Τι θα κάνατε αν το αγόρι σας, σας έλεγε ότι έχει πάει με τραβεστί;

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Πάντως, αν ξενέρωνε η κοπέλα, δεν θα την έλεγα σε καμία περίπτωση ρατσίστρια και ό,τι άλλο θα έλεγε κάποιος σαν τον epote

Δεν την ειπα ρατιστρια, ζωο την ειπα.

Εχει διαφορα το "δεν ειναι για μενα αυτο" απο το "εισαι ανωμαλος και σε συχαινομαι".

Ο epote είναι μορφάρα και με διασκεδάζει απίστευτα πολλά χρόνια τώρα. Δεν θα άλλαζα ούτε τελεία στο ύφος του.

:inlove:
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
:dog:γαβ γαβ
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι συμαινει εκφυλισμος? Καποιος σε κατηγορει για σεξιστη οταν προσπαθεις να επιβαλεις τη δικη σου αποψη περι του "φυσιολογικου" στο κωλο, το μουνι, το στομα και το καυλι καποιου αλλου. Κατα τα αλλα εσυ μπορεις να κανεις σεξ οπως θελεις. Για την ακριβια ειμαι βεβαιος πως εχει γαμησει εκτος γαμου, ως εκ τουτου εισαι και εσυ ενας εκφυλος συμφωνα με αρκετα μεγαλο μερος του πλυθησμου

Honestly, εγώ απλά στέκομαι κατά των άλλων που θέλουν αυτοί να μου επιβάλλουν τη γνώμη τους. Θα προτιμούσα να ζω σε μια κοινωνία όπου θεωρούμαι έκφυλος λόγωω προγαμιαίου σεξ, παρά σε μια κοινωνία που θεωρεί θεμιτή την σεξουαλική και ρομαντική έλξη μεταξύ straight ατόμων και queers.
Κοινώς δε τον νοιαζει τι εχει στο βρακι του ο αλλος και πως προσδιοριζεται
Δε με νοιάζει πως προσδιορίζεται κάποιος, αλλά όταν προσπαθεί να μου επιβάλλει τον αυτοπροσδιορισμό του... πρόκειται για φασισμό στον οποίο μπροστά ο ναζισμός είναι σκυλάκι.
Fast το "ε καλό θα ήταν να αρχίσουμε να καταλαβαίνουμε πως αυτά τα πράγματα δεν είναι ούτε φυσικά, ούτε φυσιολογικά" αστο να το πει καλυτερα η επιστημη
Η οποία καταπατάται από τους ιδεολόγους, δες το νορβηγικό ντοκυμαντέρ brainwash, και μετά έλα να μου πεις.
Και ειλικρινα δε καταλαβαινω το προβλημα σου και πως τα lgbtq ζητηματα επηρεάζουν με οποιοδηποτε τροπο τη ζωη σου και εκφραζεσαι ετσι.
Δεν έχω πρόβλημα με τη προσωπική ζωή του καθενός, αλλά αυτά τα κινήματα έχουν και ιδεολόγους οι οποίοι θέλουν π.χ. να κάνουν πλύση εγκεφάλου στα παιδιά και να τα μάθουν πως π.χ. είανι νορμαλ για έναν άντρα να βγαίνει έξω σα μπαλαρίνα. Σημείωση ότι πολλοί απ' τους σημαντικότερους άντρες καλλιτέχνες και φιλοσόφους που καθόρισαν τι σημαίνει αντρισμός ήταν οι ίδιοι γκέι και οι ίδιοι anti-gay όσον αφορά το gay culture. Πλέον οι γκέι, ήταν closet παλιά, αλλά τώρα είναι closet στις απόψεις τους όταν δεν είναι ακραίες και ιδεολογικές.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ξεκαθαρα ολοι οι αντρες ειναι ενα συλογικο μυαλο, μια κυψελη. Επισης ολες οι γυναικες ειναι ιερα πλασματα, μετριασμενα και ωριμα που χρειαζονται πληροφοριες για να ΣΥΝΑΓΟΥΝ χρησημοποιοντας ΣΥΜΒΟΛΙΚΗ ΛΟΓΙΚΗ την πορεια μιας σχεση και αν φυσικα αξιζει να χαριζουν ΤΟ ΛΟΥΛΟΥΔΙ ΤΟΥΣ στον διεστραμενο σατυρο που σαγηνευθηκε απο τα καλη της.

