• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

xrysokoureli

Νεοφερμένος

Η xrysokoureli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
τωρα πλακα μας κανεις ε?ο συγκεκριμενος μονο που μιλουσε ιδρωνε και βαριανασαινε κ ελεγες τωρα θα λιποθυμησει και θα ψαχνουμε φιαλες οξυγονου...ρε συ με τετοιο στομαχι το οποιο ειναι τεραστιοοοοο πως θα σε χειρουργησει?πατε καλα?μη κανετε διαφημιση σε ανθρωπους που δεν ειναι ικανοι πλεον..αν θελετε να βοηθησετε το κοσμο προωθηστε γιατρους οι οποιοι εκτος απο ικανοι ειναι και ΑΝΘΡΩΠΟΙ και μη διαφημιζετε ανθρωπους που μπορει να κατεστρεψουν τη ζωη καποιων(δεν εννοω το συγκεκριμενο,εγω κρινω απο αυτα που ειδα)..επισης μετα απο προσωπικη πειρα,εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι οι φωτογραφιες στις ιστοσελιδες των εκαστοτε γιατρων ειναι ψευτικες..μη κολλατε ποτε εκει..με κρινετε ενα γιατρο απο το αν εχει καλο site και σε ποσες εκπομπες εχει παει..ψαξτε στο google λεπτομερως...παντα υπαρχουν στοιχεια για το παρελθον καποιων γιατρων...τελος πιστευω οτι καποιος admin θα πρεπε να σβησει το παραπανω μηνυμα ως διαφημιση.

Δεν ξέρω αν έχει τύχει και σε άλλους (προφανώς και θα έχει) αλλά σε μένα με το που έγραψα στο θέμα αυτό ότι ενδιαφέρομαι για ρινοπλαστική έλαβα 2-3 προσωπικά μηνύματα με λινκς και συστάσεις για γιατρούς. Ένας με ρωτούσε και λεπτομέρειες για το πόσο θα πληρώσω σε αυτούς που έλεγα να πάω αλλα κανένας από αυτούς που μου έστειλαν δεν είχαν κάνει ούτε ένα ποστ δημόσια. Και αναρωτιέμαι σοβαροί άνθρωποι υποτίθεται κάθονται και ψαρεύουν πελάτες απο το ίντερνετ. και ποιός νομίζουν ότι θα τους πάρει σοβαρά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
τωρα πλακα μας κανεις ε?ο συγκεκριμενος μονο που μιλουσε ιδρωνε και βαριανασαινε κ ελεγες τωρα θα λιποθυμησει και θα ψαχνουμε φιαλες οξυγονου...ρε συ με τετοιο στομαχι το οποιο ειναι τεραστιοοοοο πως θα σε χειρουργησει?πατε καλα?μη κανετε διαφημιση σε ανθρωπους που δεν ειναι ικανοι πλεον..αν θελετε να βοηθησετε το κοσμο προωθηστε γιατρους οι οποιοι εκτος απο ικανοι ειναι και ΑΝΘΡΩΠΟΙ και μη διαφημιζετε ανθρωπους που μπορει να κατεστρεψουν τη ζωη καποιων(δεν εννοω το συγκεκριμενο,εγω κρινω απο αυτα που ειδα)..επισης μετα απο προσωπικη πειρα,εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι οι φωτογραφιες στις ιστοσελιδες των εκαστοτε γιατρων ειναι ψευτικες..μη κολλατε ποτε εκει..με κρινετε ενα γιατρο απο το αν εχει καλο site και σε ποσες εκπομπες εχει παει..ψαξτε στο google λεπτομερως...παντα υπαρχουν στοιχεια για το παρελθον καποιων γιατρων...τελος πιστευω οτι καποιος admin θα πρεπε να σβησει το παραπανω μηνυμα ως διαφημιση.

Και εσύ τώρα του κάνεις δυσφήμιση λέγοντας πως έχει τεράστιο στομάχι; . (πραγματικά όχι και τόσο καλό επιχείρημα)

Οι πραγματικά καλοί χειρούργοι συνήθως δεν έχουν την εμφάνιση που θα περίμενε κανείς ο λόγος είναι ότι δε πουλάνε την εμφάνιση τους αλλά την δουλειά τους.

Έχεις καταλάξει στο συμπέρασμα ότι οι φωτογραφίες είναι ψεύτικες. :hmm: έχεις τις γνώσεις για να το πεις αυτό (ή πάλι λες λόγια του αέρα) γιατί εγώ δε παρατήρησα καμία παραμετροποίηση).

