Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
«Άσε μας κουκλίτσα μου που θα τρέχω στα μουσεία λες και είμαι κανένας τουρίστας στην πόλη μου» είπε ο dimijim αλλά είχε ήδη χάσει την μάχη αφού μόλις είχε περάσει την πόρτα του Ιστορικού μουσείου του Παλέρμο. «Σιγά μη χάσω εγώ το «Μαφία της Πόλης: 45 χρόνια τρόμου» επειδή εσύ θες να δεις πάλι Φόρμουλα!». «Και στην τελική ποιοι είναι αυτοί που κάνουν την έκθεση, ε;» συνέχισε σαν να μην άκουσε την Eileen, «εγώ θα σου πω την ιστορία! Εγώ, που την έζησα!!», έλεγε και βάλθηκε σε κάθε αίθουσα να διορθώνει τους ξεναγούς.
«Δε τα θυμάστε καθόλου καλά! Στο #36 ήταν μαφία η Eileen με τον Σπυράκο, όχι στο 37!»
«Σας παρακαλώ, κύριέ μου, περάστε στην αίθουσα #37 και μην ενοχλείτε τους υπολοίπους που παρακολουθούν την ξενάγηση!»
«Εντάξει, dim, μου, ίσως είχες δίκιο είναι τραγική η έκθεση. Ούτε ένα πίνακα με το Σύνταγμα της πόλης δεν έχουν πουθενά. Πάμε γρήγορα μέχρι το #46 να δούμε τι έγινε και φεύγουμε. Είναι work in progress υποτίθεται!»
«Ε, σιγά που τι θα δούμε. Ανάθεμα και αν έχει κανένα θύμα»
Μόλις μπήκαν στην αίθουσα τους προσπέρασε γρήγορα η ασφάλεια του μουσείου…
Οι επισκέπτες έτρεχαν μανιωδώς προς την έξοδο
«Τι συμβαίνει;» ρώτησε έντρομη η Eileen
«Τι να συμβαίνει μωρέ, θα κάνουν καμία διαδραστική αναπαράσταση. Δε την πατάω πια, πάμε!»
«Όχι, περίμενε! Βλέπω αίμα!»
Η Eileen πλησίασε. Είδε μία λίμνη αίματος και γύρω το προσωπικό του μουσείου σκέπαζε κάποιον με ένα λευκό σεντόνι
Νόμιζε πως τον αναγνώριζε…
Ήταν ο Ikarionas.

*To παραπάνω κείμενο αποτελεί προϊόν μυθοπλασίας της ΣΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι τι ρόλο είχε τελικά ο Ικαρίωνας και αν δολοφονήθηκε αν ήταν όντως πολίτης επειδή κατηγορούσε κάποια άτομα από μαφία όπως όλοι μας ή και κάποια πιθανά πχ μελανία, λέω εγώ τώρα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πάντως εγώ βλέπω ότι κατηγορήθηκα από κάποιους εδώ μέσα ότι κολλάω σε συγκεκριμένα άτομα όπως τασο, μελανία και χθες ιορδάνη και απειλήθηκα ότι θα είμαι η επόμενη που θα βγω αν συνεχίσω. Γιατί άραγε;;

Χθες που είχα στιχομυθία με τον Joaqin που τον θεωρούσα ύποπτο είπε κάποιος να μην κολλάω στον συγκεκριμένο και μάλιστα η μαφία πήγε να τον βγάλει και έξω ως σιγουρο αθώο.

Οι άλλοι που έλεγαν να μην κολλάω είναι ένοχοι; Για αυτό οι απειλές;

Και τώρα η Μελανία έρχεται να πει ότι πιθανά να είμαι ένοχη επειδή το παίζω αθώα και πρωτάρα.