Το κάνεις επίτηδες ή όντως το μυαλό σου λειτουργεί με 100 λογικά άλματα το δευτερόλεπτο;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω πρόβλημα με τη προσωπική ζωή του καθενός, αλλά αυτά τα κινήματα έχουν και ιδεολόγους οι οποίοι θέλουν π.χ. να κάνουν πλύση εγκεφάλου στα παιδιά και να τα μάθουν πως π.χ. είανι νορμαλ για έναν άντρα να βγαίνει έξω σα μπαλαρίνα. Σημείωση ότι πολλοί απ' τους σημαντικότερους άντρες καλλιτέχνες και φιλοσόφους που καθόρισαν τι σημαίνει αντρισμός ήταν οι ίδιοι γκέι και οι ίδιοι anti-gay όσον αφορά το gay culture. Πλέον οι γκέι, ήταν closet παλιά, αλλά τώρα είναι closet στις απόψεις τους όταν δεν είναι ακραίες και ιδεολογικές.


Είναι πραγματικά γελοίο αυτό το στερεότυπο που έχει προωθηθεί ότι οι γκέι πρέπει να είναι θηλυπρεπείς και κουνιστοί και πως αν δεν αποδέχεσαι αυτή τη την εικόνα είσαι αυτομάτως και ομοφοβικός.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,263 μηνύματα.
Ενδιαφέρον απέκτησε η συζήτηση!


 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι πραγματικά γελοίο αυτό το στερεότυπο που έχει προωθηθεί ότι οι γκέι πρέπει να είναι θηλυπρεπείς και κουνιστοί και πως αν δεν αποδέχεσαι αυτή τη την εικόνα είσαι αυτομάτως και ομοφοβικός.


Πέρα από γελοίο είανι και καταστροφικό κυρίως γι' αυτούς.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Δε με νοιάζει πως προσδιορίζεται κάποιος, αλλά όταν προσπαθεί να μου επιβάλλει τον αυτοπροσδιορισμό του... πρόκειται για φασισμό στον οποίο μπροστά ο ναζισμός είναι σκυλάκι.

Η οποία καταπατάται από τους ιδεολόγους, δες το νορβηγικό ντοκυμαντέρ brainwash, και μετά έλα να μου πεις.

Δεν έχω πρόβλημα με τη προσωπική ζωή του καθενός, αλλά αυτά τα κινήματα έχουν και ιδεολόγους οι οποίοι θέλουν π.χ. να κάνουν πλύση εγκεφάλου στα παιδιά και να τα μάθουν πως π.χ. είανι νορμαλ για έναν άντρα να βγαίνει έξω σα μπαλαρίνα. Σημείωση ότι πολλοί απ' τους σημαντικότερους άντρες καλλιτέχνες και φιλοσόφους που καθόρισαν τι σημαίνει αντρισμός ήταν οι ίδιοι γκέι και οι ίδιοι anti-gay όσον αφορά το gay culture. Πλέον οι γκέι, ήταν closet παλιά, αλλά τώρα είναι closet στις απόψεις τους όταν δεν είναι ακραίες και ιδεολογικές.

