Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ρωτήσω τους συμπολίτες μου, το εξής: Συμφέρει περισσότερο να φύγει με καθαρή ψηφοφορία Τσάρα ή Μελανία ή να οδηγηθούμε σε ισοβαθμία; Και το λέω και πατάω στον συλλογισμό της Σύλβιας που έκανε χθες. Ότι δηλαδή ήταν προτιμότερο να οδηγηθούμε να διώξουμε Dume που έχει 2 κάρτες παρά τον Τσάρα που είχε 1. Και όπως είχα πει είχα δώσει ένα point στην Σύλβια πάνω σε αυτό. Να μου πείτε γιατί είχα ψηφίσει Τσάρα, και όχι Dume από την αρχή; Είχα δώσει μία ψήφο σε αυτόν και ενδεχομένως σήμερα αν δεν δολοφονούσε η μάγισσα όπως φαίνεται τον Ντιουμ και να άλλαζα.

Και στην προκειμένη περίπτωση θεωρώντας Τσάρα Μελάνια ότι είναι ύποπτοι, τι μας συμφέρει περισσότερο μία τυχόν ισοβαθμία και να το πάμε παράταση ή να διώξουμε Μελάνια λόγω 2 καρτών; :)

Σε καμία περίπτωση δεν θα παίξουμε σήμερα με ισοψηφίες. Πρέπει να έχουμε καθαρή αποχώρηση, μην το σκεφτείτε καν, με κάρτες και τα νουμερα της μαφίας μπορεί να καταλήξουμε να χασουμε πολίτη.

Καθαρή ψηφοφορία σήμερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Συμπολίτες,
Πολύ ζουμερα πράγματα γίνονται και πλησιάζουμε και στο τέλος της ψηφοφορίας.

Πρώτον, αν υπάρχει πολίτης με τυμβωρυχία, να την ρίξει στο Ντιουμ να τελειώνουμε.

Δεύτερον και πολύ σημαντικό οπότε δώστε μου λίγο προσοχή:
Καταλαβαίνω ότι κάποιοι νιώθετε πιο άνετα με την αποχώρηση τσαρα σήμερα αλλά εγώ βλέπω μια απέλπιδα προσπάθεια της Μαφίας να επισπεύσει την αποχώρηση του Τσαρα. Λοιπόν, άμα δείτε ποιοι ψήφισαν Τσαρα, θα καταλάβετε ότι είναι άτομα που δεν έχουν αθωωθεί.Ο Γουαιλντ "διαφωνεί πλήρως" με το κύμα σε Μελανία(ας κάνει τον κόπο να διαβάσει τα λαθάκια της που θα επαναλάβω όταν κάτσω σε πισι για να μην χάνονται), η Αλμα Λιμπρε χθες μας απειλούσε με κάρτα, σήμερα μας είπε κιόλας κάτι σε στυλ "θα σας βοηθήσω" κλπ δεν την εμπιστεύομαι καθόλου όπως έχω πει προς το παρόν, μας έχει μείνει δωράκι και η ψήφος του σουκου από χθες, ο φίλος ούλτρα λέει "είμαι σίγουρος ότι θα βγει μβπ η μελανία" αλλά ψηφίζει Τσαρα", καραντάκος επίσης ερωτηματικό...

Γενικά, ένα θα σας πω για να συνοψίσω.Είτε θέλετε να κάνουμε το στρατηγικό βήμα να αφήσουμε το dead weight που έχει ήδη χαλάσει μια δυνατή κάρτα να πάρει άλλη μια την Κυριακή και να τον τελειώσουμε σε πρώτη ευκαιρία με την ψηφοφορία της Δευτέρας, ή μπορούμε να παίξουμε σε πίεση της Μελανίας που έχει ήδη 2 κάρτες απρόβλεπτες που σύμφωνα με την θεωρία μου είναι και δυνατές και γι'αυτό διώχνουν τον τσάρα, ώστε να τους βάλουμε στην γωνία και να σβήσουμε τις ελπίδες τους.Αν δεν ήταν η Κυριακή με τις νέες κάρτες αμέσως μετά από αυτή τη ψηφοφορία θα έλεγα πάμε Τσαρα και αφήνουμε την Μελανία για την οποία δεν έχουν πείστει εξίσου κάποιοι συμπολίτες, όμως εν προκειμένω θέλω να'στε πολύ σίγουροι αν επιλέξετε να μην ακολουθήσετε το σκεπτικό μου και να πάτε στον Τσαρα σήμερα.

