Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Οι 'Ελληνες απ' την άλλη, με θλιβει που το λέω, αλλά είστε σα λέτσοι πολλοί από σας. :mad:

 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Συμφωνώ με όλα αλλά εγώ γιατί στην Πολωνία δεν είδα κανέναν μαυροφορεμενο; Ειδικά στη Βαρσοβία έβλεπα παντού φλοραλ, εμπριμέ, τιρκουαζ, βιολετί, μια ψιλοκαλτ κατάσταση γενικά :Ρ


Μπορεί αυτοί που είδες να ήταν τουρίστες ή ξένοι ή να πηγες καλοκαίρι και να έβγαλαν τα (ελάχιστα) χρωματιστά ρούχα τους :P
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ο Πολωνός συγκάτοικος μου φοράει συνήθως άσπρα πουκάμισα πάντως.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μπορεί αυτοί που είδες να ήταν τουρίστες ή ξένοι ή να πηγες καλοκαίρι και να έβγαλαν τα (ελάχιστα) χρωματιστά ρούχα τους :P


Μάλλον κάτι τέτοιο πρέπει να παίχτηκε γιατί θυμάμαι ότι σχολιάζαμε με τον κολλητό μου ότι είναι όλοι χρωματικές πανδαισίες :Ρ
Αρχές Μαΐου πήγα.

Να ρωτήσω κάτι άσχετο. Κόκκινο πουκάμισο με μαύρη pencil φούστα και Oxford παπούτσια μαύρα είναι καλά για ορκωμοσία φίλης; Επειδή δεν έχω ξαναπάει σε ορκωμοσία, δεν έχω ιδέα πόσο καλά ντύνονται οι φοιτητές.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο. Κόκκινο πουκάμισο με μαύρη pencil φούστα και Oxford παπούτσια μαύρα είναι καλά για ορκωμοσία φίλης; Επειδή δεν έχω ξαναπάει σε ορκωμοσία, δεν έχω ιδέα πόσο καλά ντύνονται οι φοιτητές.

Ναι κομπλέ είναι.
 

Guest 191886

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω απο αθλητικές προτιμώ την nike.Υποστήριζα την puma στο μακρινό παρελθόν ...αλλά για να παίξεις σε puma που να είναι καλό θα το ακριβοπληρώσεις.Μάρκες όπως admiral,umbro και οι σχετικές δεν είναι αξιόλογης ποιότητας.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Aυτά τα καλσόν με τα σχεδιάκια τα λατρεύω αλλά τα λυπάμαι κιόλας γιατί (μου) σκίζονται πανεύκολα.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Aυτά τα καλσόν με τα σχεδιάκια τα λατρεύω αλλά τα λυπάμαι κιόλας γιατί (μου) σκίζονται πανεύκολα.
Πάλι καλά δεν είμαι η μόνη. Είχα ένα ολόιδιο πουα και μέσα σ'ένα βράδυ είχε γίνει χίλια κομμάτια. Και το είχα πάρε από τή βιοτεχνία που δίνει στα calzedonia που υποτίθεται είναι καλά :P
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Επειδή με τις φούστες δεν το’χω και πολύ, ψαχνω ένα ωραίο σορτσακι για να φοράω τώρα τον χειμώνα με καλσόν. Σκεφτόμουν κάτι σε δερμάτινο ή κάτι σε κοτλε ή άλλο χοντρό ύφασμα και κατά προτίμηση όχι (μόνο) μαύρο... πχ είχα πάρει από το pull&bear πέρσι ένα καρό, πολύ σκούρο μπλε και σκούρο πράσινο. Έχετε δει πουθενά τίποτα παρόμοιο; :hmm: Ή ονλαιν; Ψαχνω στο asos προς το παρόν. Γιατί κανένα μαγαζί δεν έχει ωραία σορτσάκια; :(
Edit: Α και κανένα crop φουτερ ψαχνω να βρω :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάλι καλά δεν είμαι η μόνη. Είχα ένα ολόιδιο πουα και μέσα σ'ένα βράδυ είχε γίνει χίλια κομμάτια. Και το είχα πάρε από τή βιοτεχνία που δίνει στα calzedonia που υποτίθεται είναι καλά :P

