κάποια εξωτερικά, μου τα βγαλε μόλις αφαιρέσαμε τις σιλικόνες.
Τώρα που θα πάω σπίτι, θα ψαλιδίσω αυτό που εξέχει από τα εσωτερικά, να μη φαίνεται. Σαν μύξα είναι. :(

Να σου πω κάτι που έκανα και βοήθησε πολύ στο ξεπρήξιμο?
Όχι ότι ξεπρήστικα τελείως, αλλά βοήθησε πολύ.
Πρωί και βράδυ, βάζω ορό από aloe vera. Είναι καταπραϋντικός και κάνει το δέρμα να ηρεμεί.
Βλέπεις διαφορά. Και από πάνω, κρέμα ανάπλασης.
Την είχα κάνει την έρευνά μου από πριν εγώ και τα χα προμηθευτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bee09

Νεοφερμένος

Η bee09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ααααα!!φαινονται πολυ καλες οι συμβουλες σου!λογικα ορο απο aloe vera βρισκουμε στο φαρμακειο!ειναι οικονομικος?
εγω την εβγαλα αρκετο καιρο με μασκες προσωπου για ενυδατωση,αναπλαση και ο,τι αλλο μπορεις να φανταστεις!!μου πηρε κανενα 15ημερο αλλα εστρωσε :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ φοβόμουν να βάλω μάσκα, γιατί αυτές με τον άργιλο που χα στο σπίτι πετρώνουν και δεν ήξερα πως να τις αφαιρέσω, αφού μετά το νάρθηκα η μύτη μου πονούσε.
Τον ορό με aloe vera τον πήρα από ένα μαγαζί με επαγγελματικά καλλυντικά στην Κηφισιά. Κάνει να το γράψω εδώ ή θα με μαλώσετε? 26€ κοστίζει. Αλλά μεγάλη διαφορά. Με το που το βάζεις, μετά από 10 λεπτά ήδη το πρόσωπο είναι ξεπρησμένο!

Ειδικά αν βάλεις τον ορό και κάνεις και μασαζάκι επί τόπου, τί να σου πω.. Τέλειο το αποτέλεσμα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tom63

Νεοφερμένος

Ο tom63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γειά σας,

Οταν λέτε εξωτερικά ράμματα τι εννοείτε ; σε ποιο σημείο της μύτης ; ψηλά στα κόκκαλα ή χαμηλά στο ακρωρίνιο ;
Και για τι επέμβαση μιλάτε για ανοιχτή ή κλειστή ρινοπλαστική ;
Εγώ έχω ακούσει μόνο για εσωτερικά ράμματα μονο που είτε σου βάζουν αποροφήσημα ή όχι , δεν 'ηξερα οτι κάνουν και εξωτερικά .

Και μια ακόμα ερώτηση (αν μπορείτε να μου απαντήσετε εσεις που έχετε κάνει επέμβαση πρόσφατα) , όταν αγγίζετε την μύτη σας πονάτε ; πχ όταν κάνετε μασαζ στη ράχη . Με λίγα λόγια πότε σταματάει να πονάει η μύτη μετά την επέμβαση και να μπορείς να κοιμηθείς ανετα , να φορέσεις μια μπλούζα κανονικά κλπ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria.chaos

Νεοφερμένος

Η maria.chaos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ναι σκεφτομαι πως ειναι νωρις ακομη για να κρινω το αποτελεσμα!!!Εγω έκανα σε δημοσιο νοσοκομειο στην Θεσσαλονικη!!Ο γιατρος ειναι παρα πολυ καλος!!!Ξερω κοσμο και κοσμακι που εχει κανει εκει και το αποτελεσμα σε ολους περιπου ηταν πλυ ωραιο κανει καλη δουλεια!!Να σου πω κατι μην αγχεσαι τιποτα δεν πονεσε σε μενα ισως επειδη το πηρα πολυ θετικα τι να πω!!δεν νιωθεις πονο,μονο νιωθεις την στιγμη που στα βγαζει μια εντονη ενοχληση θα ελεγα δευτερολεπτων(για δυο δευτερολεπτα μην τραγικοποιουμε τα πραγματα)!!Χωρις δευτερη σκεψη καντο!!Δεν ειναι τοσο τραγικο οσο ακουγεται!!! Αυτα ...παντως ρωτα οτι αλλο θελεις!! :)

