Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εχω καποια απο αυτα που αναφερθηκαν, αλλα βαριεμαι τωρα να τα ξαναγραψω. Θα σας πω τι μου συνεβη ομως πριν κανενα μισαωρο.
Ηταν κατι φιλοι εδω, και εγω μαγειρευα, και αυτοι καθοταν στον υπολογιστη. Οποτε ο ενας, μου αλλαξε τη σειρα των εικονιδιων στα toolbars, και μου τα συμμαζεψε τα δυο σε ενα.
Μολις το ειδα εφαγα φρικη! Αφου τα ακουσε για τα καλα και καταλαβε οτι δεν αστειευομαι, ηρθε να τα βαλει οπως πριν, αλλα ελα που δεν θυμοταν! Οποτε περασα 10 λεπτα μεσα στα νευρα, να κοιταζω τον browser και να μην μπορω να το φτιαξω, ωσπου θυμηθηκα οτι καπου εχω ενα screenshot απο ενα σαιτ που ειχα κρατησει. Με το που το βρηκα, εκανα τετοια χαρα, δεν μπορειτε να φανταστειτε!!! Και οι αλλοι ειχαν λιωσει στο γελιο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
παραξενιές,εεε..?? :hmm: λοιπόν,παίρνω βαθειά ανάσα κι αρχίζω:

1)η κορυφαία παραξενιά μου,είναι το ότι εκνευρίζομαι υπερβολικά όταν κάποιος μου πάρει πατάτα τηγανητή απ'το πιάτο μου.. :blink: και η συγκεκριμένη παραξενιά,περιορίζεται αποκλειστικά και μόνο στις τηγανητές πατάτες..!παίζει να παίξω και ξύλο αν ο άλλος βουτήξει πατάτα,χωρίς να του'χω δώσει εγώ το οκέι να πάρει... :mad: :kill:

2)ακολουθεί η παραξενιά μου με την κόκα-κόλα..αν στο μπουκάλι η ποσότητα της κόκα-κόλα είναι από 5 δάχτυλα και κάτω,μου φαίνεται υπερξεθυμασμένη και δεν μπορώ να την πιω... :/:

3)επίσης,δεν μπορώ να πιω απ'το ίδιο ποτήρι που χρησιμοποίησα ενώ έτρωγα κάτι..πχ.αν έχω φάει μεσημεριανό και πιω νερό και μετά από λίγο (κι ενώ έχω τελειώσει το φαγητό) διψάσω πάλι,θ'αλλάξω οπωσδήποτε ποτήρι.. :sick:

4)εκνευρίζομαι απίστευτα όταν μου μιλάνε πάνω από 1 άτομο ταυτόχρονα... :wall:

5)όταν μου φωνάξει κάποιος,δεν μπορώ να κρατηθώ κι αυτόματα βάζω κι εγώ τις φωνές... :mpinelik:

6)δεν αντέχω να με τσιμπάνε..νευριάζω τρελά,σε σημείο ξύλου (πολύ βία έπεσε..:P) :beating:

..αυτά προς το παρόν...κάτι μου λέει όμως ότι..θα επανέλθω σύντομα...
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αμαν! καλα σας λεω ρε, παμε ιταλικο την αλλη φορα να δουμε και τον φουνες να τα ρουφαει (:P) και να μην εχει και τηγανητες πατατες και μας παθει κανα σοκ η μπουρμπουληθρα!!!
:bleh::bleh::bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Α, επίσης δε μπορώ να κοιμηθώ αν υπάρχει το παραμικρό φως στο δωμάτιο, ακόμα και απ' την απέναντι πολυκατοικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Α, επίσης δε μπορώ να κοιμηθώ αν υπάρχει το παραμικρό φως στο δωμάτιο, ακόμα και απ' την απέναντι πολυκατοικία.

εγω το αντιθετο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
α ναι! αν δεν υπάρχει έστω κ ένας μικρός θόρυβος ή μια μικρή κίνηση στο σπίτι δεν μπορώ να κοιμηθώ.

ότι κ να μίνω, τελευταίες 2 γουλιές τις αφήνω...

ε ρε, που κ να γεράσουμε δλδ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
χμμμ, συνεχίζουμε...:whistle:

- Κοιμάμαι σχεδόν πάντα μπρούμυτα σκεπασμένη με το ένα πόδι έξω από το πάπλωμα:redface:
- Θέλω κι εγώ όπως ανέφεραν κι άλλοι πιο πάνω, σε ότι κάνω, πχ. όταν τρώω. όταν κάνω μπάνιο, να είναι όλα τα αντικείμενα μπροστά μου σε απόλυτη συμμετρία, αν δεν είναι, τα βάζω.
- Μου είναι αδύνατο να μείνω σε χώρο που μυρίζει άσχημα και γενικά πολύ έντονα, έχω αμέσως σπασμούς για εμετό.
- Δεν μπορώ τα μωρά που κλαίνε σε κάποιο κλειστό χώρο όπου βρίσκομαι, πχ. αεροπλάνο...ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ...:confused:
- Όταν τσαντίζομαι, ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ, όμως αν ο άλλος φύγει για λίγο έτσι ώστε "να με αφήσει να ηρεμήσω" τα παίρνω ακόμη περισσότερο.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
στον υπνο, ναι!
πρωτα κοιμαμαι στο πλαι με τη μουρη στον τοιχο, μετα ανασκελα και μετα στο αλλο πλαι.
αν δεν περασω και απο αυτες τις τρεις θεσεις δεν αποκοιμιεμαι!
ο χρονος που θα κατσω σε καθε μια απο αυτες δεν ειναι συγκεκριμενος, αναλογα την κουραση κ τις σκεψεις!


- Όταν τσαντίζομαι, ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ, όμως αν ο άλλος φύγει για λίγο έτσι ώστε "να με αφήσει να ηρεμήσω" τα παίρνω ακόμη περισσότερο.:worry:

το ιδιο κι εγω. και επειδη εκεινη την ωρα αμα φεγει δε μπορω να του πω και τπτ, τσαντιζομαι ΚΑΙ με αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
α ναι! αν δεν υπάρχει έστω κ ένας μικρός θόρυβος ή μια μικρή κίνηση στο σπίτι δεν μπορώ να κοιμηθώ

Όταν είμαι στο δωμάτιό μου στην Κύπρο θέλω να υπάρχει απόλυτη ησυχία και καθόλου φως (ή σχεδόν καθόλου) για να κοιμηθώ. Αντίθετα όμως, όταν είμαι στο δωμάτιο στο πατρικό μου δεν μπορώ να κοιμηθώ αν δεν υπάρχει λίγος θόρυβος από κάποιον στο σπίτι και κάποιο φως στο διάδρομο. Γι' αυτό συνήθως πέφτω νωρίς για ύπνο, ώστε οι άλλοι να βλέπουν τηλεόραση ακόμη :P

Πρέπει να είχα κάποια τραυματική εμπειρία μικρός στο δωμάτιό μου... Δεν εξηγείται αλλιώς ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
1. Τρέλλα με την καθαριοτητα
2. Μπάνιο, τουλαχιστον μια φορα την ημερα.
3. Οταν ειμαι σε μετρο, ταξι , τρένο , περπατάω εστω και για να παω στο απενταντι περιπτερο πάντα θελω το mp3 μου μαζι.
4. Ολα τα τραγουδια που εχω στον υπολογιστη μου πρεπει να ειναι τακτοποιημενα στον συγκεκριμενο φακελο με ονομα και τιτλο!
5. Τρελλα με κοκα κολα
6. Εκνευριζομαι πολυ ευκολα και γενικα δεν εχω και πολλη υπομονη.
7. Οταν ειμαι σε στενο δρομακι δεν μπορω καθολου τους αργοσχολους που περπατανε αργαααα αργαα και ατενιζουν μπροστα πιανωντας ετσι ολο το χωρο και δεν σε αφηνουν να περασεις μπροστα.
8. Δεν μπορω χωρις ρολοι εξω.. Η κινητο εστω για να βλεπω την ωρα.
9. Κοιμαμαι παντα ή στο πλάι ή μπρουμιτα με το κεφαλι στο μαξιλαρι :P
10. Δεν μπορω να κοιμηθω αν το δωματιο μου ειναι ενα χαλι.. Με τιποτα. Μπορει να κοιμηθω και μετα να ξυπνησω στις 3 και να καθαριζω.. Καλα, για ολα βεβαια υπαρχουν εξαιρεσεις.. Να λειπω για παραδειγμα απ' το σπιτι :P

Αυτα και μερικα αλλα :redface: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ, νιώθω πολύ παράξενη, τώρα που διαβάζω τα άλλα...!!

Λοιπόοον...

1. Χωρίς πρωινό σκοτώνω άνθρωπο. Οχι, ρε... σοβαρά: σκοτώνω άνθρωπο!!
2. Μου τη σπάνε τα ανορθόγραφα κείμενα, πολύ.
3. Δε διανοούμαι να φάω, αν πρέπει να καθίσω με την πλάτη στο διάδρομο, σε κάποιο χώρο κίνησης, ή με φωνές πίσω από την πλάτη μου!
4. Τα παίρνω όταν βρέχεται η μύτη μου, ειδικά αν μου τη σαλιώνουν.
5. Δεν μπορώ να πιω από ποτήρι, εκνευρίζομαι. Μόνο από μπουκάλι.
6. Όταν κάνωκ άποια δραστηριότητα, η οποία περιλαμβάνει επαναλαμβανόμενες κινήσεις, μετράω από μέσα μου οχτάρια... κι από την αρχή, 1,2,3...8! Πχ πλύσιμο πιάτων, βάδισμα, μασάζ...
7. Όταν απογειώνεται το αεροπλάνο μετράω μέχρι το 180, με τα δάχτυλα. Αλλά το ένα είναι ο αντίχειρας του δεξιού χεριού, όχι το μικρό του αριστερού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΑΙΡΗ2399

