Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

vradipous1

Νεοφερμένος

Ο vradipous1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
1.τσάμπα λ7..άντε μια δυο φορές να πάρεις κάτι πολύ ιδιαίτερο..
2.δεν έχει φραπέ(Ελεος....όχι ότι είμαι φανατικός του είδους...αλλά γιατί δεν έχει???)
3.συχνάζουν πιτσιρίκια και κάνουν και αρκετή φασαρία..
4.Καλύτερα στις μέρες μας να στηρίζουμε τα ελληνικά προϊόντα-επιχειρήσεις-καφετέριες
5.είχες και στο χωριό σου Freddoccino caramel με σαντιγύ ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Και τι δεν θα δινα να ειχα τωρα ενα white mocca ζεστουλικο με σαντιγυ!!!!!!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
1.τσάμπα λ7..άντε μια δυο φορές να πάρεις κάτι πολύ ιδιαίτερο..
2.δεν έχει φραπέ(Ελεος....όχι ότι είμαι φανατικός του είδους...αλλά γιατί δεν έχει???)
3.συχνάζουν πιτσιρίκια και κάνουν και αρκετή φασαρία..
4.Καλύτερα στις μέρες μας να στηρίζουμε τα ελληνικά προϊόντα-επιχειρήσεις-καφετέριες
5.είχες και στο χωριό σου Freddoccino caramel με σαντιγύ ??
Αυτό βασικά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
1.τσάμπα λ7..άντε μια δυο φορές να πάρεις κάτι πολύ ιδιαίτερο..
Αν είναι όντως "πολύ ιδιαίτερο" (δεν είναι) γιατί να μην το παίρνεις κάθε μέρα; Εκτός αν δεν αντέχει το πορτοφόλι σου, που αυτό δεν είναι πρόβλημα των Starbucks.
Οτιδήποτε δεν μπορούμε να afford δεν σημαίνει ότι είναι πεταμένα λεφτά. "Όμφακες εισίν", αλεπού και σταφύλια κτλ come to mind.
2.δεν έχει φραπέ(Ελεος....όχι ότι είμαι φανατικός του είδους...αλλά γιατί δεν έχει???)
Έχει. Δυστυχώς υπέκυψαν στη βλαχιά ορισμένων και έφεραν φραπέ. Ούτε καν νέο προιόν δεν είναι, πάνε 2-3 χρόνια, ίσως και παραπάνω.
3.συχνάζουν πιτσιρίκια και κάνουν και αρκετή φασαρία..
Ενώ οι άλλες (επιτυχημένες) καφετέριες είναι ωσάν εκκλησία εν μέσω λειτουργίας, ε;
4.Καλύτερα στις μέρες μας να στηρίζουμε τα ελληνικά προϊόντα-επιχειρήσεις-καφετέριες
Αξιοκρατία είναι να στηρίζεις τον καλύτερο, όχι αυτόν με τον οποίο νομίζεις ότι έχεις κάποια κοινά. Αν τα Ελληνικά προιόντα είναι piece of shit, τους αξίζει να μην τα αγοράζει κανείς. Βέβαια ποιός έχασε αξιοκρατία για να τη βρούν οι Έλληνες...
5.είχες και στο χωριό σου Freddoccino caramel με σαντιγύ ??
Όποιος περιορίζει τη ζωή του στο τι είχε στο "χωριό του" δεν αξίζει να ζει, διότι δεν εξελίσσει ούτε τον εαυτό του, ούτε κανέναν άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ναι σίγουρα όποιος λειτουργεί με αυτό το σκεπτικό δεν καταλήγει πουθενά, απλά, ρε παιδί μου, είναι άσχημο να βλέπεις ανθρώπους να το παίζουν "δήθεν" και "προχώ" όλη την ώρα, δηλαδή άτομα του τύπου που δεν τους αρέσουν τα προϊόντα πραγματικά, συχνάζουν στα Starbucks μόνο και μόνο για να πουλήσουν μούρη. :/: Ή το ακόμη χειρότερο, ο χλευασμός άλλων καφετεριών επειδή θεωρείς ότι έτσι δείχνεις μέσα στα πράγματα. Δεν τρελαίνονται όλοι για starbucks βρε αδερφέ, πώς να το κάνουμε. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι σίγουρα όποιος λειτουργεί με αυτό το σκεπτικό δεν καταλήγει πουθενά, απλά, ρε παιδί μου, είναι άσχημο να βλέπεις ανθρώπους να το παίζουν "δήθεν" και "προχώ" όλη την ώρα, δηλαδή άτομα του τύπου που δεν τους αρέσουν τα προϊόντα πραγματικά, συχνάζουν στα Starbucks μόνο και μόνο για να πουλήσουν μούρη. :/: Ή το ακόμη χειρότερο, ο χλευασμός άλλων καφετεριών επειδή θεωρείς ότι έτσι δείχνεις μέσα στα πράγματα. Δεν τρελαίνονται όλοι για starbucks βρε αδερφέ, πώς να το κάνουμε. :/:

