Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ζαξρεμιος

Νεοφερμένος

Ο Μερξαζιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλημέρα κι από μένα! Παιδιά είναι ακόμα πρώτος γύρος αλλά δεν βλέπω να ζωντανεύει το παιχνίδι.. πολλοί δεν μιλάνε καν και συνήθως τέτοιες καταστάσεις εκμεταλλεύεται η μαφία για να τρωγόμαστε μεταξύ μας. Ας ξεκινήσουμε να είμαστε όλοι πιο ενεργοί! Δεν έχω να σχολιάσω πολλά καθώς οι μισοί μπαίνουν λένε "θα μπω να ψηφίσω αύριο" (μετριοπαθείς θέσεις) ή αόριστα λόγια και προφανώς είναι δύσκολο να πάρουμε θέση από τώρα αλλά καλό είναι να προσπαθήσουμε να σχολιάσουμε καταστάσεις που ήδη σιγά σιγά διαμορφώνονται.



Από τις τυχαίες ψήφους αυτή με έκανε να γελάσω πιο πολύ :hehe: Πολύ αθώο ύφος μας έχεις πάρει... :whistle:



Πολύ νωρίς δεν ξεκίνησες να υποπτεύεσαι ρόλους και να τους πετάς κιόλας ανοιχτά εδώ; :hmm:



Σε είχα ρωτήσει κάτι πιο πάνω δεν μου απάντησες. Την απόγνωση πού την είδες; Εξήγησε μας λίγο το σκεπτικό σου.

Προς το παρόν Χιμέλα-Ικαρίωνας δεν μου κάνουν για ύποπτοι. Είναι δύο παίκτες που μιλάνε πολύ και όρμησαν κλασσικά πάνω τους :hehe: αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν σας παρατηρούμε προσεκτικά.

Ο Johnny15 μπαίνει, πετάει ένα αδιάφορο φακτ, δεν σχολιάζει τίποτα άλλο, εξαφανίζεται; Βολικό άραγε;

Θα αρχίσω να κοιτάω και λίγο την αφάνεια μήπως χτυπήσω τίποτα και δω καμία αντίδραση.


Ναι,στο thread συμμετοχων.

Μιλαει για παραδοσεις/βεντετες απο προηγουμενα παιχνιδια,και αναφερει κατι το οποιο "θα ξαναχρειαστει στο μελλον",βαζοντας focus σε εκεινη την συνδεση χωρις ουσιαστικα να υπαρχει.

Και τα 2 ειναι πραγματα τα οποια τραβανε το φως απο επανω του και το πανε αλλου,να πεις να ελεγε μια προταση τετοιου ειδους θα ελεγα λογικο,κανενας δεν θελει να εχει πολυ focus επανω του,αλλα οταν ολο το ποστ ειναι τετοιου υφους δεν μπορω να το αγνοησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Από τις τυχαίες ψήφους αυτή με έκανε να γελάσω πιο πολύ :hehe: Πολύ αθώο ύφος μας έχεις πάρει... :whistle:

Εεεε , έπρεπε κάπως να δικαιολογήσω και εγώ την ψήφο μου και να πατήσω κάπου και πιάστηκα από όσα έγραψε.
Δεν ήθελα να την δώσω τυχαία :morning1:

Η Ζοφι/Σοφί/Σοφία, δεν μου αρέσει, το σχολίασαν κ άλλοι. Η Μελάνια μέχρι στιγμής προσπάθησε να τη «βάλει στον τοίχο», μετά η ζοφι που πήγε; Για ύπνο ίσως.

Νύσταζα, τι να κάνω και εγώ, ρε παιδιά .... :yawn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά! Βλέπω έχετε πάρει μπρος. Καλά εγώ με τόσα post που είδα 9.30 το πρωί θυμήθηκα ότι έχουμε μια ώρα διαφορά οπότε σας ενημερώνω ότι πάντα θα σας φαίνεται ότι έρχομαι λίγο καθυστερημένα γιατί Γερμανία είμαι μια ώρα πίσω.
Είδα αρκετές αναφορές στο γεγονός ότι πάνω από τους μισούς δεν έχουν μιλήσει. Βρε παιδιά χθες μοιράστηκαν οι ρόλοι, ουσιαστικά η πρώτη μέρα σήμερα είναι. Εγώ βλέπω να γίνεται το κλασικό πράγμα που ο καθένας θα πιαστεί από οπουδήποτε για να δώσει ψήφο και είναι λογικό γιατί είναι πρώτος γύρος. Αφήνω λίγο τα meta και έρχομαι στα εντός του παιχνιδιού.

Δεν μου άρεσε η ψήφος της Himela στον Soukou και συμφωνώ με αυτό που της απάντησε ότι δεν βγάζει και πολλή λογική πρώτο γύρο ενώ είσαι μαφιόζος να γράψεις τρολλιάρικο post και να τραβήξεις τα βλέματα πάνω σου. Οπότε γι' αυτό τον γύρο δεν θα πήγαινα σε αυτόν ως μαφιόζο χωρίς βέβαια να τον αποκλείω. Θα μπορούσε να ναι και μια καλή πορνίτσα.

Ντάξει, επίσης ξέρω ότι πρώτο γύρο είναι random για πολλούς και λέμε ό,τι μας κατέβει αλλά δεν μου άρεσε ούτε η ψήφος της sophie_96 στην billi_re. H κοπέλα απλά είπε ότι έχει μια δουλειά.

Πάντα,ασχολείστε με στιχομυθίες πρώτο γύρο. Εγώ πιστεύω ότι άτομα που έχουν κάποιο ρόλο είτε ΔΑ,είτε μαφιόζου,είτε πόρνης ίσως να δίσταζαν λίγο να φανερωθούν από πρώτο γύρο και να έρθουν σε αλληλεπίδραση μεταξύ τους γιατί επειδή ξεψαχνίζουμε τα πάντα σίγουρα θα ερχόντουσαν στο προσκήνιο. Οπότε δεν βρίσκω κάτι να επιρρίψω ακόμη σε tsara και blue.