To brainwash δεν το εχω δει οποτε προφανως δε μπορω να το σχολιασω.
Αυτα που γραφονται εδω μεσα καλως η κακως ειναι δημοσια. Οταν λοιπον δει ενα ατομο το οποιο μπορει να ειναι gay, trans οτιδηποτε ακρως ρατσιστικες και αβάσιμες αποψεις, οταν δει ατομα με τοση σιγουρια να τον λενε ανωμαλο, ποσο καλο πιστευεις οτι κανει στην ψυχολογια του αυτο? Ειναι πραγματικα λυπηρο το 2020 που εχεις προσβαση στη γνωση να εχεις τετοιες αποψεις . Και το εχω αναφερει ξανα, ναι προσωπικα δε μ ενοχλει το ντύσιμο του αλλου και θεωρω οτι ειμαστε ολοι ελευθεροι να φοραμε ο,τι θελουμε και ο,τι μας κανει να αισθανομαστε καλα. Εχω γνωρισει τρανς ατομα, εργαζομενες στο σεξ στο Βαρδαρη: εντυπωση δε μου εκανε το ντυσιμο τους, εντυπωση μου εκανε οτι η εργασια στο σεξ γι αυτες ειναι σχεδον μονοδρομος επειδη η κοινωνία δε τις αποδεχεται. Μια χαρα ομως ξερει ο καθε καλος οικογενειαρχης να πηγαινει μαζι τους.
Μαλλον βγηκα λιγο εκτος θεματος αλλα δε πειραζει
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
To brainwash δεν το εχω δει οποτε προφανως δε μπορω να το σχολιασω.
Αυτα που γραφονται εδω μεσα καλως η κακως ειναι δημοσια. Οταν λοιπον δει ενα ατομο το οποιο μπορει να ειναι gay, trans οτιδηποτε ακρως ρατσιστικες και αβάσιμες αποψεις, οταν δει ατομα με τοση σιγουρια να τον λενε ανωμαλο, ποσο καλο πιστευεις οτι κανει στην ψυχολογια του αυτο? Ειναι πραγματικα λυπηρο το 2020 που εχεις προσβαση στη γνωση να εχεις τετοιες αποψεις . Και το εχω αναφερει ξανα, ναι προσωπικα δε μ ενοχλει το ντύσιμο του αλλου και θεωρω οτι ειμαστε ολοι ελευθεροι να φοραμε ο,τι θελουμε και ο,τι μας κανει να αισθανομαστε καλα. Εχω γνωρισει τρανς ατομα, εργαζομενες στο σεξ στο Βαρδαρη: εντυπωση δε μου εκανε το ντυσιμο τους, εντυπωση μου εκανε οτι η εργασια στο σεξ γι αυτες ειναι σχεδον μονοδρομος επειδη η κοινωνία δε τις αποδεχεται. Μια χαρα ομως ξερει ο καθε καλος οικογενειαρχης να πηγαινει μαζι τους.
Μαλλον βγηκα λιγο εκτος θεματος αλλα δε πειραζει


Ναι, η κοινωνία φταίει που διάλεξαν αυτόν τον δρόμο, καλά whatever...
Εγώ ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει, για ποιο λόγο μερικές μειονότητες πιστεύουν ότι η κοινωνία οφείλει να προσπαρμοστεί στις ιδιαιτερότητές τους και όχι αυτοί να προσαρμοστούν στην κοινωνία? Η κοινωνία δεν πρέπει να προσπαρμόζεται στο οτιδήποτε... Πρέπει να υπάρχουν ισορροπίες. Το ότι η κοινωνία έμαθε να προσαρμόζεται και να αποδέχεται τους γκέι και να μην τους αφήνει στο περιθώριο, όπως έκανε παλιά, για ποιο λόγο σημαίνει ότι πρέπει να το κάνει για τα πάντα και για ό,τι προκύψει? Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.

Το ότι κάποιος αισθάνεται άσχημα, επειδή η κοινωνία δεν το δέχεται έτσι πως είναι, πρέπει απαραίτητα, η κοινωνία να αναπροσαρμοστεί? Πρέπει να το κάνει σε όλες τις μειονότητες? Σε όλες τις περιπτώσεις? Πρέπει να κάνει διαχωρισμό? Αν ναι, με ποια κριτήρια θα διαχωρίσει?

-Οταν λοιπον δει ενα ατομο το οποιο μπορει να ειναι trans ακρως ρατσιστικες και αβάσιμες αποψεις, οταν δει ατομα με τοση σιγουρια να τον λενε ανωμαλο, ποσο καλο πιστευεις οτι κανει στην ψυχολογια του αυτο?

Καθόλου αβάσιμες δεν είναι. Ένα άτομο που πιστεύει ότι γεννήθηκε σε άλλο σώμα, ένα άτομο που νιώθει ξένο στο σωμα του, δεν είναι φυσιολογικό. Είναι αρρώστια, όπως και να το δεις.
Ποια είναι η διαφορά με κάποια άτομα που νιώθουν ξένα τα χέρια τους π.χ. και τα κόβουν? Φυσιολογικοί είναι?
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οταν λοιπον δει ενα ατομο το οποιο μπορει να ειναι gay, trans οτιδηποτε ακρως ρατσιστικες και αβάσιμες αποψεις, οταν δει ατομα με τοση σιγουρια να τον λενε ανωμαλο, ποσο καλο πιστευεις οτι κανει στην ψυχολογια του αυτο?
Ρατσιστικές; Αβάσιμες; Πετάς χαρακτηρισμούς που δε μπορείς να βασίσεις πουθενά και προσπαθείς να περάσεις ενοχή. Το κόλπο το έχουμε δει 1000 φορές, δεν πιάνει πλέον σόρρυ.

