[Κορίτσια] Τι κοιτάτε σε ένα αγόρι;

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Οι ανθρωποι βαριουνται τους γκρινιαρηδες, μηπως να αφησετε την κλαψα και τα κατηγορω που εκσφενδονιζετε συνεχεια προς τις γυναικες και να δειτε μηπως φταιτε κι εσεις για το οτι ειστε μονοι; Δε γινετε να ειναι ολες κενες, μαλλον ειστε γραφικοι εσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
η κλασική απάντηση της Αλεξάνδρας...

εξάλλου δεν σημαίνει ότι όποιος έχει δεν σχέση είναι μόνος...

υ.σ.1: Επίσης αν δεν σε εκφράζουν τα posts μας και οι γνώμες μας, μην τα διαβάζεις...
υ.σ.2.: Δεν ανέφερε κανείς μας την λέξη "όλες", ούτε γενικολογούμε...μιλήσαμε για σχεδόν όλες. Οι εξαιρέσεις πάντα υπάρχουν αλλά σπανίζουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Kλασικη οσο και τα ποστ σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Μα δεν επιδιώκω συμφωνία με την απόψεις μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Oι Ελληνίδες μέχρι το 1950 δεν είχαν δικαίωμα ψήφου. Αυτό λέει πολλά. Απέκτησαν δικαίωμα, κατέκτησαν την ισότητα και προσπάθησαν να μοιάσουν σε γυναίκες που γεννήθηκαν και ζουν σε κοινωνίες 60 χρόνια μπροστά από την Ελληνική κοινωνία σε πολλά θέματα. Η απότομη προσπάθεια ταύτισης συμπεριφορών,...κτλ με άλλους λαούς προηγμένους σε υλιστικό επίπεδο και επίπεδο παιδείας χωρίς να υπάρχει μεταβατικό στάδιο ώστε να λάβουμε τα θετικά από αυτούς και να απορρίψουμε τα αρνητικά τους, οδηγεί σε τέτοιες συμπεριφορές λανθασμένες. Γιατί τόση ανάγκη από πρότυπα που στο κάτω κάτω λόγω Ελληνικής κουλτούρας δεν μας «βγαίνουν»; Δεν αλλάζουμε κατηγορία σαν άνθρωποι με το να σκεφτόμαστε και να κινούμαστε καταναλωτικά..