Zaxrem δεν καταλαβαίνω πως συγκεκριμένα κέντραρες Dume Nuke ενώ τόσοι άλλοι επίσης δεν είχαν κάνει post. Όμως με παραξένεψε το γεγονός ότι ο Dume Nuke αν είδα καλά δεν σχολίασε καθόλου την ψήφο σου. Που για μένα σημαίνει ότι δεν θέλει να δημιουργήσει αντιπαράθεση 1. Γιατί έχει απίστευτα καλό ρόλο 2. Γιατί έχει κακό ρόλο και 3. Γιατί έχετε κακό ρόλο μαζί και του έδωσες έτσι μια στον πρώτο γύρο για ξεκάρφωμα που δεν υπάρχει και επικινδυνότητα ακόμη για αποχώρηση.

Επίσης, ComfortablySmug δεν μου φάνηκε κάτι περίεργο σε αυτό που είπε o TasosZ και έκανες τεράστιο άλμα και έφτασες σε υπόθεση ότι είναι ΑΜ; Και το λες κιόλας;

Αυτά μου έκαναν κυρίως εντύπωση. Α και Johnny15 δεν θυμάμαι ούτε εσύ να έκανες post και το μόνο post που κάνεις είναι να σχολιάσεις ότι οι άλλοι δεν έκαναν .Δεν είναι λίγο παράδοξο;


Λοιπόν, σόρρυ που δεν έβαλα παραθέσεις. Δίνω μάθημα σήμερα και αύριο οπότε θα μπαίνω στα κλεφτά μέσα στη μέρα για να κάνω κανά post να μην σας χάσω. Θα επανέλθω για ψήφο. Tschüssie!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Κι επειδή εκτιμώ το γεγονός οτι ο Soukou αν μη τι άλλο σχολίασε κάποια πράγματα και δε θέλω να ψηφίσω κάποιον που ασχολείται με το παιχνίδι, αλλάζω την ψήφο μου σε i_lie_us. Για κάποιον που περίμενε να παίξει εδώ και πολύ καιρό όπως μάς είπε θεωρώ πολύ ύποπτη την "εκκωφαντική" σιωπή του. Σαν να τον βολεύει που κάποιοι έρχονται σε αντιπαράθεση και να νιώθει ασφαλής μέσα από αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εεεε , έπρεπε κάπως να δικαιολογήσω και εγώ την ψήφο μου και να πατήσω κάπου και πιάστηκα από όσα έγραψε.
Δεν ήθελα να την δώσω τυχαία :morning1:

Ενώ έτσι δεν ήταν τυχαία, ε; ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά! Βλέπω έχετε πάρει μπρος. Καλά εγώ με τόσα post που είδα 9.30 το πρωί θυμήθηκα ότι έχουμε μια ώρα διαφορά οπότε σας ενημερώνω ότι πάντα θα σας φαίνεται ότι έρχομαι λίγο καθυστερημένα γιατί Γερμανία είμαι μια ώρα πίσω.
Είδα αρκετές αναφορές στο γεγονός ότι πάνω από τους μισούς δεν έχουν μιλήσει. Βρε παιδιά χθες μοιράστηκαν οι ρόλοι, ουσιαστικά η πρώτη μέρα σήμερα είναι. Εγώ βλέπω να γίνεται το κλασικό πράγμα που ο καθένας θα πιαστεί από οπουδήποτε για να δώσει ψήφο και είναι λογικό γιατί είναι πρώτος γύρος. Αφήνω λίγο τα meta και έρχομαι στα εντός του παιχνιδιού.Ντάξει, επίσης ξέρω ότι πρώτο γύρο είναι random για πολλούς και λέμε ό,τι μας κατέβει αλλά δεν μου άρεσε ούτε η ψήφος της sophie_96 στην billi_re. H κοπέλα απλά είπε ότι έχει μια δουλειά.
Όπως είπες και εσύ στο bold, ο καθένας θα πιαστεί από οπουδήποτε και έτσι και το έκανα, για αυτό και η ψήφος μου στην κοπέλα. Μία τυχαία πρώτη ψήφος, με κάποιον τρόπο έπρεπε και εγώ να την δικαιολογήσω όπως έκαναν και θα κάνουν και άλλοι.

Ενώ έτσι δεν ήταν τυχαία, ε; ????

Πάτησα στα λεγόμενά της για να δικαιολογήσω και εγώ ποιον ψηφίζω. Βέβαια θα μπορούσα να δώσω και την ψήφο μου σε κάποιον που δεν έχει μιλήσει καν ως τώρα, ή μίλησε και μετά δεν ξανασχολήθηκε γιατί μάλλον δεν θα θέλει να φανερωθεί ... Χμμμ! :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Καλημέρα όμορφε κόσμε του Παλέρμο! :flowers:

Δε βλέπω πολλή κίνηση στο παιχνιδι αλλά είναι λογικό. Ξέρω ότι οι πρώτες ψήφοι είναι τυχαίες αλλά εγώ λέω να ψηφίσω τον Soukou γιατί δε μου άρεσε που έκανε ένα ποστ τύπου τρολαρισμα και με χιουμοριστικό τρόπο ώστε να δικαιολογήσει την ψήφο του αλλά είπε ότι μπορεί και να την αλλάξει. Εμένα αυτό μού φάνηκε σαν να έχει οδηγίες από τους συν-μαφιόζους του να γράψει ένα ποστ για να μη φαίνεται εξαφανισμένος έτσι για ξεκαρφωμα. Δεν ξέρω, εμένα έτσι μου φάνηκε. Για τον ίδιο λόγο έχω στο μάτι και τον Ζαξρεμιο ο οποίος έριξε έτσι μια χαζή δικαιολογία για την ψήφο του. Να παρατηρήσω επίσης ότι δε μου πολυαρεσει η στιχομυθία μεταξύ Τσάρα και μπλου. Σαν να είναι μαφιόζος με ΔΑ μού κάνει. Βέβαια θα καρφώνονταν τόσο πολύ ως έμπειροι παίκτες που είναι; Δεν ξέρω, έτσι παρατηρήσεις κάνω. Ελπίζω να ακούσω κι άλλους στην πορεία.

