Αγαπημένες ελληνικές σειρές

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ποιά ή ποιές ήταν οι αγαπημένες σας ελληνικές σειρές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Φετος δε μου αρεσε να πω την αληθεια καμια. Ουτε μια δε με ενθουσιασε ολες το ιδιο βαρετες και χλιαρες:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Αφου φυγαμε επιτελους απο τα τουρκικα βλεπω την Μουρμουρα και το Ταμαμ.Ενταξει δεν ειναι σαν τις σειρες που ειχαμε συνηθισει παλια πχ παρα5 αλλα εχουν πλακα,περναει ευχαριστα η ωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω βλεπω ανελλειπως το Παρταλι και εχω κολλησει με την Δικαιωση η οποια γενικως ειναι τραγικη(πολλα λαθη), παρολαυτα την βλεπω... Καποια επεισοδια ''λενε'' πολυ. Η Μουρμουρα επισης κι εμενα μου αρεσει, αν και πολλες ατακες πιο πολυ ξενοφερτες μου κανουν παρα στα ελληνικα δεδομενα.

(Το 60' Ελλαδα οποτε το πετυχαινω με χαροποιει παρα πολυ αλλα και το Αργα του Μαστορακη κι Αθεριδη. Καποιες φορες που δεν εχω υπνο, πετυχαινω τις Εικονες του Δουση, επισης το παρακολουθω, μαρεσει πολυ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Πέρσι περίμενα να έρθει η Δευτέρα για να δω Κάτω Παρτάλι, φέτος αν τύχει και δεν δω κάποιο επεισόδιο δεν με πολύ νοιάζει, το ίδιο ισχύει και με τις άλλες σειρές. Βλέπω "Μην αρχίζεις την μουρμούρα", "Οι συμμαθητές", "Εθνική Ελλάδος", "Μάνα Χ Ουρανού", αλλά η αγαπημένη μου σειρά για φέτος είναι οι "Ηρωίδες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K120

Νεοφερμένος

Η K120 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να μου πείτε τι αγαπημένες σας ελληνικές σειρές ξεκιναω σαββατογεννημενες θεωρώ η καλύτερη του Καπουτζιδη είσαι το ταίρι μου η καλύτερη του παπαπετρου επισης κ το Κωνσταντίνου και Ελένης το καλύτερο του ρωμα άσχετο λίγο αλλα ποτε δεν γέλασα με απαραδεκτους κ εγκλήματα σας ακούω :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Οι απαράδεκτοι μπορεί να μη βλέπονται τώρα αλλά όταν βγήκαν ήταν κάτι το επανστατικό. Τις σειρές πρέπει να τις κρίνουμε πως θα τις βλέπαμε τότε και ότι το πως τις βλέπουμε τώρα. Η καλύτερη ελληνική σειρά όλων των εποχών είναι οι Αυθαίρετοι, μετά της Ελλάδος τα παιδιά, Απαράδεκτοι και μετά τα εγκλήματα.

Το Κωνσταντίνου και Έλένης δεν μου άρεσε αλλά το καφέ της χαράς είναι με διαφορά η χειρότερη σειρά του Ρώμα.

Από Καμπουτζίδη με διαφορά οι Σαββατογεννημένες η καλύτερη σειρά του.

Από τις πιο άγνωστες σειρές μου άρεσε το "Για μια γυναίκα και ένα αυτοκίνητο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K120

Νεοφερμένος

Η K120 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Οι απαραδεκτοι κατ εμε καθόλου μπροστά απο την εποχη τους ενας μπεζος σε εναν γελοίο ρόλο που ήταν τραβηγμένος απο τα μαλλια γελοιοι οι υπόλοιποι ρολοι το σενάριο αδιάφορο τιποτα το σπουδαίο τα εγκλήματα επίσης το ίδιο πράγμα χαρακτήρες που προκαλουν αισθηση η ιεροδουλη ο αγαθιαρης η κακια ο τζωνη ο κομπιναδορος σε ενα σενάριο αθλιο ολοι αυτοι ούτε ατάκα ούτε τίποτα οι αυθαιρετοι από λίγο που ειδα μου άρεσε της ελλαδος τα παιδιά μετριο κ το Κωνσταντίνου και Ελένης το βρισκω πραγματικά αστείο κ με εξυπνες ατάκες γνώμη μου πάντα ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagine01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Το Κωνσταντίνου και Έλένης δεν μου άρεσε αλλά το καφέ της χαράς είναι με διαφορά η χειρότερη σειρά του Ρώμα.
".

Εγώ όταν κάποιος λέει, ότι δεν του άρεσε η σειρά Κωνσταντίνου και Ελένης..
Στο δεύτερο δεν διαφωνώ όμως akiko. :P Όντως η σειρά "Το καφέ της χαράς" είναι όντως χάλια :worry: (κατά την δικιά μου άποψη^^) Μπορεί όμως σε άλλους να αρέσει :whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Εγώ όταν κάποιος λέει, ότι δεν του άρεσε η σειρά Κωνσταντίνου και Ελένης..
Στο δεύτερο δεν διαφωνώ όμως akiko. :P Όντως η σειρά "Το καφέ της χαράς" είναι όντως χάλια :worry: (κατά την δικιά μου άποψη^^) Μπορεί όμως σε άλλους να αρέσει :whistle: :P

Είχε κάποιες standard επαναλαμβανόμενες σκηνές (π.χ. ο Μάνθος με τα γκομενάκια και τις ζημιές στο εργοστάσιο και τη πόρσε, ο Νικόλας με τη harley, η Πέγκυ με τη μοναδικής αγάπη) που επαναλαμβανόντουσαν ξανά και ξανά και όλη η σειρά ήταν γεμάτη με το σαχλοχιούμορ του Ρώμα. Αυτό που τη σώζει το χρόνο είναι η επαληψιμότητα καθώς έχει αυτόνομες ιστορίες.