Το παιδί πάνω γράφει την προσωπική του εμπειρία και τίποτα παραπάνω κάνει έμμεση διαφήμιση αλλά τίποτα παραπάνω από αυτό.


Όσο αφορά την επέμβαση πέρα για τους αισθητικούς λόγους (που πολλές φορές δηλαδή τις περισσότερες είναι δεν υπάρχει πραγματικό πρόβλημα) πρέπει να έχουν υπόψη τους ότι αν κάποιος αναπνέει καλά και κάνει την επέμβαση για αισθητικούς λόγους φυσικό είναι μετά την επέμβαση να αναπνέει χειρότερα :) .
___________________________
Όσο αφορά τους ιατρούς αυτοί εγχειρήσεις πουλάνε είναι προσωπικό πρόβλημα του καθενός αν θα προχωρήσει ή όχι σε μια τέτοια εγχείρηση.

Δεν ξέρω αν έχει τύχει και σε άλλους (προφανώς και θα έχει) αλλά σε μένα με το που έγραψα στο θέμα αυτό ότι ενδιαφέρομαι για ρινοπλαστική έλαβα 2-3 προσωπικά μηνύματα με λινκς και συστάσεις για γιατρούς. Ένας με ρωτούσε και λεπτομέρειες για το πόσο θα πληρώσω σε αυτούς που έλεγα να πάω αλλα κανένας από αυτούς που μου έστειλαν δεν είχαν κάνει ούτε ένα ποστ δημόσια. Και αναρωτιέμαι σοβαροί άνθρωποι υποτίθεται κάθονται και ψαρεύουν πελάτες απο το ίντερνετ. και ποιός νομίζουν ότι θα τους πάρει σοβαρά;

για να το κάνουν σημαίνει ότι υπάρχουν ψαράκια και πιάνονται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

malakouardo

Νεοφερμένος

Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Και εσύ τώρα του κάνεις δυσφήμιση λέγοντας πως έχει τεράστιο στομάχι; . (πραγματικά όχι και τόσο καλό επιχείρημα)

Οι πραγματικά καλοί χειρούργοι συνήθως δεν έχουν την εμφάνιση που θα περίμενε κανείς ο λόγος είναι ότι δε πουλάνε την εμφάνιση τους αλλά την δουλειά τους.

Έχεις καταλάξει στο συμπέρασμα ότι οι φωτογραφίες είναι ψεύτικες. :hmm: έχεις τις γνώσεις για να το πεις αυτό (ή πάλι λες λόγια του αέρα) γιατί εγώ δε παρατήρησα καμία παραμετροποίηση).

Το παιδί πάνω γράφει την προσωπική του εμπειρία και τίποτα παραπάνω κάνει έμμεση διαφήμιση αλλά τίποτα παραπάνω από αυτό.


Όσο αφορά την επέμβαση πέρα για τους αισθητικούς λόγους (που πολλές φορές δηλαδή τις περισσότερες είναι δεν υπάρχει πραγματικό πρόβλημα) πρέπει να έχουν υπόψη τους ότι αν κάποιος αναπνέει καλά και κάνει την επέμβαση για αισθητικούς λόγους φυσικό είναι μετά την επέμβαση να αναπνέει χειρότερα :) .
___________________________
Όσο αφορά τους ιατρούς αυτοί εγχειρήσεις πουλάνε είναι προσωπικό πρόβλημα του καθενός αν θα προχωρήσει ή όχι σε μια τέτοια εγχείρηση.



για να το κάνουν σημαίνει ότι υπάρχουν ψαράκια και πιάνονται :)