Νικο,το 1950 η μαμα μου ήταν -23 χρονών.Σήμερα είναι 37.Νομίζω πως μέσα σε 60 χρονια υπήρξε αρκετος χρονος,ή αλλιώς ικανοποιητική μεταβατική περίοδος.Να σου θυμισω πως την περιοδο που γεννηθηκαν οι γονεις μου,το 67 ο πατερας μου,το 73 η μανα μου,η Ευρωπη ηταν γεματη χιπιδες και σεξουαλικη απελευθερωση στα ορια της αηδιας(η καλυτερα στο ελεος του HIV)Και να σου θυμίσω πως οι Ελληνες αντρες το 1950 ήταν βοσκοί,αυτό δε σημαίνει πως τώρα πρέπει να μη ζουν όπως οι Ευρωπαίοι.Εχουμε και τα δικά μας χαρακτηριστικά,και δεν υιοθετουμε τα παντα απο ξένους.Εχεις δει πολλές ελληνίδες να μένουν εγκυες και να μεγαλώνουν παιδι μονες ΕΠΙΤΗΔΕΣ για να παιρνουν επιχορηγηση?Θα μου πεις δεν υπαρχρει επιχορηγηση,σο γουατ,δεν αλλάζει κατι,διαφορες υπαρχουν,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Φίλε μου σε καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς. Μπορεί πλέον να μην έχω περιθώρια να πάω Erasmus, τουλάχιστον μπορεί να πάω για μεταπτυχιακές σπουδές στο εξωτερικό. Βέβαια, εκτός από αυτά, έχω συγγενείς στο εξωτερικό (Δυτική-Κεντρική Ευρώπη) και ξαδέρφια (δεύτερη γενιά μεταναστών) στην ηλικία μου με τις ίδιες ανησυχίες με μένα (είναι φοιτητές σε Πανεπιστήμια). Είχα πάει μαζί τους σε πάρτυ υποδοχής πρωτοετών φοιτητών του Τμήματός τους στο οποίο δεν...υπήρχαν κομματικές παρατάξεις (!) αλλά και προκλητικά ντυμένες φοιτήτριες. Υπήρχαν νέοι που φέρονταν σαν νέοι και περάσαμε τέλεια. Άσε που με σύστηναν τα ξαδέρφια μου στις πρωτοετείς φοιτήτριες και εκείνες έδειχναν ενδιαφέρον για...Ελλάδα. ;) :D Ήταν πολύ ανοιχτές τύπισσες και χαίρονταν την στιγμή. Μετά σκεφτόμουν πόσο λάθος ήμουν που πήγα κάπως σφιγμένος έχοντας κατά νου την Ελληνική γυναικεία πραγματικότητα που σε θέλει να είσαι ξύλινος άντρας γεμάτος πρότυπα με διάγραμμα ροής των στοιχείων της προσωπικότητας (π.χ. ξανθός, έτσι, γιουβέτσι, γαλανομάτης, γαλανοπόδης,...κτλ). Οι Ευρωπαίες και όχι μόνο (αφού είναι διεθνή Πανεπιστήμια) φοιτήτριες ήταν πολύ φυσιολογικές για τα 18 τους..:whistle: Δεν προσποιούνταν κάτι. Προσπαθούσαν με βάση τα διαφορετικά βιώματά τους (από τις χώρες τους κάποιες), απλά να εναρμονιστούν στο νέο φοιτητικό περιβάλλον με τους νέους συμφοιτήτές τους κάνοντας νέες γνωριμίες (με όχι φτηνή και καχύποπτη λογική ερωτικού επιλόγου) και να περάσουν ωραία στο πάρτυ. Στην Ελλάδα αντίθετα, οι περισσότερες φοιτήτριες παρερμηνεύουν την απλή γνωριμία με πέσιμο ή σχεδόν πάντα μεταφράζουν την "έξω-καρδιά" και "κοινωνικότητα" ενός ατόμου ως λιγουρίαση. Οι άσχημες καταστάσεις που έχουν από άλλους ηλίθιους τις παρεμποδίζουν να δουν ξεχωριστά άτομα. Απλά απορρίπτουν γενικεύοντας. Έλεος...

Απαξιώ...ποιες νομίζετε ότι είστε; :confused:

Οι καλές κοπέλες χωρίς προκατηλειμμένη σκέψη και συμπεριφορά σπανίζουν. Οι περισσότερες το παίζουν δύσκολες και "μας βρωμάνε όλοι" μέχρι να την πέσουν στον υδραυλικό της γειτονιάς...:)

Υ.Σ.: Δεν έχω τίποτα με τον υδραυλικό, ως παράδειγμα το αναφέρω..