Νεοφερμένος

Η ΜΑΙΡΗ2399 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγω εχω κολημα με το πλησιμο των χεριων! δεν μπορω να φαω ουτε τσιχλα με απλυτα χερια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
6. Όταν κάνωκ άποια δραστηριότητα, η οποία περιλαμβάνει επαναλαμβανόμενες κινήσεις, μετράω από μέσα μου οχτάρια... κι από την αρχή, 1,2,3...8! Πχ πλύσιμο πιάτων, βάδισμα, μασάζ...
7. Όταν απογειώνεται το αεροπλάνο μετράω μέχρι το 180, με τα δάχτυλα. Αλλά το ένα είναι ο αντίχειρας του δεξιού χεριού, όχι το μικρό του αριστερού...

:lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πω πω... :redface:

λοιπόν....
  1. δεν αντέχω με τιποτα πολλά ανοιχτά παράθυρα στον υπολογιστή όταν δεν τα δουλεύω
  2. δεν θέλω εικονίδια στο desctop με εκνευρίζουν και μου χαλάνε την αισθητική (Εχω φτιάξει μπάρα κάτω με τα προγράμματα και πάνω παίζει μόνο ο κάδος ανακύκλωσης κάτω δεξία)
  3. δε θέλω να μου πειράζει κανένας τον υπολογιστή μιας που το θεωρώ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ αντικείμενο (ξαφνιάστηκα που είδα κι άλλον με αυτό :redface:) έχω τσακωθεί και με συνάδελφο για αυτο το λογο που τον ειδα ξαφνικα θρονιασμένο στο pc μου να ψάχνει κάτι
  4. θέλω τον καφέ μου στην ΣΩΣΤΗ θερμοκρασία ώστε να τον πιώ απευθείας και να μην περιμένω να κρυώσει (αλλά ούτε να είναι και κρύος...)
  5. θέλω το καπάκι της λεκάνης ΠΑΝΤΑ κλειστό
  6. θέλω τα πράγματα να είναι στη θέση τους κι όχι σκόρπια
  7. δεν αντέχω με τίποτα να τρωω δίπλα σε άτομο που πλατσανάει το στόμα του και φεύγουν και τίποτα μασίδια
είναι κι άλλα, αλλά λέω να σταματήσω τώρα... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σε περιμενα καλο μου, καλως μας ηρθες λοιπονννν!!!!

ωραια αυτα που λες! πες μας και τα αλλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:P


θα ξημερωθούμε....
μην ξεχνάς ότι εγώ βρίσκομαι στα -άντα+something άρα όσο γερνάμε.. παραξενεύουμε και περισσότερο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Άλλη μου παραξενιά είναι ότι εκνευρίζομαι με οτιδήποτε έχει να κάνει με την αφόδευση. Συζητήσεις, αστεία, ήχοι με εκνευρίζουν πολύ! Πιθανώς αν τρώω να μου κοπεί η όρεξη. Επίσης το κλ@σιμο το θεωρώ ανεπίτρεπτο, ακόμα κι αν ξεφύγει σε κάποιον τσαντίζομαι, πόσο μάλλον να το κάνει επίτηδες. Και αηδιάζω πολύ με τις τουαλέτες που κάποιος έχει κάνει αυτό το είδος ανάγκης και δεν τις έχει καθαρίσει καλά. Στις ελάχιστες περιπτώσεις που το κάνουν στην δικιά μου τουαλέτα και πρέπει να καθαρίσω τα υπολείμματα των άλλων μου έρχεται να κλάψω και περιμένω να το κάνει η μάνα μου.:redface:

Αηδία αυτά που έγραψα, αλλά επειδή λέγατε για τουαλέτες.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
παραξενιές,εεε..?? :hmm: λοιπόν,παίρνω βαθειά ανάσα κι αρχίζω:

1)η κορυφαία παραξενιά μου,είναι το ότι εκνευρίζομαι υπερβολικά όταν κάποιος μου πάρει πατάτα τηγανητή απ'το πιάτο μου.. :blink: και η συγκεκριμένη παραξενιά,περιορίζεται αποκλειστικά και μόνο στις τηγανητές πατάτες..!παίζει να παίξω και ξύλο αν ο άλλος βουτήξει πατάτα,χωρίς να του'χω δώσει εγώ το οκέι να πάρει... :mad: :kill:
Joey doesn't share food !!
(Tέλεια σκηνή από Friends :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top