τον εχεις δει το συγκεκριμενο γιατρο?εχεις μιλησει μαζι του?εχω προσωπικη εμπειρια απ τον συγκεκριμενο...δεν ειπα οτι παιζει ρολο η εξωτερικη του εμφανιση,απλα σου ειπα οτι πως θα χειρουργησει οταν δε θα μπορει να σκυψει και να κινηθει ελευθερα?που μονο που εκανες συζητηση μαζι του ιδρωνε και βαριανασαινε..αν θελεις εμπιστευσου τον..κ γω προσωπικη εμπειρια κατεθεσα,δε τα βγαλα απ το μυαλο μου...και οσον αφορα απο φωτογραφιες εχω δει πελατες(φιλους μου) σε γιατρους(οχι στα sites τους αλλα μου εδειχναν φωτο σαν περιπτωσεις) που ουτε κοκκαλακια φαινονται να πετανε,ουτε ασυμμετρια υπηρχε,ουτε ηταν το ιδιο προφιλ...μαλλον λεω λογια του αερα παλι ε?αντιθετως με πολλους εδω λεω αληθειες γιατι θελω να βοηθησω ως παθων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
τον εχεις δει το συγκεκριμενο γιατρο?εχεις μιλησει μαζι του?εχω προσωπικη εμπειρια απ τον συγκεκριμενο...δεν ειπα οτι παιζει ρολο η εξωτερικη του εμφανιση,απλα σου ειπα οτι πως θα χειρουργησει οταν δε θα μπορει να σκυψει και να κινηθει ελευθερα?που μονο που εκανες συζητηση μαζι του ιδρωνε και βαριανασαινε..αν θελεις εμπιστευσου τον..κ γω προσωπικη εμπειρια κατεθεσα,δε τα βγαλα απ το μυαλο μου...και οσον αφορα απο φωτογραφιες εχω δει πελατες(φιλους μου) σε γιατρους(οχι στα sites τους αλλα μου εδειχναν φωτο σαν περιπτωσεις) που ουτε κοκκαλακια φαινονται να πετανε,ουτε ασυμμετρια υπηρχε,ουτε ηταν το ιδιο προφιλ...μαλλον λεω λογια του αερα παλι ε?αντιθετως με πολλους εδω λεω αληθειες γιατι θελω να βοηθησω ως παθων.
:P όχι δεν τον είδα Δεν τον έκκρινα εγώ μίλησα γενικά και έκκρινα το προηγούμενο ποστ σου που είπες επειδή είναι χοντρός και δε μπορεί να σκύψει είναι και κακός ιατρός.

Δε θα εμπιστευόμουνα κανέναν ιατρό από διαφήμιση στην τηλεόραση ή από ένα pm στο στέκι (όποιος το κάνει αυτό είναι αιτία να μην πάω). Επίσης ένας ιατρός εξαιτίας μιας αποτυχημένης εγχείρησης δε σημαίνει ότι είναι κακός για να είναι κακός πρέπει να έχει πολλές αποτυχημένες εγχειρήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Γενικά πάντως έχω δει κι εγώ παράξενη συμπεριφορά από άτομα εδώ. Ειδικά από άτομα που δυσφημίζουν γιατρούς, αλλά και από αυτά που διαφημίζουν. Από εδώ καλύτερα να παίρνουν όλοι μια ιδέα για την διαδικασία και την ανάρρωση, αλλά όχι για τους γιατρούς. Δεν μπορείς πιά να ξεχωρίσεις ποιός είναι ειλικρινής ασθενής και ποιός είναι πληρωμένος δια/δυσ/φημιστής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malakouardo

Νεοφερμένος

Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
:P όχι δεν τον είδα Δεν τον έκκρινα εγώ μίλησα γενικά και έκκρινα το προηγούμενο ποστ σου που είπες επειδή είναι χοντρός και δε μπορεί να σκύψει είναι και κακός ιατρός.

Δε θα εμπιστευόμουνα κανέναν ιατρό από διαφήμιση στην τηλεόραση ή από ένα pm στο στέκι (όποιος το κάνει αυτό είναι αιτία να μην πάω). Επίσης ένας ιατρός εξαιτίας μιας αποτυχημένης εγχείρησης δε σημαίνει ότι είναι κακός για να είναι κακός πρέπει να έχει πολλές αποτυχημένες εγχειρήσεις.

δεν ειπα οτι ειναι κακος γιατρος απλα με αυτα που προανεφερα θεωρω(γνωμη μου) οτι δεν ειναι ο καταλληλοτερος για να χειρουργησει καποιον...αυτο που λες περι αποτυχημενης εγχειρησης δε διαφωνω ΑΛΛΑ οταν καποιος δε κανει σωστα τη δουλεια του ΟΦΕΙΛΕΙ να ενημερωσει τον ασθενη του και να αναλαβει την αποκατασταση του και ΟΧΙ να τον κοροιδευει και να τον βγαζει τρελο.Και κατι τελευταιο(προς του διαφημιστες γιατρων) ολοι οι γιατροι θα πρεπει να καταλαβουν οτι χειρουργουν ανθρωπους και οχι αψυχα υλικα τα οποια βαζουν σε ομαδες και τα χειρουργουν..αν δε μπορουν να ανταπεξελθουν σε 5 εγχειρησεις/ημερα ας μειωσουν τον αριθμο,ετσι ωστε να ειναι ολοι ευχχαριστημενοι..καλες γιορτες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysokoureli

Νεοφερμένος

Η xrysokoureli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
@malakouardo
συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες.