Γενικοποιήσεις....Γενικοποιήσεις... Δεν βράζουν όλοι στο ίδιο καζάνι! Πάντα θα υπάρχουν γυναίκες δήθεν και γυναίκες που είναι γεμάτες ανασφάλεια και κόμπλεξ, έτσι ώστε να "πλασαριστούν" στους ηθικούς και ανυποψίαστους (πάντα) Ελληναράδες (που δεν έχουν ιδέα οι κακόμοιροι τι εστί "καπάτσα" ελληνίδα) αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα ο κανόνας! Δεν χαρακτηρίζονται ΟΛΕΣ οι Ελληνίδες από αυτά τα χαρακτηριστικά που αναφέρονται παραπάνω.Μήπως όμως κάποιοι έλκονται από αυτή την ίντριγκα ? Ανοίξτε τα μάτια σας κύριοι, στην πρώτη συζήτηση με κάποια μπορείς να καταλάβεις τι είναι ... όσο και αν προσποιηθεί κάποια στιγμή θα εκδηλωθεί...
Πάντος, εκτός από αυτά, δεν πρέπει να πούμε και την αντίθετη άποψη ? Βέβαια το θέμα είναι για τις προτιμήσεις του γυναικείου φύλου στο ανδρικό , αλλά τι κοιτάνε οι άνδρες στις γυναίκες ? Πως θα κοινωνικοποιηθούν φυσικάααααα :group: ! Γιατί δεν υπάρχουν Έλληνες λιγούρια και που έχουν τόσα πολλαπλά κόμπλεξ για τον εαυτό τους που τους οδηγούν στην προσποίηση...αππαπαπαπα
Οπότε το "πρόβλημα" δεν είναι οι Ελληνίδες που είναι επιλεκτικές και περιέργες , αλλα το γεγονός ότι και οι Έλληνες είναι τόοσοοο ίδιοι επίσης, που δημιουργείται αυτή η σύγκρουση!
(Συγνώμη αν η αρχή είναι λίγο επιθετική αλλά συγχύστικα βραδιάτικα! είναι και οι ορμόνες της ηλικίας) Ελπίζω να μην θίγω κανέναν... (είχα και άλλα να πω αλλά τα ξέχασα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Όπως υπάρχουν κομπλεξικές Ελληνίδες υπάρχουν και κομπλεξικοί Έλληνες.. Μην τρελαθούμε τώρα.. Παρ'όλα αυτά έγω τους Έλληνες δεν τους αλλάζω... Είναι Έλληνες .- Αν εσείς θέλετε τις απελευθερωμένες και καλύτερες(κατά την άποψή σας) Ευρωπαίες, ε ορίστε, εμείς οι Ελληνίδες θα βρούμε την άκρη μας μην φοβάστε.
ον τόπικ: πέρα από την χημεία, μεγάλο ρόλο παίζει και το βλέμμα, το πως σε κοιτάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Οι ανθρωποι βαριουνται τους γκρινιαρηδες, μηπως να αφησετε την κλαψα και τα κατηγορω που εκσφενδονιζετε συνεχεια προς τις γυναικες και να δειτε μηπως φταιτε κι εσεις για το οτι ειστε μονοι; Δε γινετε να ειναι ολες κενες, μαλλον ειστε γραφικοι εσεις

Εσύ να φανταστώ είσαι η εκπρόσωπος των γυναικών;

Καταρχήν δεν γκρινιάζουμε, συζητάμε. Πιό συγκεκριμένα μιλάμε με γεγονότα και ντοκουμέντα. Τα επίσημα στοιχεία που παρέθεσα (Υπογεννητικότητα, Πρώτες στο Κάπνισμα Παγκοσμίως, Πρώτες στην χρήση του Κινητού) δε σε πείθουν για το στραβό δρόμο που έχουν πάρει οι περισσότερες από εσάς;
Και όταν λέω ότι είστε κομπλεξικές, δεν συμπεριλαμβάνω απαραίτητα και εσένα. Εσύ μπορεί να είσαι και ένα αστέρι.
Μιλάω για την πλειοψηφία σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
ον τόπικ: πέρα από την χημεία, μεγάλο ρόλο παίζει και το βλέμμα, το πως σε κοιτάει...

αχ ναιιι :redface::redface::redface::redface:
γιατί όταν σε κοιτά στα μάτια και είναι το βλεμμα του τόσο γλυκό , νιώθεις να ανατριχιάζεις ...μια ζεστασιά.... κάτι περίεργο και πολύπλοκο αλλά και τόσοο ωραίοοο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ντάξει βαρέθηκα να ακούω τις ίδιες βλακείες από κάποια άτομα.

Αλλά υπάρχει λύση ξέρετε ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ GAY.
Έτσι είναι όλοι ευχαριστημένοι, εκτός κι αν είστε κομπλεξικοί και δεν γουστάρετε τους gay.:)
Είναι και αυτό μια άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
αχ ναιιι :redface::redface::redface::redface:
γιατί όταν σε κοιτά στα μάτια και είναι το βλεμμα του τόσο γλυκό , νιώθεις να ανατριχιάζεις ...μια ζεστασιά.... κάτι περίεργο και πολύπλοκο αλλά και τόσοο ωραίοοο
Eντάξει μπορώ να πω πως εμείς οι δύο καταλαβαινόμαστε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Θα καθόμουν να γράψω καμία απάντηση - σεντόνι σε όσα ειπώθηκαν σ' αυτές τις 2 σελίδες, αλλά έχω να διαβάσω τα κέρατά μου, οπότε θα σταθώ σε αυτό:

Οι (Νεο)ελληνίδες δυστυχώς έχουν εκλάβει λάθος την έννοια της απελευθέρωσης και της ισότητας. Προσωπικά αποδίδω το φαινόμενο στην Τουρκοκρατία και στις παραμορφώσεις που αυτή επέβαλλε. Στο βωμό της ψευδοαπελευθέρωσης θυσίασαν αξίες όπως την μητρότητα (Πρώτη στην υπογεννητικότητα & πιο γερασμένη χώρα στην Ευρώπη η Ελλάδα) την ειλικρίνεια (αυτά που συζητάμε), τον αληθινό και αγνό έρωτα, την αγάπη, ακόμα και την ίδια τους την υγεία (Πρώτες Παγκοσμίως στο Κάπνισμα οι Ελληνίδες...) και θεοποίησαν τον εαυτό τους και το χρήμα.