Επανέρχομαι από πισι αργότερα, θα συμπληρώσω στο σκεπτικό μου οπωσδήποτε.Οι πραγματικοί πολίτες να είναι μέσα σήμερα και να είναι ένεργοι και στη συζήτηση και στο τέλος της ψηφοφορίας ανάλογα πως θα πάνε τα πράγματα.

Τα λέμε αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ιορδάνη και εγώ αυτής της άποψης είμαι σίγουρα, απλά ήθελα να βγάλω ένα συμπέρασμα με βάση το παραπάνω συλλογισμό μου ποιος συμφέρει και για εσάς ώστε να φύγει σήμερα από τους Τσάρα και Μελανία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αλλαγή σε Tsaratsaf
και από εμένα. Θεωρώ πως είναι καλύτερα να διώξουμε κάποιον που προσπαθούμε τόσες μέρες και είμαστε κάπως πιο σίγουροι για ενοχή. Η Μελανία σε καμία περίπτωση δεν είναι/φαίνεται το ίδιο ύποπτη. Ας την αφήσουμε για την ώρα. Θα είναι καλά να βγει ο Τσαρα και να έχουμε και εκτός τον Ντιούμ σε πρώτη φάση.

Αν δεν βρέχει, γύρω στις 6.30, θα πάω για περπάτημα οπότε ίσως δεν προλάβω να γυρίσω μέχρι τις 8. Θα έχω κινητό μαζί όμως, αν χρειαστεί κάτι μέσα στο πεντάλεπτο.

Η Μελανία έδωσε επίσης ένα καλό πόιντ, έγραψε: ''Ίσως πρέπει να διαβάσω τα μηνύματά μου από την αρχή'', ίσως θα ήταν καλά να το κάναμε αυτό και οι υπόλοιποι.

Edit: αφού πόσταρα διάβασα το πόστ του Χοακίν, ερώτησης: Πιστεύεις πως αν βγάλουμε όμως τη Μελανία, και δεν έχει νεκροφανεια, δεν μπορούν να την επαναφέρουν, την ίδια μέρα κι όλας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
2. Υπάρχουν διάφοροι ρολοι που στο παιχνίδι πρέπει να βγουν με ψηφοφορία γιατι δεν μπορούν να πεθανουν αλλιως.
3. Έχετε κάνει τρομερά λαθη στη κατεύθυνση. Στους σιγουρος αθώους σας κρύβονταιιι..


2. Αυτό τώρα γιατί το λες;
3. Ε πες μας ποιοι κρύβονται και γιατί κρύβονται και δείξε μας ένα λογικό σενάριο στο οποίο όσα έγιναν το υποστηρίζει.

Βρε μήπως να ψηφίσω εσένα αντί τον τσαρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Σε καμία περίπτωση δεν θα παίξουμε σήμερα με ισοψηφίες. Πρέπει να έχουμε καθαρή αποχώρηση, μην το σκεφτείτε καν, με κάρτες και τα νουμερα της μαφίας μπορεί να καταλήξουμε να χασουμε πολίτη.

Καθαρή ψηφοφορία σήμερα!

Άλλος Καραντάκος εδώ δεν θέλει με ΤΙΠΟΤΑ καθαρή ισοψηφία και το λέει στην Σοφία που δεν είναι σίγουρη και ενώ είναι 8-6 πάνω ο τσαρα...Δεν λέω ότι λέει τρέλες ο Καραντάκος αλλά σας το παραθέτω κι αυτό για να δείτε ότι όσο ξαφνικό βλέπουν κάποιοι το κύμα κατά Μελανίας, άλλο τόσο δυνατή είναι και η επιθυμία να φύγει ο Τσαρα "στα γρήγορα".