καλησπερα σε ολους! απ ολα τα τα φορουμ που εχω διαβασει, με θεμα τη ρινοπλαστικη νομιζω πως αυτο ειναι το πιο κατατοπιστικο! ειμαι κ εγω απο θεσσαλονικη κ εχω σημαντικο προβλημα με την αναπνοη μου, οποτε σκεφτομαι να το συνδυασω με ρινοπλαστικη.. χαρηκα πολυ οταν διαβασα το μηνυμα σου ρια! οσο για το δημοσιο νοσοκομειο, πιστευω πως μαλλον ειναι καλυτερα σε σχεση με ιδιωτικη κλινικη.. εχω επισκευθει 2 γιατρους (πλαστικους) αλλα δεν εχω αποφασισει, διοτι ειχαν τελειως διαφορετικες αποψεις οσον αφορα κ το λειτουργικο κ το αισθητικο κομματι της επεμβασης.. οποτε καταλαβαινετε μπερδευτικα χειροτερα.. :( ρια θα σου ημουν ευγνωμων αν μου ελεγες το ονομα του γιατρου σου, διοτι δεν γνωριζω κανεναν αλλο που να εχει κανει πλαστικη σε γιατρο της θεσσαλονικης.. απ οτι γραφεις ο γιατρος σου εχει μεγαλη εμπειρια.. στειλε μου αν θελεις προσωπικο μηνυμα...κ οποιος αλλος γνωριζει κατι.. ευχαριστω εκ των πρωτερων! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!!
Ηρθα κ εγω να πω την εμπειρια μου, μιας κ ειμαι προσφατα χειρουργημενη!! Σημερα ειμαι στη 12η μετεγχειρητικη μερα!!
Ολα πηγαν τελεια, ειμαι ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ με το αποτελεσμα....αν κ πρησμενη, η μυτη μου αρεσει απΙστευτα, σε σημειο που παρακαλαω να μην ξεπρηστει κ αλλαξει!! χαχαχαχαα!!!!
Ειχα κλειστη ρινοπλαστικη, μαζι με διορθωση σκολιωσης διαφραγματος κ απο ο,τι ειπε ο γιατρος ειχα κ προβλημα στις κογχες(προφανως υπετροφια αν κατλαβα καλα)...αυριο θα βγαλω τα ραμματα. Τα ταμπον βγηκαν απιστευτα ευκολα μεσα σε 5 seconds κ δεν πονεσαν καθολου!!!
Ο γιατρος μου ειναι ο Β.Π στο Μαρουσι, ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ, ο καλυτερος κατα τη γνωμη μου, το αποτελεσμα ξεπερασε καθε προσδοκια μου...

Νιωθω πως εχει αλλαξει η ζωη μου, νιωθω απιστευτη ευτυχια....Προτεινω σε οποιον εχει προβλημα τετοιας φυσης, να το τολμησει να κανει την επεμβαση..δεν ειναι ευκολη αποφαση....δεν ειναι ευκολη διαδικασια...ουτε ειναι μια απλη επεμβαση οπως πολλοι επιμενουν να την παρουσιαζουν! Ειναι ενα περιπλοκο χειρουργειο στο κρανιο κ θελει ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥ ΙΑΤΡΟΥ!!!
Προσωπικα θεωρω τη μυτη, υποθεση ΩΡΛ εξειδικευμενου σε πλαστικη προσωπου. Και οχι σκετου πλαστικου χειρουργου...

Διαβαζω βεβαια πολλα για τον Σκ. εδω... Αντιλαμβανομαι οτι καθε γιατρος εχει και καποιες αποτυχιες στο ιστορικο του, παντως μια φιλη μου που χειρουργηθηκε στον Σκ. στην κυριολεξια την κατεστρεψε. Η κοπελα εχει κανει 4 επεμβασεις για να μπορεσει να διορθωσει το προβλημα που της δημιουργηθηκε. Εκανε την πρωτη επεμβαση σε αυτον πριν 5 χρονια, τοτε που ο συγκεκριμενος γιατρος ηταν στα πολυ πανω του κ ετρεχε απο καναλι σε καναλι και δηλωνε υπερηφανα οτι κανει 10 χειρουργεια τη μερα (!!!...αν ειναι δυνατον..ποτε κοιμαται?)...
Μετα την αποτυχια στη φιλη μου, δηλωνε εκπληκτος οτι δε μπορει να καταλαβει πως συνεβη αυτο (...αν δε μπορει να καταλαβει ο γιατρος, ποιος μπορει?)....κ αρνουνταν να αναλαβει ευθυνες. Προσωπικα πιστευω οτι ο γιατρος αυτος εβαλε βοηθο του να χειρουργησει τη φιλη μου...μιας κ εκ των πραγματων ηταν αδυνατον να κανει τοσα χειρουργεια ο ιδιος!
Ακολουθησε μια μεγαλη διαμαχη, η φιλη μου τον απειλησε οτι θα τον βγαλει στα καναλια...χαμος....