Για να μείνει μια γυναίκα έγκυος χρειάζεται κι ο άνδρας έτσι δεν είναι; Δηλαδή ο συλλογισμός που θέλει την Ελλάδα 1η σε υπογεννητικότητα και εφόσον οι γυναίκες είναι αυτές που γεννούν άρα οι γυναίκες φταίνε, νομίζω από κάπου χάνει.

Την απόφαση για να κάνει ένα παιδί το ζευγάρι την παίρνει από κοινού. Ποιος μου λέει εμένα ότι δεν φταίνε (υποθετικά, σιγά μην μπούμε στο τρυπάκι να αποδώσουμε ευθύνες) και καλά οι άνδρες γιατί λένε πως δεν θα τα βγάζουν πέρα με τα οικονομικά τους και δεν θέλουν πολλά παιδιά και και; Γιατί μόνο η γυναίκα θεοποίησε το χρήμα; Μια ματιά τόση δα να ρίξεις έξω θα δεις την εν γένει αγωνιώδη προσπάθεια ανδρών για επαγγελματική καταξίωση (και κατά πόσο δέχονται μια γυναίκα, ή ακόμα χειρότερα την γυναίκα ΤΟΥΣ σε ανώτερη θέση από την δική τους και με καλύτερο μισθό) πόσα είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν σε αυτοκίνητα και τόσα άλλα.

Ειλικρινά όλο αυτό καταλήγει μονόλογος, όχι γιατί δεν υπάρχουν αντεπιχειρήματα, αλλά έχουν λεχθεί τόσες φορές που καταντάει αηδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Γενικοποιήσεις....Γενικοποιήσεις... Δεν βράζουν όλοι στο ίδιο καζάνι! ...Ελπίζω να μην θίγω κανέναν... (είχα και άλλα να πω αλλά τα ξέχασα :P )

Πίνω καφέ και χαζεύω..:smoke: :smoke:

αχ τι ωραία που τα λες :redface: και να είχαμε μια παστούλα βραδυάτικα...

το "όλες" γιατί το κοπανάς συνέχεια; από ανάγκη για άλλωθι; κανείς δεν μίλησε για όλες...αλλά για σχεδόν όλες που καβάλησαν το καλάμι. γιατί πάντα να φταίν οι Έλληνες άντρες; έχουμε τόσα λάθη εκ κατασκευής; ή μήπως συμφέρει να ερμηνεύονται ως λάθη; ή μήπως επειδή υπάρχει προσφορά παίζετε; αν δεν σας έδιναν σημασία τι θα λέγατε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
.

Αλλά υπάρχει λύση ξέρετε ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ GAY.

Είναι και αυτό μια άποψη.

MONO αν το γυρίσει η Όλγα!:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Nα πω κάτι που παρατήρησα? Απλή παρατήρηση... Το θέμα είναι "τι κοιτάτε σε ένα ΑΓΟΡΙ". Πάλι το έχουμε γυρίσει σε..πως να το πω... αντιπαράθεση? Γιατί? Μπορούμε να ανοίξουμε θέμα "αντιπαραθέσεις και καυγάδες ανάμεσα στους άντρες και τις γυναίκες". ΕΔΩ λέμε ΕΜΕΙΣ για τα ΑΓΟΡΙΑ. Αν είναι δυνατόν!

Ρε nPb την έχουμε καταλάβει την άποψη σου και από τις προηγούμενες 209828293497 φορές που μας έκραζες σε άλλα θέματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Πίνω καφέ και χαζεύω..:smoke: :smoke:

αχ τι ωραία που τα λες :redface: και να είχαμε μια παστούλα βραδυάτικα...