Μ' αρέσει που λες τι θα κάνει στην ψυχολογία ενός τρανς ατόμου, λες και αυτό το νοιάζει(ή πως το επιδίωξα). :hehe: Αντικειμενικά μιλώντας, αυτά τα άτομα υποφέρουν από πάρα πολλές ψυχικές και ψυχοσωματικές παθήσεις, κάτι το οποίο αν μη τι άλλο μας οδηγεί στο συμπέρασμα ότι έχουν κάποια νοητική ασθένεια. Αυτό δεν είναι κάτι απαξιωτικό προφανώς. Αναγνωρίζοντας την κατάσταση αυτών των ατόμων, τα αποδεχόμαστε και τα ωθούμε στην θεραπεία.
ιναι πραγματικα λυπηρο το 2020 που εχεις προσβαση στη γνωση να εχεις τετοιες αποψεις .

Τα προπαγανδίστικα αντι-επιστημονικά κείμενα που διαβάζεις στο 'Ιντερνετ δε συντελούν γνώση.
αι το εχω αναφερει ξανα, ναι προσωπικα δε μ ενοχλει το ντύσιμο του αλλου και θεωρω οτι ειμαστε ολοι ελευθεροι να φοραμε ο,τι θελουμε και ο,τι μας κανει να αισθανομαστε καλα.

Είσαι ελεύθερος να κάνεις ό,τι θέλεις, αλλά θα χρειαστεί να αντιμετωπίσεις τις συνέπειες των πράξεων σου ως ενήλικας. Επίσης, σε περίπτωση που προσπαθείς να προπαγανδίσεις τα ιδεολογικά σου πιστεύω, θα δεχτείς την κριτική αυτών.
Εχω γνωρισει τρανς ατομα, εργαζομενες στο σεξ στο Βαρδαρη: εντυπωση δε μου εκανε το ντυσιμο τους, εντυπωση μου εκανε οτι η εργασια στο σεξ γι αυτες ειναι σχεδον μονοδρομος επειδη η κοινωνία δε τις αποδεχεται. Μια χαρα ομως ξερει ο καθε καλος οικογενειαρχης να πηγαινει μαζι τους.
Λολζ λες κι ο καλός οικογενειάρχης είναι έκφυλος μπουρδελιάρης.

Το η "κοινωνία δε μ' αποδέχεται" btw για όλους μας μπορεί να ισχύει.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για να απαντήσω στην ερώτηση πρέπει πρώτα να μου πείτε (οι άντρες) εάν θα πηγαίνατε με κάποιον/α που έχει πέος και γιατί. Το ίδιο και με την "πίσω πόρτα" που αρέσει σε μερικούς (straight τυπικά) άντρες. Σημαίνει κάτι αυτό για τη σεξουαλικότητα του άντρα; Δείχνει ότι δε σας επαρκεί η "παραδοσιακή" οδός απόλαυσης; Επίσης, ακόμη και bi να είναι κάποιος, σημαίνει ότι θα θελήσει να έχει και ομοφυλοφιλικές επαφές στο μέλλον ή είναι ικανοποιημένος με μια αποκλειστική straight σχέση;

Γιατί αν δεν ξέρουμε πώς το βλέπετε εσείς, πώς θα κρίνουμε κατά πόσο επηρεάζεται η σχέση μας; Το kinky, να το πω απλά, το δέχομαι· το να μοιραστώ τον ερωτικό μου σύντροφο όχι.


Όπως σε εσάς αρέσει να μπαίνει κάτι στην πίσω πόρτα, έτσι μπορεί να αρέσει και σε κάποιους άνδρες. Δεν σημαίνει κάτι για την σεξουαλικότητα του άνδρα αυτό, μπορεί να είναι αποκλειστικά straight.

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,263 μηνύματα.
Ναι, η κοινωνία φταίει που διάλεξαν αυτόν τον δρόμο, καλά whatever...
Εγώ ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει, για ποιο λόγο μερικές μειονότητες πιστεύουν ότι η κοινωνία οφείλει να προσπαρμοστεί στις ιδιαιτερότητές τους και όχι αυτοί να προσαρμοστούν στην κοινωνία? Η κοινωνία δεν πρέπει να προσπαρμόζεται στο οτιδήποτε... Πρέπει να υπάρχουν ισορροπίες. Το ότι η κοινωνία έμαθε να προσαρμόζεται και να αποδέχεται τους γκέι και να μην τους αφήνει στο περιθώριο, όπως έκανε παλιά, για ποιο λόγο σημαίνει ότι πρέπει να το κάνει για τα πάντα και για ό,τι προκύψει? Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.

