[Κορίτσια] Τι κοιτάτε σε ένα αγόρι;

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Tο "παιδιά για σπίτι" είναι υπερβολικός χαρακτηρισμός. Πιστεύω ότι ένα έμπειρο μάτι μπορεί να "διαβάσει" έναν άνθρωπο με 10 μόνο λεπτά συζήτησης. Το ζήτημα είναι ότι τα ζευγάρια σήμερα δε συζητάνε και πολύ, η συζήτηση πάντως ξεγυμνώνει έναν άνθρωπο, για αυτό και πολλοί φοβούνται να εκτεθούν σε αυτή.

WTF?

Πραγματικά υπάρχει κάποιος που πιστέυει ότι μπορεί στ' αλήθεια να γνωρίζει τις όλες τις πτυχές κάποιου ανθρώπου; Στα πρώτα 10 λεπτά ούτε τι χρώμα μάτια έχει δεν είσαι σίγουρος. Εδώ άτομα που γνωρίζεις μια ζωή (ακόμα και συγγενείς αδέρφια/γονείς) και έρχονται στιγμές που νιώθεις πως σου αποκαλύπτεται ένας ολόκληρος κόσμος.

Εν γένει, οι καινούργιες γνωριμίες είναι δύσκολο πράγμα. Κυρίως γιατί η εικόνα που ο καθένας προβάλει στην αρχή είναι ελαφρώς παραποιημένη, που είναι κάτι φυσιολογικό, δεν γίνεται να αποκαλύψεις τις ενδομυχές σου σκέψεις με το "Καλημέρα σας". Για αυτό βλέπουμε σχέσεις που πηγάζουν από φιλίες, διότι έχεις γνωρίσει τον άλλον και από την καλή κι απ' την ανάποδη.

On topic, λίστες βαριέμαι να κάνω και δεν έχει νόημα. Εξωτερικά χαρακτηριστικά δεν ζητάω τίποτα σπουδαίο, έχω κάνει σχέση στο παρελθόν με άτομα που αντικειμενικά (στα γενικάαα πλαίσια της ομορφιάς) θεωρούνται άσχημα και δεν το σκέφτηκα ούτε λεπτό, γιατί είχαν χαρακτήρα ικανό να με κάνει να μην το υπολογίζω. .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.

dark vampir

Νεοφερμένος

Η vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω σε ενα αγορι κοιταω πρωτα το βλεμα του και τα μαλλια του!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
εγω το πρωτο πραγμα που κοιταω σε ενα αγορι ειναι το χαμογελο του και μετα το βλεμμα του!και με τρελαινει παρα πολυ να ειναι αρρενωπος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Έμενα για να κτλβετε ποσο διαφερουν τα γουστα ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙΙΙΙ τον ρουβα!!!δεν μ αρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!! (βριστε με οι ρουβιτσες οσο θελετε :P)
αλλα εχω αδυναμια στους εξης

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Tο "παιδιά για σπίτι" είναι υπερβολικός χαρακτηρισμός. Πιστεύω ότι ένα έμπειρο μάτι μπορεί να "διαβάσει" έναν άνθρωπο με 10 μόνο λεπτά συζήτησης. Το ζήτημα είναι ότι τα ζευγάρια σήμερα δε συζητάνε και πολύ, η συζήτηση πάντως ξεγυμνώνει έναν άνθρωπο, για αυτό και πολλοί φοβούνται να εκτεθούν σε αυτή.

Σιγά βρε Χορταρέα. :P Εδώ άλλοι είναι χρόνια με τις κοπέλες τους και δεν τις έχουνε μάθει ακόμα κι εσύ τις μαθαίνεις σε 10 λεπτά; :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Επίσης, πέρα από αυτό που είπε ο Γιώργος πώς ακριβώς ορίζεται το ''έμπειρο μάτι'';
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Επίσης, πέρα από αυτό που είπε ο Γιώργος πώς ακριβώς ορίζεται το ''έμπειρο μάτι'';
Μάλλον άμα έχεις ξεπεράσει τις 42 χυλόπιτες; :look:


Εγώ πάντως ακόμα περιμένω να διαβάσω κάποια συγκεκριμένα περιστατικά που να καταδεικνύουν τις διαφορές Ελληνίδων - ξένων. Να μιλάμε με στοιχεία δηλαδή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

titika92

Νεοφερμένος

Η titika92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω δεν προσεχω κατι συγκεκριμενο, δεν εχω ενα στανταρ
αρκει με την πρωτη ματια να μου κανει "κλικ" που λεμε, για να προχωρησουμε στα περαιτερω...


συμφωνω απολυτααααα!!!! :D:clapup:
αν και μεχρι τωρα εχω πεσει πιο πολυ σε μελαχρινους αλλα αυτο ειναι εντελως τυχαιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soulitsa@xd

Νεοφερμένος

Η soulitsa@xd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Πρόσωπο- Χαμόγελο και <άτια και έπειτα όσο παράξενο ή ανόητο και αν φαίνετε κοιτάω αν καπνίζει (και κούκλος να ναι δεν υπαρχει περίπτωση!) και μετά για εμένα πάει ο χαρακτήρας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
να πω κ κατι ποτ ξεχασα...

θελω το μυστηριο!!! (ΝΑΙ ΕΧΩ ΤΟΝ ΜΑΖΩΧΙΣΜΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
να πω κ κατι ποτ ξεχασα...