Δε ξερω παιδια, θελει πολυ προσοχη αλλα κ πολυ ΤΥΧΗ στο θεμα επιλογης του γιατρου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!!
Ηρθα κ εγω να πω την εμπειρια μου, μιας κ ειμαι προσφατα χειρουργημενη!! Σημερα ειμαι στη 12η μετεγχειρητικη μερα!!
Ολα πηγαν τελεια, ειμαι ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ με το αποτελεσμα....αν κ πρησμενη, η μυτη μου αρεσει απΙστευτα, σε σημειο που παρακαλαω να μην ξεπρηστει κ αλλαξει!! χαχαχαχαα!!!!
Ειχα κλειστη ρινοπλαστικη, μαζι με διορθωση σκολιωσης διαφραγματος κ απο ο,τι ειπε ο γιατρος ειχα κ προβλημα στις κογχες(προφανως υπετροφια αν κατλαβα καλα)...αυριο θα βγαλω τα ραμματα. Τα ταμπον βγηκαν απιστευτα ευκολα μεσα σε 5 seconds κ δεν πονεσαν καθολου!!!
Ο γιατρος μου ειναι ο Β.Π στο Μαρουσι, ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ, ο καλυτερος κατα τη γνωμη μου, το αποτελεσμα ξεπερασε καθε προσδοκια μου...

Νιωθω πως εχει αλλαξει η ζωη μου, νιωθω απιστευτη ευτυχια....Προτεινω σε οποιον εχει προβλημα τετοιας φυσης, να το τολμησει να κανει την επεμβαση..δεν ειναι ευκολη αποφαση....δεν ειναι ευκολη διαδικασια...ουτε ειναι μια απλη επεμβαση οπως πολλοι επιμενουν να την παρουσιαζουν! Ειναι ενα περιπλοκο χειρουργειο στο κρανιο κ θελει ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥ ΙΑΤΡΟΥ!!!
Προσωπικα θεωρω τη μυτη, υποθεση ΩΡΛ εξειδικευμενου σε πλαστικη προσωπου. Και οχι σκετου πλαστικου χειρουργου...

Διαβαζω βεβαια πολλα για τον Σκ. εδω... Αντιλαμβανομαι οτι καθε γιατρος εχει και καποιες αποτυχιες στο ιστορικο του, παντως μια φιλη μου που χειρουργηθηκε στον Σκ. στην κυριολεξια την κατεστρεψε. Η κοπελα εχει κανει 4 επεμβασεις για να μπορεσει να διορθωσει το προβλημα που της δημιουργηθηκε. Εκανε την πρωτη επεμβαση σε αυτον πριν 5 χρονια, τοτε που ο συγκεκριμενος γιατρος ηταν στα πολυ πανω του κ ετρεχε απο καναλι σε καναλι και δηλωνε υπερηφανα οτι κανει 10 χειρουργεια τη μερα (!!!...αν ειναι δυνατον..ποτε κοιμαται?)...
Μετα την αποτυχια στη φιλη μου, δηλωνε εκπληκτος οτι δε μπορει να καταλαβει πως συνεβη αυτο (...αν δε μπορει να καταλαβει ο γιατρος, ποιος μπορει?)....κ αρνουνταν να αναλαβει ευθυνες. Προσωπικα πιστευω οτι ο γιατρος αυτος εβαλε βοηθο του να χειρουργησει τη φιλη μου...μιας κ εκ των πραγματων ηταν αδυνατον να κανει τοσα χειρουργεια ο ιδιος!
Ακολουθησε μια μεγαλη διαμαχη, η φιλη μου τον απειλησε οτι θα τον βγαλει στα καναλια...χαμος....

Δε ξερω παιδια, θελει πολυ προσοχη αλλα κ πολυ ΤΥΧΗ στο θεμα επιλογης του γιατρου...

