Της νύστας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελά

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όσοι διαβάσατε "της νύΧτας" να βγείτε τώρα απο το θέμα! :P

Είστε λιγότερο αυστηροί/περισσότερο ανεκτικοί όταν ξέρετε οτι ο σύντροφος σας νυστάζει την ώρα που μιλάτε; Για παράδειγμα όταν έχει μόλις ξυπνήσει ή λίγο πριν πάει για ύπνο... Αν είναι ψυχρός το προσπερνάτε; Αν πει (ή παραλείψει να πει) κάτι που υπο κανονικές συνθήκες θα σας ψιλοπείραζε, θα σας ψιλοπειράξει και τότε ή θεωρείτε οτι έχει το ακαταλόγιστο; Είμαι η μόνη που τις μισές φορές που θα μιλήσουμε σε τέτοια στιγμή (λίγο πριν κοιμηθεί ή αμέσως όταν ξυπνήσει) καταλήγω εκνευρισμένη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Δεν μιλαω ποτε σοβαρα με καποιον που νυσταζει γιατι με ενοχλει αφορητα να μου μιλανε οταν νυσταζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Α εγώ τον αντιμετωπίζω σχεδόν το ίδιο. Δηλ δείχνω μια ανεκτικότητα, αλλά όχι τπτ φοβερό.. κι αν εκνευριστώ υποχρεωτικά θα σταματήσει να νυστάζει πάραυτα! :devil::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:redface: όταν νυστάζω μπορεί να και σε βρίσω....
:redface: αν έχω μόλις ξυπνήσει κατά 99% θα σου πω μπούρδα και ανακρίβεια

εαν δε, κοιμάμαι και με ξυπνήσεις.... βρες τρύπα να κρυφτείς :redface:


άρα... θεωρώ ότι και οι άλλοι μπορεί να έχουν το ακαταλόγιστο και κάνω την πάπια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ τσαντίζομαι όταν μιλάω σε κάποιον και μου μιλάει με νυσταγμένο ύφος. Το παίρνω προσωπικά, όσο άσχημο κι αν φαίνεται. Κι όχι μόνο με αμόρε, αλλά και με φίλους και γνωστούς! Προσπαθώ να σταματώ την συζήτηση, αν και ένα "είμαι κουρασμένος, μιλάμε μια άλλη φορά;" από την άλλη μεριά θα με έκανε να αισθανθώ καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Και πάντως νύΧτα διάβασα.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, εμένα μου αρέσει να μιλάω πριν αποκοιμηθώ, το λεγόμενο pillow talk...
με τον πρώην πολλές φορές αποκοιμιόμαστε, ενώ "μιλάγαμε" έτσι, μεταξύ ύπνου και ξύπνιου.
Με τον νυν έχει γίνει ανέκδοτο, γιατί σε μία κρίση γκρίνιας του είπα ότι "..και αμάν πια, το βράδυ δε θέλω να λέμε ένα καληνύχτα και να γυρνάμε πλευρό, θέλω πίλοου τωκ!!!" και έμεινε, έκτοτε όποτε ξαπλώνουμε για νάνι (κοινώς πια με πιτζάμες, έχει βγάλει τα γυαλιά κι ετοιμάζεται να βάλει ωτοασπίδες), με κοιτάει τρομοκρατημένος κι εγώ με το ύφος "επιτέλους! ας τα αναλύσουμε ΟΛΑ!!!"
Αλλά πιο πολύ γίνεται πλάκα...


Αν θέλω να πούμε κάτι συγκεκριμένο, απαιτώ να είναι φιτ και 100% εκεί.

Αλλά γενικά, πρώτα θα περιμένω να δω ότι είναι σε φάση να μιλήσει, και μετά θα μπω σε μόουντ "μιλάμε".

Όσο για το πρωί... κι εγώ δεν αντέχω τις πολλές κουβέντες, άρα δε θα πρήξω τον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χαχα κι εγώ σαν την kajira είμαι ενώ ο σύντροφος μου σαν την κουε...γκρρρ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Αυτο το "συντροφος" μου θυμιζει ΚΝΕ ρε γμτ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, αλλά γιατί να εκνευριστείς;;

Εγώ θα εκνευριστώ αν έχουμε πει να μιλήσουμε και νυστάζει, ενώ εγώ έκανα πώς κι αμάν να τα πούμε... Ή αν είναι ΚΑΘΕ φορά έτσι.