Το ότι κάποιος αισθάνεται άσχημα, επειδή η κοινωνία δεν το δέχεται έτσι πως είναι, πρέπει απαραίτητα, η κοινωνία να αναπροσαρμοστεί? Πρέπει να το κάνει σε όλες τις μειονότητες? Σε όλες τις περιπτώσεις? Πρέπει να κάνει διαχωρισμό? Αν ναι, με ποια κριτήρια θα διαχωρίσει?



Καθόλου αβάσιμες δεν είναι. Ένα άτομο που πιστεύει ότι γεννήθηκε σε άλλο σώμα, ένα άτομο που νιώθει ξένο στο σωμα του, δεν είναι φυσιολογικό. Είναι αρρώστια, όπως και να το δεις.
Ποια είναι η διαφορά με κάποια άτομα που νιώθουν ξένα τα χέρια τους π.χ. και τα κόβουν? Φυσιολογικοί είναι?

Νομίζω ότι περίγραψες τα πράγματα όπως είναι!
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ναι, η κοινωνία φταίει που διάλεξαν αυτόν τον δρόμο, καλά whatever...
Εγώ ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει, για ποιο λόγο μερικές μειονότητες πιστεύουν ότι η κοινωνία οφείλει να προσπαρμοστεί στις ιδιαιτερότητές τους και όχι αυτοί να προσαρμοστούν στην κοινωνία? Η κοινωνία δεν πρέπει να προσπαρμόζεται στο οτιδήποτε... Πρέπει να υπάρχουν ισορροπίες. Το ότι η κοινωνία έμαθε να προσαρμόζεται και να αποδέχεται τους γκέι και να μην τους αφήνει στο περιθώριο, όπως έκανε παλιά, για ποιο λόγο σημαίνει ότι πρέπει να το κάνει για τα πάντα και για ό,τι προκύψει? Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.

Το ότι κάποιος αισθάνεται άσχημα, επειδή η κοινωνία δεν το δέχεται έτσι πως είναι, πρέπει απαραίτητα, η κοινωνία να αναπροσαρμοστεί? Πρέπει να το κάνει σε όλες τις μειονότητες? Σε όλες τις περιπτώσεις? Πρέπει να κάνει διαχωρισμό? Αν ναι, με ποια κριτήρια θα διαχωρίσει?



Καθόλου αβάσιμες δεν είναι. Ένα άτομο που πιστεύει ότι γεννήθηκε σε άλλο σώμα, ένα άτομο που νιώθει ξένο στο σωμα του, δεν είναι φυσιολογικό. Είναι αρρώστια, όπως και να το δεις.
Ποια είναι η διαφορά με κάποια άτομα που νιώθουν ξένα τα χέρια τους π.χ. και τα κόβουν? Φυσιολογικοί είναι?
Ναι ειναι φυσιολογικα, δε γνωριζω περιπτωσεις που κοβουν τα χερια τους γιατι τα θεωρουν ξενα, αν βρεις καποια σε παρακαλω στειλε μου αν και εχει διαφορα.Ναι ειναι μειονοτητα αυτο δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν. Ναι πιστευω οτι θα επρεπε να τους φερόμαστε οπως φερομαστε σε καθε αλλον ανθρωπο και να τους ενσωματώσουμε στην κοινωνια. Νομιζω ειναι ξεκαθαρη η αποψη μου.
Πως ακριβως επηρεαζει την κοινωνια αν ενας αντρας ντύνεται με γυναικεια ρουχα ή μια γυναικα με αντρικα; Πως ακριβως επηρεαζεται η κοινωνια αν ενα ζευγαρι του ιδιου φυλου φιλιεται στο δρομο οπως κανουν ολα τα straight ζευγαρια;
Ρατσιστικές; Αβάσιμες; Πετάς χαρακτηρισμούς που δε μπορείς να βασίσεις πουθενά και προσπαθείς να περάσεις ενοχή. Το κόλπο το έχουμε δει 1000 φορές, δεν πιάνει πλέον σόρρυ.