Δεν θα τοποθετηθώ ακριβώς στο ζήτημα γιατί δύο είναι τα ενδεχόμενα: είτε να ήταν όντως απασχολημένος, είτε να μπλόφαρε. Νομίζω βέβαια, πως είναι δώρον άδωρον να γράψεις πρώτη μέρα ποστ "αυτοαθώωσης" που σου δίνει άλλοθι, άρα δεν μπορώ να είμαι σίγουρη για το ποιο ενδεχόμενο ισχύει τελικά.


Αυτό με τις ψήφους το εξήγησα και χτες άρα δε θα πλατειάσω, θα πάω κατευθείαν σε Τσαφ και Μπλου. Νομίζω πως ακριβώς λόγω εμπειρίας στο παιχνίδι δε θα ρίσκαραν να καρφωθούν αν ήταν με το μέρος των μαφιόζων, αλλά και πάλι ποτέ δε μπορείς να είσαι σίγουρος. Γενικά, απο οτι μπορεί να πει η εμπειρία μου, ειδικά στο Παλέρμο, σκυλί που γαβγίζει δε δαγκώνει (γιατί δεν είναι μάλλον καλά μαγειρεμένο ακόμη :P). Είναι οι πολίτες που συνήθως έχουν μεταξύ τους puns και παίζουν πιο "ζωηρά", οι μαφιόζοι είναι πιο σιγανά ποταμάκια (εκτός απο 1-2 που είναι σε μόνιμη επιφυλακή για να στρέψουν υποψίες απο την ομάδα τους).
Λοιπόν, θα ψηφίσω προς το παρόν την bilire. Δεν ξέρω αλλά αυτό το άγχος της για την κατάθεση εγγράφων (χμμμ τι είδος έγγραφα άραγε και που θα καταθέσει ; ) αύριο το πρωί, με κάνει να εξάγω το συμπέρασμα ότι φοβάται κάτι σχετικά με αυτά. Μου κινεί υποψίες, ότι για να αγχώνεται κάτι κακό θα έχει κάνει ( ;; ), δεν ξέρω αλλά μυρίζομαι φόβο. :redface:

Εμένα προσωπικά η ψήφος αυτή μου φάνηκε ίσως η πιο ξεκάρφωτη απο όλες. Εξήγησα και χτες το περί τυχαίων πρώτων ψήφων, άρα δεν μπορώ να κρίνω ενοχή ή αθωότητα μόνο απο αυτό. Μπορώ όμως να κρίνω απο την αιτιολογία, και μου φαίνεται οτι η Σόφη είτε λόγω απειρίας βασίζεται σε ο,τι να'ναι πράγματα για να βγάλει ένοχο, είτε απλώς προσπαθεί να παίζει όσο πιο "αθώα" γίνεται για να μην βρεθεί στο στόχαστρο. Δεν είναι απαραιτήτως κακό, θα το δούμε στην πορεία.
Δύο πράγματα να σχολιάσω

1. Δε μου φαίνεται τόσο η συμμαχία που πολλοί λέτε για Ικαριωνα-himela, αν δείτε ναι μεν λέει ότι συμφωνεί μαζί της αλλά στο τέλος λέει ότι δε τη θεωρεί τόσο αθώα (κλασσικό καρότο και μαστίγιο του Ικαριωνα)

2(ίσως και σημαντικότερο). Τα περίεργα ποστ του Ζαξρεμιου και ιδίως του TasouZG. Δε ξέρω γιατί αλλά καθώς διάβασα το ποστ σου που έλεγε ότι δε μπορείς να πεις σε ποια ομάδα είσαι μου ήρθε κατευθείαν στο νου ο ΑΜ ( δε νομίζω πως είσαι μαφια γιατί θα ήσουν πιο συγκρατημενος και δε θα σε άφηναν οι άλλοι μαφιόζοι να ποσταρεις κάτι τέτοιο)

Έτσι και επειδή δε θα με πείραζε να έπεφτε λίγο παραπάνω πίεση σε έναν Αντίπαλο Μαφιόζο ψηφιζω τον TasosZG

Θα σταθώ στο δεύτερο σχόλιο και θα πω οτι γενικά δεν επιτρέπεται να λέμε σε ποια ομάδα είμαστε :P. Δεν ξέρω αν είναι ΑΜ ή όχι, αλλά θα συμφωνήσω στο σκεπτικό οτι οι μαφιόζοι έχουν πιο "συγκρατημένο" τρόπο παιχνιδιού. Οψόμεθα.


Υπάρχουν παίκτες που ακόμη δεν έχουν μιλήσει καθόλου, αυτοί οι παίκτες καταλήγουν προβληματικοί γιατί δε βοηθούν στην εξέλιξη του παιχνιδιού. Μάλιστα και σε προηγούμενα παιχνίδια η μαφία είχε τους αποκαλούμενους παίκτες-τάφους που δε μιλάνε καθόλου για να μην τραβούν τα βλέμματα και μας αφήνουν να μαλώνουμε μεταξύ μας.

Συμφωνώ με αυτό όσο δεν πάει. Και στους προβληματικούς παίκτες, αλλά και στους παίκτες-τάφους. Γενικά παιδιά να το'χετε υπόψιν αυτό όσο παίζουμε.