Αλλιώς, οκ, νυστάζει! :)

Αντίθετα, τα παίρνω αν πρωινιάτικα αρχίζουν οι άλλοι την πάρλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Παιδιά εξαρτάται...πόσο νυστάζω, τη μέρα έχω περάσει..γενικότερα δεν τα πάω ιδιαίτερα καλά με τις συζητήσεις προ και μετά ύπνου :P .. Δεν νομίζω να είναι τυχαίο ότι οι περισσότεροι τσακωμοί έχουν γίνει τις συγκεκριμένες χρονικές στιγμές:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτο το "συντροφος" μου θυμιζει ΚΝΕ ρε γμτ...:P

Χαχα και πως να τον πω;
Το αγόρι μου; Πολύ εφηβικό.
Ο γκόμενος μου; Πολύ επιφανειακό.
Ο άντρας μου; Δεν είμαστε παντρεμένοι.
Το μωρό μου/Η αγαπούλα μου/ο έρωτας μου; Πολύ χαζοζουζουνιάρικο.
:hmm:

ΥΓ: Ενώ οι άντρες ρε γμτ λένε ένα "η κοπέλα μου" και καθάρισαν :mad: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Εγω παντως τον λεω "ο φιλος μου".
Αλλα οκ και το συντροφος δεν ειναι..."κακο", απλα εγω κανω τον συνειρμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και το "ο φίλος μου" το λέω συχνά αλλά ρε γμτ αυτό πάλι παραπέμπει πολύ σε σκέτη φιλία... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
ΟΦ
Εγω παντως λεω ο φιλος μου, και για σκετη φιλια λεω ενας φιλος μου.:P

Οσο για το θεμα, βρηκατε το ευαισθητο σημειο μου. Το βραδυ ειμαι οκ γιατι ειμαστε και οι δυο συνηθως στην ιδια κατασταση, η πτωματα, η με ορεξη για κουβεντουλα. Το πρωι ομως, περα απο το πρωτο πενταλεπτο, δεν αντεχω τα μουτρα με τιποτα! Για να ξεκινησει καλα η μερα μου, θελω να μιλαω, ενω ο δικος μου θελει να περπαταμε για τη σχολη στη μουγγα. Εχουμε τσακωθει απειρες φορες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Εγώ είμαι σχεδόν πάντα ανοιχτεί για κουβεντούλα και ειδικά με το έταιρο ήμιση. Ο αντρας μου όμως είναι πιο περίεργος. Οταν νυστάζει δεν βγάζεις άκρη μαζί του. Αλλα ντ΄αλλων σου απαντάει. Μολις ξυπνήσει, άσε καλύτερα πρην πιεί τον πρώτο κουβά καφέ και καλημέρα να πώ με στραβοκοιτάει λες και του κατεβάζω καντήλια :P . Στην αρχή ειδικά με την πρωηνή κατσουφιά του τα έπαιρνα άσχημα! Με τον καιρό όμως τον συνήθησα και τώρα επειδή ξέρει οτι περιμένω μόλις ξυπνήσει (για τα καλά) ερχεται με παίρνει αγκαλίτσα και λέμε επιτέλους καλημέρα:D και ότι άλλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
με πιάνει ενίοτε κρεβατομουρμούρα όταν έχω υπερένταση...τις περισσότερες φορές ο σύζυγος είναι νυσταγμένος, οπότε ακολουθεί πάντα ο εξής διάλογος:
εγώ: και είδες εκεί που μπλαμπλαμπλα....?
εκείνος: ναι νταξ και τι έγινε..?
εγώ:μα γιατί και μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα?
εκείνος:δε ξέρω...
εγώ:πώς δε ξέρεις? αφού μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα!
εκείνος:.....
εγώ:μπλαμπλαμπλαμπλαμπλα!
εκείνος:......ζζζζζζζζζ............
εγώ: <άντε ας πέσω κι εγώ>
εκείνος:καλήνύχτα μωρό μου
εγώ: δε κοιμάσαι??????
εκείνος:........................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
παιδια εγω εχω φοβερα νευρα οταν ξυπνησω... η πριν κοιμηθω...

αφου εχει φτασει σε σημειο να πρεπει να παμε καπου κ φωβοταν να με ξυπνησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παντα ειμαι εγω αυτος που νυσταζει, και απλα συμφωνω και τελιωνει η υποθεση:P

Παντος σοβαρα τωρα, δεν το εχω σκευτει ποτε... μαλλον δεν εχει διαφορα...νταξει δεν εχουμε και τα σοβαροτατα θεματα να λυσουμε:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
με πιάνει ενίοτε κρεβατομουρμούρα όταν έχω υπερένταση...τις περισσότερες φορές ο σύζυγος είναι νυσταγμένος, οπότε ακολουθεί πάντα ο εξής διάλογος:
εγώ: και είδες εκεί που μπλαμπλαμπλα....?
εκείνος: ναι νταξ και τι έγινε..?
εγώ:μα γιατί και μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα?
εκείνος:δε ξέρω...
εγώ:πώς δε ξέρεις? αφού μπλαμπλαμπλαμπλαμπλαμπλα!
εκείνος:.....
εγώ:μπλαμπλαμπλαμπλαμπλα!
εκείνος:......ζζζζζζζζζ............
εγώ: <άντε ας πέσω κι εγώ>
εκείνος:καλήνύχτα μωρό μου
εγώ: δε κοιμάσαι??????
εκείνος:........................
:hmm: κάτι μου θυμίζει όλο αυτό... Στην αρχ'η ετσι εκανα κι εγώ. Και τώρα με πιανει καμια φορα αλλά πολυ πιο σπάνια:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top