Τρέχω στο πισί, αναμείνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Άλλος Καραντάκος εδώ δεν θέλει με ΤΙΠΟΤΑ καθαρή ισοψηφία και το λέει στην Σοφία που δεν είναι σίγουρη και ενώ είναι 8-6 πάνω ο τσαρα...Δεν λέω ότι λέει τρέλες ο Καραντάκος αλλά σας το παραθέτω κι αυτό για να δείτε ότι όσο ξαφνικό βλέπουν κάποιοι το κύμα κατά Μελανίας, άλλο τόσο δυνατή είναι και η επιθυμία να φύγει ο Τσαρα "στα γρήγορα".

Τρέχω στο πισί, αναμείνετε.


Θέλω τόσο πολύ να μου εξηγήσεις πως μια ισοψηφία σήμερα θα μας βοηθήσεις. Αλήθεια περιμένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Χοακίν, συμφωνώ πολύ με τον παραπάνω συλλογισμό σου και αυτό που λες περί τσάρα και το ποιοι και γιατί τον ψήφισαν ισχύει πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Δεν ξερω. Εμενα το οτι καποιοι οι οποιοι απο το παιχνιδι εχουν αθωωθει φουλ και δινουν μελανια κατι μου λεει. ΕΙμαι ακομη αναμεσα στο να ψηφισω τσαρα αλμα μελανια. Την δευτερη οχι και τοσο γιατι θα ναι σαν να ριχνω κενη ψηφο αφου δεν προκειται να βγει σε αυτο τον γυρο.

Τζονι παρατηρησα και γω το οτι η μαφια με δινει εντονα αλλα με δινουν ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΙ να βγουν σε φαση κιολας που δεν προκειται να παρω ψηφους. Ειμαι ενα ατομο το οποιο εχετε στο μεταιχμιο θεωρω ''ουτε αθωα ουτε ενοχη'' ,οποτε μπορει και να το κανουν αυτο ετσι ωστε καποιος να πει οτι με δινουν οταν ειναι ετοιμoi να αποχωρησουν για καλυψη. Εγω αυτο μπορω να σκεφτω η' οτι ψαχνουν ατομα για τα οποια οι πολιτες ειναι δεμι και να τους στρεψουν εκει. Καποιοι εχουν αθωωθει τοσο πολυ στα ματια μας που θα ηταν ανουσιο να στραφουν εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλησπέρα σας :give_rose:

Βρε μήπως να ψηφίσω εσένα αντί τον τσαρα;

Γεια σου ρε τζόνι μαφιοζάρα που μας το παίζεις και τρελλίτσα. Εγώ θα το λέω πάντα μέχρι να το επάρουνε χαμπάρι οι κοιμώμενοι εδώ μέσα και να σε πετάξουν έξω πριν τους φας, γατάκι.


Σόρρυ παιδιά, παρεκτράπην. Βασικά δεν θα σας πω πολλά, απλώς θυμήθηκα ότι δεν έχω ψηφίσει και θα φάω απουσιάρα και δεν ψήνομαι.

Λοιπόν, αγαπητή Μελανίτσα, σόρρυ αλλά σ' αυτή την πόλη δε χωράμε κι οι δυό.

Επίσης, να πω κάτι, που πάλι δε θα μ' ακούσει κανείς, αλλά μιας που έχω μερικά γαλόνια παραπάνω από τους περισσότερους εδώ μέσα, θα το πω κι ας πέσει κάτω. Όλοι εσείς που οπλίζεται κάρτες και θέλετε να πετάξετε και να γυρίσετε κόσμο πίσω κλπ κλπ, φροντίστε πρώτα να είστε σίγουροι για το τι κάνετε. Κανονικά σίγουροι, όχι όπως ο Χοακίν κι η Χιμέλα που παίζουν λες κι έχουν 94 όνειρα ο καθένας.

Φιλάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
2. Αυτό τώρα γιατί το λες;
3. Ε πες μας ποιοι κρύβονται και γιατί κρύβονται και δείξε μας ένα λογικό σενάριο στο οποίο όσα έγιναν το υποστηρίζει.

Βρε μήπως να ψηφίσω εσένα αντί τον τσαρα;

Εχω γράψει παραπανω υπόπτους και δεν θα πεσω στη παγιδουλα να αποδώσω ρολους. Λεω πραγματα και εσεις καλείστε να τα ερμηνευσετε πριν να είναι αργα. Αμα μου ορμησει η μαφια για να σωσει τον Τσαρα τοτε ισως να ξυπνήσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Όσοι ψηφίσατε DumeNuke μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας, αν δεν το κάνατε ωστόσο, δεν έχει απουσία!