Μ' αρέσει που λες τι θα κάνει στην ψυχολογία ενός τρανς ατόμου, λες και αυτό το νοιάζει(ή πως το επιδίωξα). :hehe: Αντικειμενικά μιλώντας, αυτά τα άτομα υποφέρουν από πάρα πολλές ψυχικές και ψυχοσωματικές παθήσεις, κάτι το οποίο αν μη τι άλλο μας οδηγεί στο συμπέρασμα ότι έχουν κάποια νοητική ασθένεια. Αυτό δεν είναι κάτι απαξιωτικό προφανώς. Αναγνωρίζοντας την κατάσταση αυτών των ατόμων, τα αποδεχόμαστε και τα ωθούμε στην θεραπεία.


Τα προπαγανδίστικα αντι-επιστημονικά κείμενα που διαβάζεις στο 'Ιντερνετ δε συντελούν γνώση.


Είσαι ελεύθερος να κάνεις ό,τι θέλεις, αλλά θα χρειαστεί να αντιμετωπίσεις τις συνέπειες των πράξεων σου ως ενήλικας. Επίσης, σε περίπτωση που προσπαθείς να προπαγανδίσεις τα ιδεολογικά σου πιστεύω, θα δεχτείς την κριτική αυτών.

Λολζ λες κι ο καλός οικογενειάρχης είναι έκφυλος μπουρδελιάρης.

Το η "κοινωνία δε μ' αποδέχεται" btw για όλους μας μπορεί να ισχύει.

Πες μου σε παρακαλω αν η θεραπεια που λες λειτουργει γιατι αυτα τα προπαγανδιστικα που διαβαζω στο ιντερνετ και καποια trainings που εχω κανει σε ΜΚΟ σε κατι μασονικές στοες και καποιες μαρτυριες ατομων που ειχαν μπει σε θεραπεια, αλλα λενε. Δεν εχω σκοπο να κανω καμια προπαγανδα και νομιζω το ξερεις κι εσυ ο ιδιος πολυ καλα. Την εχουμε ξανακανει αυτη τη συζητηση Φαστ ξερουμε και οι δυο οτι διαφωνούμε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,263 μηνύματα.
Θέλω πραγματικά να μου εξηγήσει κάποιος προοδευτικός γιατί πρέπει ένας ομοφιλοφιλος να έχει γυναικεία συμπεριφορά;Το ένα πάει με το άλλο;Γιατί περισσότερο γελοίος γίνεται έτσι.
 

Guest 191886

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θέλω πραγματικά να μου εξηγήσει κάποιος προοδευτικός γιατί πρέπει ένας ομοφιλοφιλος να έχει γυναικεία συμπεριφορά;Το ένα πάει με το άλλο;Γιατί περισσότερο γελοίος γίνεται έτσι.


Η νέα τάση αυτό επιβάλλει.Θύμαμαι στα χρόνια του γυμνασιου-λυκειου τους κράζαμε όλοι.Τώρα ξαφνικά ο κόσμος τους αποδέχεται ,τους αγκαλιάζει ,επικροτεί την στάση τους.
Η αλήθεια πως πρόκειται για ένα θεμα που έχει λάβει γιγαντιαίες διαστάσεις ... διότι πουλάει.
Κανέναν όμως δεν τον νοιάζει ο Έλληνας άστεγος που δεν έχει ένα πιάτο φαγητό.Και αν το σχολιάσω περαιτέρω ,θα με πουν και γραφικό.Δεν τους νοιάζει ο συνάνθρωπος που δεν ξερει αν θα ζει αύριο.Πως θα νιώθει αυτη η ψυχη;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,263 μηνύματα.
Η νέα τάση αυτό επιβάλλει.Θύμαμαι στα χρόνια του γυμνασιου-λυκειου τους κράζαμε όλοι.Τώρα ξαφνικά ο κόσμος τους αποδέχεται ,τους αγκαλιάζει ,επικροτεί την στάση τους.
Η αλήθεια πως πρόκειται για ένα θεμα που έχει λάβει γιγαντιαίες διαστάσεις ... διότι πουλάει.
Κανέναν όμως δεν τον νοιάζει ο Έλληνας άστεγος που δεν έχει ένα πιάτο φαγητό.Και αν το σχολιάσω περαιτέρω ,θα με πουν και γραφικό.Δεν τους νοιάζει ο συνάνθρωπος που δεν ξερει αν θα ζει αύριο.Πως θα νιώθει αυτη η ψυχη;


Όχι στην Ελλάδα ισχύει το εξής:Ο Gay η οι πρόσφυγες έχουν ελευθερία και ο καθένας έχει δικαίωμα να είναι όπως είναι όμως απά τα ίδια άτομα ακούς τις εξής απόψεις:Ναι γιατί αυτός αγοράζει ακριβά ρούχα έχουμε κρίση (πριν όμως έχουν πει ότι ο καθένας ζει όπως θέλει την ζωή του),ναι γιατί αυτός πάει ταξίδια,δεν μας ενδιαφέρουν οι άστεγοι κτλ.Η διπροσωπία στο μεγαλείο της!Well Greece!Αν και για να λέω την αλήθεια αυτό πλέον γίνεται παντού.
 