το "όλες" γιατί το κοπανάς συνέχεια; από ανάγκη για άλλωθι; κανείς δεν μίλησε για όλες...αλλά για σχεδόν όλες που καβάλησαν το καλάμι. γιατί πάντα να φταίν οι Έλληνες άντρες; έχουμε τόσα λάθη εκ κατασκευής; ή μήπως συμφέρει να ερμηνεύονται ως λάθη; ή μήπως επειδή υπάρχει προσφορά παίζετε; αν δεν σας έδιναν σημασία τι θα λέγατε; :)

αυτή η απάθεια δηλώνει βαθύτατη έλλειψη επιχειρήματος :D οπότε πίνε εκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Ένα πράγμα μόνο σκέψου.. Ότι σε όλα τα θέματα που αφορούν εμάς τρέχεις πρώτος πρώτος να γράψεις κακίες και να κατηγορήσεις, όμως μιλάμε για πολύ πράγμα... Και εντάξει ρε παιδί μου, έχεις ένα θεματάκι με τις κοπέλες(σημείωση: τις Ελληνίδες,και αυτό το καταλάβαμε), είναι ανάγκη να γίνεσαι τόσο επιθετικός? Μου φαίνεται άλλοι βγάζουν κόμπλεξ εδώ...:/:

Δεν σου μιλάω με διάθεση τσακωμού:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Ντάξει βαρέθηκα να ακούω τις ίδιες βλακείες από κάποια άτομα.

Αλλά υπάρχει λύση ξέρετε ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ GAY.
Έτσι είναι όλοι ευχαριστημένοι, εκτός κι αν είστε κομπλεξικοί και δεν γουστάρετε τους gay.:)
Είναι και αυτό μια άποψη.

Φίλε nPb, για αυτό ακριβώς το είδος γυναικών μιλάω...Τέτοιες απαντήσεις και νοοτροπίες μας έφτασαν έως εδώ.

Μήπως και εσένα κοπέλα μου θα σε βόλευε να είναι οι άντρες GAY για να έχεις άλλοθι για την ψυχρότητά σου;
GAY αγαπητή μου δεν γινομαστε, αν είχαμε τέτοιες τάσεις δε θα μας απασχολούσε το θέμα που συζητάμε, ίσα ίσα
που θα μας βόλευε η ηθικοπνευματική κατάπτωση που επικρατεί. Καλώς ή κακώς όμως οι γυναίκες σημαίνουν πολλά για μάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Ρε κορίτσια είπαμε εμείς ότι έχουμε πρόβλημα με τους άντρες? Κράξαμε κανέναν? Νάσο ηθικοπνευματική κατάπτωση? ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Ντάξει βαρέθηκα να ακούω τις ίδιες βλακείες από κάποια άτομα.

Αλλά υπάρχει λύση ξέρετε ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ GAY.
Έτσι είναι όλοι ευχαριστημένοι, εκτός κι αν είστε κομπλεξικοί και δεν γουστάρετε τους gay.:)
Είναι και αυτό μια άποψη.

Με την ίδια λογική όλοι και όλες θα έπρεπε να ήταν ομοφυλόφυλοι/-ες. Δεν είναι λύση αυτή. Προσωπικά, πιστεύω ότι οι γυναίκες θα έπρεπε να δουν αλλιώς τα πράγματα. Δεν βλέπω πολλά ζευγάρια και όσα δω συνήθως είναι κορίτσι της ηλικίας μου με αγόρι μεγαλύτερης ηλικίας. Υποτίθεται ότι αυτοί είναι ώριμοι. Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό. Τι διαφορετικό έχουν? Και μια συμβουλή: μην ντύνεστε σαν πουτ@νες. Τις κοπέλες που ντύνονται σαν πουτ@νες εγώ τουλάχιστον τις κοιτάζω, αλλά δεν τρελαίνομαι να είμαι με κάποια από αυτές. Δεν μου αρέσει πολύ αυτό το στυλ. Για παράδειγμα, στο τμήμα της κατεύθυνσης η απουσιολόγος είναι μια χαρά κοπέλα. Ούτε πρόστυχη, ούτε μαθήτρια που κοιτάει μόνο τα μαθήματα, κοινώς φυτό. Πολύ ανώτερη από αυτές που φοράνε σορτσάκια, μπλούζες μέχρι τον αφαλό. και το παίζουν κάποιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top