LOL, αυτοί είναι οι πιο βλάχοι από όλους. Ακούς εκεί να πας στα Starbucks για να πουλήσεις μούρη. :lol: :lol: :lol: Τα Starbucks είναι το αντίστοιχο των Friday's για τον καφέ: Όχι τίποτα ιδιαίτερο, αλλά κάπως καλύτερο από το να πας στα McDonalds. Όσοι έχουν πιεί πραγματικά καλό καφέ, τα Starbucks τα έχουν απλά για ένα γρήγορο, σχετικά αξιοπρεπές caffeine fix.
Ειδικά εδώ, τα Starbucks είναι σαν να πηγαίνεις στο περίπτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
LOL, αυτοί είναι οι πιο βλάχοι από όλους. Ακούς εκεί να πας στα Starbucks για να πουλήσεις μούρη. :lol: :lol: :lol: Τα Starbucks είναι το αντίστοιχο των Friday's για τον καφέ: Όχι τίποτα ιδιαίτερο, αλλά κάπως καλύτερο από το να πας στα McDonalds. Όσοι έχουν πιεί πραγματικά καλό καφέ, τα Starbucks τα έχουν απλά για ένα γρήγορο, σχετικά αξιοπρεπές caffeine fix.
Ειδικά εδώ, τα Starbucks είναι σαν να πηγαίνεις στο περίπτερο.

Ναι!! Ξέρω τέτοια άτομα και μου τη δίνει αφάνταστα όλο αυτό το 'πουλ-μουρ' :P

Βέβαια ας μην κοροιδευόμαστε, οι τιμές τους είναι λιγάκι τσουχτερούτσικες για μας τα φτωχαδάκια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
εχω καιρο να παω αν και παλια ηταν το ''στεκι'' της παρεας:redface:

γενικα δεν με τρελενουν ιδιαιτερα πλεον. πολυ μουρη περιεργοι καφεδες αλλα απο ουσια τιποτα

και δεν εχουν και φραπε :mad::mad::mad::mad::mad: (ναι την πατησα την πρωτη φορα π πηγα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vradipous1

Νεοφερμένος

Ο vradipous1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αν είναι όντως "πολύ ιδιαίτερο" (δεν είναι) γιατί να μην το παίρνεις κάθε μέρα; Εκτός αν δεν αντέχει το πορτοφόλι σου, που αυτό δεν είναι πρόβλημα των Starbucks.
Οτιδήποτε δεν μπορούμε να afford δεν σημαίνει ότι είναι πεταμένα λεφτά. "Όμφακες εισίν", αλεπού και σταφύλια κτλ come to mind.

Έχει. Δυστυχώς υπέκυψαν στη βλαχιά ορισμένων και έφεραν φραπέ. Ούτε καν νέο προιόν δεν είναι, πάνε 2-3 χρόνια, ίσως και παραπάνω.
Ενώ οι άλλες (επιτυχημένες) καφετέριες είναι ωσάν εκκλησία εν μέσω λειτουργίας, ε;

Αξιοκρατία είναι να στηρίζεις τον καλύτερο, όχι αυτόν με τον οποίο νομίζεις ότι έχεις κάποια κοινά. Αν τα Ελληνικά προιόντα είναι piece of shit, τους αξίζει να μην τα αγοράζει κανείς. Βέβαια ποιός έχασε αξιοκρατία για να τη βρούν οι Έλληνες...

Όποιος περιορίζει τη ζωή του στο τι είχε στο "χωριό του" δεν αξίζει να ζει, διότι δεν εξελίσσει ούτε τον εαυτό του, ούτε κανέναν άλλο.

