Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ένα σπρέυ πράσινο με έσωσε. Μύριζε σαν την κόλαση την ίδια. Σαν νεκρός ελέφαντας με γαρνιτούρα περιττώματα. Δεν ξαναείδα ούτε σκιά κατσαρίδας.

θες να μας πεις πως λεγοταν το σπρευ?!!!


τρεμω τις κατσαριδες.... απο το χειμωνα δε ανησυχουσα πως θα τις σκοτωνω τωρα που μενω μοναχη μου:cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Παράξενο κι όμως αληθινό.
Λίγους μήνες μετά τον χωρισμό μου ανακάλυψα ότι εξαφανίστηκαν οι κατσαρίδες και οι αράχνες.:P
Ό λόγος;
Ένα μικρό σαμιαμίδι που αποφάσισε να συγκατοικήσουμε.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
συγνωμη για την χαζη ερωτηση αλλα τι ειναι το σαμιαμιδι???:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Έχει το σχήμα της σαύρας αλλά είναι μικρούλι και όμορφο και πάνω απ'όλα εντελώς ακίνδυνο και ντροπαλό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αααααα καλε για τον μισιαρουι λες!!!!!!!! χαχαχαχα εμεις ετσι τον λεμε , το υποψιαστηκα οτι ειναι για την αφεντια του που λεγατε αλλα λεω δεν ρωτας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Αυτό το σιχαμένο πλάσμα.



Είναι πολύ μικρά και μάλλον ακίνδυνα, αλλά για κάποιο λόγο εγώ έχω φοβία με αυτά και δε μπορώ με τιποτα να την ξεπεράσω. Γενικά όσο θαρραλέα είμαι με τα έντομα (κατσαρίδες, σκορπιοί κλπ δεν με προκαλούν ούτε καν να τρεμοπαίξω τα βλέφαρά μου!), τόσο παθολογικά φρικάρω με τα ερπετά. Όποτε λοιπόν εμφανίζεται σαμιαμίδι στο σπίτι (και αυτό συμβαίνει αρκετές φορές κάθε καλοκαίρι) φτάνω στα πρόθυρα νευρικής καταρρευσης.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Το δικό μου είναι μικρότερο και πιό όμορφο.:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
οχι μωρε μη το φοβασαι ειναι ακακο. αυτο φοβαται και την παραμικρη σου κινηση:)
μ'αρεσε οπως το λετε 'σαμιαμιδι' δεν θα σε πλησιασει ποτε ενω τα αλλα που ανεφερες αστα να πανε:'( αν δω που ευτυχως δεν εχω στο σπιτι αλλα αν λεμε κουφια η ωρα ετσι και δω κατσαριδα το χω να κανω σκοπια ολη νυχτα μεχρι να βρεθει και να εξολοθρευθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
σαμιαμιδι.. ντρεπομαι που το λεω αλλα ειχα μια ασχημη περιπετεια μενα απο δαυτα τα κακομοιρα οταν πρωτομετακομοισα στη λαρισα...

ενα ωραιοτατο βραδακι λοιπον εκει που βλεπω χαλαρη τηλεοραση βλεπω κατι πανω στο τοιχο .... συνηδητοποοω οτι ειναι σαμιαμιδακι... και μεσα στο πανικο παιρνω τηλ τη μαμα μου(ναι ειμαι τοσο τραγικη) να της απαιτησω να μου βρει λυση!(ηταν και πρωτος καιρος μου εκει και ολα μου εφταιγαν)
τεσπα μου πε οτι δε κανει να τα σκοτωνουμε και οτι ειναι καλα και μπλα μπλα και κλεινουμε...
ελα ομως που εγω δε μπορουσα να κοιμηθω με αυτο στο διπλανο τοιχο και να με κοιταει!
παιρνω λοιπον τη λακ μου(για πολυ δυνατο κρατημα) κα αρχιζω και αδειζω το μπουκαλι.. καποια στιγμη αυτο πεφτει κατω δεν ηξεραπου το χασα και εω οκ ξεμπερδεψαμε...
το πρωι που ξυπναω το βλεπω στο πατωμα-εμφανως ζαλισμενο- και λεω ωραια τη γλιτωσαμε την αμαρτια κατσε να το βγαλω σιγα σιγα εξω με τη σκουπα...
ε τι ηθελα κ το πα... φυγαν κεφαλια... ποδια...:(ναι ντρπομαι πολυ που το εξολοθρεψα ετσι αδικα αλλα δενε χω χειροτερο απο ερπετα εντομα κ.λ.π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
σκεψου τι λακα χρησιμοποιησεις βρε!!!!!!! :hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Πέρυσι το Μάιο είχα κι εγώ ένα ωραίο σαμιαμιδάκι που με επισκεπτόταν. Αχ, που να βρίσκεται τώρα... :nostalgia:

Κατσαρίδες και λοιπά έντομα έχω πολύ καιρό να δω στο σπίτι, ακόμα κι αν δω τα αγνοώ συνήθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
κάπου είχα διαβάσει ότι ο άνθρωπος τρώει καμιά 10αριά κατα μέσο όρο στη ζωή του.

