Φοιτητικές Καταλήψεις

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
Έτσι έκαναν και το 2006. Βέβαια οι περισσότεροι από δαύτους παραμένουν άνεργοι κόπροι και ζουν με το επίδομα ενοικίου. Κάποιοι πήγαν στην Αγγλία και σε ιδιωτικά κολέγια μήπως και βρουν καμία δουλειά...αλλά στην Πάτρα, ούτε να που να ακούσουν για την καπιταλιστική Αγγλία. Η γελοιότητα σε όλο το μεγαλείο. Το τικι τακα το ονομάζω σχιζοφρένεια ή παράκρουση. :dash1:


Δεν ξέρω τι να πω φίλε.
 

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Για ποιο πράγμα να πάνε σε διάλογο;Για να λένε όχι στο ν+2;


Ναι, είναι κι αυτό διάλογος, σου φαίνεται πολύ περίεργο και παρά είναι δημοκρατικό για να γίνει μάλλον.. Δημοκράτη μου εσύ, αποφασίζουμε και διατάζουμε τις διαγραφές, έτσι, γιατί μπορούμε..
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
Ναι, είναι κι αυτό διάλογος, σου φαίνεται πολύ περίεργο και πολύ δημοκρατικό για να γίνει μάλλον.. Δημοκράτη μου εσύ, αποφασίζουμε και διατάζουμε τις διαγραφές, έτσι, γιατί μπορούμε..


Μάθαμε από τους αριστερούς που το 3% αποφασίζει για το υπόλοιπο 97%!!!
 

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Μάθαμε από τους αριστερούς που το 3% αποφασίζει για το υπόλοιπο 97%!!!


Εντάξει, γνωστό το πρόβλημα που έχεις με τους ελεεινούς αριστερούς, τα κακά κομμούνια και τους βρωμιάρηδες λαθρομετανάστες, δε σε παρεξηγώ, πλάκα σπάω με την πάρτη σου.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
Εντάξει, γνωστό το πρόβλημα που έχεις με τους ελεεινούς αριστερούς, τα κακά κομμούνια και τους βρωμιάρηδες λαθρομετανάστες, δε σε παρεξηγώ, πλάκα σπάω με την πάρτη σου.


Μα και εμείς πλακα σπάμε με τους αριστερούς 100+ χρόνια τώρα!!!
 

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Μάθαμε από τους αριστερούς που το 3% αποφασίζει για το υπόλοιπο 97%!!!


Και στις εθνικές εκλογές το 50% πήγε και ψήφισε και λιγότερο από το 30% του συνολικού εκλογικού σώματος ήθελε πρωθυπουργό τον Κούλη αλλά μάλλον είσαι επιλεκτικά ευαίσθητος "δημοκράτης''..
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
Και στις εθνικές εκλογές το 50% πήγε και ψήφισε και λιγότερο από το 30% του συνολικού εκλογικού σώματος ήθελε πρωθυπουργό τον Κούλη αλλά μάλλον είσαι επιλεκτικά ευαίσθητος "δημοκράτης''..


Έτσι βγήκε και ο Τσιπρας όμως!!!
 

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Μα και εμείς πλακα σπάμε με τους αριστερούς 100+ χρόνια τώρα!!!


Εσείς οι ποιοι, οι χουντικοί, οι φιλοβασιλικοί, οι απόγονοι του Μεταξά και των ταγμασφαλιτών και των κουκουλοφόρων στην κατοχή; Ποιοι είστε εσείς;

Έτσι βγήκε και ο Τσιπρας όμως!!!


Λογική 5χρονου τουλάχιστον, κρίμα..
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
Εσείς οι ποιοι, οι χουντικοί, οι φιλοβασιλικοί, οι απόγονοι του Μεταξά και των ταγμασφαλιτών;

Μπα οι αριστεροί έχουν το Στάλιν που σκότωσε μερικά εκατομμύρια!!!

Εσείς οι ποιοι, οι χουντικοί, οι φιλοβασιλικοί, οι απόγονοι του Μεταξά και των ταγμασφαλιτών και των κουκουλοφόρων στην κατοχή; Ποιοι είστε εσείς;




Λογική 5χρονου τουλάχιστον, κρίμα..


Αφου εσυ το είπες πρωτος ότι ο κουλής βγήκε με το 30% του εκλογικού σώματος!!!
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Εγώ το καταθέτω τώρα εδώ, για να μην πει κανείς ότι ήξερα και δεν έλεγα, ο κώστας θα τελειώσει η κυβέρνηση Μητσοτάκη στην τετραετία της και ακόμα θα κάθεται στο ischool να συζητάει πώς το ν+2/2ν του καταστρέφει τις σπουδές. Θυμηθείτε με.