Τελευταία επεξεργασία:

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ναι ειναι φυσιολογικα, δε γνωριζω περιπτωσεις που κοβουν τα χερια τους γιατι τα θεωρουν ξενα, αν βρεις καποια σε παρακαλω στειλε μου αν και εχει διαφορα.Ναι ειναι μειονοτητα αυτο δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν. Ναι πιστευω οτι θα επρεπε να τους φερόμαστε οπως φερομαστε σε καθε αλλον ανθρωπο και να τους ενσωματώσουμε στην κοινωνια. Νομιζω ειναι ξεκαθαρη η αποψη μου.
Πως ακριβως επηρεαζει την κοινωνια αν ενας αντρας ντύνεται με γυναικεια ρουχα ή μια γυναικα με αντρικα; Πως ακριβως επηρεαζεται η κοινωνια αν ενα ζευγαρι του ιδιου φυλου φιλιεται στο δρομο οπως κανουν ολα τα straight ζευγαρια;


Body integrity dysphoria, google it. Επομένως θεωρείς κάποιον που επειδή ξέρω γω νιώθει τα χέρια του ξένα, τα κόβει, φυσιολογικό? Αν όχι, τότε γιατί ένας που νιώθει γυναίκα και κόβει το πουλί του και αλλάζει τελειώς το σώμα του να είναι? Είναι εξαιρετικά απλή λογική. Εκτός αν θεωρείς και την πρώτη περίπτωση φυσιολογική, που τότε έχεις θέμα, σόρρυ κιόλας. Αν θεωρείς ότι ένας είναι φυσιολογικό ξέρω γω να διαμελίσει τον εαυτό του, μάλλον τζαμπέ μιλάμε. Το ίδιο είναι και με τους transgender. Νιώθουν το σώμα τους ξένο, οπότε η αιτία είναι η ίδια. Απλά το αλλάζουν με καλύτερο τρόπο. Θα πάρουν ορμόνες, θα κάνουν εγχειρήσεις κ.λ.π. Όλοι αυτοί είναι άρρωστοι, accept it.

Και το ότι υπάρχουν, υπάρχουν, εννοείται. Ούτε είπα ότι πρέπει να τους αλλάξουμε υποχρεωτικά. Αλλά όταν αυτοί σου επιβάλλουν τις λογικές τους, ότι πρέπει να τους απευθύνεσαι με το πρόθεμα που θέλουν ή να τους ρωτάς πρώτα, το πώς αυτοπροσδιορίζονται, είναι πραγματικά γελοίο. Γελοίο είναι επίσης, όταν σε βγάζουν ρατσιστή ή ό,τι άλλο, επειδή δεν τους αποδέχεσαι όπως είναι. Σαν να σου έλεγε αυτός με body integrity dysphoria ρατσιστή, επειδή θεωρείς ότι έχει θέμα και δεν έπρεπε να διαμελίσει τον εαυτό του. Αν θέλει να το κάνει, ας το κάνει, ελεύθερος είναι, όπως και οι transgender, αλλά ότι είναι άρρωστο, δεν αλλάζει.

Έχουν θέμα και ζητάνε την κοινωνία να προσαρμοστεί στις ανάγκες τους. Να προσέχουμε ακόμα και σε αυτό, όταν μιλάμε. Ο απόλυτος παραλογισμός.

