[Αγόρια] Τι κοιτάτε σε ένα κορίτσι;

kwtsia

Νεοφερμένος

Η kwnstantina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Λοιπον εγω πιστευω πως αγορια και κοριτσια βλεπουν πρωτα την εξωτερικη εμφανιση ενος ατομου, αυτο που θα τους κανει το κλικ, και μετα γνωριζοντας το ατομο (απο πλευρας χαρακτηρα) επιλεγουν αν θα συνεχισουν ή οχι!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ακριβώς. Το "κλικ" είναι το πρώτο βήμα αν θα μπορούσαμε να το πούμε βήμα. Δηλ., πόσο μας μαγνητίζει ο άλλος αισθητικά. Η γνωριμία είναι το επόμενο βήμα (αν προκύψει) το οποίο είναι το σημαντικότερο...αν και όσο ζεις με έναν άνθρωπο τον γνωρίζεις περισσότερο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrtaki

Νεοφερμένος

Η myrtaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ακριβώς. Το "κλικ" είναι το πρώτο βήμα αν θα μπορούσαμε να το πούμε βήμα. Δηλ., πόσο μας μαγνητίζει ο άλλος αισθητικά. Η γνωριμία είναι το επόμενο βήμα (αν προκύψει) το οποίο είναι το σημαντικότερο...αν και όσο ζεις με έναν άνθρωπο τον γνωρίζεις περισσότερο. :)
Συμφωνω απολυτα..η πρωτη αισθηση που θα σου δωσει καποιος ειναι πολυ σημαντικη για να ξεκινησεις..αλλα τελικα η προσωπικοτητα και ο χαρακτηρας θα κρινουν τη διαρκεια..;)αν δε βρισκεις κανενα κοινο σημειο βραστα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αυτό, Χριστιάννα, είναι όλο το ζουμί. Το "αμόρε" είναι ένα άτομο με το οποίο μοιραζόμαστε την καθημερινότητά μας (κι αυτό με μας). Εδώ συμφωνούμε.

Αλλά αποτελεί απλώς το κερασάκι στην τούρτα. Δηλαδή ότι ναι, αφού τα 'χεις κατ' αρχάς καλά με σένα και με την οικογένειά σου (στενή και "ευρεία") μπορείς να μοιραστείς αυτή σου την καθημερινότητα με κάποιο άλλο άτομο. Δεν είπα ότι είναι κακό να ποθείς ή να θες να είσαι ποθητός (ξαναδιάβασε το μήνυμά μου). Αλλά το ότι δεν είναι το σημαντικότερο. Είναι απλά ένα συμπλήρωμα ή αν το θες μια γαρνιτούρα.

Αλλά για μένα το σημαντικότερο είναι πρώτα να τα 'χεις καλά με εσένα και να μην είσαι ψυχάκιας. Γιατί έτσι θα ταλαιπωρήσεις και τον δύσμοιρο που θα 'στε μαζί και θα γκρινιάζει μετά ότι οι γυναίκες είνα ψυχανώμαλες. :P
[ο β' ενικός εδώ δεν αναφέρεται σε σένα, αναφέρεται σε "ψυχασθενή" άτομα]


Κατά τα άλλα, μια βόλτα να βγεις έξω είναι γεμάτος ο τόπος από άλλα άτομα έτοιμα να τα ανακαλύψεις και να δεις αν ταιριάζετε. Βρίσκονται δηλαδή αυτά...

Ξέρεις τι; Μάλλον έπρεπε από την αρχή να ορίσουμε την σημασία/το βάθος της σχέσης. Γιατί από κάποιο σημείο και μετά (ή από την αρχή ορισμένες φορές) μια σχέση δεν είναι κάτι επιπλέον στην προσπάθεια για ολοκλήρωση, αλλά το αμόρε όπως λες κι εσύ (^^) γίνεται συνοδοιπόρος και μετά κι οι 2 μαζί εξελίσσονται και μαθαίνουν και όλα αυτά τα ωραία. Μπορεί να μην είναι λυμένα όλα τα ζητήματα στην ζωή σου, αλλά με την βοήθεια ενός συντρόφου να ανταπεξέλθεις καλύτερα. Τα λέω κάπως μπερδεμένα νομίζω. Αλλά δεν πειράζει!