Όταν είχε πρωτοβγει το Κωνσταντίνου και Ελένης παιζόταν παράλληλα με τους δυό ξένους και το δεύτερο είχε καλύτερη τηλεθέαση με διαφορά. Βέβαια το χιούμορ Ρήγα, Αποστόλου ενώ τότε ήταν όλα τα λεφτά ο σημερινός τηλεθεατής δεν μπορεί να το καταλάβει γι αυτό πρέπει να κρίνουμε τις σειρές πως το έβλέπε ο τηλεθεατής τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NedStark

Νεοφερμένος

Ο NedStark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
1) Μαύρα μεσάνυχτα (προσκυνώ)
2) Παρά 5
3) Ποιος μας πιάνει
4) Η γενιά των 592 ευρώ
5) Όλα στον αέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
1)ντολτσε βιτα(κλασικη αξια ,φοβερες ατακες και σκηνες)

2) μαυρα μεσανυχτα

3)αχ και να ξερες ( θρυλικος ο ρόλος του Γαργαμπίκα)

4)σαββατογενημενες (ωραιες ατακες,συμπαθητικοι ολοι οι πρωταγωνιστες και γενικα αισιοδοξη ατμοσφαιρα αθηνας τ 2004)

5)μιλα μου βρωμικα (ο σπαλιαρας παιζει τον εαυτο του ,so bad it's good ,γκεστ εμφανιση της αννας βίσση )

6)singles
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Έχω δει 3 επεισόδια Απαράδεκτων και είναι πολύ χάλια :P
ή εκείνη την εποχή δεν είχαν καλή αίσθηση του χιούμορ οι σεναριογράφοι, ή εγώ ξενερώνω εύκολα :lol:

Αντιθέτως, τις Χάριτες που τις έχω δει και τα τελευταία χρόνια, μπορώ να πω ότι είχανε πλάκα και ότι πιάνω το χιούμορ τους.

Στους Απαράδεκτους μόνο τον Μπέζο και λίγο την Παπαδοπούλου βρίσκω ότι στηρίζουν το κάτι κωμικό.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αρχικά επιτέλους συναντώ άτομα που δεν τους αρέσει το Καφέ της Χαράς!! Προσωπικά απορώ γιατί υπάρχει.

On - topic

Από τις σειρές που έχω δει, αγαπημένες μου είναι:

1. Μαύρα μεσάνυχτα:

Εκπληκτικές ερμηνείες, τέλεια ισορροπία μεταξύ χιούμορ και δράματος. Πολύ καλή απόδοση του όλου νυχτερινού κλίματος, προσεγμένες λεπτομέρειες.

2. Εγκλήματα:

Αγαπημένο black humor και παρόλο που το έχω δει πάνω από 6 φορές σίγουρα, γελάω κάθε φορά. Επίσης εξαιρετικές ερμηνείες.

3. Αχ και να ξερες:

Απίστευτος Γαργαμπίκας, απίστευτος Ρούλης, παλιά καλή ελληνική τιβί που οι βρισιές πάνε σύννεφο, χωρίς όμως να ευτελίζουν την ποιότητα του σίριαλ! Ξεκάθαρα underrated σε σχέση με τις υπόλοιπες.

4. Η γενιά των 592 ευρώ:

Τελείως διαφορετικό κλίμα σε σχέση με τις υπόλοιπες, πολύ πιο censored αλλά όχι για παιδιά. Είναι από εκείνες τις σειρές που στην αρχή φαίνονται βαρετούλες, αλλά στο τέλος έχεις γίνει ένα με την παρέα, νιώθεις τους πρωταγωνιστές φιλαράκια σου. Βλέπεται πολύ ευχάριστα.

5. Δέκα λεπτά κήρυγμα:

Έχει συνοδεύσει όλα μου τα μαθητικά μεσημέρια... Λίγο πιο επιφανειακή και χιουμοριστική με αυτοσκοπό το γέλιο, αλλά τουλάχιστον το πετυχαίνει.

Κάποια άλλα honorable mentions, περισσότερο δραματικά:

Λένη, Για την καρδιά ενός αγγέλου, Χαρά αγνοείται.

ΥΓ: Τώρα θέλω να δω το "Αναστασία" και να κάνω re-watch το "Δούρειος Ιππος", γιατί ήμουν πολύ μικρή την 1η φορά. Γνώμες;
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Είδα αναφέρθηκε το καφέ της Χαράς, αλησμόνητο.


Στον πόλεμο των mainstream Ρήγας-Ρώμας, εγώ θα πάω με το Ρήγα, είτε Στάβλοι είτε Δύο Ξένοι.
Από Κοντοβά θα κρατήσω Υπέροχα Πλάσματα κι όχι Μίλα Μου Βρώμικα.
Από Καπουτζίδη θα σκιπάρω Παρά Πέντε και θα πάω με Σαββατογεννημένες και την αδικοχαμένη Εθνική Ελλάδος.
Μεγάλη εκτίμηση για 10η Εντολή-Κόκκινο Κύκλο.
Ειδική μνεία στους s1ngles (για τους οποίους είχε δημιουργηθεί και φόρουμ που διαφημιζόταν στα credits και στο οποίο ξεκίνησε τη φορουμική του δραστηριότητα ο γράφων).
Λίγο ένοχη απόλαυση αποτελούν οι δουλειές του Παπακαλιάτη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top