Αυτα ακους κ αντε να μπεις στο χειρουργειο μετα..Εγω μπαινω αρχες Μαρτιου κ ενω η γιατρος μου ,μου αποπνεει φοβερη εμπιστοσυνη, εχω πολυ αγχος για το αποτελεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
dwarfins οχι, δε το εγραψα αυτο για να αποθαρρυνω κανεναν!!! μια αποτυχια μπορει να συμβει σε οποιονδηποτε γιατρο, αυτο ομως δεν ειναι λογος να μην το τολμησει καποιος....δηλαδη ενταξει κ ενα τροχαιο μπορει να συμβει ανα πασα στιγμη κ να πεθανεις, ομως μπαινεις σε αυτοκινητο, ετσι δεν ειναι? :D

το αγχος για το αποτελεσμα θα το εχεις μεχρι να βγει ο γυψος, ΟΣΗ εμπιστοσυνη κ αν σου εμπνεει ο / η γιατρος....ειναι λογικο αυτο!!
αν κ μια ιδεα ισως παρεις κ με το γυψο ακομα....εγω στο δυσκολο σταδιο του πωματισμου, σηκωνομουν κ πηγαινα στον καθρεφτη κ παρηγοριομουν, γιατι παρολο το γυψο, εβλεπα οτι η μυτη μου ειχε κοντυνει κ ειχε αλλαξει σχημα!! φαινοταν οτι ηταν ωραια, ακομα κ κατω απο το γυψο! φαντασου ποση δυναμη μου εδινε αυτο ωστε να αντεξω το μαρτυριο της αναμονης! :D

σκεψου θετικα!!! ολα θα πανε καλα!!!!!
καλη επιτυχια!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
dwarfins οχι, δε το εγραψα αυτο για να αποθαρρυνω κανεναν!!! μια αποτυχια μπορει να συμβει σε οποιονδηποτε γιατρο, αυτο ομως δεν ειναι λογος να μην το τολμησει καποιος....δηλαδη ενταξει κ ενα τροχαιο μπορει να συμβει ανα πασα στιγμη κ να πεθανεις, ομως μπαινεις σε αυτοκινητο, ετσι δεν ειναι? :D

το αγχος για το αποτελεσμα θα το εχεις μεχρι να βγει ο γυψος, ΟΣΗ εμπιστοσυνη κ αν σου εμπνεει ο / η γιατρος....ειναι λογικο αυτο!!
αν κ μια ιδεα ισως παρεις κ με το γυψο ακομα....εγω στο δυσκολο σταδιο του πωματισμου, σηκωνομουν κ πηγαινα στον καθρεφτη κ παρηγοριομουν, γιατι παρολο το γυψο, εβλεπα οτι η μυτη μου ειχε κοντυνει κ ειχε αλλαξει σχημα!! φαινοταν οτι ηταν ωραια, ακομα κ κατω απο το γυψο! φαντασου ποση δυναμη μου εδινε αυτο ωστε να αντεξω το μαρτυριο της αναμονης! :D

σκεψου θετικα!!! ολα θα πανε καλα!!!!!
καλη επιτυχια!!! :clapup:

Ποσο δικιο εχεις σε όλα!Σ'ευχαριστώ πολύ.Εγώ εχω κ άλλο χούι μεσα σε ολα αυτα!Φοβαμαι μην αλλαξω σε βαθμο που δεν με αναγνωριζω.Ισως να φταιει που το αποφασισα σε συνδυασμο με το διαφραγμα τι να πω.Εσυ ειχες κ προβληματα αναπνοης;Γιατι εγω ζω με ενα spray στο χερι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
ναι ειχα προβληματα αναπνοης! τη μιση μου ζωη στους ΩΡΛ την περασα...ενα σπρει σε καθε τσαντα!
απο το δεξι ρουθουνι δεν περναγε αερας σχεδον καθολου. ομως παρολο που ειχα το προβλημα της αναπνοης, δεν εβρισκα το θαρρος να μπω στο χειρουργειο για να φτιαξω το διαφραγμα μου. τη δυναμη αυτη μου την εδωσε η ελπιδα οτι θα φτιαξει και αισθητικα η μυτη μου. ετσι το αποφασισα..τωρα που το αναπολω, δεν μπορω να πιστεψω πως το τολμησα!! :worry: γιατι ειμαι πολυ φοβιτσιαρα σε θεματα υγειας!!:redface:

:D

ειναι απολυτα φυσικο να νιωθεις αγχος για το αποτελεσμα! εγω φοβομουν τοσο πολυ, που παραμονη της επεμβασης ηθελα να το ακυρωσω...! ειχα δωσει 1000 ευρω προκαταβολη κ ελεγα "δε με νοιαζει ας τα χασω!!"...ευτυχως πεσαν πανω οι δικοι μου κ με συνεφερανε!! παραλιγο να τα τιναζα ολα στον αερα!...σημερα, 15 μερες μετα, νιωθω ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος στην ελλαδα!! κ ευγνωμονω τους δικους μου που με στηριξαν κ δε με αφησαν να παρεκλινω απο την αρχικη μου αποφαση.