Καλημέρα και απο εμένα!

Για να δούμε τι έγινε χθες το βράδυ...




Εδώ νομίζω πως είχαμε την πρώτη μικρή στιχομυθία.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση ωστόσο είναι ότι ο Samael δεν έχει απαντήσει.

Η Sophie του απάντησε αρκετά γρήγορα ώστε πιθανόν ο Samael να ήταν ακόμη εντός παιχνιδιού και να το δει. Επίσης το μήνυμα ήταν αρκετά ανάλαφρου χαρακτήρα για να σηκώνει απάντηση στην αρχή του παιχνιδιού.

Το ότι δεν είχαμε απάντηση μήπως δείχνει ότι ο Samael περιμένει το οκ απο κάποιον για να απαντήσει ή μήπως πήρε απαγορευτικό στο να απαντήσει σε ένα τέτοιο μήνυμα, γιατί σε προηγούμενα παλέρμο για λιγότερα πράγματα έχουν βγει παίκτες στον πρώτο γύρο. Ίσως να είναι πολύ νωρίς για τέτοιες σκέψεις, ωστόσο κρατάω ένα ερωτηματικό.




Την στιχομυθία Τσαράτσαφ με Μπλου αρκετοί την προσέξαμε και αυτό που την κάνει πιο περίεργη είναι ότι το κομμάτι της Μπλου είναι στην μικρότερη δυνατή γραμματοσειρά. Ωστόσο το κρατάμε και προχωράμε.

Η πρώτη μικρή στιχομυθία δεν είναι απαραιτήτως ένοχη, αλλά καλό θα είναι να την έχουμε κατά νου όσο παίζουμε. Αυτό το λέω ακριβώς για τον ανάλαφρο της χαρακτήρα, όπως και για τον ίδιο λόγο θα δικαιολογήσω και τη στιχομυθία Τσαφ-Μπλου (ανεξαρτήτου γραμματοσειράς). Δεν είναι κακό να στηριχτούμε σε αυτά τώρα που είναι αρχή, αλλά όχι μόνο εξ ολοκλήρου.

Η απουσία του Samael προβληματίζει και εμένα πάντως (όπως και των άλλων παικτών που δεν έχουν ακόμη εμφανιστεί πέρα απο τις χαιρετούρες στην αρχή).


Εγώ πάντως μια απογοήτευση την περνάω γιατί βλέπω οτι συμμετέχουν λιγότεροι από τους μισούς και μάλιστα αυτοί που συμμετέχουν είναι αυτοί που ψηφίζονται. Οκ ίσως κάποιοι μαφιόζοι κρύβονται στη σιωπή αλλά δεν μπορεί παραπάνω από τους μισούς να είναι μαφιόζοι! Οι υπόλοιποι πού είστε; Έχουν ειπωθεί κάποια πράγματα, πείτε κι εσείς μια γνώμη. Είναι κρίμα να φύγει πρώτη μέρα κάποιος που ασχολείται. :/:


Με απογοητεύει και εμένα η απουσία της μεγαλύτερης μερίδας παικτών, αλλά θα περιμένω να εμφανιστούν πρώτα πριν πω κάτι παραπάνω. Καλύτερα πάντως να ψηφιστεί κάποιος που μέχρι στιγμής είναι "φάντασμα" γιατί εμένα προσωπικά τα φαντάσματα μου κινούν περισσότερο υποψία απο τους ενεργούς. Το σκεπτικό το εξήγησα και πιο πάνω, δεν θέλω να αναλώνομαι στο ίδιο θέμα διαρκώς. Φαντασματάκια, όταν εμφανιστείτε, κρατήστε το οτι δεν σας βάζω όλους μαζί στο ίδιο τσουβάλι (και θα ήταν άσχημο, μαζί με τα ξερά να καούν και τα χλωρά).


Σε άλλα νέα, έχασα κάποια καινούρια ποστ και θα επανέλθω πάλι (κάπως ετεροχρονισμένα) με σχολιασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Θελω να τονισω παραξενο το γεγονος οτι αποφασισες να ψηφισεις Ικαριονα οχι για κατι που ειπε αλλα για το γεγονος οτι βρισκεται καπου ακυρα (ως συνηθως δηλαδη)
Να πεις δεν ειχε πει τιποτα,εχει κατεβασει 3-4 ποστ εκθεσεις,και μεσα σε αυτα εχει πει πραγματα τα οποια πιστευω δεν ισχυουν και ειναι με ελλιπη στοιχεια

Η ψηφος μου δεν θα αλλαξει προς το παρων,ο Dume μιλησε ξανα αλλα φανηκε να προσπαθει λιγο απεγνωσμενα να παρει τα φωτα απο επανω του
Γιατί είμαι ο μόνος που έδωσε άκυρη πρώτη ψήφο...
Πρώτος γύρος είναι, εγώ δεν είδα να έχει κάνει κάποια δήλωση ο Ικαρίωνας, το μόνο που έχει κάνει είναι υποθέσεις, κάτι που κάνουμε όλοι μας.
Ξημέρωσε για τα καλά στο Παλέρμο και βλέπω ότι έχουν ανάψει τα αίματα από πολύ νωρίς :loltooth: Αποκτά ενδιαφέρον από νωρίς το παιχνίδι, εάν και υπάρχουν ακόμα παίχτες που δεν έχουν γράψει. Άραγε αυτοί να κρύβονται ή λέτε να χτυπήσουν κάποιον, από εκεί που δεν το περιμένει; :confused:

JK Karadakov, όσον αφορά την στιχομυθία μου με τον Samael, ό,τι είδα, παρατήρησα, τίποτα παραπάνω,και τίποτα λιγότερο. Μάλιστα ανέφερα και στην Μελάνια ότι στα περισσότερα αγοράκια και κοριτσάκια αρέσει ο Χάρυ Πότερ με αφορμή το βιντεάκι στο spoil που έβαλε. Μα λέτε, από τώρα να κάνω φανερό το εάν υποστηρίζω κάποιον ή το εάν πρόκειται να το κάνω ή όχι στο μέλλον ; Μήπως κοιτάτε να στρέψετε τα φώτα αλλού, για να μην υποψιαστούν εσάς ; Μία υπόθεση κάνω. :P
Μα δεν αναφέρθηκα σε εσένα ότι έκανες κατι περίεργο. Το περίεργο για εμένα είναι ότι δεν απάντησε ο Samael αλλα και ότι δεν έχει εμφανιστεί απο τότε ακόμα περισσότερο.