Ψηφοφορία για Παρασκευή 3/8

  1. aggelogiannos --> DumeNuke

  2. Alma Libre --> tsarachaf

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> ~Melania~

  5. Deutsch... Lover --> tsarachaf

  6. DumeNuke --> Emilouko

  7. Emilouko

  8. Himela --> ~Melania~

  9. i_lie_us --> ~Melania~

  10. JKaradakov --> tsarachaf

  11. Joaquin --> ~Melania~

  12. Johnny15 --> tsarachaf

  13. ~Melania~ --> Alma Libre

  14. sophie_96 --> ~Melania~

  15. Soukouu --> tsarachaf

  16. TasosZG --> ~Melania~

  17. tsarachaf --> ~Melania~

  18. ultraviolence --> tsarachaf

  19. Wild_Boy --> tsarachaf

  20. Ζαξρεμιος --> tsarachaf



Ψήφοι
9 tsarachaf
7 ~Melania~
1 Alma Libre
1 Emilouko

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 02/08
DumeNuke - Δολοφονία 03/08
Soukouu - Δολοφονία 03/08

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/07 & Τυμβωρυχία 01/08
blue_butterfly [Ιατρός]- Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 02/08

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλησπέρα σας :give_rose:



Γεια σου ρε τζόνι μαφιοζάρα που μας το παίζεις και τρελλίτσα. Εγώ θα το λέω πάντα μέχρι να το επάρουνε χαμπάρι οι κοιμώμενοι εδώ μέσα και να σε πετάξουν έξω πριν τους φας, γατάκι.


Σόρρυ παιδιά, παρεκτράπην. Βασικά δεν θα σας πω πολλά, απλώς θυμήθηκα ότι δεν έχω ψηφίσει και θα φάω απουσιάρα και δεν ψήνομαι.

Λοιπόν, αγαπητή Μελανίτσα, σόρρυ αλλά σ' αυτή την πόλη δε χωράμε κι οι δυό.

Επίσης, να πω κάτι, που πάλι δε θα μ' ακούσει κανείς, αλλά μιας που έχω μερικά γαλόνια παραπάνω από τους περισσότερους εδώ μέσα, θα το πω κι ας πέσει κάτω. Όλοι εσείς που οπλίζεται κάρτες και θέλετε να πετάξετε και να γυρίσετε κόσμο πίσω κλπ κλπ, φροντίστε πρώτα να είστε σίγουροι για το τι κάνετε. Κανονικά σίγουροι, όχι όπως ο Χοακίν κι η Χιμέλα που παίζουν λες κι έχουν 94 όνειρα ο καθένας.

Φιλάκια.

Πολύ βολικα εμφανιστηκες τωρα που σε κατηγόρησα ανοιχτά . Ως τώρα μονο χρονια πολλα μου εχεις ευχηθει και δεν εχει χρειαστεί να με κατηγορήσεις καν για να με βγάλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
1Με δουλευεις ετσι Συλβια? Ο,τι εχω παιξει ως τωρα στο παιχνίδι εχει παντα μια λογική και ειμαι η μονη που καθεται να εξετάσει περιπτώσεις εδω μεσα.

Μου λες οτι δεν μιλαω με επιχειρηματα οταν οι μισοι εδω μεσα με εχουν κατηγορήσει χωρίς να εχουν καποιο στοιχείο? Εσυ μεχρι πριν λιγο με αθωωνες και ξαφνικα επεσες να με φας, χωρις κανενα απολυτως επιχειρημα.Ειχε καποιο στοιχείο ή επιχείρημα ο Χοακιν ή ο Ικαριωνας? Εκει δεν δυσκολευτηκες να πας ομως . Γιατι εγω θυμαμαι να λενε απλα "εχω θεωρια που θα αναπτύξω αργοτερα " ή "ο νοών νοειτο παλιομαφιοζα". Ειναι τουλάχιστον ντροπή να μου λες οτι υπονοω ρόλο, όταν όλοι κάνουν τα ίδια και να απαιτείς ποινές από την ΣΕ.