Μήπως τελικά μερικά άτομα έχουν καταλάβει οτι κάποιοι είναι πράγματι πολίτες και απλά επιχειρηματολογούν εναντίον τους ως τα εύκολα θύματα για να τους βγάλουν εκτός;
Σοφία, αν δεν σου κάνει κόπος, επειδή είμαι από κινητό, τι θες να πεις είχες κολλήσει με τον Χοακίν; Γράφεις ότι τον θεωρούσες ύποπτο και μετά η
Μαφία προσπάθησε να τον βγάλει εκτός, και τώρα όσοι σου έλεγαν να μην ασχολείσαι με την ενοχή του, είναι ένοχοι,
το σκεπτικό είναι: Εσυ τον είχες για ύποπτο, σου έλεγαν μη κολλάς, άρα έμμεσα σοθ έλεγαν είναι αθώος ( ; ) και άρα αυτοί που το έλεγαν είναι στη μαφία, αυτό θες να πεις;
«Άσε μας κουκλίτσα μου που θα τρέχω στα μουσεία λες και είμαι κανένας τουρίστας στην πόλη μου» είπε ο dimijim αλλά είχε ήδη χάσει την μάχη αφού μόλις είχε περάσει την πόρτα του Ιστορικού μουσείου του Παλέρμο. «Σιγά μη χάσω εγώ το «Μαφία της Πόλης: 45 χρόνια τρόμου» επειδή εσύ θες να δεις πάλι Φόρμουλα!». «Και στην τελική ποιοι είναι αυτοί που κάνουν την έκθεση, ε;» συνέχισε σαν να μην άκουσε την Eileen, «εγώ θα σου πω την ιστορία! Εγώ, που την έζησα!!», έλεγε και βάλθηκε σε κάθε αίθουσα να διορθώνει τους ξεναγούς.
«Δε τα θυμάστε καθόλου καλά! Στο #36 ήταν μαφία η Eileen με τον Σπυράκο, όχι στο 37!»
«Σας παρακαλώ, κύριέ μου, περάστε στην αίθουσα #37 και μην ενοχλείτε τους υπολοίπους που παρακολουθούν την ξενάγηση!»
«Εντάξει, dim, μου, ίσως είχες δίκιο είναι τραγική η έκθεση. Ούτε ένα πίνακα με το Σύνταγμα της πόλης δεν έχουν πουθενά. Πάμε γρήγορα μέχρι το #46 να δούμε τι έγινε και φεύγουμε. Είναι work in progress υποτίθεται!»
«Ε, σιγά που τι θα δούμε. Ανάθεμα και αν έχει κανένα θύμα»
Μόλις μπήκαν στην αίθουσα τους προσπέρασε γρήγορα η ασφάλεια του μουσείου…
Οι επισκέπτες έτρεχαν μανιωδώς προς την έξοδο
«Τι συμβαίνει;» ρώτησε έντρομη η Eileen
«Τι να συμβαίνει μωρέ, θα κάνουν καμία διαδραστική αναπαράσταση. Δε την πατάω πια, πάμε!»
«Όχι, περίμενε! Βλέπω αίμα!»
Η Eileen πλησίασε. Είδε μία λίμνη αίματος και γύρω το προσωπικό του μουσείου σκέπαζε κάποιον με ένα λευκό σεντόνι
Νόμιζε πως τον αναγνώριζε…
Ήταν ο Ikarionas.


*To παραπάνω κείμενο αποτελεί προϊόν μυθοπλασίας της ΣΕ.


Τώρα το ότι ο Ικαριωνας βγήκε από τη μέση πως το παίρνουμε;... Αν ήταν στη μαφία θα τον δολοφονούσαν για ξεκάρφωμα;
Έπαιζε ανοιχτά και δεν τους συνέφερε μετά το παίξιμο της κάρτας που επανέφερε τον Χοακίν ε; Και μετά τη προτροπή του να ψηφίσουμε τσαραφτσαφ.
Τσαρα, είναι ακόμη μαφία μαζί με τη Χιμελα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Ελα εγώ λέω αφού πέθανε ο ικαριωνας στους επόμενους 3 γύρους να έχουμε 0 ποστ και να ψηφίζουμε μόνο ένα άτομο από τσαρα, ντιουμ, μελάνια. Και με Αμπέμπα μπλομ άμα θέλετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ikariona, μετά τον επόμενο εξωτικό προορισμό σου, πηγαίνεις αμέσως στη χώρα των φαντασμάτων, χωρίς δικαίωμα για τελευταία λόγια!

Ψηφίζουμε για να μην πάρουμε απουσία!