χθες πηγα στον γιατρο, μου κοψανε τα ραμματα κ μου την ξανακαθαρισανε...η αναπνοη μου ειναι ηδη πολυ καλυτερη απο πριν, παρολο που θελει ακομα καιρο μεχρι να καθαρισει εντελως η μυτη! πως θα συνηθισω με τοσο αερα? χαχαχα...μου φαινεται πολυ περιεργη η αισθηση.. :D

κ απο αισθητικο αποτεμεσμα δε το συζητω!!!...δε ξερω αν εγω ημουν πολυ τυχερη η αν ο συγκεκριμενος γιατρος ειναι τοσο μεγαλος γλυπτης, αλλα ως τωρα οσοι ηξεραν οτι θα χειρουργηθω κ εχουν δει τη μυτη μου, τη χαζευουν...ειναι τοσο τελεια στις λεπτομεριες, τοσο συμμετρικη, τα ρουθουνια ειναι τελεια, ολοστογγυλα και κομψα, η ακρη ειναι ανσηκωμενη ενα τικ, οσο χρειαζεται για να δωσει θυληκοτητα...ξερεις πως φοβομουν μην εβγαινα μις Πιγκυ??!!! :whistle:

δε ξερω παιδια ποιον να ευχαριστησω...το γιατρο? την τυχη μου? τον Θεο? ..ειμαι τοσο ευτυχισμενη.
Κ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΣΤΕΡΗΘΕΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΥΠΟΚΥΨΕΙ ΣΤΟΝ ΦΟΒΟ!!

παιδια, οσοι ετοιμαζεστε για τη μεγαλη αποφαση, να εχετε θαρρος!!! ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΣΑΣ, εμπιστευτειτε το γιατρο σας κ ολα θα πανε καλα! ;)

ααα!!! και οχι ρε συ dwarfins!! δεν αλλαζεις σε βαθμο που δε σε αναγνωριζεις!!! τι λες? χαχαχχαα!! :P
θα υπαρξουν ανθρωποι, που ουτε καν θα καταλαβουν οτι εκανες πλαστικη!!
εγω εχω κανει ηδη μια δημοσια εμφανιση σε γνωστους (που δεν ηξεραν για την επεμβαση, γιατι οσοι το ηξεραν την παρατηρουν τη μυτη κ ειναι λογικο!) κ κανεις δε μου ειπε τιποτα! πλην του οτι ειμαι πολυ ομορφη!! :redface: κ δεν ηξεραν που να το αποδωσουν κ θεωρησαν οτι οφειλεται στα μαλλια...γιατι τα ειχα σηκωσει ψηλα..κατι που δε το συνηθιζα, λογω ανασφαλειας για τη μυτη! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dwarfins

Νεοφερμένος

Η dwarfins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ααα!!! και οχι ρε συ dwarfins!! δεν αλλαζεις σε βαθμο που δε σε αναγνωριζεις!!! τι λες? χαχαχχαα!! :P
θα υπαρξουν ανθρωποι, που ουτε καν θα καταλαβουν οτι εκανες πλαστικη!!
εγω εχω κανει ηδη μια δημοσια εμφανιση σε γνωστους (που δεν ηξεραν για την επεμβαση, γιατι οσοι το ηξεραν την παρατηρουν τη μυτη κ ειναι λογικο!) κ κανεις δε μου ειπε τιποτα! πλην του οτι ειμαι πολυ ομορφη!! :redface: κ δεν ηξεραν που να το αποδωσουν κ θεωρησαν οτι οφειλεται στα μαλλια...γιατι τα ειχα σηκωσει ψηλα..κατι που δε το συνηθιζα, λογω ανασφαλειας για τη μυτη! :whistle:

Χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!Ειναι πραγματικα σαν να εισαι μες στο κεφαλι μου!!!Κ γω το ιδιο φοβαμαι,μην τα τιναξω ολα στον αερα την παραμονη του χειρουργειου :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria.chaos

Νεοφερμένος

Η maria.chaos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πολύ χαίρομαι για σένα brigitte! Νομίζω όλοι θα θέλαμε να ήμασταν στη θέση σου κ να βιώναμε τα ίδια συναισθήματα.. Το πιό σημαντικό, όπως είπες, είναι ο γιατρός να ξέρει καλά τη δουλειά του κ να σε προσέξει. Το ζήτημα ειναι να βρείς έναν τέτοιο γιατρό.. Στην Αθήνα υπάρχουν πολλές επιλογές, στην επαρχία ωστόσο ειναι πιο δύσκολα τα πραγματα..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top