[Κορίτσια] Τι κοιτάτε σε ένα αγόρι;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
γιατί εξάπτεσαι; ;)
δεν σου πήραμε το φαϊ από το πιάτο..
άσε τον καθένα να έχει την γνώμη του...
είναι φασισμός να συμφωνούμε όλοι με όλα και με όλους και με όλες...
μην κολλάτε σε λεξούλες γιατί θα χάσουμε το δάσος ;)

Προσωπικά δεν γουστάρω να συμφωνήσω επί του θέματος, γιατί η δική μου λογική λέει άλλα, με βάση την παιδεία μου, τις αξίες μου, τα βιώματά μου, την κοινωνικοποιημένη ζωή μου,...κτλ. Ο κάθε άνθρωπος είναι μεγαλωμένος με διαφορετική νοοτροπία και μέσα από την ζωή του, αποκτάει κάποιες εμπειρίες. Άλλες οι εμπειρίες του 10χρονου και άλλες του 25χρονου. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα..

Ο φίλος germ λέει κάποιες αλήθειες αλλά πονάνε και ως άλλοθι αφού δεν συμφέρει ποτέ η αλήθεια, αντί για επιχειρήματα υψώνετε τις φωνές. Επίσης επειδή το κουράσατε το θέμα, κανείς δεν γενικολογεί. Απλά αυτό που βλέπω σαν ουδέτερος παρατηρητής είναι ότι βλέπουμε πάντα, ότι μας αρέσει και θέλουμε να βλέπουμε...;)

Με ανεβασμένους τόνους ποτέ δεν μπορούμε να πιάσουμε τα νοήματα των συνομηλιτών. Η επικοινωνία είναι απρόσωπη και εύκολα μπορεί να γίνουν παρερμηνεύσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Μπορούμε τουλάχιστον να συμφωνήσουμε στο ότι διαφωνούμε και να λήξει εκεί:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joann

Νεοφερμένος

Η joann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
μμμ λοιπον εγω πρωτα απο ολα κοιταω τον χαρακτηρα... ειναι το πιο κυριο πιστευω.. μετα το βλεμμα και το χαμογελο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Μπορούμε τουλάχιστον να συμφωνήσουμε στο ότι διαφωνούμε και να λήξει εκεί:)

ποιος είπε το αντίθετο; :worry: τόση ώρα πασχίζω να το πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
λοιπον οι γυναικες τι θελουν ?
ερευνες εδειξαν οτι οι γυναικες πουεχουν σχεση με ατομα που εχουν οικονομικη ανεση ,εχουν μακροχρονιους δεσμους και απολαμβανουν περισσοτερο το σεξ ,καθως η οικονομικη επιφανεια της κανει να νιωθουν πιο σιγουρες.

στην φυση διαλεγεις συντροφο με βαση ποιος ειναι πιο δυνατος ωστε οι απογονοι να εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να επιβιωσουν ,στον κοσμο μας διαλεγεις συντροφο με βαση ποσο φουσκωμενη ειναι η τσεπη του ,ωστε να εισαι σιγουρος/η οτι θα αποκτας καθετι που επιβαλλει ο ''πολιτισμος μας''


μην θιχτειται κοριτσια,δεν το λεω εγω το λεει η ερευνα,εαν βρω λινκ θα το ποσταρω ,το ειχα διαβασει στο science illustrated
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
στην φυση διαλεγεις συντροφο με βαση ποιος ειναι πιο δυνατος ωστε οι απογονοι να εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να επιβιωσουν ,στον κοσμο μας διαλεγεις συντροφο με βαση ποσο φουσκωμενη ειναι η τσεπη του ,ωστε να εισαι σιγουρος/η οτι θα αποκτας καθετι που επιβαλλει ο ''πολιτισμος μας''

Η έρευνα αναφέρεται στο πώς επιλέγουν οι γυναίκες ή και οι άντρες;
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν τα οικονομικά μιάς κοπέλας, αρκεί να έχει λογική/επίπεδο, καλό χαρακτήρα, θηλυκότητα και να έχει στην εμφάνισή της κάτι που να με διεγείρει.

Κατά την άποψή μου αυτή η έρευνα θα ήταν πιο ακριβής αν αναφερόταν κάποια χρόνια πρίν.
Οι κοπέλες πλέον έχουν γίνει πιό ανεξάρτητες, εργάζονται οι περισσότερες, έχουν ένα Α' εισόδημα και τα οικονομικά του άντρα πάνε σε δεύτερη μοίρα. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι οι περισσότερες ψάχνουν πλέον κάποιον που να τις ικανοποιεί στον έρωτα καθώς και συναισθηματικά και δυσκολεύονται να πετύχουν τον συνδυασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αν βάλουμε και τον παράγοντα της ''οικονομική άνεσης'' στον άνδρα,ζήτω που καήκαμε,δε θα βρέθει ποτέ κανείς που να τα πληρεί όλα:P.Δε νομίζω πως η οικονομική επιφάνεια του άνδρα διαδραματίζει καθοριστικό ρόλο στην επιλογή μιας γυναίκας,διότι όπως προαναφέρθηκε πολύ σωστά οι γυναικες είναι πλέον οικονομικά ανεξάρτητες κι έτσι δεν ενδιαφέρονται -ιδιαίτερα-για το Ε9 του άλλου:D
Τώρα τι να πω για να το γράφει η έρευνα κάπου θα βασίζεται,αλλά δε νομίζω να ισχύει σε μεγάλο ποσοστό!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
παιδια η ερευνα σαφως δεν βασιζεται σε ηλικιες κοντα στις δικιες μας,στις δικιες μας ηλικιες το πολυ πολυ να κανονισουν οι ρομαντικοι κανενα γευμα για το κοριτσι τους ,αυτο ειναι το πιο μεγαλο εξοδο που μπορω να φανταστω.

