Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Κουτοπονηρος; αυτο ειναι προσβλητική εκφραση εις βάρος μου. Λυπάμαι πολύ για αυτο. Δεν προκειται να απαντησω σε κάτι τέτοιο. Ειναι λυπηρο κάποιος να γράφει κάτι τέτοιο ακομα και αν έχει διαφορετική άποψη σε κάτι.


Δεν ειναι καθολου προσβλητικη ειναι απλα η πραγματικοτητα που σε χαρακτηριζει για αυτο που ειπες.Συγγνωμη που στο λεω αλλα μπορεις να λες οτι θες αλλα θα πρεπει να δεχεσαι και την αντιστοιχη κριτικη. Τι να πει δηλαδη ο Hack3r με την απαξιωση του σχολιου σου σε μια καλοπροαιρετη πραξη του.Φαντασου εκεινος ποσο προσβεβλημενος θα επρεπε να νιωθει.Να εισαι σε μια παρεα και να γυρισεις να του πεις "Ρε μαλακα τι ειναι αυτα,μια σαλατουλα τους κερασες",φαντασου εαν ειχε οικονομικο προβλημα αλλα ηθελε να κερασει σε ποσο αβολη θεση θα τον εφερνες,ειδικα εαν ηταν αρκετα περηφανος για να μην θελει να ξερεις οτι εχει θεμα...Ειλικρινα εγω λυπαμαι,οταν εχει φτασει καποιος σε μια ηλικια,ειναι αναμενομενο να σκεφτεται αναλογως,εχει την καταλληλη ωριμοτητα και πρεπει να ειναι προσεκτικος με τα λογια του διοτι μπορει να ενοχλησουν τον αλλο. Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι θα επρεπε να του ζητησεις συγγνωμη. Δεν εχω κατι αλλο να πω επι αυτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Δεν ειναι καθολου προσβλητικη ειναι απλα η πραγματικοτητα που σε χαρακτηριζει για αυτο που ειπες.


Οκ καλώς.


Το θεμα θα συζητηθει αρμοδιως. Καληνυχτα απο μενα. Εννοειται οτι απορριπτω ολα οσα έχεις γραψει στα ποστ σου και δεν τα δέχομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Οκ καλώς.


Το θεμα θα συζητηθει αρμοδιως. Καληνυχτα απο μενα. Εννοειται οτι απορριπτω ολα οσα έχεις γραψει στα ποστ σου και δεν τα δέχομαι.

Εσυ απερριψε τα,αυτα εκει ειναι και στεκουν καλα και μονα τους διχως την εγκριση σου.
Καλο σου βραδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το κέρασμα στο πρώτο ραντεβού είναι εντελώς ανούσιο και σε καμία περίπτωση δεν δείχνει ευγένεια. προσωπικά, βγαίνω από την δύσκολη θέση όταν ο άλλος δεν προσφέρεται να κεράσει γιατί δεν χρειάζεται να μπαίνουμε στο γνωστό και μονότονο "εγώ σε κάλεσα, εγώ θα πληρώσω, θα πληρώσεις άλλη φορά εσύ κλπ κλπ".
Πες τα βρε κοπέλα. Πόσο αμήχανο είναι να επιμένει να κεράσει ενώ δεν θες.
Προσωπικά, ο μόνος άντρας που αφήνω να με κερνάει είναι ο μπαμπάς μου. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Εσυ απερριψε τα,αυτα εκει ειναι και στεκουν καλα και μονα τους διχως την εγκριση σου.
Καλο σου βραδυ.


Σιγουρα οι χαρακτηρισμοι και οι προσωπικές επιθέσεις δεν στέκουν. Εγω έκανα κριτική στις ιδέες δεν χαρακτηρισα κανέναν κουτοπονηρο ουτε τον έκρινα με βάση την ηλικια του.Το γράφει και στους κανονισμους. Οχι μονο του φορουμ αλλα και του πολιτισμου, ακομα και αν διαφωνεις με κάποιον.


ΕDIT: Ειναι προς τιμή του Samael που άλλαξε τα μηνύματα , το θεμα έληξε απο μένα και αυτο σιγουρα βοηθάει προς την κατευθυνση της καλυτερευσης των διαδικτυακων σχέσεων και της επιλυσης των παρεξηγησεων! Η διαφωνια ειναι πάντα ευπροσδεκτη αρκει να υπάρχει ενα επιπεδο. Η κριτική μου προηγουμένως στον χάκερ ηταν καλοπροαιρετη. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Ο Άντρας είναι καλό να κερνάει.
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
θεωρείται σεξισιστικο και πεσιμο το κερασμα οποτε μισα μισα καλυτερα


Δεν είναι ευγενικό όταν βγαίνεις με μια κοπέλα να της πεις πλήρωσε.

Πρόσεξε όμως μη καταντήσεις χορηγός. :bleh:


Χαχαχα όχι!
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να αντιστραφούν χρόνια σεξισμού και πατριαρχίας και να επέλθει η ισότητα πρέπει οι γυναίκες πλέον να κερνάνε #προφεμινισμ

 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Για να αντιστραφούν χρόνια σεξισμού και πατριαρχίας και να επέλθει η ισότητα πρέπει οι γυναίκες πλέον να κερνάνε #προφεμινισμ



Το αστείο σε αυτό, είναι ότι αν πάμε να κάνουμε κίνηση, οι άντρες δε το δέχονται. :P

#maleego
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top