Επίσης θέλω να πω ότι παρακολουθώ ξένα sites και forums σχετικά με ρινοπλαστική λόγω του ότι έμενα πολλά χρόνια αγγλία και έχω να πω ότι σε όλα αυτά τα sites αναφέρονται τα ονόματα των γιατρών από τους πελάτες που δίνουν feedback. Μάλιστα οι κλινικές όπου γίνονται οι επεμβάσεις έχουν ειδικά sections στισ σελίδες τους που μπορεί κανείς να γράψει είτε θετικά είτε αρνητικά για τον κάθε γιατρο και επίσης και τα δημόσια νοσοκομεία και οι κλινικές έχουν σελίδες στισ οποίες ο καθένας λέει τη γνώμη του ανοιχτά για την εμπειρία του και τον γιατρό του είτε ανώνυμα είτε επώνυμα. Για την πιο γνωστή κλινική του λονδίνου για πλαστικές επεμβάσεις μπορείς να δεις συζητήσεις που ρωτάει ο πελάτης 'είμαι μεταξύ του γιατρού αυτού κ του άλλου γιατρού, ποιόν προτεινετε;'
και θεωρώ ότι έτσι πρέπει να λειτουργούν τα πράγματα, με απόλυτη διαφάνεια μιας και πρόκειται για ανθρώπους ποθ εγχειρίζονται και τραβάνε όλο αυτό το λούκι και πρέπει να αναφέρονται ονόματα γιατί κ οι γιατροί είναι επαγγελματίες που πρέπει να κρίνονται εκ του αποτελέσματος και του ήθους τους.
Βέβαια σέβομαι τους κανόνες της συγκεκριμένης σελίδας και πιστεύω ότι ίσως καλώς δεν αναφέρονται ονόματα γιατρών εδώ μιας και είναι ένα site γενικής θεματολογίας κτλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
xrysokoureli, συμφωνώ απόλυτα με όσα λες. Κι εγώ θα ήθελα πολύ να αναφέρονται ονόματα γιατρών, και σε θετικές και σε αρνητικές κριτικές. Δυστυχώς ωστόσο, στη χώρα που ζούμε, το πιθανότερο είναι οι γιατροί με τις αρνητικές κριτικές να έκαναν μήνυση στο e-steki, αφού οι περισσότεροι Έλληνες τέτοιας ηλικίας δεν καταλαβαίνουν το μέσο. Και ναι μεν μπορεί στο δικαστήριο να δικαιωνόμασταν (αν δεν πέφταμε σε δικαστές που επίσης δεν καταλαβαίνουν το μέσο...) αλλά ελπίζω ότι καταλαβαίνεις ότι κανείς δεν θέλει να μπλέξει σε όλη αυτή τη διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrysokoureli

Νεοφερμένος

Η xrysokoureli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ναι το καταλαβαίνω αυτό που λες και το σέβομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malakouardo

Νεοφερμένος

Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
xrysokoureli, συμφωνώ απόλυτα με όσα λες. Κι εγώ θα ήθελα πολύ να αναφέρονται ονόματα γιατρών, και σε θετικές και σε αρνητικές κριτικές. Δυστυχώς ωστόσο, στη χώρα που ζούμε, το πιθανότερο είναι οι γιατροί με τις αρνητικές κριτικές να έκαναν μήνυση στο e-steki, αφού οι περισσότεροι Έλληνες τέτοιας ηλικίας δεν καταλαβαίνουν το μέσο. Και ναι μεν μπορεί στο δικαστήριο να δικαιωνόμασταν (αν δεν πέφταμε σε δικαστές που επίσης δεν καταλαβαίνουν το μέσο...) αλλά ελπίζω ότι καταλαβαίνεις ότι κανείς δεν θέλει να μπλέξει σε όλη αυτή τη διαδικασία.