Λοιπόν, για να μην τα πολυλογούμε, όποιος μπαίνει στο πανεπιστήμιο για να μάθει, να πάρει γνώσεις και ένα χαρτί και μετά να βγει στην αγορά εργασίας ή να κάνει οτιδήποτε άλλο θέλει με τη ζωή του, τελειώνει και στα ν και με βαθμό άνω του 8,5.
Δουλειά, ξεδουλειά, ανάγκες, υποχρεώσεις, μαλακίες, όποιος μπήκε για να τελειώσει, θα τελειώσει.

Ο τυχάρπαστος που μπήκε για τα φοιτητικά δικαιώματα, για τη φοιτητική ζωή, για την ξεγνοιασιά, τους φοιτητικούς αγώνες και το δίκιο του εργάτη, ένατι στον καπιταλισμό και τις κατασταλτικές δυνάμεις της ΕΕ και του ΝΑΤΟ, απέναντι σε κάθε φασίστα, φαλλοκράτη, γουρούνι, εύπορο, ταξικό, πατριώτη, αρρενωπό και υπέρ της αυτοδιαχείρισης, της αυτοαναγνώρισης, του αυτοπροσδιορισμού, της αυτοπραγμάτωσης, της αυτολοκλήρωσης και της αυτοϊκανοποίησης, ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΑΙΩΝΑ ΤΟΝ ΑΠΑΝΤΑ.

Τα υπόλοιπα, περί εργασίας, διαφορετικών ρυθμών και άλλα δακρύβρεχτα, είναι ιστορίες για αγρίους.
Ο άπορος που εργάζεται, μπορεί να προβλεφθεί. Μερική φοίτηση προβλέπεται ΗΔΗ εδώ και χρόνια στα μεταπτυχιακά, επεκτείνεται σε μια μέρα και με ένα νόμο (λογοκλοπή; ) για τα προπτυχιακά. Άνθρωποι είμαστε, απρόβλεπτα συμβαίνουν και ΓΙΑ ΑΥΤΟ το λόγο, προβλέπεται η διακοπή φοίτησης.

Όποιος θέλει να σπουδάσει, σπουδάζει. Όποιος θέλει να λουφάρει, βρίσκει δικαιολογίες. Εύκολο, απλό και απόλυτα κατανοητό. Όχι, όμως, ανεκτό.

Τις καληνύχτες μου!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
Εγώ το καταθέτω τώρα εδώ, για να μην πει κανείς ότι ήξερα και δεν έλεγα, ο κώστας θα τελειώσει η κυβέρνηση Μητσοτάκη στην τετραετία της και ακόμα θα κάθεται στο ischool να συζητάει πώς το ν+2/2ν του καταστρέφει τις σπουδές. Θυμηθείτε με.

Λοιπόν, για να μην τα πολυλογούμε, όποιος μπαίνει στο πανεπιστήμιο για να μάθει, να πάρει γνώσεις και ένα χαρτί και μετά να βγει στην αγορά εργασίας ή να κάνει οτιδήποτε άλλο θέλει με τη ζωή του, τελειώνει και στα ν και με βαθμό άνω του 8,5.
Δουλειά, ξεδουλειά, ανάγκες, υποχρεώσεις, μαλακίες, όποιος μπήκε για να τελειώσει, θα τελειώσει.

Ο τυχάρπαστος που μπήκε για τα φοιτητικά δικαιώματα, για τη φοιτητική ζωή, για την ξεγνοιασιά, τους φοιτητικούς αγώνες και το δίκιο του εργάτη, ένατι στον καπιταλισμό και τις κατασταλτικές δυνάμεις της ΕΕ και του ΝΑΤΟ, απέναντι σε κάθε φασίστα, φαλλοκράτη, γουρούνι, εύπορο, ταξικό, πατριώτη, αρρενωπό και υπέρ της αυτοδιαχείρισης, της αυτοαναγνώρισης, του αυτοπροσδιορισμού, της αυτοπραγμάτωσης, της αυτολοκλήρωσης και της αυτοϊκανοποίησης, ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΑΙΩΝΑ ΤΟΝ ΑΠΑΝΤΑ.

Τα υπόλοιπα, περί εργασίας, διαφορετικών ρυθμών και άλλα δακρύβρεχτα, είναι ιστορίες για αγρίους.
Ο άπορος που εργάζεται, μπορεί να προβλεφθεί. Μερική φοίτηση προβλέπεται ΗΔΗ εδώ και χρόνια στα μεταπτυχιακά, επεκτείνεται σε μια μέρα και με ένα νόμο (λογοκλοπή; ) για τα προπτυχιακά. Άνθρωποι είμαστε, απρόβλεπτα συμβαίνουν και ΓΙΑ ΑΥΤΟ το λόγο, προβλέπεται η διακοπή φοίτησης.