Γιατί αγχώθηκες; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Μα δεν αναφέρθηκα σε εσένα ότι έκανες κατι περίεργο. Το περίεργο για εμένα είναι ότι δεν απάντησε ο Samael αλλα και ότι δεν έχει εμφανιστεί απο τότε ακόμα περισσότερο.

Γιατί αγχώθηκες; :hmm:


Κανένα άγχος καλέ :P, απάντησα σε αυτό που είπες ...
Βέβαια αποφεύγεις να σχολιάσεις, αυτό που λέω ότι δηλαδή προσπαθείτε να στρέψετε αλλού τα φώτα ...
Γιατί ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 30/7

  1. aggelogiannos

  2. Alma Libre

  3. bilire

  4. blue_butterfly

  5. ComfortablySmug --> TasosZG

  6. Deutsch... Lover

  7. DumeNuke --> Himela

  8. Emilouko

  9. Himela --> i_lie_us

  10. i_lie_us

  11. Ikarionas --> ComfortablySmug

  12. JKaradakov --> Ikarionas

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15

  15. ~Melania~

  16. Samael

  17. sophie_96 --> bilire

  18. Soukouu --> ultraviolence

  19. TasosZG

  20. tsarachaf

  21. ultraviolence

  22. Wild_Boy

  23. Ζαξρεμιος --> DumeNuke

  24. Σπυράκος (^^)



Ψήφοι
1 bilire
1 ComfortablySmug
1 Deutsch... Lover
1 DumeNuke
1 Himela
1 i_lie_us
1 Ikarionas
1 TasosZG
1 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Κανένα άγχος καλέ :P, απάντησα σε αυτό που είπες ...
Βέβαια αποφεύγεις να σχολιάσεις, αυτό που λέω ότι δηλαδή προσπαθείτε να στρέψετε αλλού τα φώτα ...
Γιατί ; :hmm:

Που ήταν τα φώτα και προσπάθησα να τα στρέψω πάνω σας;

Γιατί αν ήταν στον Τσαρατσαφ και την Πεταλούδα δεν προσπάθησα να τα στρεψω αλλού, αντιθέτως το σχολίασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Που ήταν τα φώτα και προσπάθησα να τα στρέψω πάνω σας;

Γιατί αν ήταν στον Τσαρατσαφ και την Πεταλούδα δεν προσπάθησα να τα στρεψω αλλού, αντιθέτως το σχολίασα.

Σε πρώτη φάση ας το δεχτώ λοιπόν ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Αρχικά να πω ότι πιστεύω πως μέχρι στιγμής οι κακοί δεν έχουν ψηφιστεί μεταξύ τους.
Αυτό μας οδηγεί στο σενάριο ότι αν έχουμε κάποιον για αθώο, τότε αυτός που τον ψηφίζει και αυτός που ψηφίζει είναι πιθανοί κακοί.

Αρχική δημοσίευση από: bilire
Καλησπέρα .Σας χαιρετώ.Καλή αρχή να έχουμε. Επειδή είμαι αγχωμένη με κάτι έγγραφα που πρέπει να καταθέσω αύριο και θα έχω τρέξιμο ,μάλλον θα μπω από το μεσημέρι-απόγευμα και μετά .Καλή συνέχεια :hello:


Έχω για αθώα την bilire λόγω του ότι είπε την φράση "είμαι αγχωμένη" (για κάτι άλλο και όχι για το παιχνίδι) αλλά σαν κακιά αν πήγαινε να γράψει αυτή τη φράση θα την έπαιρνε πίσω επειδή θα σκεφτόταν "ώπα δεν πρέπει να καταλάβουν ότι είμαι αγχωμένη", άρα δεν την νοιάζει άρα την έχω για αθώα.


Αρχική δημοσίευση από: sophie_96
Λοιπόν, θα ψηφίσω προς το παρόν την bilire. Δεν ξέρω αλλά αυτό το άγχος της για την κατάθεση εγγράφων (χμμμ τι είδος έγγραφα άραγε και που θα καταθέσει ; ) αύριο το πρωί, με κάνει να εξάγω το συμπέρασμα ότι φοβάται κάτι σχετικά με αυτά. Μου κινεί υποψίες, ότι για να αγχώνεται κάτι κακό θα έχει κάνει ( ;; ), δεν ξέρω αλλά μυρίζομαι φόβο. :redface:


Για καλή μου τύχη υπάρχει άτομο που την ψήφισε αλλιώς θα έπρεπε να πάω στις ψήφους και να διαλέξω κάποιον, ενδεχομένως, λιγότερο αθώο (για μένα). Άρα ψηφίζω sophie_96.

Ξέρω βέβαια και με 100% σιγουριά ότι ο ComfortablySmug ψήφισε αθώο επειδή ψήφισε εμένα (Είτε είμαι όντως αθώος είτε επειδή θέλω να παίξω σαν αθώος) αλλά δεν μου αρέσει να ψηφίζω αυτόν που με ψήφισε τουλάχιστον όχι στον ίδιο γύρο (εκτός αν έχω παραπάνω από 1 ψήφους).