Τώρα εσύ πίστευε ό,τι θέλεις φυσικά. Σίγουρα πάντως αμφιβάλλω αν η θέση σου θα είναι βασισμένη στη λογική.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πως ακριβως επηρεαζει την κοινωνια αν ενας αντρας ντύνεται με γυναικεια ρουχα ή μια γυναικα με αντρικα; Πως ακριβως επηρεαζεται η κοινωνια αν ενα ζευγαρι του ιδιου φυλου φιλιεται στο δρομο οπως κανουν ολα τα straight ζευγαρια;
Λολζ, αυτή η απάντηση είναι πολυεπίπεδη. Περιληπτικά μπορούμε να πούμε πως πρόδηλες εκφράσεις δηλώνουν μια συγκεκριμένη και ανάλογη αισθητική και όλες οι αλλαγές ξεκινάν από μια καινούρια αισθητική.
Πες μου σε παρακαλω αν η θεραπεια που λες λειτουργει γιατι αυτα τα προπαγανδιστικα που διαβαζω στο ιντερνετ και καποια trainings που εχω κανει σε ΜΚΟ σε κατι μασονικές στοες και καποιες μαρτυριες ατομων που ειχαν μπει σε θεραπεια, αλλα λενε.
Ποια θεραπεία ακριβώς λέω; Επειδή οι ιδεολόγοι έχουνε μολύνει κάποια παρακλάδια της επιστήμης, η έρευνα στην κατανόηση και την θεραπεία των τρανς ατόμων έχει σταματήσει τελείως και θεωρείται η κατάσταση τους φυσιολογική, παρόλο που αυτό δεν βγάζει νόημα.
Δεν εχω σκοπο να κανω καμια προπαγανδα και νομιζω το ξερεις κι εσυ ο ιδιος πολυ καλα.

Μόλις είπες πως στο 2020 δεν μπορούμε να μην είμαστε ενημερωμένοι. ΜΕ άλλα λόγια είπες: Πως γίνεται εν έτει 2020 να μην είμαστε όλοι υπό το ιδεολογικό ξόρκι που είμαι εγώ;

Μετά με είπες ρατσιστή(λες και μίλησα για "ράτσες") κλπ, το οποίο ξεκάθαρα έχει προπαγανδιστικό χαρακτήρα. :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,263 μηνύματα.
Λολζ, αυτή η απάντηση είναι πολυεπίπεδη. Περιληπτικά μπορούμε να πούμε πως πρόδηλες εκφράσεις δηλώνουν μια συγκεκριμένη και ανάλογη αισθητική και όλες οι αλλαγές ξεκινάν από μια καινούρια αισθητική.

Ποια θεραπεία ακριβώς λέω; Επειδή οι ιδεολόγοι έχουνε μολύνει κάποια παρακλάδια της επιστήμης, η έρευνα στην κατανόηση και την θεραπεία των τρανς ατόμων έχει σταματήσει τελείως και θεωρείται η κατάσταση τους φυσιολογική, παρόλο που αυτό δεν βγάζει νόημα.


Μόλις είπες πως στο 2020 δεν μπορούμε να μην είμαστε ενημερωμένοι. ΜΕ άλλα λόγια είπες: Πως γίνεται εν έτει 2020 να μην είμαστε όλοι υπό το ιδεολογικό ξόρκι που είμαι εγώ;

Μετά με είπες ρατσιστή(λες και μίλησα για "ράτσες") κλπ, το οποίο ξεκάθαρα έχει προπαγανδιστικό χαρακτήρα. :P


Τσάμπα χρόνο χάνουμε.Απλα να ενημερώσω τους προοδευτικούς ότι αυτοί που ντύνονται σαν γυναίκες το μόνο που κάνουν είναι να ρεζιλεύουν τους ανθρώπους που είναι Gay όμως έχουν εξαιρετικό χαρακτήρα και προσωπικότητα .Μολις μάθουν μερικοί ότι άλλο Gay και άλλο τσίρκο τότε ας έρθουν να μιλήσουμε.Τωρα ας τους αφήσουμε στην προοδευτική ουτοπία τους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θέλω πραγματικά να μου εξηγήσει κάποιος προοδευτικός γιατί πρέπει ένας ομοφιλοφιλος να έχει γυναικεία συμπεριφορά;Το ένα πάει με το άλλο;Γιατί περισσότερο γελοίος γίνεται έτσι.
Δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει αυτή η βλακεία. Δηλαδή επειδή διακωμωδούνται οι γκέι άντρες στην τβ (λέμε τώρα) ότι συμπεριφέρονται σαν "γυναίκες" βγαίνει το συμπέρασμα ότι αυτό ισχύει; Σόρρυ κιόλας όσοι γκέι έχω γνωρίσει δεν έχουν καμία σχέση με αυτό το στερεότυπο. Και πολύ πιθανό άτομα από εδώ να έχουν συναναστραφεί με ομοφυλόφιλους και να μη το ξέρουν γιατί ούτε βγαίνουν έξω με ροζ πούπουλα ούτε έχουν φωτεινή επιγραφή που το λέει στο κούτελο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top