Ισως θα έπρεπε να ξανακοιταξεις το παιχνίδι μου απο την αρχη, ισως να καταλάβεις τι είμαι. Ούτε με υποστηρίζει κανενας ουτε υποστηριζω κανεναν. Ψάχνομαι οπως ολοι αλλα παραλληλα τολμαω και να κανω υποθέσεις (και ξαναλεω οτι δεν καθομαι στο προσκήνιο να λεω ζητω και να σε ακολουθω όπου πας γιατι αυτο δεν ειναι παιχνίδι). Το οτι εχεις καλο σκοπο ειναι φανερό αλλα το παιχνίδι δεν ειναι να κανουμε claim την αθωότητα ειναι να την διεκδικούμε. Αμα όμως ο.τι πω μου λετε δεν κανω καν το κόπο να απαντήσω εγω τι να κατσω να σας πω?

Τσαρα ντουμ ειναι τα καραμπαμ και εχετε εστιάσει πολυ εκει. Ξαφνικά πετάχτηκα εγω και αφησατε την Αλμα (; ) στην άκρη. Τον ουλτρα επισης. Ο Γουαιλντ που απλα μπαινει ψηφιζει και βγαίνει . Ο Τάσος που επισης κανει μια ψηφο και βγαινει και επειδη πεταξε μια τυμβω τον αθωωσατε ολοι (ενω αρχικά λεγατε οτι συνεργαζομαστε, μετα τον είχατε ύποπτο και μετα ξαφνικα βολικα σας ακολουθεί ο.τι κανετε, καμια σημασια στην θεωρία μου) ο Ηλιας που δεν κατηγορεί κανέναν απλα μπερδεύει τις καταστάσεις. Καλα για τον κομφι δεν το συζητάω καν (χαιρετίσματα στον ΔΑ μας). Ο τσαρα δεν μου κανει καμια απολυτως αναφορα ΣΤΟΧΕΥΜΕΝΑ (θα με φάτε απο μονοι σας χωρις να κουνήσει καν το χερακι του). Δεν σας εχει κανει καμια εντύπωση που ουτε καν μου τη μπαίνει? Δεν σας κανει καμια εντυπωση που κανενας ποτε δεν με στηρίζει και που απο το πουθενα ειμαι τοπ υποπτη? Καθιστε και σκεφτείτε. Δεν μπορω να πω περισσότερα τωρα.

Ντοιτς και Σοφια ουτε μπορω να καταλαβω τι ρολο βαρανε και δεν θα ασχοληθώ προς το παρόν.

Α και αλλαγη ψήφου σε ΑΛΜΑ απο εμενα.
1)Λογική = να μαλώνεις με την Σοφία στον 1ο γύρο χωρίς λόγο(κατάφερε να σε κάνει τρίγκερ από τότε)
να σχολιάζεις χωρίς ουσία μόνο και μόνο για να αναμασήσεις αυτά που έχουν ειπωθεί(ευχαρίστως να βρω ποστ αλλά μπορεί να το κάνει ο καθένας αν πάει στις 3-4 πρώτες σελίδες),
να αθωώνεις Χιμέλα ΚΑΙ Ικαρίονα στον 1ο γύρο και χωρίς προφανή λόγο(ιδιαίτερα γι'αυτό μου'χε κάνει τρομερή εντύπωση εκ των υστέρων από το πόσο νωρίς τόλμησες να τους αγαπήσεις, αλλά μετά λέω : αν είμαι μαφιόζος, δεν θέλω τα δυνατά μέλη να μ'αγαπάνε; )
να κάνεις σήματα στον Κομφορταμπλι(το Βατερλώ σας...)
να μας πεις ότι ο Τσάρα μπορεί και να είναι ΔΑ οπότε να τον παρατήσουμε και ίσως να τον αφήσουμε ν'αράζει στο λιμάνι του Παλέρμο(καλές οι υποθέσεις αλλά it all adds up και αυτά που έχεις πει έχουν μόνο αρνητική επίπτωση για τους πολίτες Μελανία μου)
να μας πεις για κύμα σε Σαμαελ, τον Κρυφό Μαφιόζο που η Μαφία δεν κατάφερε να σώσει αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ εκτέθηκε
να κάνεις με λίγα λόγια ΜΗΔΕΝΙΚΗ συνεισφορά για τους πολίτες, και υποθέτω ότι δεν θα βρω και τίποτα ουσίας και σε αυτά που έχεις γράψει τώρα τελευταία - ευχαρίστως πάω για να επιβεβαιωθώ.