Σε 2η μοίρα έχω αθώα την Himela λόγω του ότι εχει βγει πολύ στο προσκήνιο + ότι άλλαξε την ψήφο της όταν σταμάτησε να ισχύει ο λόγος για τον οποίο είχε ψηφίσει αρχικά τον soukou. Ο έτερος που έχει βγει στο προσκήνιο είναι ο Ikarionas και όντως προσπαθεί αρκετά να βοηθήσει το παιχνίδι, είτε είναι αθώος είτε όχι, είναι θετικό να παραμείνει άρα τον βάζω κι αυτόν στους αθώους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
TasosZG, θα ήθελα βέβαια να μάθω γιατί σου κινώ τόσο υποψίες :P

Για καλή μου τύχη υπάρχει άτομο που την ψήφισε

αυτό με την καλή σου τύχη, γιατί το λες; :hmm:

Να σημειώσω βέβαια είπα προς το παρόν ψηφίσω την κοπέλα, κάτι που σημαίνει ότι μέχρι το βράδυ ενδεχομένως να αλλάξω απόφαση ....!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
TasosZG, θα ήθελα βέβαια να μάθω γιατί σου κινώ τόσο υποψίες :P



αυτό με την καλή σου τύχη, γιατί το λες; :hmm:

Να σημειώσω βέβαια είπα προς το παρόν ψηφίσω την κοπέλα, κάτι που σημαίνει ότι μέχρι το βράδυ ενδεχομένως να αλλάξω απόφαση ....!!


Υπάρχει απάντηση και για τις 2 ερωτήσεις σου στο ίδιο ποστ.
1.Δεν μου κινείς τόσο υποψίες, απλά ψήφισες έναν αθώο μου άρα για μένα είσαι πιθανή κακιά.
2.Στην ίδια πρόταση λέω γιατί είναι καλή μου τύχη. Επειδή αν δεν είχε ψηφίσει κάποιος τον αθώο μου τότε θα έπρεπε να βρω άλλον να ψηφίσω άρα αφού την ψήφισε κάποιος μου ήταν εύκολο να βρω ποιον θα ψηφίσω άρα είμαι τυχερός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Υπάρχει απάντηση και για τις 2 ερωτήσεις σου στο ίδιο ποστ.
1.Δεν μου κινείς τόσο υποψίες, απλά ψήφισες έναν αθώο μου άρα για μένα είσαι πιθανή κακιά.
2.Στην ίδια πρόταση λέω γιατί είναι καλή μου τύχη. Επειδή αν δεν είχε ψηφίσει κάποιος τον αθώο μου τότε θα έπρεπε να βρω άλλον να ψηφίσω άρα αφού την ψήφισε κάποιος μου ήταν εύκολο να βρω ποιον θα ψηφίσω άρα είμαι τυχερός.


1. Χμμμ και πού ξέρεις ότι είναι αθώα 100% και άρα εγώ πιθανή κακιά ;
2. Υποστηρίζεις τόσο έντονα ότι η Bilibre είναι αθώα. Το λες με τόση σιγουριά, γιατί; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δεν θα χρειαζόταν να το πω και να το ξαναπώ και άρα να φανεί ότι το κάνω τόσο έντονα αν δεν μου είχες πει να επαναλάβω αυτά που είπα.
Είναι 1η γύρα, είπα γιατί την εχω για αθώα, δεν είναι 100% σίγουρο και δεν θέλω να συνεχιστεί αυτή η συζήτηση. Ίσως επειδή είμαι κακός και με ξεμπρόστιασες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Δεν θα χρειαζόταν να το πω και να το ξαναπώ και άρα να φανεί ότι το κάνω τόσο έντονα αν δεν μου είχες πει να επαναλάβω αυτά που είπα.
Είναι 1η γύρα, είπα γιατί την εχω για αθώα, δεν είναι 100% σίγουρο και δεν θέλω να συνεχιστεί αυτή η συζήτηση. Ίσως επειδή είμαι κακός και με ξεμπρόστιασες.


Μα δεν χρειάζονταν καν να το πεις και να το ξαναπείς για να φανεί από αυτό τόσο έντονο ... :P, αλλά αφού δεν θέλεις να συνεχιστεί η συζήτηση δεν θα επιμείνω !
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Λοιπόν κάποιες σκέψεις.

1) Συμφωνω οτι δεν εχουν μιλησει αρκετοι παικτες και οτι συνηθως εκει κρυβονται παντα οι μαφιοζοι αλλα με προβληματιζει εξισου το οτι αυτο το εχουν επισημανει παρα πολλοι που δεν γίνεται να ρίναι όλοι αθώοι. Σε σημειο που αρχιζω να πιστευω οτι οι περισσοτεροι μαφιοζοι εχουν μιλησει. Δεν μου βγαζει νοημα να καθισαν σιωπηλοι οι μαφιοζοι για να τους βρουμε ευκολοτερα εμεις οι αθωοι που μιλησαμε και κατηγορησαμε οσους δεν μιλησαν. Τηρω λοιπον επιφυλαξεις.

2) Την αθωοτητα μου δεν μπορει να την ξερει κανενας οποτε δεν μου αρεσει που τοσα ατομα λενε τοσο ευκολα πως με θεωρουν αθωο ή μη υποπτο, μερικες φορες χωρις να αναφερουν τι με καθιστα τοσο μη υποπτο. Να ριξατε ονειρο για μενα μπαα.