Όποιος θέλει να σπουδάσει, σπουδάζει. Όποιος θέλει να λουφάρει, βρίσκει δικαιολογίες. Εύκολο, απλό και απόλυτα κατανοητό. Όχι, όμως, ανεκτό.

Τις καληνύχτες μου!


Για αυτό σε συμπαθώ!!!
 

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Εγώ το καταθέτω τώρα εδώ, για να μην πει κανείς ότι ήξερα και δεν έλεγα, ο κώστας θα τελειώσει η κυβέρνηση Μητσοτάκη στην τετραετία της και ακόμα θα κάθεται στο ischool να συζητάει πώς το ν+2/2ν του καταστρέφει τις σπουδές. Θυμηθείτε με.

Λοιπόν, για να μην τα πολυλογούμε, όποιος μπαίνει στο πανεπιστήμιο για να μάθει, να πάρει γνώσεις και ένα χαρτί και μετά να βγει στην αγορά εργασίας ή να κάνει οτιδήποτε άλλο θέλει με τη ζωή του, τελειώνει και στα ν και με βαθμό άνω του 8,5.
Δουλειά, ξεδουλειά, ανάγκες, υποχρεώσεις, μαλακίες, όποιος μπήκε για να τελειώσει, θα τελειώσει.

Ο τυχάρπαστος που μπήκε για τα φοιτητικά δικαιώματα, για τη φοιτητική ζωή, για την ξεγνοιασιά, τους φοιτητικούς αγώνες και το δίκιο του εργάτη, ένατι στον καπιταλισμό και τις κατασταλτικές δυνάμεις της ΕΕ και του ΝΑΤΟ, απέναντι σε κάθε φασίστα, φαλλοκράτη, γουρούνι, εύπορο, ταξικό, πατριώτη, αρρενωπό και υπέρ της αυτοδιαχείρισης, της αυτοαναγνώρισης, του αυτοπροσδιορισμού, της αυτοπραγμάτωσης, της αυτολοκλήρωσης και της αυτοϊκανοποίησης, ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΑΙΩΝΑ ΤΟΝ ΑΠΑΝΤΑ.

Τα υπόλοιπα, περί εργασίας, διαφορετικών ρυθμών και άλλα δακρύβρεχτα, είναι ιστορίες για αγρίους.
Ο άπορος που εργάζεται, μπορεί να προβλεφθεί. Μερική φοίτηση προβλέπεται ΗΔΗ εδώ και χρόνια στα μεταπτυχιακά, επεκτείνεται σε μια μέρα και με ένα νόμο (λογοκλοπή; ) για τα προπτυχιακά. Άνθρωποι είμαστε, απρόβλεπτα συμβαίνουν και ΓΙΑ ΑΥΤΟ το λόγο, προβλέπεται η διακοπή φοίτησης.

Όποιος θέλει να σπουδάσει, σπουδάζει. Όποιος θέλει να λουφάρει, βρίσκει δικαιολογίες. Εύκολο, απλό και απόλυτα κατανοητό. Όχι, όμως, ανεκτό.

Τις καληνύχτες μου!


'Εχω αποφοιτήσει, μην αγχώνεσαι αγορίνα μου, υπάρχουν όμως και άτομα που δεν σκέφτονται μόνο την κωλάρα τους, αλλά και τους άλλους.. Έτσι σου είπαν να λες στη Δαπ, σε καταλαβαίνω, τα παιδιά αυτά ειδικά σπουδάζουν και δε λουφάρουν, προς Θεού, εξάλλου δεν είναι τυχαίο που στην Ιατρική Αθηνών κανείς δεν είχε συμφοιτητή τον Βασίλη Κικίλια!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
'Εχω αποφοιτήσει, μην αγχώνεσαι αγορίνα μου, υπάρχουν όμως και άτομα που δεν σκέφτονται μόνο την κωλάρα τους, αλλά και τους άλλους.. Έτσι σου είπαν να λες στη Δαπ, σε καταλαβαίνω, τα παιδιά αυτά ειδικά σπουδάζουν και δε λουφάρουν, προς Θεού!