αλλα σκεφτειτε να εχετε εναν τυπο στα 25-26 σας που να σας πηγαινει διακοπες οπου θελετε ,και να σας κανει πανακριβα δωρα...

τα μετρα αλλαζουν με τον καιρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
αλλα σκεφτειτε να εχετε εναν τυπο στα 25-26 σας που να σας πηγαινει διακοπες οπου θελετε ,και να σας κανει πανακριβα δωρα....
Nα σου πω την αλήθεια τα πανάκριβα δώρα δεν λένε και πολλά... Τουλάχιστον με το δικό μου σκεπτικό αυτήν την στιγμή.. Ούτε μου αρέσει να βγαίνουμε και το αγόρι να πληρώνει πάντα... Με τίποτα! Αλλά εντάξει μιλάω για τώρα.. Μετά ίσως να με νοιάζει παραπάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
μονη σου το πες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Δεν είπα σίγουρα, είπα ίσως.. Και ξέρω κορίτσια στην ηλικία μου που από τώρα τρελαίνονται με τα δώρα και τα αυτοκίνητα κλπ κλπ κλπ.. Είναι και στον άνθρωπο αυτό.. Εγώ δεν κοιτάω "πορτοφόλι" πως να το κάνουμε.. Κοιτάω ύψος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Μπορεί να μην κοιτάτε χρήματα, αλλά συνήθως πέφτετε σε σκάρτους που σας πληγώνουν και σας κερατώνουν. Εγώ πιστεύω ότι ο άντρας που πραγματικά νιώθει πράγματα για μια κοπέλα και δεν θέλει μόνο να εκτονώσει τις ορμές του και να την παρατήσει, φαίνεται. Είναι πιο προσεκτικός, την σέβεται, την περιποιείται. Προσωπικά είχα πέσει πιο μικρός σε μια κοπέλα που την γούσταρα πολύ, βγήκαμε για πρώτη φορά και το λάθος μου πιό ήταν λέτε; Πήγα να της δώσω ένα φιλάκι στο μάγουλο, αυτή τελευταία στιγμή έκανε κίνηση για το στόμα, αλλά τελικά την φίλησα στο μάγουλο.. (Ο αγαθός σκέφτηκα, ότι είναι λίγο νωρίς να την φιλήσω στο στόμα και ότι θα την φέρω σε δύσκολη θέση)
Ξενέρωσε και από εκείνη τη μέρα δε σήκωνε κινητό, ούτε απαντούσε σε μηνύματα. Να 'ξερε μόνο πόσες αυπνίες είχα γιά πάρτι της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Eπεσες και εσύ σε περίπτωση:D.Και τους σκάρτους που λες πως να τους αποφύγουμε?Στην αρχή όλοι είστε παιδιά για σπίτι και μετά εκδηλώνετε τι πραγματικα θέλετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Eπεσες και εσύ σε περίπτωση:D.Και τους σκάρτους που λες πως να τους αποφύγουμε?Στην αρχή όλοι είστε παιδιά για σπίτι και μετά εκδηλώνετε τι πραγματικα θέλετε...

αυτό το "όλοι" μας πληγώνει..:redface: :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Καλά μην το παίρνεις προσωπικά:)Υπάρχουν και εξαιρέσεις σίγουρα,απλώς είναι πολύ καλά κρυμμένες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Eπεσες και εσύ σε περίπτωση:D.Και τους σκάρτους που λες πως να τους αποφύγουμε?Στην αρχή όλοι είστε παιδιά για σπίτι και μετά εκδηλώνετε τι πραγματικα θέλετε...

Έχεις ένα δίκιο εδώ. Συνήθως η φύση για να ισορροπήσει κάπως τις ανισότητες, προικίζει τους σκάρτους με θράσσος, το οποίο το χρησιμοποιούν για να βρούν κοπέλες. Αυτοί που έχουν αρχές και επεξεργάζονται τα δεδομένα περισσότερο συνήθως είναι πιό διστακτικοί και συνεσταλμένοι. Μεγάλο μειονέκτημα αυτό όμως, ο έρωτας θέλει και λίγο θράσσος στην αρχή τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Καλά μην το παίρνεις προσωπικά:)Υπάρχουν και εξαιρέσεις σίγουρα,απλώς είναι πολύ καλά κρυμμένες:P

Δεν το πήρα προσωπικά...πφφφ πάλι παρεξηγήθηκα :/: :P :P

Ναι κρυμμένα μυστικά...που αξίζει να τα ψάξεις ;) :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Tο "παιδιά για σπίτι" είναι υπερβολικός χαρακτηρισμός. Πιστεύω ότι ένα έμπειρο μάτι μπορεί να "διαβάσει" έναν άνθρωπο με 10 μόνο λεπτά συζήτησης. Το ζήτημα είναι ότι τα ζευγάρια σήμερα δε συζητάνε και πολύ, η συζήτηση πάντως ξεγυμνώνει έναν άνθρωπο, για αυτό και πολλοί φοβούνται να εκτεθούν σε αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
μπορεί να "ακουστεί" κλισε αλλά τα μάτια του, μου αρέσουν πολύ τα μπλε ματια:redface:
ωωω ναι κι εμενα:)
επισης μ αρεσουν πολυ οι γωνιες στο προσωπο...τρελαινομαι:redface:(τυπου orlando bloom)

(ειμαι λιγο εκτος συζητησης αλλα τωρα ειδα το θεμα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
(ειμαι λιγο εκτος συζητησης αλλα τωρα ειδα το θεμα:P)

εσυ ον εισαι,οι αλλοι που τρωγονται ειναι οφφ:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top