Ψηφοφορία για Πέμπτη 2/8

  1. aggelogiannos --> tsarachaf

  2. Alma Libre

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug

  5. Deutsch... Lover --> tsarachaf

  6. DumeNuke --> Emilouko

  7. Emilouko --> tsarachaf

  8. Himela--> tsarachaf

  9. i_lie_us --> tsarachaf

  10. Ikarionas--> tsarachaf

  11. JKaradakov --> DumeNuke

  12. Joaquin --> Alma Libre

  13. Johnny15 --> tsarachaf

  14. ~Melania~ --> DumeNuke

  15. sophie_96 --> tsarachaf

  16. Soukouu --> tsarachaf

  17. TasosZG

  18. tsarachaf --> Emilouko

  19. ultraviolence --> tsarachaf

  20. Wild_Boy --> DumeNuke

  21. Ζαξρεμιος --> tsarachaf



Ψήφοι
12 tsarachaf
3 DumeNuke
2 Emilouko
1 Alma Libre

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
blue_butterfly - Άμεση Προφυλάκιση 2/8
Ikarionas - Δολοφονία 02/08


Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/07 & Τυμβωρυχία 01/08

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από tsarachaf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι τι ρόλο είχε τελικά ο Ικαρίωνας και αν δολοφονήθηκε αν ήταν όντως πολίτης επειδή κατηγορούσε κάποια άτομα από μαφία όπως όλοι μας ή και κάποια πιθανά πχ μελανία, λέω εγώ τώρα. :confused:
Για πες μας τα σεναριά σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Τσαρα, είναι ακόμη μαφία μαζί με τη Χιμελα;

Οτι ακόμα κάποιοι με θεωρείτε μαφία πάει να πει οτι πραγματικά διαβάζετε τα μισά ποστ και πολύ επιφανειακά και λυπάμαι γι' αυτό. Δε νομίζω οτι σήμερα έχω να πω κάτι άλλο. Η ψηφοφορία έχει ακυρωθεί έτσι κι αλλιώς. Αν οι πολίτες θέλετε να βοηθήσετε έχετε πολλές ώρες ως αύριο πριν την ψηφοφορία, ξοδέψτε μια ώρα να διαβάσετε τα ποστ μας. Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Οτι ακόμα κάποιοι με θεωρείτε μαφία πάει να πει οτι πραγματικά διαβάζετε τα μισά ποστ και πολύ επιφανειακά και λυπάμαι γι' αυτό. Δε νομίζω οτι σήμερα έχω να πω κάτι άλλο. Η ψηφοφορία έχει ακυρωθεί έτσι κι αλλιώς. Αν οι πολίτες θέλετε να βοηθήσετε έχετε πολλές ώρες ως αύριο πριν την ψηφοφορία, ξοδέψτε μια ώρα να διαβάσετε τα ποστ μας. Αυτά.


Χιμελα, δεν θεωρώ μαφία.
Ο τσαρατσαφ το είπε στο ποστ του, στο τελευταίο. Σε εκείνον πήγαινε η ερώτηση, ήταν ρητορική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Χιμελα, δεν θεωρώ μαφία.
Ο τσαρατσαφ το είπε στο ποστ του, στο τελευταίο. Σε εκείνον πήγαινε η ερώτηση, ήταν ρητορική
Α οκ, συγγνώμη τότε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οτι ακόμα κάποιοι με θεωρείτε μαφία πάει να πει οτι πραγματικά διαβάζετε τα μισά ποστ και πολύ επιφανειακά και λυπάμαι γι' αυτό. Δε νομίζω οτι σήμερα έχω να πω κάτι άλλο. Η ψηφοφορία έχει ακυρωθεί έτσι κι αλλιώς. Αν οι πολίτες θέλετε να βοηθήσετε έχετε πολλές ώρες ως αύριο πριν την ψηφοφορία, ξοδέψτε μια ώρα να διαβάσετε τα ποστ μας. Αυτά.


Το ότι θεωρείς τόσο άνετα την Deutsch πολίτη δεν ξέρω από που το παίρνεις. Ο Samael ψήφισε εμένα αντί για την Deutsch ενώ αν ψήφιζε Deutsch θα σωζόταν. Μπορεί να ήταν δικό του λάθος παίξιμο, όμως συνεχίζει να στέκεται στο μυαλό μου αυτό που έγινε. Στη συνέχεια οι πιθανοί συμμαφιοζοι στράφηκαν προς εμένα και όχι προς Deutsch. Προς Deutsch είχε πάει αρχικά Μελάνια, Σοφία και δε θυμάμαι ποιος άλλος είμαι από κινητό θα το δω μετά.

Το ότι η Deutsch έμμεσα υπαινίσσεται ότι είσαι μαφιόζα είναι ακόμα πιο ανησυχητικό.