για να τα λεμε κ ολα,υπαρχουν πολλοι γιατροι που στα sites τους αναφερουν οτι ειναι μελη π.χ της ευρωπαικης ενωσης πλαστικων κτλ,ενω αμα επικοινωνησεις με τους υπευθυνους σ λενε οτι δεν υπαρχουν μελη με τετοιο ονομα..επισης υπαρχουν πολλες φωτογραφιες ασθενων απο ξενα sites τα οποια οι "δικοι" μας γιατροι τα παρουσιαζουν σαν δικες τους περιπτωσεις..ακομα και μεταφρασεις ξενων ιατρων που τα παρουσιαζουν ως δικα τους λογια....στη χωρα που βρισκομαστε δυστυχως υπαρχει ατιμωρησια,οποτε κλαιν μαιν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crafty12

Νεοφερμένος

Η crafty12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας. Είμαι νέο μέλος και ήθελα να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου. Εγώ έκανα τη ρινοπλαστική μου στον Ι.Λυ... το 2007!
Η μύτη μου ήταν γαμψή με τη γνωστή καμπουρίτσα, όμως λεπτή και μικρή.
Γενικά με το αποτέλεσμα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Τότε που είχα πάει ήταν πολύ ευγενικός, εξυπηρετικός, με βγάλανε φώτο και μου φτιάξανε στο photoshop 4-5 διαφορετικές μύτες, από ολόισια μέχρι γαλλική και μου είπαν να διαλέξω ποια μου αρέσει.
Όντως τον πρώτο χρόνο η μύτη είναι πιο "ψηλά"..μόλις το πρήξιμο υποχωρεί εντελώς (και θέλει σίγουρα κανα χρόνο) τότε φαίνεται το κανονικό σχήμα.

Αυτό που με προβληματίζει και είδα ότι αναφέρεται κι άλλοι είναι το γρομπαλάκι!!! Από τότε που ξεπρήστηκε η μύτη μου έχω ένα καρουμπαλάκι στα δεξιά ψηλά στο ύψος των ματιών. Δεν μπορώ να πω ότι είναι ιδιαίτερα ορατό με το μάτι αλλά αν το πιάσεις είναι σκληρό σαν κόκαλο. Έχω πάει στο Λυ...ήδη 3 φορές να μου το αφαιρέσει σε διάστημα 3 ετών. Πάντα με δέχεται κανονικά και μου το κάνει χωρίς καμία επιβάρυνση. Η διαδικασία είναι η εξής: τοπική αναισθησία, βελονίτσα, κάρφωμα στη μύτη και σκίσιμο του καρούμπαλου... Δεν πονάει αλλά είναι αηδία γιατί ακούς το τρίψιμο του κόκαλου μέσα στο κεφάλι σου. Φυσικά μετά είσαι και πάλι πρησμένος για 4-5 μέρες...Και κάθε φορά που πάω και μου λέει "ε τι στο καλό το αφαιρέσαμε" τσουπ να το πάλι πετιέται! Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω....
Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;


thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

riariaki_1990

Νεοφερμένος

Η riariaki_1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!Εχουν περασει 3 μηνες περιπου που εχω κανει την πλαστικη!!το προφιλ μου θα ελεγα πως ειναι τελειο!!!Το μονο που με ανυσηχει ειναι που η μυτη μου απο την μια πλευρα εχει πανω πανω κατι σαν λακουβιτσα με αποτελεσμα να φαινεται λιγο ασυμμετρη,παλαιοτερα ηταν πιο εντονη τωρα οχι τοσο.Δεν φαινεται πολυ μονο εγω το πατρατηρω και φαινεται και λιγο στις φωτογραφιες! ο γιατρος μου μου εειπε πως απο την μια πλευρα εχι κολλισει καλα το δερμα στο κοκαλο απο την αλλη οχι και τοσο!!!Ρε παιδια ισχυει η λεει οτι να ναι!!!????Οποιοσ γνωριζει ας απαντησει..ευχαριστωω!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα και από εμένα. Γράφτηκα μόλις τώρα, αν και ίσως το έκανα αργά.
Θα σας γράψω τη δική μου εμπειρία, η οποία ουσιαστικά θα γίνει εμπειρία σε λίγες μέρες.
Θα ήθελα τη συμπαράστασή σας, και αν κάτι θέλετε να με συμβουλέψετε, εδώ είμαι εγώ.
Θα σας ακούσω πολύ προσεκτικά.
Να σας πω ότι είμαι περίπου 31 και ζω στην Αθήνα.