Βλέπω ότι σε πείραξε η "απουσία επιχειρημάτων", ορίστε λοιπόν. Αυτά που σου έγραψα τα βρήκα σε μηνύματα που ήδη είχαν γραφτεί από μένα και από άλλους πολίτες, και χρησιμοποίησα και το τεφτέρι με τις σημειώσεις που χρησιμοποιώ για να γράφω 2 πράγματα για κάθε παίκτη, εξ'ου και η απουσία συγκεκριμένων παραθέσεων.

Και μας ρίχνεις και την ψηφάρα στην Άλμα στο τέλος για να το παίξεις ηρωική αυτοάμυνα στο τέλος, σε περίπτωση που πειστούν οι πολίτες και σε πάνε ψηλά μαζί με Τσαρα...

Btw, όλως τυχαίως από Μελανία 6 Τσάρα 5, μας βρέθηκε ο Τσάρα να πετάει στους 8 πόντους νωρίς το απόγευμα και ο Καραντάκος να μας λέει ότι η ισοψηφία είναι καταστροφή και ότι πρέπει να'χουμε καθαρή αποχώρηση. Δεν θέλω να πω για Καραντάκο στην παρούσα φάση, το αναφέρω για να σας δείξω τι περίεργα πράγματα γίνονται.

Αν μου έρθει κάτι άλλο κατά νου, συμπληρώνω.



Η Μαφία ΔΕΝ θέλει να φύγει η Μελανία σήμερα γιατί είναι η μόνη τους ελπίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εχω γράψει παραπανω υπόπτους και δεν θα πεσω στη παγιδουλα να αποδώσω ρολους. Λεω πραγματα και εσεις καλείστε να τα ερμηνευσετε πριν να είναι αργα. Αμα μου ορμησει η μαφια για να σωσει τον Τσαρα τοτε ισως να ξυπνήσετε.

Βρε μελανια παντως εγω διαβασα ολα τα μηνυματα σου γιατι θελω να δω αν θα σε ψηφισω. Εσυ η ιδια μαλιστα ειπες ξαναδιαβαστε τα . Δεν βρηκα κατι που να σε αθωωνει. Κατηγορουσες μπλου εξαρχης, εχεις μια εμμονη με σοφια, σε χθεσινο η προχθεσινο ποστ σου λες οτι εχεις κυριους υποπτους σου εμενα σοφια και ηλια. Εγω για την παρτη μου ξερω οτι ειμα αθωα. Η σοφια παιζει με εναν τροπο που μου φαινεται ακραιο σεναριο να εχει καποιον μαζι της και να μιλαει για το παιχνιδι. Για ηλια δεν ξερω.
Επισhς σε ενα σημειο ελεγες οτι ο ικαριονας σε κατηγορουσε για ΔΑ. πραγμα που δεν εγινε ποτε. Κατηγορουσε τον comfy για ΔΑ και εσενα για μαφιοζα του.

Ο τσαρα σε ψηφισε και αυτος.προσπαθω λιγο να δω τι μας συμφερει να βγαλουμε περισσοτερο. Για τον τσαρα ειμαστε σιγουροι οτι ειναι κακος και θελω λιγο να σκεφτω και γω αυτο το επιχειρημα που δινεται ολοι με τις καρτες. Arithmitika παντως μεχρι στιγμης εφοσον εχει φυγει και dume και σαμαελ θεωρω οτι παμε καλα. ποιο ειναι το χειροτερο σεναριο το οποιο μπορει να συμβει? Να παρει η μαφια αμεση προφυλακυση και νεκροφανεια και σε συνδυασμο με καρφωματα να ανεβουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Επίσης, να πω κάτι, που πάλι δε θα μ' ακούσει κανείς, αλλά μιας που έχω μερικά γαλόνια παραπάνω από τους περισσότερους εδώ μέσα, θα το πω κι ας πέσει κάτω. Όλοι εσείς που οπλίζεται κάρτες και θέλετε να πετάξετε και να γυρίσετε κόσμο πίσω κλπ κλπ, φροντίστε πρώτα να είστε σίγουροι για το τι κάνετε. Κανονικά σίγουροι, όχι όπως ο Χοακίν κι η Χιμέλα που παίζουν λες κι έχουν 94 όνειρα ο καθένας.