Δε λέω ότι σίγουρα είναι μαφιόζα, αλλά με τίποτα δεν την θεωρώ αθώα.

Αυτά προς το παρόν θα σχολιάσω αποχώρηση Ικαριωνα αργότερα. Θεωρώ ότι βρήκε τους περισσότερους μαφιόζους και του δίνω ένα περιθώριο λάθους ενός ή δύο ατόμων. Πιστεύω πρέπει να σεβαστούμε το πώς ήθελε να πάει το παιχνίδι και να συνεχίσουμε στην ίδια γραμμή.

Οι μαφιόζοι θα επιχειρήσουν να μπουν στο παιχνίδι όπως ακριβώς το μαντεψαμε. Κερδίζοντας χρόνο από ψηφοφορίες για να ξεπαστρεψουν όσους μπορούν με κάρτες και τη νύχτα. Ταυτόχρονα θα προσπαθήσουν να θολώσουν τα νερά ώστε να μην βρούμε τους υπόλοιπους που μας διαφεύγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Σοφία, αν δεν σου κάνει κόπος, επειδή είμαι από κινητό, τι θες να πεις είχες κολλήσει με τον Χοακίν; Γράφεις ότι τον θεωρούσες ύποπτο και μετά η Μαφία προσπάθησε να τον βγάλει εκτός, και τώρα όσοι σου έλεγαν να μην ασχολείσαι με την ενοχή του, είναι ένοχοι, το σκεπτικό είναι: Εσυ τον είχες για ύποπτο, σου έλεγαν μη κολλάς, άρα έμμεσα σοθ έλεγαν είναι αθώος ( ; ) και άρα αυτοί που το έλεγαν είναι στη μαφία, αυτό θες να πεις;


Αρχικά δεν είχα δώσει σημασία όσο έπρεπε στην στιχομυθία κούμφι -τσάρα όπου όντως έκρυβε μήνυμα στον ΔΑ να δράσει εάν χρειαστεί όπως και έκανε προσπαθώντας να σώσει Dum στέλνοντας τον Joqin στην χώρα των φαντασμάτων ως σίγουρο αθώο. Είχαν και την Himela μαζί με εκείνον ως αθώο. Εάν το είχα προσέξει αυτό ενδεχομένως να μην κόλλαγα τόσο στο Joaquin ως ένοχο.

Αρχικά θεώρησα τον Joaqin ύποπτο όπως είπα προχθές περισσότερο επειδή νόμιζα ότι επειδή ψήφισε τελευταίος τον Samael για να φύγει ενώ ήδη αυτός θα έφευγε, ήταν ψήφος ξεκάρφωμα. Γιατί άλλωστε αν το σκορ είναι +3 κατά του ενός να ψηφίσεις, δεν καθορίζεις το αποτέλεσμα. Κατάλαβα ότι ο joaqin τελικά έως τώρα ΔΕΝ είναι ύποπτος από την στιγμή που η μαφία ήθελε να τον κάνει φάντασμα γνωρίζοντας ότι είναι αθώος και όπως είπα στο ποστ μου χθες δεν νομίζω σε καμία περίπτωση να παίχτηκε μπλόφα.

Είχα κολλήσει σε άτομα όπως Τάσο, Μελανία, και Ιορδάνη και τα θεωρούσα ύποπτα και τα είχα ψηφίσει εξηγώντας τους λόγους. Άτομα μεταξύ αυτών και ο Ικαρίωνας και ο Τάσος είχαν πει να μην κολλάω σε αυτούς γιατί θα είμαι η επόμενη που θα φύγω και αναρωτιέμαι γιατί να μην κολλάω σε αυτά τα συγκεκριμένα; Και το λέω γιατί ..

Χθες που μίλαγα με τον Joquin δεν βρέθηκε ούτε ο Ικαρίωνας ούτε ο τσάρα ούτε αυτοί που έλεγαν να μην κολλάω με Τάσο, Μελανία, και Ιορδάνη να μην κολλήσω με τον Μάκη και απλά προσπέρασαν το περιστατικό έτσι. Και μάλιστα προσπάθησαν να βγάλουν Joaqin έξω ως αθώο. Αν ο joaqin ήταν ένοχος δεν θα μου έλεγαν πάλι να μην κολλάω; Θέλω να καταλήξω μήπως τελικά Τάσος, Μελανία (είναι ύποπτοι) για Ιορδάνη είμαι μπερδεμένη και πάλι για αυτό και οι απειλές;

Δεν ξέρω αν κατάλαβες τι θέλω να πω!