Η μύτη μου έχει μια καμπούρα, δεν είναι και κανένα έκτρωμα βέβαια. Το σημαντικό είναι ότι έχω τρομερό πρόβλημα με το διάφραγμα. Μα τρομερό. Δε μπορώ να αναπνεύσω, έχω συχνά πυκνά πονοκεφάλους, ξυπνάω μέσα στη νύχτα, εννοείται ότι από το χειμώνα η μύτη μου είναι μονίμως βουλωμένη και δεν αναπνέω από τη μύτη, όλα αυτά. Αφού θα μπω που θα μπω στη διαδικασία, είπα ας διορθώσω και το αισθητικό μέρος που με ενοχλεί. Για να είμαι ειλικρινής, αν δεν υπήρχε το λειτουργικό πρόβλημα του διαφράγματος, δε θα έμπαινα ποτέ σ αυτή τη διαδικασία. Του χειρουργείου δηλαδή και τον εξόδων. Ούτε πλούσια είμαι, ούτε τόσο θαρραλέα.
Εγώ παιδιά ένα γιατρό πάντα ήξερα ως καλό στην Ελλάδα, αυτόν που χειρουργεί στο Ιασώ General, του οποίου το γραφείο είναι στο Κολωνάκι.
Δηλαδή όποιον κι αν ρώταγα, μου έλεγε ότι "Για ρινοπλαστική, πας στον Σκ..".
Ε πριν δύο χρόνια, πήγα στο ιατρείο του να ρωτήσω. (Είχα πάει και σε δύο άλλους γιατρούς, έναν στο Υγεία και τον άλλο δε θυμάμαι που). Εμένα όμως μου χε κολλήσει ο συγκεκριμένος. Αυτό που μου λεγε από την αρχή είναι ότι η μύτη μου δεν είναι χάλια, ότι είναι μια μύτη με προσωπικότητα, ότι έχει δικό της τύπο κτλ. Δε μου δειξε στον υπολογιστή πως θα μαι μετά, μόνο μου τράβηξε η κοπελιά μια φωτογραφία, την πέρασαν στον υπολογιστή και πάνω εκεί μου εξηγούσε. Για λόγους οικονομικούς, δε μπόρεσα να το κάνω τότε. Μου ζητούσε 4.000€ πριν δυο χρόνια.

Φέτος αποφάσισα να το κάνω. Χειροτέρψε και πολύ το πρόβλημα του διαφράγματος. Τον επισκέφτηκα λίγο πριν τα Χριστούγεννα στο Ιασώ General και το ραντεβού μου είναι για μεθαύριο το πρωί. Στο ραντεβού μου πε πάλι ότι η μύτη μου δεν είναι έκτρωμα, ότι είμαι όμορφη κοπέλα και πιστεύει ότι το ξέρω απλά είμαι υπερβολική, και όταν του είπα ότι πέρα από τη καμπούρα με ενοχλεί και η περιοχή των ρουθουνιών που είναι κάπως χοντρή, μου είπε "Θα το μαζέψουμε!". Να σας πω ότι πάλι μου ζητησε 4.000€ και αφού ζητήσαμε έκπτωση είπε 3.750€. Το διάφραγμα μου είπε πως θα προσπαθήσει να το φτιάξει 100%, αλλα είναι τόσο χάλια που ίσως φτιάξει κατά 99%. Αλλά αυτός πάει για το 100%, είπε. Επίσης μου είπε ότι δε θα έχω μελανιές και πρήξιμο. Του λέω και οι άλλοι που είχαν? Και μου απάντησε "Όχι εδώ!".

Πέρα από το ότι όλοι οι επώνυμοι στην Ελλάδα σ αυτόν πηγαίνουν, να σας πω ότι πριν δύο χρόνια έκανε και τη μύτη της ξαδέλφης μου, η οποία ήταν κυριολεκτικά χάλια, και το αποτέλεσμα ήταν τέλειο. Βεβαίως δεν ομόρφυνε πολύ το κορίτσι, γιατί δεν είχε τα φυσικά προσόντα, αλλά το θέμα της μύτης, έγινε πάρα πολύ καλό.

Στην αρχή λοιπόν που διάβαζα το θέμα, άκουγα καλά λόγια για το συγκεκριμένο γιατρό. Όσο προχωρούσαν οι σελίδες, έβλεπα κακά σχόλια, αλλα επειδή δε γίνεται να διαβάσω 134 σελίδες (αφενός μεν επειδή θα χειρουργηθώ μεθαύριο και δεν προλαβαίνω, αφετέρου δε επειδή είμαι στο γραφείο και δεν κάνει σε τόσο δύσκολους καιρούς να αφήσω τη δουλειά και να λουφάρω), θα ήθελα να μου πείτε ποιο είναι το παράπονό σας από τον συγκεκριμένο γιατρό.
Θα με βοηθήσετε πάρα πολύ, γιατί θα μπορέσω να του τρίξω λίγο τα δόντια. Αν ας πούμε μου πείτε ότι μετεγχειρηγικά δεν δίνει σημασία στους ασθενείς, θα φροντίσω να τον πιέσω κτλ.