Αν δεν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου είναι αρκετά δύσκολο να βρεθεί άτομο που να θέλει να είναι στο πλευρό σου. (Ο β' ενικός δεν με πειράζει, αλλά μπορεί και να είμαι ψυχασθενής, που ξέρες; =P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smaragda:)

Νεοφερμένος

Η smaragda:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Όλοι οι άνθρωποι έχουν ένα άλλο μισό το οποίο κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα θα βρούν


και εγώ είμαι ακριβώς αυτής της άποψης. μπορεί να γνωρίσουμε πολλούς ανθρώπους άλλα ένας θα είναι αυτός που θα μας συμπληρώνει, το άλλο μας μισό.
Και για να πω την άποψή μου πάνω στο αρχικό ερώτημα: το κάθε αγόρι/άντρας κοιτάει και κατι διαφορετικό ανάλογα με τα γούστα του, τις προτιμήσεις του(αυτό ισχύει και για τις γυναίκες φυσικά), δηλαδή άλλος κοιτάει τα σωματικά προσόντα(για να το θέσω κομψά), άλλος την προσωπικότητα, άλλος το διανοητικό επίπεδο.....αυτό όμως που στο τέλος ουσιαστικά μετράει ειναι το κατα πόσο τα βρήσκεις με τον άλλο, αν περνατε καλά,αν επικοινωνείτε μεταξύ σας και μπορεί να προχωρήσει αυτή η σχέση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εξωτερικά : Κώλος + χαμόγελο

"Εσωτερικά" : χιούμορ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PavloS

Νεοφερμένος

Ο παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Προσωπικα συνηθωσ κοιταω προσωπο(κι (αυτή) π εχω ερωτευτει εχει καιρό (τον καιρό) πιο γλυκο προσωπακι που εχω δει )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εξωτερικά : Κώλος + χαμόγελο

"Εσωτερικά" : χιούμορ


κλασσικο αγορι.....συνηθως τα αγορια κοιτατε στηθος και μετα αυτα που λεει ο doki ομως αυτο συμβαινει για μια σχεση των 16-17 μια σχεση περιστασιακη δηλαδη....


ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ: οι περεισσοτεροι που εχετε απαντησει ειστε φοιτητες και αποφοιτοι:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Κακα τα ψεματα η εξωτερικη εμφανιση παιζει πολυ σημαντικο ρολο για να σε προσεξει και να σε προσεγγισει το αλλο φυλο.Εαν γινει αυτο τοτε ουσιαστικα θα προσπαθησει ο ενας να γνωρισει την προσωπικοτητα του αλλου ( αν υπαρχει ) !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
χμμ εδω ταιριαζει το τραγουδι που μας εβαζαν στο νηπιαγωγειο.....ματια μυτη μαγουλα κι αυτια...κεφαλι ωμοι γονατα και ποδια...για να μην προχωρησω στην πανω απο τα ποδια καυτη περιοχη...χαχχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Εγω πρωτα το προσωπο και σωμα και μετα χαρακτηρα οπσδηποτε!!
Θελω να ειναι καλη αν ειναι καμια ξεπεταμενη και που βριζει λεω bb!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Να έχει σωστές αναλογίες και να μην είναι ούτε κοκαλιάρα ούτε καμιά χοντρή.
Επίσης δεν μου αρέσουν οι πουτ..... (εεε :P οι ξεπεταμένες όπως λέει και ο φίλος από πάνω), όσες βρίζουν σαν νταλικέρισες και όσες παίζουν σε διπλό ταμπλό. Η ειλικρίνεια και η σεμνότητα είναι πολύ σημαντικά. Και τέλος, αν της αρέσει κάποιο αγόρι να του το λέει με έμμεσο τρόπο και ούτε να τα περιμένει όλα από εμάς ούτε να ορμάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Capitano