Εγώ αυτο που λες το βλέπω σαν μια κορόιδα.
Παράδειγμα από τη σχολή μου.
Έλεγαν τα εαακ, για δωρεάν μεταπτυχιακά.
Ο 1 πήγε έξω με 30.00€ μεταπτυχιακά το ίδιο και ο άλλος.
Τώρα γυρνάνε και λενε ότι σκεφτόντουσαν εμένα και τους χ αλλους γιατί «αυτοί έχουν λεφτά ενώ εγώ η ο χ άλλος μπορεί να μην έχει».
Μηπως δεν ήθελαν να ξοδευτούν για επιπλέον μάθηση;
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ο τυχάρπαστος που μπήκε για τα φοιτητικά δικαιώματα, για τη φοιτητική ζωή, για την ξεγνοιασιά, τους φοιτητικούς αγώνες και το δίκιο του εργάτη, ένατι στον καπιταλισμό και τις κατασταλτικές δυνάμεις της ΕΕ και του ΝΑΤΟ, απέναντι σε κάθε φασίστα, φαλλοκράτη, γουρούνι, εύπορο, ταξικό, πατριώτη, αρρενωπό και υπέρ της αυτοδιαχείρισης, της αυτοαναγνώρισης, του αυτοπροσδιορισμού, της αυτοπραγμάτωσης, της αυτολοκλήρωσης και της αυτοϊκανοποίησης, ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΑΙΩΝΑ ΤΟΝ ΑΠΑΝΤΑ.
Κρίμα που ξέρω καμμένη κνίτισα που πήρε πτυχίο στα 4 χρόνια με πολύ καλό βαθμό. Μαλακία λίγο να βάζουμε τα ιδεολογικά μας σε κάτι τέτοια ε;
 

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Κρίμα που ξέρω καμμένη κνίτισα που πήρε πτυχίο στα 4 χρόνια με πολύ καλό βαθμό. Μαλακία λίγο να βάζουμε τα ιδεολογικά μας σε κάτι τέτοια ε;


Όταν δε βλέπουμε μπροστά μας από το πολύ γαλάζιο αυτά συμβαίνουν, αν ήταν ήταν έτσι όλοι οι δαπίτες θα αρίστευαν.. Να φανταστώ ο ίδιος που τα λέει αυτά τελείωσε με 9,7 το λιγότερο..
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Ξέρω και εγώ κάποιους αριστεροτρόμπες εχμμ..φοιτητές ήθελα να πω, που την ώρα της εξεταστικής ο καθηγητής καθόταν από πάνω τους, συνομιλούσαν με τρόπο για να μην ξυπνήσει η μάζα και ως σύμπτωση, εισέπρατταν ένα 5άρι. Κρίμα το αγώνα τους. Τουλάχιστον να ήταν 8, να λέγαμε ότι έπιανε τόπο το γλείψιμο. Βέβαια οι καλοί βαθμοί σε κάτι τενεκέδες και τα εικονικά ΛΙΑΝ ΚΑΛΩΣ έδιναν και έπαιρναν. Ανακύκλωση. Σημασία δεν έχει τι βαθμό πήρε κάποιος αλλά τι έμαθε. Ή αν έμαθε...

Προσωπικά θα ψήφιζα για το νόμο του ν+2/2ν! όπου ν ο αριθμός των καταλήψεων σε άκυρο χρόνο.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Όταν δε βλέπουμε μπροστά μας από το πολύ γαλάζιο αυτά συμβαίνουν, αν ήταν ήταν έτσι όλοι οι δαπίτες θα αρίστευαν.. Να φανταστώ ο ίδιος που τα λέει αυτά τελείωσε με 9,7 το λιγότερο..
Αν το πάρω από την αρχή αυτό το θέμα θα φύγουμε εντελώς οφφ τόπικ. Οπότε για να μη πω πολλά απλώς να αφήσω μία σκέψη ότι πρώτα πρέπει να διορθωθεί το εκπαιδευτικό σύστημα από τα νήπια μέχρι την τρίτη λυκείου, να αρχίσει να υπάρχει λίγο σοβαρά ο επαγγελματικός προσανατολισμός ώστε να σταματήσει η λογική "ας μπω σε μια σχολή γιατί μετά το χάος" και αργότερα να μπουν τα όρια στα έτη σπουδών. Αυτό που συμβαίνει σε πολλές περιπτώσεις - για να μη πιάσω δυσκολίες σχολών - είναι αποτέλεσμα της κακής κατάστασης της παιδείας πριν τα παιδιά μπουν στις σχολές τους. Όταν θέλουμε να λύσουμε ένα πρόβλημα ξεκινάμε από τα αίτια όχι γιούρια ας σβήσουμε κόσμο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
Όταν δε βλέπουμε μπροστά μας από το πολύ γαλάζιο αυτά συμβαίνουν, αν ήταν ήταν έτσι όλοι οι δαπίτες θα αρίστευαν.. Να φανταστώ ο ίδιος που τα λέει αυτά τελείωσε με 9,7 το λιγότερο..


Κάποιοι δεν βλέπουν μπροστά από το Γαλάζιο και άλλοι λόγω του Ροζ/Κόκκινο!
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top