Και φυσικά εννοείται, πως μετά την Πέμπτη (που θα χειρουρηθώ), θα μπαίνω κάθε μέρα και θα σας γράφω τη δική μου εμπειρία.
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και περιμένω την απάντησή σας με ανυπομονησία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Μυτόνγκα, κάνε μια αναζήτηση στο θέμα το όνομα του γιατρού ή τη λέξη "κολωνάκι" ή "ιασώ" και θα τα βρεις.
Τώρα το κατά πόσο μπορείς να πιέσεις τον γιατρό, αυτό είναι άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Christinelle σ ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες. Όμως όταν κάνω αναζήτηση, μου εμφανίζε κάτι γρανάζια, και δίπλα πολλά μικρά σύμβολα (κουτάκια με ερωτηματικά), τα οποία δεν κάνουν τίποτα. Δεν πατιούνται ή κάτι τέτοιο.

Τελικά έπιασε η αναζήτηση. Διάβασα όλα τα αποτελέσματα, τουλάχιστον όλα αυτά που μου έβγαλε. Φαντάζομαι θα ταν κι άλλα που δεν εμφανίστηκαν. Απ ότι κατάλαβα, αυτό για το οποίο κατηγορούν το συγκεκριμένο γιατρό είναι ότι είναι αλλαζόνας, ψώνιο, ότι περιμένεις αρκετή ώρα στο γραφείο του, ότι σε ξεπετάει στα ραντεβού και ότι είναι τηλεαστέρας. Εμένα παιδιά αυτά καθόλου δε με νοιάζουν. Ας είναι ψώνιο, κολλητός μου θα γίνει?
Αυτό που μου άρεσε, είναι ότι ποτέ δε μου υποσχέθηκε γαλλική μυτούλα. Μου είπε ότι θα κάνουμε μια μύτη αρμονική με το πρόσωπό μου και ότι θα φαίνεται σαν να ήταν η μύτη που μου έδωσε η φύση και όχι κάτι άλλο.
Επίσης διάβασα που κάποιος έλεγε ότι ένα παιδί έκανε εγχείρηση στο Σκούρα και δεν έμεινε ευχαριστημένος. Οκ, το φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν και αρνητικές περιπτώσεις, αλλά οι περισσότερες είναι θετικές, έτσι δεν είναι?
Παιδιά αν ξέρετε κατι άλλο θα περιμένω με ανυπομονησία να μου το πείτε.

Εγώ θα σας τα πω χαρτί και καλαμάρι μόλις το κάνω αυτή τη βδομάδα. Ελπίζω να μην σας κουράσω βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Christinelle σ ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες. Όμως όταν κάνω αναζήτηση, μου εμφανίζε κάτι γρανάζια, και δίπλα πολλά μικρά σύμβολα (κουτάκια με ερωτηματικά), τα οποία δεν κάνουν τίποτα. Δεν πατιούνται ή κάτι τέτοιο.
Χμμ, όντως. Θα σου πω περιληπτικά ο,τι θυμάμαι να έχω διαβάσει εδώ. Κάποιοι παραπονέθηκαν ότι δεν τους έκανε καλή δουλειά (αισθητικά, λειτουργικά ή και τα δύο), κάποιοι λένε ότι δεν τους έδωσε αρκετή σημασία πριν και μετά το χειρουργείο, όλοι σχεδόν έπαθαν ένα σοκ με την τιμή και άλλοι είναι απόλυτα ευχαριστημένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ.
Προσεύχομαι οι δικές μου εντυπώσεις να είναι θετικές.. :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntin

Νεοφερμένος

Ο ntin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ.
Προσεύχομαι οι δικές μου εντυπώσεις να είναι θετικές.. :-)