1.Δεν έχει να κάνει με θέμα πορτοφολιού αλλά μυαλού...Δεν το "παίρνεις" κάθε μέρα γιατί δεν είναι για κάθε μέρα..Δεν το παίρνω κάθε μέρα γιατί δεν μου αρέσει και το περιβάλλον για να κάτσω...να απολαύσω αυτό το Ιδιαίτερο ρόφημα(πολύ αμερικανιά).
Όσον αφορά το "Όμφακες εισίν"..... δεν περιφρονώ κανέναν.ούτε αυτούς που πίνουν καφέ-ούτε τα προϊόντα τους.Αν εσύ αυτό κατάλαβες...κατάλαβες λάθος.

2.Για να υποκύψουν σε "ορισμένους " που δεν είναι ορισμένοι ,πρέπει να είναι αρκετοί για να έφεραν..και με εκπλήσσει που το αναφέρεις ως "βλαχιά"...λες και είναι κάτι τόσο άσχημο το να προτιμούν ορισμένοι φραπέ(ελληνική επινόηση) και όχι κατεψυγμένα ροφήματα με σιρόπια και χίλια δυο άλλα έξτρα..Sorry δεν θέλουν οι άνθρωποι γλυκό ούτε κάτι που το διαβάζουν στα 50 τους πρώτη φορά...καφέ θέλουν!!!Εγώ πάντως πριν 1,5 μήνα που είχα παέι τελευταία φορά δεν είχε φραπέ...τι να πω..
Αυτοί που δεν πίνουν φραπέ ποτέ και πίνουν οτιδήποτε άλλο ,πως λέγονται??

3.Όχι δεν είναι σαν εκκλησία ούτε αναζητάει κανείς τέτοια μέρη για καφέ...αλλά όταν κάθε φορά που τυχαίνει να μπω είτε για να πάρω κάτι είτε να πάρει κάποιος άλλος κάτι, γιατί πάντα τυχαίνει να γίνεται χαμός...λες και βρίσκομαι και πάλι στο σχολείο...Απλά υπάρχουν και όλες οι άλλες καφετέριες που και κει ακούς βαβούρα και ομιλίες και...και..και... αλλά δεν ακούς αυτήν την πιτσιρικο-φασαρία της 2ας και 3ης γυμνασίου..Είναι σαν να πας κάπου αλλού και δίπλα σου να έχεις ένα 2 10 χρονα και να ουρλιάζουν όλη την ώρα(το κούρασα...όποιος κατάλαβε τι εννοώ ..έχει καλώς)

4.'' τα Ελληνικά προιόντα είναι piece of shit''....καλό :clapup::clapup::clapup:!!!! τα ελληνικά προϊόντα είναι από τα καλύτερα... μεσογειακή διατροφή??..ελληνικό λάδι...??ΕΝΩ τα Αμερικάνικα είναι καλύτερα σκ@τ@ από τα δικά μας..Για το αν θα στηρίξω τα ελληνικά μαγαζιά αυτό είναι δικό μου θέμα.
Αν και νομίζω ότι όλοι θα έπρεπε να συμβάλουν σ'αυτό παρόλο που μερικά προϊόντα είναι λίγο πιο ακριβά γιατί τόσο καιρό στις πολυεθνικές δίναμε τα λ7 μας και όποτε γουστάρουν το κλείνουν το ΄΄μαγαζάκι τους" και βγαίνουν και τα λ7 εκτός...
Κάλλιο αργά παρά ποτέ…!.
Επίσης τα starbucks δεν νομίζω ότι είναι τα καλύτερα.

Με το θέμα της αξιοκρατίας και τους Έλληνες νομίζω ότι αναφέρεσαι στους πολιτικούς-τράπεζες που με τις ¨βρωμιές-κλεψιές -πονηρίες ¨ τους έφεραν την ελλάδα εδώ που βρίσκεται.. Εξάλλου...όλους τους ποιητές και δημιουργούς τους ξεπέρασε ο ίδιος ο λαός ..
Ενώ οι άλλοι "Ισχυροί" λαοί έφτασαν εδώ που έφτασαν εντελώς αξιοκρατικά...(π.χ πόλεμοι,λεηλατήσεις κρατών,...)