3) Υπαρχει μια σειρα απο ατομα στα οποια δεν θα κατευθυνθω τουλαχιστον την πρωτη μερα. Αυτα ειναι τα εξης:

Himela
Sophia
Tasos Z

Μπορεί να κρύβεται κακός ανάμεσά τους αλλά πρώτη μέρα δεν θα κατευθυνθώ εκεί για δικούς μου λόγους. Αν προκυψουν στοιχεια εναντιον τους δεν θα διστασω στιγμη να τους ψηφισω στο μελλον.

4) Δεν μου αρεσαν καθολου μα καθολου τα οσα ειπαν και ο τροπος με τον οποιο τα ειπαν οι Εmilouko, Blue, Melania και Alma. Ισως γραψω αργοτερα τους λογους. Θεωρω ομως πως μεσα στην τετραδα υπαρχει σιγουρα τουλαχιστον ενας κακος.

Ωστοσο προς το παρον διατηρω την ψηφο μου στον Comfortably για λογους που ηδη εχω εξηγησει. Περιμενω και απαντηση του.
Αυτά προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλημέρα παιδάκια :happy: . Βλέπω μπήκατε πιο ορεξάτοι σήμερα.


2(ίσως και σημαντικότερο). Τα περίεργα ποστ του Ζαξρεμιου και ιδίως του TasouZG. Δε ξέρω γιατί αλλά καθώς διάβασα το ποστ σου που έλεγε ότι δε μπορείς να πεις σε ποια ομάδα είσαι μου ήρθε κατευθείαν στο νου ο ΑΜ ( δε νομίζω πως είσαι μαφια γιατί θα ήσουν πιο συγκρατημενος και δε θα σε άφηναν οι άλλοι μαφιόζοι να ποσταρεις κάτι τέτοιο)

Έτσι και επειδή δε θα με πείραζε να έπεφτε λίγο παραπάνω πίεση σε έναν Αντίπαλο Μαφιόζο ψηφιζω τον TasosZG

Εσύ τώρα τι κάνεις; Δεν είναι λογικό να ορμάς και να κατηγορείς κάποιον για ΑΜ στον πρώτο γύρο, που αφενός είναι αδύνατον να έχεις στοιχεία, αφετέρου ο ΑΜ στην αρχή του παιχνιδιού βοηθάει την ομάδα των πολιτών. Περίεργο παιχνίδι παίζεις, αγαπήτε. Μπαίνεις στα υπ' όψιν.

1. Η αλήθεια είναι ότι σε κάθε παιχνίδι μου έρχεται να σε βγάλω πρώτο λόγω παράδοσης αλλά θέλησα να ξεφύγω λίγο από τις εχθροπραξίες σήμερα και να αφήσω τις παραδόσεις στο παρελθόν. Τουλάχιστον μέχρι να πει ασφαλώς κάτι ύποπτο ή μέχρι να επιστρέψεις κι εσύ στην παράδοση, οπότε τότε θα επιστρέψω λογικά κι εγώ.

2. Δεν υποστήριξα τη Χιμέλα. Είπα πως μου άρεσαν αυτά που ανέφερε και ότι προς το παρόν μου κάνει προς αθώα γιατί δεν βρίσκω λόγο να τα έλεγε αυτά ως κακιά αλλά δεν την αθωώνω πλήρως και όπως σίγουρα θα θυμάσαι, αφού προσέχεις τις παραδόσεις, πολές φορές πρώτο γύρο ψιλοαθώωνα άτομα που κατόπιν κατηγορούσα.

Μάλλον σου έκανε πολύ καλό η Κένυα φίλε μου. Μου αρέσει περισσότερο η ζεν εκδοχή σου. Θα πάω μ' αυτό κι όχι με απόπειρα να σφαχτείτε με τον Ντιουμ για ξεκάρφωμα επειδή το κάνετε κάθε φορά, για την ώρα.

1) Βρε παιδιά λέτε να ήμασταν μαφιόζοι με την Χιμέλα ή να ήμασταν μαφιόζος με ΔΑ και να το κάναμε τόσο φανερά για να μας βρείτε απ' τον πρώτο γύρο; Πάντως παρατηρώ ότι πολλοί ενοχλήθηκαν με την 'αθώωση' στη Χιμέλα. Αυτό συμβαίνει κυρίως για δυο λόγους: είτε επειδή κάποιοι θέλουν να πιαστούν από κάπου είτε επειδή κάποιοι γνωρίζουν την ενοχή της οπότε αν είναι καλοί βρίσκουν ασφαλώς ύποπτη την κίνησή μου ενώ αν είναι κακοί προσπαθούν να κατηγορήσουν τη δυάδα μας έτσι ώστε αν τύχει και βγει η Χιμέλα και δει κανείς ότι ήταν κακιά, να μπορούν να κατηγορήσουν μετά εμένα. Γνωρίζουν ότι είναι κακιά και γι' αυτό διαφωνούν προς την αθώωσή της. Θα δείξει. Προς το παρόν θα πορευτώ όπως πριν.

Και πάλι θα μου επιτρέψεις να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου και να πω ότι θα μπορούσε να είναι ξεκάρφωμα, ακριβώς επειδή δεν θα το έκαναν συνήθως 2 μαφιόζοι ή ζευγάρι μαφιόζου-ΔΑ. Το πιστεύω, όχι, αλλά πρώτος γύρος είναι κάτι πρέπει να σχολιάσω κι εγώ.

2) Εδώ με προβληματίζεις περισσότερο. Δεν πιστεύω να είναι ο Τάσος αντίπαλος μαφιόζος αλλά αν είναι τότε γιατί να το πεις ως αθώος. Υπάρχουν και καρφώματα. Μόνο μαφιόζους βοηθάς έτσι. Ως μαφιόζος ή ΔΑ δεν θα έλεγες νομίζω κάτι τέτοιο. Σε έχω λοιπόν υποψήφια πόρνη που προσπαθεί να βοηθήσει μαφιόζους σε κάρφωμα. Προς το παρόν η ψήφος μου θα παραμείνει σε σένα.