Νεοφερμένος

Ο El Capitano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Σίγουρα παίζει ρόλο το πόσο όμορφη είναι...χωρίς να σημαίνει αυτό πως ψάχνω να βρω καμια θεογκόμενα. Και όταν λέω όμορφη, μου αρέσουν οι κοπέλες που βγάζουν γλυκύτητα και όχι τόσο αυτές που είναι sexy για σχέση. Επίσης ένα αριστείο να παίρνει, ή να έπαιρνε όταν ήταν μαθήτρια! Και τέλος, να έχει καλή καρδιά και φιλότιμο. Αλλά πρώτο και κύριο...να είναι ΠΑΟΚτζού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.

Ranxa (Costas)

Νεοφερμένος

Ο Κωσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Γενικά θα δω πρώτα το γενικό σύνολο για εξωτερική εμφάνιση, να είναι αρμονικό:sly:. Το πόσο όμορφη είναι μια κοπέλα, το κρίνει ο καθένας με βάση τη δική του γνώμη. Και φυσικά να είναι κάτι μεσαίο.:hmm: Δεν έχει σημασία κατά τη γνώμη μου, αν κάποια έχει συγκεκριμένο χρώμα ματιών, μαλλιών, ίσως και δέρματος (αν και εδώ δε μπορώ να είμαι αντικειμενικός:redface:, διότι δεν μου αρέσει το σκούρο, αλλά όχι λόγω ρατσισμού;)). Αν σου κάνει το "κλικ" που αναφέρθηκε σε προηγούμενα ποστ, είναι γιατί βρίσκεις σ'αυτό το άτομο, τα χαρακτηριστικά που προτιμάς.:hmm:
Μαζί με το γενικό εξωτερικό σύνολο, βλέπω και το εσωτερικό, αξιολογώ δηλαδή πρώτα το χαρακτήρα και τις ιδιαιτερότητες του, και κρίνω ανάλογα. Γενικά μπορώ να πω πως μ'αρέσει μια κοπέλα να είναι συζητίσημη, έξυπνη, να έχει θηλυκότητα και σταθερό χαρακτήρα, να μη προσπαθεί να γίνει κάτι ανώτερο από την ηλικία της και να μην βάφεται πολύ ή καθόλου καλύτερα, ιδιαίτερα στο σχολείο:confused:.

Αυτά είχα να πω με βάση τη προσωπική μου άποψη και αν έχω κάπου λάθος, δεκτό να ακούσω πιο ώριμες γνώμες από μεγαλύτερους:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Τα πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
κοιτάω ότι κοιτάνε εκ πρώτης όψης και αυτές σε μένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
κοιτάω ότι κοιτάνε εκ πρώτης όψης και αυτές σε μένα...
Και πώς ξέρεις τι κοιτάει η εκάστοτε κοπέλα εκ πρώτης όψεως; Στο αντίστοιχο θέμα έχουν εκφραστεί πολλές και διαφορετικές απόψεις, πώς είσαι λοιπόν σίγουρος; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Και πώς ξέρεις τι κοιτάει η εκάστοτε κοπέλα εκ πρώτης όψεως; Στο αντίστοιχο θέμα έχουν εκφραστεί πολλές και διαφορετικές απόψεις, πώς είσαι λοιπόν σίγουρος; :hmm:

δεν προσπαθώ να μαντέψω τις εξαιρέσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μα ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα κοιτάξει την εξωτερική εμφάνιση. Είναι πολύ απλό. Εκτός κι αν μιλάτε για πιο συγκεκριμένα του στυλ "πλάτες, πωπό" και τέτοια.:P
Αλλά νομίζω συμασία έχει το σύνολο.

(σόρρυ που γράφω, καταβάθος είμαι και εγώ αγόρι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top