Άλλαξα την αντίδρασή μου σε sad γιατί είναι πραγματικά λυπηρό. :P
Ούτε τα calzedonia μου έχουν κρατήσει ιδιαίτερα, θυμάμαι ότι το τελευταίο μας άφησε όταν πάτησα πάνω του με τακούνι :upside:
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Άλλαξα την αντίδρασή μου σε sad γιατί είναι πραγματικά λυπηρό. :P
Ούτε τα calzedonia μου έχουν κρατήσει ιδιαίτερα, θυμάμαι ότι το τελευταίο μας άφησε όταν πάτησα πάνω του με τακούνι :upside:
Ναι ναι ασε ήταν τραγικό!
On topic, πήρα την παλέτα της Soph x extra spice της revolution που γράφει υπέροχα και φαίνεται ακόμα και μέσα από γυαλιά με 12 βαθμούς μυωπίας. Επίσης είχα βρει το καλοκαίρι σε vintage second hand μια κατακόκκινη ψιλομεση φούστα σε γραμμή α που φτάνει μέχρι το γόνατο και νομίζω είναι ο,τι πρέπει γι αυτή την εποχή. Τη βρήκα σε έκπτωση 1 ευρώ , έχει εξαιρετική ποιότητα και νομίζω είναι η πιο value for money αγορά που έκανα.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Επειδή με τις φούστες δεν το’χω και πολύ, ψαχνω ένα ωραίο σορτσακι για να φοράω τώρα τον χειμώνα με καλσόν. Σκεφτόμουν κάτι σε δερμάτινο ή κάτι σε κοτλε ή άλλο χοντρό ύφασμα και κατά προτίμηση όχι (μόνο) μαύρο... πχ είχα πάρει από το pull&bear πέρσι ένα καρό, πολύ σκούρο μπλε και σκούρο πράσινο. Έχετε δει πουθενά τίποτα παρόμοιο; :hmm: Ή ονλαιν; Ψαχνω στο asos προς το παρόν. Γιατί κανένα μαγαζί δεν έχει ωραία σορτσάκια; :(
Edit: Α και κανένα crop φουτερ ψαχνω να βρω :P


για δες αυτό εδώ, το είδα από κοντά σήμερα και ήταν πολύ ωραίο
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
για δες αυτό εδώ, το είδα από κοντά σήμερα και ήταν πολύ ωραίο


Ναι το είχα δει και εγώ αυτό! Μαλλον σε αυτό θα καταλήξω, γιατί δεν βρίσκω τίποτα άλλο.
Δεν αντιστάθηκα όμως και παρηγγειλα αυτό το παντελόνι από το ASOS :redface:

Μου είχε κολλήσει εδώ και πολύ καιρό και επειδή τώρα τον χειμώνα από παντελόνια φοράω μόνο μαύρα τζιν, σκέφτηκα να πάρω κάτι διαφορετικό.
Και επι την ευκαιρία, παρηγγειλα και αυτή την ιδιαιτερη φούστα.

Μου έκανα τα χριστουγεννιάτικα μου δώρα λοιπόν :P
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Aυτά τα καλσόν με τα σχεδιάκια τα λατρεύω αλλά τα λυπάμαι κιόλας γιατί (μου) σκίζονται πανεύκολα.
τα καλσόν σκίζονται εύκολα δυστυχώς αλλά έχουν άλλη χάρη. εγώ κάθε χρόνο αγοράζω ένα δυο και τα προσέχω σαν κόρη οφθαλμού, κάποια την βγάζουν τη σεζόν κάποια όχι :no:
Πάλι καλά δεν είμαι η μόνη. Είχα ένα ολόιδιο πουα και μέσα σ'ένα βράδυ είχε γίνει χίλια κομμάτια. Και το είχα πάρε από τή βιοτεχνία που δίνει στα calzedonia που υποτίθεται είναι καλά :P

από τα calzedonia είναι κι αυτό και η πωλήτρια είπε πως είναι πολύ ανθεκτικό επειδή είναι από τούλι. δεν την πολυπιστεύω αλλά ό,τι και να μου έλεγε θα το αγόραζα ούτως ή αλλιώς, παραήταν κιουτ για να το μην το αγοράσω :inlove:

επίσης πήρα και αυτά τα καλτσάκια για να τα φοράω με cropped παντελόνια και σνίκερ (και επειδή μου φαίνεται πολύ μοντέρνο σαν στυλ και επειδή κάνει κρύο για να βάλω crop με κοντές κάλτσες)