Αυτό κι εμένα μου φάνηκε πολύ παράξενο, δεν θα βιαστώ να του αποδώσω ρόλο, γιατί δεν μπορώ να βρω λόγο να το κάνει αυτή τη στιγμή μια πόρνη αυτό και είναι πολύ απρόσεκτο παιχνίδι για ΔΑ ή μαφιόζο, αλλά είναι ίσως η πιο ύποπτη συμπεριφορά μέχρι στιγμής.

Εγώ πάντως μια απογοήτευση την περνάω γιατί βλέπω οτι συμμετέχουν λιγότεροι από τους μισούς και μάλιστα αυτοί που συμμετέχουν είναι αυτοί που ψηφίζονται. Οκ ίσως κάποιοι μαφιόζοι κρύβονται στη σιωπή αλλά δεν μπορεί παραπάνω από τους μισούς να είναι μαφιόζοι! Οι υπόλοιποι πού είστε; Έχουν ειπωθεί κάποια πράγματα, πείτε κι εσείς μια γνώμη. Είναι κρίμα να φύγει πρώτη μέρα κάποιος που ασχολείται. :/:

Ρε συ Σύλβια, κάθε φορά το ίδιο δε γίνεται; Θα βρεθεί κάποιος κακομοίρης, λογικά πολίτης που θα την πατήσει επειδή είπε για λάθος πρόταση, ή κάποιος άλλος είδε περίεργο όνειρο. Αλλά δεν ξέρουμε κιόλας αν στραφούμε σε κάποιον λιγομίλητο αν έχει κάποιο δυνατό ρόλο και απλώς δεν πρόλαβε να παίξει. Γι' αυτό δεν μου αρέσει ποτέ ο πρώτος γύρος.

Κι επειδή εκτιμώ το γεγονός οτι ο Soukou αν μη τι άλλο σχολίασε κάποια πράγματα και δε θέλω να ψηφίσω κάποιον που ασχολείται με το παιχνίδι, αλλάζω την ψήφο μου σε i_lie_us. Για κάποιον που περίμενε να παίξει εδώ και πολύ καιρό όπως μάς είπε θεωρώ πολύ ύποπτη την "εκκωφαντική" σιωπή του. Σαν να τον βολεύει που κάποιοι έρχονται σε αντιπαράθεση και να νιώθει ασφαλής μέσα από αυτό.

Αλήθεια, πού είναι αυτός; Φαινόταν αρκετά ενθουσιασμένος πριν το παιχνίδι και τώρα έχει ρίξει μαύρη πέτρα.

Έχω για αθώα την bilire λόγω του ότι είπε την φράση "είμαι αγχωμένη" (για κάτι άλλο και όχι για το παιχνίδι) αλλά σαν κακιά αν πήγαινε να γράψει αυτή τη φράση θα την έπαιρνε πίσω επειδή θα σκεφτόταν "ώπα δεν πρέπει να καταλάβουν ότι είμαι αγχωμένη", άρα δεν την νοιάζει άρα την έχω για αθώα.

Αχ, μην πέφτετε σε τέτοιες παγίδες, εδώ δεν είναι λάιβ παιχνίδι. Καθένας έχει χρόνο να πει και να σκεφτεί ό,τι θέλει να πει. Μη βιάζεσαι να αθωώσεις κόσμο. Το λέω γιατί βλέπω ότι αθωώνεις κι άλλο άτομο πιο μετά.

Για καλή μου τύχη υπάρχει άτομο που την ψήφισε αλλιώς θα έπρεπε να πάω στις ψήφους και να διαλέξω κάποιον, ενδεχομένως, λιγότερο αθώο (για μένα). Άρα ψηφίζω sophie_96.

Αλήθεια, ποιος άλλος ψήφισε Σόφη και το έχασα; :confused: Παρ' όλα αυτά βλέπω ότι η Σόφη αγχώνεται πολύ από την ψήφο σου και δεν ξέρω αν πρέπει να το αποδώσω στην απειρία της ή όχι.

Ξέρω βέβαια και με 100% σιγουριά ότι ο ComfortablySmug ψήφισε αθώο επειδή ψήφισε εμένα (Είτε είμαι όντως αθώος είτε επειδή θέλω να παίξω σαν αθώος) αλλά δεν μου αρέσει να ψηφίζω αυτόν που με ψήφισε τουλάχιστον όχι στον ίδιο γύρο (εκτός αν έχω παραπάνω από 1 ψήφους).

Καλά αυτά τα λέμε όλοι, και γι' αυτό δεν έχουν καμία απολύτως αξιοπιστία. Είτε μαφιόζος είσαι, είτε πολίτης ότι είσαι 100% αθώος θα υποστηρίξεις.


Αυτά τα σχόλια, για αρχή. Είδα ότι βγήκε και η Έμιλυ και αθώωσε όποιον μίλησε(περίεργο, αλλά είναι νωρίς ακόμη για συμπεράσματα) κι ο αγαπητός Ιορδάνης που πιάνεται πάντα από λεπτομέρειες σε ποστ, ειδικά στον πρώτο γύρο, επειδή αποφεύγω σχολιάζω τέτοια και δεν έχω να προσθέσω κάτι στο σχόλιο που έκανε για την στιχομυθία(που λέει ο λόγος, με 3 ποστ μήκος) με την blue_butterfly. Είδα επίσης ότι έκανε το ίδιο με την Σόφη και τον Σαμαέλ. Αλλά πιστέυω θα φανούν στην πορεία αυτά.

Θα μείνω πιστός στην τακτική μου να ψηφίζω πιο αργά στον πρώτο γύρο, γιατί δεν θέλω να πάρω κάποιον στο λαιμό μου, μιας και δεν μπορώ να έχω στοιχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top