Πού θα πάτε φέτος διακοπές;

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Μπαλκόνι και ολίγον ταράτσα !

Σας το συνιστώ
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Σαλαμίνα και Αίγινα με συμφοιτητές, κάμπινγκ στον Λέντα στην Κρήτη με φίλους από το σχολείο, με αυτοκίνητο σε περιοχές της Θεσσαλίας, και ιδιαίτερα στα Μετέωρα, με γονείς. Και ό,τι άλλο προκύψει, ίσως Εύβοια, αν και κομματάκι δύσκολο με 5 μαθήματα για Σεπτέμβρη.
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Σαλαμίνα και Αίγινα με συμφοιτητές, κάμπινγκ στον Λέντα στην Κρήτη με φίλους από το σχολείο, με αυτοκίνητο σε περιοχές της Θεσσαλίας, και ιδιαίτερα στα Μετέωρα, με γονείς. Και ό,τι άλλο προκύψει, ίσως Εύβοια, αν και κομματάκι δύσκολο με 5 μαθήματα για Σεπτέμβρη.
Πωπω αρκετά μέρη:happy:
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Εξωτερικό:
Αθήνα - Βρυξέλλες αεροπορικώς... Αφού δούμε τις Βρυξέλλες, θα τη χρησιμοποιήσουμε σαν βάση (θα μείνουμε δλδ εκεί για 7 νύχτες) για ημερήσιες επισκέψεις σε: Γάνδη-Μπρυζ, Αμβέρσα, Λουξεμβούργο και Λιλ της Γαλλίας. Κατόπιν με πούλμαν θα πάμε Άμστερνταμ (4 νύχτες) και θα κάνουμε ημερήσια εκδρομή στην Ουτρέχτη. Θα γυρίσουμε αεροπορικώς από Άμστερνταμ..

(Παρατήρηση 1: Ναι καλοκαίρι πάω εξωτερικό αρκετές φορές, μου αρέσουν τα νησάκια μας αλλά θέλω να βλέπω κάτι διαφορετικό. Βόρεια και κεντρική Ευρώπη έχω πάρει όρκο ιερό να μην ξαναπάω χειμώνα, από τότε που το 2015 πήγα Πολωνία χριστουγεννιάτικα και έψαχνα να δω αν η μύτη μου ήταν στη θέση της ή είχε πέσει από το κρύο
Παρατήρηση 2: Όχι δε χρειάζεται να ξοδέψει κανείς μια περιουσία, αν το προγραμματίζεις μπόλικους μήνες πριν, περιμένεις να βγάλουν προσφορές οι αεροπορικές, ψάχνεις στο Airbnb και παίρνεις ακόμα και προσφορές όπως Groupon Ολλανδίας - η βαρκάδα στον Amstel από 16 ευρώ (τουριστική τιμή) μας ήρθε 8,5 -- να ναι καλά το Google Translate -- και η madame Tisseaud από 24 στα 11,5 :P)
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εξωτερικό:
Αθήνα - Βρυξέλλες αεροπορικώς... Αφού δούμε τις Βρυξέλλες, θα τη χρησιμοποιήσουμε σαν βάση (θα μείνουμε δλδ εκεί για 7 νύχτες) για ημερήσιες επισκέψεις σε: Γάνδη-Μπρυζ, Αμβέρσα, Λουξεμβούργο και Λιλ της Γαλλίας. Κατόπιν με πούλμαν θα πάμε Άμστερνταμ (4 νύχτες) και θα κάνουμε ημερήσια εκδρομή στην Ουτρέχτη. Θα γυρίσουμε αεροπορικώς από Άμστερνταμ..

(Παρατήρηση 1: Ναι καλοκαίρι πάω εξωτερικό αρκετές φορές, μου αρέσουν τα νησάκια μας αλλά θέλω να βλέπω κάτι διαφορετικό. Βόρεια και κεντρική Ευρώπη έχω πάρει όρκο ιερό να μην ξαναπάω χειμώνα, από τότε που το 2015 πήγα Πολωνία χριστουγεννιάτικα και έψαχνα να δω αν η μύτη μου ήταν στη θέση της ή είχε πέσει από το κρύο
Παρατήρηση 2: Όχι δε χρειάζεται να ξοδέψει κανείς μια περιουσία, αν το προγραμματίζεις μπόλικους μήνες πριν, περιμένεις να βγάλουν προσφορές οι αεροπορικές, ψάχνεις στο Airbnb και παίρνεις ακόμα και προσφορές όπως Groupon Ολλανδίας - η βαρκάδα στον Amstel από 16 ευρώ (τουριστική τιμή) μας ήρθε 8,5 -- να ναι καλά το Google Translate -- και η madame Tisseaud από 24 στα 11,5 :P)
Madame Tussauds μόνο 11,5; :worry:
Θα το ψάξω για το επόμενό μου ταξίδι :hehe:
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Madame Tussauds μόνο 11,5; :worry:
Θα το ψάξω για το επόμενό μου ταξίδι :hehe:


Μη σου πω τώρα που το είδα μπορεί να σου έρθει 10,50
https://www.groupon.be/deals/madame-tussauds-amsterdam-kaartjes-entree-tickets-prijs
(Εισιτήριο ενήλικου 14 ευρώ, με έναν ωραιότατο εκπτωτικό κωδικό που βρήκα έχεις έκπτωση 25% στο groupon, σύνολο 10,50) :P
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,105 μηνύματα.
Το κόστος για να παραμείνεις κάποιες νύχτες σε ελληνικά νησιά (εξαιρουμένων ίσως εκπτωτικών εισιτηρίων, 1+1 deals μπλα-μπλα) είναι μικρότερο (ή και το ίδιο) με αυτό του να πας ένα budget ταξίδι σε κάποιες χώρες της Ευρώπης αν το οργανώσεις έγκαιρα (κάποιες φορές και όχι αναγκαία).