Για πες μας τα σεναριά σου...


Για να μην γίνει μπέρδεμα με αυτό που εξηγώ στην Ντόιτς δεν θεωρώ σίγουρα τον Ikariona μαφιόζο. Αλλά παίζουν 2 σενάρια για εμένα που μπορεί να είναι και λάθος:
1) Ο Ικαρίωνας να είναι πολίτης και επειδή βρήκε υπόπτους εάν ισχύουν τα σενάριά μας και πιθανούς επόμενους, όπως πχ η Μελανία για αυτό να τον δολοφόνησαν.
2) Ο Ικαρίωνας να είναι ΑΜ και για να υποστηρίζει ότι η Μελανία είναι ύποπτη σκέφτομαι μήπως αυτή είναι φανερός μαφιόζος Β γιατί έχει δείξει κάποια σιγουριά ο Ικαρίωνας για αυτή. Για αυτό να τον ψήφισαν επειδή ουσιαστικά πήγαν να την βγάλουν από την μαφία.


Μπορεί να είναι άκυρα σενάρια απλά αυτά μου ήρθαν στο μυαλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Για να μην γίνει μπέρδεμα με αυτό που εξηγώ στην Ντόιτς δεν θεωρώ σίγουρα τον Ikariona μαφιόζο. Αλλά παίζουν 2 σενάρια για εμένα που μπορεί να είναι και λάθος:
1) Ο Ικαρίωνας να είναι πολίτης και επειδή βρήκε υπόπτους εάν ισχύουν τα σενάριά μας και πιθανούς επόμενους, όπως πχ η Μελανία για αυτό να τον δολοφόνησαν.
2) Ο Ικαρίωνας να είναι ΑΜ και για να υποστηρίζει ότι η Μελανία είναι ύποπτη σκέφτομαι μήπως αυτή είναι φανερός μαφιόζος Β γιατί έχει δείξει κάποια σιγουριά ο Ικαρίωνας για αυτή. Για αυτό να τον ψήφισαν επειδή ουσιαστικά πήγαν να την βγάλουν από την μαφία.


Μπορεί να είναι άκυρα σενάρια απλά αυτά μου ήρθαν στο μυαλό!


Όταν σκοτώνουν τον ΑΜ πεθαίνει και ο μαφιόζος που έκανε την δολοφονία εκτός αν κοιμήθηκε και η πόρνη μαζι του, επομένως αφού έχουμε θύμα δεν μπορεί να είναι ο ΑΜ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Όταν σκοτώνουν τον ΑΜ πεθαίνει και ο μαφιόζος που έκανε την δολοφονία εκτός αν κοιμήθηκε και η πόρνη μαζι του, επομένως αφού έχουμε θύμα δεν μπορεί να είναι ο ΑΜ.


Έλλειψη δική μου τότε, οπότε καταλήγουμε στο πρώτο σενάριο όπου πιθανολογώ να συνδέεται με αυτό που εξηγώ στην Ντόιτς.
Εμένα δυστυχώς αρκετά άτομα με έχουν στα ουδέτερα δεν έχουν καταλήξει με σιγουριά εάν είμαι μαφιόζα ή αθώα για αυτό και οι απειλές ίσως να κόψουν αντίδραση. Άρα ίσως να είχαν καταλήξει με σιγουριά στον Ικαρίωνα ή να πήραν έστω και ρίσκο ότι είναι θα είναι πολίτης για αυτό και τον δολοφόνησαν επειδή ΜΑΛΛΟΝ είχε ψιλιαστεί την ομάδα της μαφίας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Το ότι θεωρείς τόσο άνετα την Deutsch πολίτη δεν ξέρω από που το παίρνεις. Ο Samael ψήφισε εμένα αντί για την Deutsch ενώ αν ψήφιζε Deutsch θα σωζόταν.
O Samael ψήφισε και τους δύο σας. Απλά μέτρησε η πρώτη του ψήφος σε σένα πριν κάνει την επεξεργασία και ψηφίσει ντοιτς.

Το ότι η Deutsch έμμεσα υπαινίσσεται ότι είσαι μαφιόζα είναι ακόμα πιο ανησυχητικό.
Είπε οτι απευθυνόταν στον τσάρα ως ρητορικό ερώτημα κι όχι σε μένα.