για κατσαρίδες λέει... πέστε μου ότι κάνει πλάκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Bill, χτυπα παιζί μου στους κατοίκους του κήπου και πες τους να ψεκάσουν με κάνα σπρέυ τον τοίχο απ' όπου ανεβαίνουν σε σένα. Επίσης ψέκασε εσύ περιμετρικά το μπαλκόνι σου και λογικά όλα κουλ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Bill, χτυπα παιζί μου στους κατοίκους του κήπου και πες τους να ψεκάσουν με κάνα σπρέυ τον τοίχο απ' όπου ανεβαίνουν σε σένα. Επίσης ψέκασε εσύ περιμετρικά το μπαλκόνι σου και λογικά όλα κουλ. :)

Θα πάω να πάρω αύριο ένα σπρέυ άμα είναι να ψεκάσω.
Αδυναμία τα άτιμα στη βεράντα μου.Τόσα βεράντες έχει, σε μένα βρήκαν να κάνουν τουρνέ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Στην ίδια κατηγορία δείτε το θέμα ας χτίσουμε τις τρύπες. Από μια τέτοια τρύπα έμπαιναν τεράστιες κατσαρίδες, ώσπου την έχτισα με το Κωστάκι (κολλητούμπι) με πολυουρεθάνη.

Σήμερα όμως άκουγα μία προφανώς υπερμεγέθη βρώμα, *χρίτσι χρίτσι* να παλεύει να βγει από κεί. Τελικά τα παράτησε στην προσπάθεια γιατί μετά από κανα 2ωρο σταμάτησα να την ακούω (ναι ήμουν συνέχεια εκεί)

Τελικά και να τις ακούω είναι σιχαμερό...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Θα σας πω εμπειρίες και τρόποι εξολόθρευσης. Πρόπερσι, είχα πάει διακοπές στην Ρόδο και αυτό το νησί φημίζεται για τα κουνούπια, αλλά κυρίως για τις τεράστιες και ιπτάμενες κατσαρίδες της. Μια κάθησε στην μπλούζα του πατέρα μου, την έδιωξα και την σκοτώσαμε. Για τα κουνούπια, σκνιπάκια κ.λ.π. αφήνουν αυτά τα *ολοσπυρα, αλλά για να τα αντιμετωπίσετε, πηγαίνετε στο carrefour και αγοράστε ένα ηλεκτρικό εντομοκτόνο. Σόρυ για την διαφήμιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αμαν μα η ροδος εχει τετοιες καταστασεις??????? :'( :stunned:

με τιποτα ομως με τιποταααααααααααα λεμε δεν υπαρχει περιπτωση να ειμαι σε χωρο τετοιο.... τωρα μου θυμισατε την Πατρα...:hmm: οταν ειχαμε παει θυμαμαι γινοταν χαμος με ακριδες να πετανε παντου:'(:'( αυτο ηταν απο τοτε δεν ξαναπηγα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εχω διαβασει σε περιοδικο για διακοπες πως αν καποιος σκεφτεται να επισκεφθει τη Συμη πρεπει να γνωριζει οτι οι κατσαριδες δεν ειναι απλα πολλες...
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ!


εγω παντως ως τωρα εχω δει στο σπιτι μου 4 κατσαριδες.
τις 2 τισ βρηκα ψοφιες οταν γυρισα απο κορυδαλλο, τη μια την εφερα καταλαθος εγω μεσα παιρνοντας τη σκουπα απο την αυλη!:mad: καλα ε, ημουν ολα τα λεφτα να ουρλιαζω και να τη παταω απο αποσταση με τη σκουπα και καθε φορα που κουνιοταν(μεχρι να την ισοπεδοσω) να βαραει η σειρηνα παλι! (ναι... αυτη ηταν η πρωτη φορα που σκοτωσα κατσαριδα μονη μου!:)
και την αλλη προχθες την πατησα καταλαθος καθως εμπαινα στο μπανιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metalhead9121

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
ενταξει και αυτα ψυχη εχουν.φαντασου να σε παταγαν επειδη εισαι αηδιαστικος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ενταξει και αυτα ψυχη εχουν.φαντασου να σε παταγαν επειδη εισαι αηδιαστικος?



:worry::confused::eek:


και τι να κανω?? να τις αφησω να συγκατοικησουμε?!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top