5.Αααα ..δηλαδή όσοι ζουν στα χωριά δεν αξίζει να ζουν ε??διότι δεν εξελίσσει ούτε τον εαυτό του, ούτε κανέναν άλλο...
Και εν τέλη μια έκφραση είναι που τη λές στον άλλο για να του πεις ότι δεν γεννήθηκες και μεγάλωσες με αυτά τα υλικά αγαθά ώστε να δίνεις τόσο σημασία και να υπερασπίζεσαι πράγματα τόσο ασήμαντα..

6.Πολύ τράβηξε το θέμα...ή πολύ το τράβηξα και γω...ΟΠΟΙΟΣ γουστάρει πάει Starbucks αλλιώς πάει αλλού.
7.Χάρηκα για την πρώτη μας γνωριμία Λία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
παιδιά ο τύπος που αρχικά είχε τα starbucks και μετά τα πούλησε,ερχομενος μετα από κάποια χρόνια να τα ξαναγοράσει (τα είχε-τα πούλησε-τα ξαναγορασε),βραβευτηκε ο καλύτερος επειχηρειματίας του 2011..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vradipous1

Νεοφερμένος

Ο vradipous1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
παιδιά ο τύπος που αρχικά είχε τα starbucks και μετά τα πούλησε,ερχομενος μετα από κάποια χρόνια να τα ξαναγοράσει (τα είχε-τα πούλησε-τα ξαναγορασε),βραβευτηκε ο καλύτερος επειχηρειματίας του 2011..
Μπράβο του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Δεν εχω πάει στα Starbucks ποτέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δε μου αρέσουν καθόλου! Πανάκριβος καφές, που δεν είναι καν...καφές! Αμερικάνικες σαχλαμαρίτσες με σαντιγές και βλακειούλες. Μπα. Ειδικά στι μέρες μας που για να βγεις για έναν καφέ το σκέφτεσαι, σίγουρα δεν θα πήγαινα εκεί! :P Ξενέρωτα μέρη! :pfff:
Ρε λοβάκι, κάτσε. Οι τιμές εμένα γιατί δε μου φαίνονται τραγικές; Δηλαδή υψηλές είναι, αλλά τα ίδια λεφτά θα πληρώσεις και για έναν καφέ σε μια καφετέρια. Οπότε το πανάκριβο ισχύει για όλα τα καφέ, όχι μόνο για τα Starbucks.
Όσο για τις σαντιγές και τις βλακειούλες, πλέον σε οποιαδήποτε καφετέρια και να πας, θα βρεις πολλά παρόμοια φρου-φρου με των Starbucks.:confused:
Ή εσείς δεν το έχετε προσέξει, ή εγώ είμαι ψαγμένη(8)).:P
3.συχνάζουν πιτσιρίκια και κάνουν και αρκετή φασαρία..

Άλλο και τούτο. Τόσες φορές που' χω πάει είναι πάντα τίνγκα με άτομα άνω των 20 (νταξ, υπάρχουν και πιο μικρά παιδιά, αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό), και πολλές φορές βλέπω που πάνε και πιο μεγάλοι σε ηλικία, που είτε διαβάζουν κάτι, είτε έχουν το λαπτοπ τους μαζί και χαζεύουν, είτε μιλάνε για επαγγελματικά, είτε απλά κάθονται και χαλαρώνουν.

Εγώ γενικά το βρίσκω πολύ ζεστό μέρος και φιλικό και μ' αρέσει, δε πάει να ήταν και Αφρικανικό μωρέ, χου κερς, λες και όποτε πάω κάπου με νοιάζει η καταγωγή τους και όχι η ποιότητά τους. Πφ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
vradipous1: Από τα 5 πράγματα που είπα, τα 4 τα κατάλαβες λάθος. Ξαναδιάβασε τι έγραψα, δεν πρόκειται να χάσω πολύτιμο χρόνο να βάζω υπότιτλους for dummies.

Μόνο ένα πράγμα θα σχολιάσω, που ήταν όντως εύκολο να παρερμηνευτεί: Ναι, ο ΦΡΑΠΕΣ είναι βλαχιά και οι μόνοι που τον πίνουν είναι άτομα χωρίς κανένα γούστο όσον αφορά τον καφέ. Όχι επειδή είναι ελληνικός, άλλωστε και ο ελληνικός καφές ελληνικός είναι (βέβαια έξω όλοι Turkish coffee τον ξέρουν, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα :P) αλλά επειδή προέρχεται από στιγμιαίο καφέ που είναι κάκιστης ποιότητας και γεύσης. Από το να πίνεις φραπέ, καλύτερα πάρε ένα χάπι καφείνης να ξεμπερδεύεις ακόμα πιο γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Μου έχουν πει πολλά κατά καιρούς-αλλά οτι δεν έχω γούστο,πρώτη φορά το ακούω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βέβαια ποιός έχασε αξιοκρατία για να τη βρούν οι Έλληνες...
ή ποίος είχε αξιοκρατία για έχουν οι Έλληνες ;)
Πλήρη αξιοκρατία, όχι ο πρώτος αγοράζει τον δεύτερο και μετά παριστάνει τον κουκουβιό στον τρίτο :P