Εκανα ρινοπλαστική μαζί με λαιμό κλπ πριν κανα 2 μήνες. Το αποτέλεσμα άριστο λειτουργικά και πολύ καλό αισθητικά.
Είχα επισκεφθεί το συγκεκριμένο γιατρό το καλοκαίρι του 2010. Με ενόχλησε το ότι μετα βίας σηκώθηκε να με εξετάσει και ότι ενώ είχα κανει παλαιότερα εγχείρηση στη μύτη ( για λειτουργικούς λόγους) μου είπε: "Δε με ενδιαφέρει τι έχεις κάνει ως τώρα". Είναι δυνατόν να μην ενδιαφέρεται ο γιατρός για το ιστορικό σου και να προσπαθώ εγώ να εξηγήσω;
Τέλος πάντων, μακάρι να πάνε όλα καλά και να μείνεις ευχαριστημένη. Στο εύχομαι και θα δεις ότι σε κανα μήνα θα έχεις ξεχάσει ότι έκανες εγχείρηση. Καλά αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riariaki_1990

Νεοφερμένος

Η riariaki_1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παιδιά γειά είμαι καινούρια εδω μέσα!!Λοιπόν εγώ έκανα διάφραγμα κόγχεις και πλαστική μαζί.Στο ανφάς δεν είχα μεγάλο προβλημα όσο στο προφίλ.Τελος πάντων πριν 3 μηνες πηρα τη αποφαση και έκνα την επέμβαση.Ολα μια χαρα,μπορώ να πω πως η μυτη μου ειναι πολυ καλυτερη απο την προηγουμενη.Το προφιλ μου παρα πολυ ωραιο.Το μονο που με ανυσηχει ειναι που το ανφας μου στην κορυφη της μύτης πανω πάνω απο την αριστερή πλευτα εχω κάτι σαν λακουβιτσα με αποτελεσμα στο ανφας να φαινεται λιγο ασυμμετρη.Αυτο φαινεται πιο πολυ στις φωτογραφιες.Για να μην τα πολυλογω ρωτησα τον γιατρο μου τι ακριβως ειναι..και μου είπε πως απο την μια πλευρα το δερμα εχει κολλησει καλυτερα στο κοκκαλο ενω απο την αλλη οχι(τωρα δεν φαινεται τοσο οσο παλαιοτερα,αλλα δεν παευει να υπαρχει).Μου ειπε οτι θα φυγει.Μηπως εχει συμβει αυτο σε κανεναν εδω ?Παιδια ανυσηχω πολυ δεν θέλω να μου μεινει αυτο!!!Να πιστεψω τον γιατρο μου η μου λεει οτι να ναι...Τωρα θα μου πειτε 3ος μηνας ειναι ακομη δεν μπορεις να ξερεις το τελικο αποτελεσμα.Ας μου πει καποιος την γνωμη του!!!Ευχαριστω προκαταβολικα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εκανα ρινοπλαστική μαζί με λαιμό κλπ πριν κανα 2 μήνες. Το αποτέλεσμα άριστο λειτουργικά και πολύ καλό αισθητικά.
Είχα επισκεφθεί το συγκεκριμένο γιατρό το καλοκαίρι του 2010. Με ενόχλησε το ότι μετα βίας σηκώθηκε να με εξετάσει και ότι ενώ είχα κανει παλαιότερα εγχείρηση στη μύτη ( για λειτουργικούς λόγους) μου είπε: "Δε με ενδιαφέρει τι έχεις κάνει ως τώρα". Είναι δυνατόν να μην ενδιαφέρεται ο γιατρός για το ιστορικό σου και να προσπαθώ εγώ να εξηγήσω;
Τέλος πάντων, μακάρι να πάνε όλα καλά και να μείνεις ευχαριστημένη. Στο εύχομαι και θα δεις ότι σε κανα μήνα θα έχεις ξεχάσει ότι έκανες εγχείρηση. Καλά αποτελέσματα!

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Η αλήθεια είναι ότι μέχρι και χθες ήμουν 100% σίγουρη ότι πήγαινα στον καλύτερο, και να σου πω την αλήθεια ακόμα είμαι. Απλά φοβάμαι πως αρνητικά σχόλια υπάρχουν πάντα για όλους, δε γίνεται να αρέσουν όλοι σε όλους. Αυτή την έπαρση που λες, δεν έτυχε να τη δω. Εμείς όταν πήγαμε (είχα πάει με τον καλό μου), μας έκανε και πλάκα και αστεία κτλ. Με εξέτασε κανονικά. Δε μου δειξε τίποτα στον υπολογιστή, πως θα μαι μετά δηλαδή κτλ, ούτε ήταν υπερβολικά αναλυτικός, όλο μου λεγε ότι θα ναι πιο αρμονικό το αποτέλεσμα. Μακάρι να πάνε όλα καλά και ο Θεός βοηθός.

Να σας γράψω τις εντυπώσεις μου μετεχγειρητικά???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top