θελω το μυστηριο!!! (ΝΑΙ ΕΧΩ ΤΟΝ ΜΑΖΩΧΙΣΜΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ)

Μα, δεν είναι μαζοχισμός. :D
Η μαγεία του να ανακαλύπτεις και να ''εξερευνείς'' τις πτυχές του άλλου είναι μοναδική. :happy:

Το να τα έχεις όλα απλόχερα στο χέρι δεν βοηθά σε τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Απλα συνηθως η ολη διαδικασια ειναι καπως κουραστικη γιατο ατομο που ανακαλυπτει...επειδη το εχω ζησει το λεω...
δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι διατεθειμενοι να περιμενουν με υπομονη ο αλλος να ανοιξει ολες πολλες απο τις πτυχες του εαυτου του...
εμενα αυτο ομως με ιντριγκαρει παρα πλ και μ αρεσει...φαινεται κυριως στ βλεμμα του αλλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Απλα συνηθως η ολη διαδικασια ειναι καπως κουραστικη γιατο ατομο που ανακαλυπτει...επειδη το εχω ζησει το λεω...
δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι διατεθειμενοι να περιμενουν με υπομονη ο αλλος να ανοιξει ολες πολλες απο τις πτυχες του εαυτου του...
εμενα αυτο ομως με ιντριγκαρει παρα πλ και μ αρεσει...φαινεται κυριως στ βλεμμα του αλλου...

Σίγουρα ναι. Προσπαθείς μέχρι εκεί που αντέχεις. Δεν είναι άλλωστε υποχρέωση να το κάνεις, αλλά επιθυμία και έτσι πρέπει να παραμείνει.
Εγώ ας πούμε έχω την υπομονή αυτή που λες και δεν είναι πάντα καλό...:/:

Ω, το βλέμμα. Ξυπνάει κόσμους ατέλειωτους. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Κ εγω την εχω.....ισως επειδη εγω ειμαι τ αντιθετο...αρκετα ανοιχτο ατομο...
ξερεις ομως κατι απο καποια στιγμη και μετα το συνειδητοποιουν και ξεπερνουν αυτον τον φοβο...βεβαια εσυ ο ιδιος ως ατομο πρεπει να προσπαθησεις παρα πλ...αλλα δεν ειναι κακο να κανουμε υποχωρησεις.ισως ετσι μαθαινουμε κ εμεις τον εαυτο μας και τα ορια μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Κ εγω την εχω.....ισως επειδη εγω ειμαι τ αντιθετο...αρκετα ανοιχτο ατομο...
ξερεις ομως κατι απο καποια στιγμη και μετα το συνειδητοποιουν και ξεπερνουν αυτον τον φοβο...βεβαια εσυ ο ιδιος ως ατομο πρεπει να προσπαθησεις παρα πλ...αλλα δεν ειναι κακο να κανουμε υποχωρησεις.ισως ετσι μαθαινουμε κ εμεις τον εαυτο μας και τα ορια μας.

Ναι μπορεί αυτό που νιώθουν να είναι και μια πτυχή της ασφάλειας.
Συμφωνώ πολύ σε αυτό που λες για την υποχώρηση...είμαι υπερ. Το να είσαι κλειστόμυαλος, να μη δέχεσαι τίποτα άλλο, και να κοιτάς τον κόσμο μόνο από μια πλευρά είναι λάθος κατ'εμέ. Υποχώρηση ναι λοιπόν, αρκεί αυτό να μην σημαίνει ότι χάνεις τις αξίες και τα ιδανικά σου! =)

Μαθαίνεις εσένα τον ίδιο, αλλά βάζεις και ένα λιθαράκι στη γνωριμία σου με άλλους χαρακτήρες, διαφορετικούς από σένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Ναι μπορεί αυτό που νιώθουν να είναι και μια πτυχή της ασφάλειας.
Συμφωνώ πολύ σε αυτό που λες για την υποχώρηση...είμαι υπερ. Το να είσαι κλειστόμυαλος, να μη δέχεσαι τίποτα άλλο, και να κοιτάς τον κόσμο μόνο από μια πλευρά είναι λάθος κατ'εμέ. Υποχώρηση ναι λοιπόν, αρκεί αυτό να μην σημαίνει ότι χάνεις τις αξίες και τα ιδανικά σου! =)

Μαθαίνεις εσένα τον ίδιο, αλλά βάζεις και ένα λιθαράκι στη γνωριμία σου με άλλους χαρακτήρες, διαφορετικούς από σένα. :)

:) ακριβως....χαιρομαι που συμφωνουμε...συνηθως με κατηγορουν κ λενε οτι δεν εχω ''εγωισμο'' (ποσο την μισω αυτην την φραση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
:) ακριβως....χαιρομαι που συμφωνουμε...συνηθως με κατηγορουν κ λενε οτι δεν εχω ''εγωισμο'' (ποσο την μισω αυτην την φραση)

Αν για κάποιους το να έχεις εγωισμό σημαίνει να είσαι άνθρωπος με παρωπίδες, με γεια τους και χαρά τους. :pfff: ;p
Εμείς θέλουμε την αναζήτηση για σύμμαχο. :happy:
Και στο κάτω κάτω ο καθένας κάνει τις επιλογές του και με αυτές πορεύεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
να πω κ κατι ποτ ξεχασα...

θελω το μυστηριο!!! (ΝΑΙ ΕΧΩ ΤΟΝ ΜΑΖΩΧΙΣΜΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ)
Αυτό δεν λέγεται μαζοχισμός, αλλά ειλικρίνεια. Και μπράβο, γιατί λίγες το λένε ευθέως. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Αυτό δεν λέγεται μαζοχισμός, αλλά ειλικρίνεια. Και μπράβο, γιατί λίγες το λένε ευθέως. :)

ε σε τετοια θεματα πιστευω ειναι αναγκαιο να εισαι ειλικρινης...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top