παιδιά ο τύπος που αρχικά είχε τα starbucks και μετά τα πούλησε,ερχομενος μετα από κάποια χρόνια να τα ξαναγοράσει (τα είχε-τα πούλησε-τα ξαναγορασε),βραβευτηκε ο καλύτερος επειχηρειματίας του 2011..
Έγινε υπάλληλος (σχετικά καλή θέση από τα πρώτα βήματα του), άρχιζε να επηρεάζει τους CEOs, όταν τελείωσε η επιρροή του έφυγε, άνοιξε άλλη καφετερία και μετά από λίγο αγόρασε τα starbucks. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μόνο ένα πράγμα θα σχολιάσω, που ήταν όντως εύκολο να παρερμηνευτεί: Ναι, ο ΦΡΑΠΕΣ είναι βλαχιά και οι μόνοι που τον πίνουν είναι άτομα χωρίς κανένα γούστο όσον αφορά τον καφέ. Όχι επειδή είναι ελληνικός, άλλωστε και ο ελληνικός καφές ελληνικός είναι (βέβαια έξω όλοι Turkish coffee τον ξέρουν, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα :P) αλλά επειδή προέρχεται από στιγμιαίο καφέ που είναι κάκιστης ποιότητας και γεύσης. Από το να πίνεις φραπέ, καλύτερα πάρε ένα χάπι καφείνης να ξεμπερδεύεις ακόμα πιο γρήγορα.

Είμαι ΒΛΑΧΑ και μου αρέσει ο φραπέΣ! Είμαι η ίδια ΒΛΑΧΑ και χωρίς γούστο που της αρέσει ο espresso freddo και το frappucino (σαν συνδυασμός φραπέ και καπουτσίνο μοιάζει :ρ), ο caramel macchiato και τα λοιπά προϊόντα στα starbucks!
Επίσης, είναι βλαχία και το τσιγάρο, όχι επειδή δεν αρέσει σε εμένα, αλλά επειδή είναι κάκιστης γεύσης, μυρωδιάς και (ίσως) ποιότητας!
Με άλλα λόγια, επειδή εσένα δεν σου αρέσει, δεν χρειάζεται να προσδίδεις στους αλλους ένα χαρακτηριστικό με προσβλητική και υποτιμητική χροιά!

πσ. Μια φορά πήρα φραπέ στα Starbucks για να δοκιμάσω και ήταν σκέτη αηδία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ναι, ο ΦΡΑΠΕΣ είναι βλαχιά και οι μόνοι που τον πίνουν είναι άτομα χωρίς κανένα γούστο όσον αφορά τον καφέ.


προσωπικά απωθημένα detected :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vradipous1

Νεοφερμένος

Ο vradipous1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Με κάλυψε η Phoebe..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μονο για εκει εξαλλου ειναι η σαπια σημερινη μας νεολαια :mpinelik::mpinelik::mpinelik:...στα καπιταλιστικα starbusks!
Κακογουστα,με αμερικανικες μαλακιες και καμια ποιοτητα!!Να μην προσθεσω οτι ειναι και πολυεθνικη.

Αλλα ετσι σας εχουν μεγαλωσει,σας δικαιολογω.Εχετε γαλουχηθει με αξιες τον φραπε,τις πολυεθνικες(starbucks,mc donalds κτλπ),τα ακριβα αμαξια και τις στυλατες ηλιθιες γκομενες(το αντιστροφο ισχυσει και για τα κοριτσια) που φοραν 20ποντο τακουνι αλλα δεν ξερουν να μιλησουν καλα καλα :mpliaks:

Θελετε και επανασταση μετα βουτυροπαιδα :wall::wall::wall::wall:

''To lifestyle ειναι μαγικο,απο μηδενικο σε κανει νουμερο''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top