Ναι το είχα δει και εγώ αυτό! Μαλλον σε αυτό θα καταλήξω, γιατί δεν βρίσκω τίποτα άλλο.
Δεν αντιστάθηκα όμως και παρηγγειλα αυτό το παντελόνι από το ASOS :redface:


το καρό παντελόνι είναι φανταστικό!
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
τα καλσόν σκίζονται εύκολα δυστυχώς αλλά έχουν άλλη χάρη. εγώ κάθε χρόνο αγοράζω ένα δυο και τα προσέχω σαν κόρη οφθαλμού, κάποια την βγάζουν τη σεζόν κάποια όχι :no:


από τα calzedonia είναι κι αυτό και η πωλήτρια είπε πως είναι πολύ ανθεκτικό επειδή είναι από τούλι. δεν την πολυπιστεύω αλλά ό,τι και να μου έλεγε θα το αγόραζα ούτως ή αλλιώς, παραήταν κιουτ για να το μην το αγοράσω :inlove:

επίσης πήρα και αυτά τα καλτσάκια για να τα φοράω με cropped παντελόνια και σνίκερ (και επειδή μου φαίνεται πολύ μοντέρνο σαν στυλ και επειδή κάνει κρύο για να βάλω crop με κοντές κάλτσες)




το καρό παντελόνι είναι φανταστικό!
Τα καλτσακια τέλεια είναι απλά τυχαίνει να μην έχω crop παντελόνια. Όσα έχω δοκιμάσει νομίζω ότι μου δίνουν λίγο όγκο και δεν με κολακεύουν (γι αυτά που Δεν είναι εφαρμοστά), ίσως ευθύνεται το σωματότυπο μου γι αυτό. Άσε που κρυώνουν εύκολα τα πόδια μου.
Γύρισα Ελλάδα στο πατρικό μου μετά από μήνες καί πραγματικά θέλω να τα πετάξω όλα. Καί για κάποιο λόγο αυτό το κάνω κάθε φορά καί δε ξέρω πως καί γιατί επιστρέφουν στη ντουλάπα μου( η μαμά ευθύνεται ξεκάθαρα γι αυτό αλλά αυτή τη φορά της έδωσα ξεκάθαρη εντολή).
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
τα καλσόν σκίζονται εύκολα δυστυχώς αλλά έχουν άλλη χάρη. εγώ κάθε χρόνο αγοράζω ένα δυο και τα προσέχω σαν κόρη οφθαλμού, κάποια την βγάζουν τη σεζόν κάποια όχι :no:


από τα calzedonia είναι κι αυτό και η πωλήτρια είπε πως είναι πολύ ανθεκτικό επειδή είναι από τούλι. δεν την πολυπιστεύω αλλά ό,τι και να μου έλεγε θα το αγόραζα ούτως ή αλλιώς, παραήταν κιουτ για να το μην το αγοράσω :inlove:

επίσης πήρα και αυτά τα καλτσάκια για να τα φοράω με cropped παντελόνια και σνίκερ (και επειδή μου φαίνεται πολύ μοντέρνο σαν στυλ και επειδή κάνει κρύο για να βάλω crop με κοντές κάλτσες)




το καρό παντελόνι είναι φανταστικό!



Εγώ φοράω οπακ καλσόν γενικά ή σχεδόν οπακ, δηλαδη το ποδι φαίνεται λιγο. Αυτά τα οπακ δεν σκίζονται ποτε πάντως, ή τουλάχιστον τυχαίνει σε εμενα να μην σκίζονται, εδώ και δυο χρόνια για παράδειγμα φοράω δυο συγκεκριμένα που δεν έχουν πάθει τίποτα. Το ένα ειδικά δεν είναι σίγουρα μάρκα,από το Ζάρα είναι, το άλλο δεν θυμάμαι καν από πού το είχα πάρει. Λατρεύω και εγώ τα καλσόν πάντως :redface: Και τα καλτσακια που πήρες πολύ ωραία. Εχω κάτι μαύρα με γκλιτερ πάνω, μ’αρεσει να φαίνονται λίγο όταν φοράω cropped παντελόνια :redface:
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Να έχουμε και κάτι να περιμένουμε εν μέσω της απομόνωσης :inlove:
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200320-113726.jpg
    Screenshot_20200320-113726.jpg
    1,000.7 KB · Εμφανίσεις: 215

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top