Η σημερινή ψηφοφορία έχει ακυρωθεί. Μένει στο παιχνίδι μια νεκροφάνεια που μπορεί να είναι στους πολίτες. Ίσως να σκεφτούμε να φέρουμε πίσω Ικαρίονα. Επίσης η μάγισσα ίσως να σκεφτεί να δολοφονήσει σήμερα κάποιον σίγουρο μαφιόζο (τσαρα, ντιουμ, άλμα αν πιστέψουμε τον Χοακίν).

Αυτές είναι οι σκέψεις μου. Ας μη χανόμαστε σε θεωρίες. Έχουμε πολλές ώρες μέχρι αύριο στην ψηφοφορία. Διαβάστε ξανά και συμμετέχετε σας παρακαλώ. Το οτι η μαφία έχασε ένα μαφιόζο δε σημαίνει οτι έχουμε νικήσει κιόλας, έχουμε άλλους 5 στο παιχνίδι και χρειάζεται συντονισμός για να τους βγάλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Αμαν τι παθαμεεε. Πολυ πετυχημένη δολοφονια μαφιοζακια μπραβο. Νομίζω αποκλείουμε ολοι οτι έδρασε η μάγισσα εδω και παίχτηκε κατι αλλο με τη δολοφονία. Ωραια θα στρεψετε τα βλέμματα. Τωρα ολοι θα στραφούν στο ενα και μοναδικό ατομο που με κατηγορούσε σαν σανιδα σωτηρίας.

Τυχαιο που με το που ανακοινωθηκε η δολοφονια πετάχτηκε η Σοφια και ο Τζοννυ να με φανε? Σοφια (αλλο ενα "λαθακι" που μαλλον παλι δεν "ηξερες") ο ΑΜ αμα δολοφονηθεί παιρνει μαζι του και το δολοφόνο . Αρα αν οι μαφιοζοι ξερουν τον ΑΜ θα τον βγαλουν με ψηφοφορία και οχι με δολοφονία :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Η σημερινή ψηφοφορία έχει ακυρωθεί. Μένει στο παιχνίδι μια νεκροφάνεια που μπορεί να είναι στους πολίτες. Ίσως να σκεφτούμε να φέρουμε πίσω Ικαρίονα. Επίσης η μάγισσα ίσως να σκεφτεί να δολοφονήσει σήμερα κάποιον σίγουρο μαφιόζο (τσαρα, ντιουμ, άλμα αν πιστέψουμε τον Χοακίν).

Σε περίπτωση που δεν πιστέψουμε Χοακίν ποια είναι τα πιθανά σενάρια για εσένα που τον αφορούν, εάν ΔΕΝ είναι πολίτης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Σε περίπτωση που δεν πιστέψουμε Χοακίν ποια είναι τα πιθανά σενάρια για εσένα που τον αφορούν, εάν ΔΕΝ είναι πολίτης;
Δεν έχει νόημα να συζητάω για τον χοακίν. Έχουμε 2 σίγουρους μαφιόζους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Himela δεκτό :)

Όσον αφορά τον Ικαρίωνα εάν κάποιος πολίτης έχει κάρτα νεκροφάνειας θα είναι καλή ιδέα να τον επαναφέρουμε παίρνοντας το ρίσκο ή όχι; Τελευταία όπως εγώ από την αρχή και ο Ικαρίωνας στο τέλος την υποψιάζονταν Μελανία μήπως είχε δίκιο, βρήκε ακόμα μία μαφιόζα και για αυτό τον έβγαλαν αν καταλήξουμε ότι είναι αθώος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Himela δεκτό :)

Όσον αφορά τον Ικαρίωνα εάν κάποιος πολίτης έχει κάρτα νεκροφάνειας θα είναι καλή ιδέα να τον επαναφέρουμε παίρνοντας το ρίσκο ή όχι; Τελευταία όπως εγώ από την αρχή και ο Ικαρίωνας στο τέλος την υποψιάζονταν Μελανία μήπως είχε δίκιο, βρήκε ακόμα μία μαφιόζα και για αυτό τον έβγαλαν αν καταλήξουμε ότι είναι αθώος;

Αχ, πες μου λίγο πως δεν είναι αθώος ο Ικαρίωνας. Μια λες αν δολοφονήθηκε τώρα λες αν είναι αθώος. Ανέπτυξε σε παρακαλώ την σκέψη σου ολοκληρωμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top