Η διαφορά είναι ότι "διακοπές" προσωπικά δεν μπορώ να πω το να είμαι σε μία πόλη του εξωτερικού που δεν έχω ξαναδεί για περιορισμένες μέρες, μιας που η περιήγηση της θα είναι εκ των πραγμάτων ολίγον κουραστική.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Εξωτερικό:
Αθήνα - Βρυξέλλες αεροπορικώς... Αφού δούμε τις Βρυξέλλες, θα τη χρησιμοποιήσουμε σαν βάση (θα μείνουμε δλδ εκεί για 7 νύχτες) για ημερήσιες επισκέψεις σε: Γάνδη-Μπρυζ, Αμβέρσα, Λουξεμβούργο και Λιλ της Γαλλίας. Κατόπιν με πούλμαν θα πάμε Άμστερνταμ (4 νύχτες) και θα κάνουμε ημερήσια εκδρομή στην Ουτρέχτη. Θα γυρίσουμε αεροπορικώς από Άμστερνταμ..

(Παρατήρηση 1: Ναι καλοκαίρι πάω εξωτερικό αρκετές φορές, μου αρέσουν τα νησάκια μας αλλά θέλω να βλέπω κάτι διαφορετικό. Βόρεια και κεντρική Ευρώπη έχω πάρει όρκο ιερό να μην ξαναπάω χειμώνα, από τότε που το 2015 πήγα Πολωνία χριστουγεννιάτικα και έψαχνα να δω αν η μύτη μου ήταν στη θέση της ή είχε πέσει από το κρύο
Παρατήρηση 2: Όχι δε χρειάζεται να ξοδέψει κανείς μια περιουσία, αν το προγραμματίζεις μπόλικους μήνες πριν, περιμένεις να βγάλουν προσφορές οι αεροπορικές, ψάχνεις στο Airbnb και παίρνεις ακόμα και προσφορές όπως Groupon Ολλανδίας - η βαρκάδα στον Amstel από 16 ευρώ (τουριστική τιμή) μας ήρθε 8,5 -- να ναι καλά το Google Translate -- και η madame Tisseaud από 24 στα 11,5 :P)

ναι γεια σας, αν θελετε μπορειτε να με υοθετησετε
 

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
θα δω τον αλλο μήνα, αν στις 8 Ιουλιου κοπεί το ΚΕΑ, μέχρι το σουβλατζίδικο στο επόμενο στενό.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εξωτερικό:
Αθήνα - Βρυξέλλες αεροπορικώς... Αφού δούμε τις Βρυξέλλες, θα τη χρησιμοποιήσουμε σαν βάση (θα μείνουμε δλδ εκεί για 7 νύχτες) για ημερήσιες επισκέψεις σε: Γάνδη-Μπρυζ, Αμβέρσα, Λουξεμβούργο και Λιλ της Γαλλίας. Κατόπιν με πούλμαν θα πάμε Άμστερνταμ (4 νύχτες) και θα κάνουμε ημερήσια εκδρομή στην Ουτρέχτη. Θα γυρίσουμε αεροπορικώς από Άμστερνταμ..

(Παρατήρηση 1: Ναι καλοκαίρι πάω εξωτερικό αρκετές φορές, μου αρέσουν τα νησάκια μας αλλά θέλω να βλέπω κάτι διαφορετικό. Βόρεια και κεντρική Ευρώπη έχω πάρει όρκο ιερό να μην ξαναπάω χειμώνα, από τότε που το 2015 πήγα Πολωνία χριστουγεννιάτικα και έψαχνα να δω αν η μύτη μου ήταν στη θέση της ή είχε πέσει από το κρύο
Παρατήρηση 2: Όχι δε χρειάζεται να ξοδέψει κανείς μια περιουσία, αν το προγραμματίζεις μπόλικους μήνες πριν, περιμένεις να βγάλουν προσφορές οι αεροπορικές, ψάχνεις στο Airbnb και παίρνεις ακόμα και προσφορές όπως Groupon Ολλανδίας - η βαρκάδα στον Amstel από 16 ευρώ (τουριστική τιμή) μας ήρθε 8,5 -- να ναι καλά το Google Translate -- και η madame Tisseaud από 24 στα 11,5 :P)

Συμφωνώ απόλυτα με τα μικρά γραμματακια εκεί κάτω απλά θέλω να σου αναφέρω ότι η Αμβέρσα σαν πόλη δε με ξετρελανε... Ίσως επειδή έμεινα σ έναν φίλο που σπουδάζει εκεί και εστίασε πιο πολύ στους κατοίκους της και στα αρνητικά της οπότε ίσως να έφταιγε και αυτό . Δυστυχώς είναι η μόνη πόλη που έχω επισκεφτεί στο Βέλγιο οπότε δεν έχω να προτείνω κάτι καλύτερο.
Αν τελικά πάτε Αμβέρσα να πάτε στο μουσείο τέχνης που έχουν και να ανεβείτε στην ταράτσα όπου δε χρειάζεται να πληρώσεις εισητηριο. Έχει πολύ όμορφη θέα :)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Γερμανία (Augsburg) και Χίο.
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Κάτω από το πλατάνι του χωριού μου.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Είμαι από χθες Γερμανία,θα μείνω εδώ μέχρι τις 22/7 και 23-24/7 θα πάω Δανία.
Και μετά Χίο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ελλάδα.
 

Sapphire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Κερκυρα, Παξοι και Συβοτα. :D
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Πήγα Κρήτη και την Πέμπτη φεύγω για Νάξο. :)
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πηγα και Ρωμη αλλα πιο πολυ κουραστηκα παρα ξεκουραστηκα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top