Ακριβέ, το ότι έδωσα νότα χιούμορ όταν σε έκραζα κι εσένα και δεν ξέρω εγώ ποιον άλλο, δεν σημαίνει ότι τα επιχειρήματα δεν έχουν ειπωθεί.Επιχειρήματα τα οποία βασίζονται σε γεγονότα και μερικά εκ των οποίων δεν απαντήθηκαν πειστικά όταν ετέθησαν. Έχασα σε αξιοπιστία επειδή το πήρα πολύ στην πλάκα αλλά τα επιχειρήματα ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ και δεν είμαι μόνο εγώ και η Χιμέλα, είναι και ο Ικαρίονας ο οποίος είχε καταλήξει στα ίδια πράγματα, είναι και οι υπόλοιποι που είναι πιο μετρημένοι όταν μιλάνε αλλά δεν μπορείς να τους ακουμπήσεις και αναφέρεις μόνο εμένα και Χιμέλα επειδή το έχουμε γιολάρει τελείως και μιλάμε ασταμάτητα. Και τα λάθη σου είναι εκεί και όλα αυτά που έφεραν την κατάρρευση της Μαφίας.

Τώρα σκούζεις, αλλά αν υπάρχει έστω μισό κορόιδο να σ'ακολουθήσει και να τον επηρεάσεις στο ελάχιστο, ε τότε θα είμαστε άξιοι της μοίρας μας και θα χάσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Βρε μελανια παντως εγω διαβασα ολα τα μηνυματα σου γιατι θελω να δω αν θα σε ψηφισω. Εσυ η ιδια μαλιστα ειπες ξαναδιαβαστε τα . Δεν βρηκα κατι που να σε αθωωνει. Κατηγορουσες μπλου εξαρχης, εχεις μια εμμονη με σοφια, σε χθεσινο η προχθεσινο ποστ σου λες οτι εχεις κυριους υποπτους σου εμενα σοφια και ηλια. Εγω για την παρτη μου ξερω οτι ειμα αθωα. Η σοφια παιζει με εναν τροπο που μου φαινεται ακραιο σεναριο να εχει καποιον μαζι της και να μιλαει για το παιχνιδι. Για ηλια δεν ξερω.
Επισhς σε ενα σημειο ελεγες οτι ο ικαριονας σε κατηγορουσε για ΔΑ. πραγμα που δεν εγινε ποτε. Κατηγορουσε τον comfy για ΔΑ και εσενα για μαφιοζα του.

Ο τσαρα σε ψηφισε και αυτος.προσπαθω λιγο να δω τι μας συμφερει να βγαλουμε περισσοτερο. Για τον τσαρα ειμαστε σιγουροι οτι ειναι κακος και θελω λιγο να σκεφτω και γω αυτο το επιχειρημα που δινεται ολοι με τις καρτες. Arithmitika παντως μεχρι στιγμης εφοσον εχει φυγει και dume και σαμαελ θεωρω οτι παμε καλα. ποιο ειναι το χειροτερο σεναριο το οποιο μπορει να συμβει? Να παρει η μαφια αμεση προφυλακυση και νεκροφανεια και σε συνδυασμο με καρφωματα να ανεβουν?


Το ίδιο πράγμα τελείωσα και εγώ μόλις:studying:
Για εμένα αυτό που δεν στέκει περισσότερο από όλα είναι το ότι η Σοφία είναι η τοπ ύποπτη, πραγματικά. Εκτός και αν αυτή η εμμονή, στηρίζεται σε σίγουρα μέσα και δεν είναι τυχαία ή βγαλμένη από τα λάθη που έχει κάνει η Σοφία με κάρτες πχ, όπως σε κάποια ποστ της η Μελανία υποστηρίζει και θεωρεί ύποπτα αυτά τα λάθη.
Τώρα, το οτι κατηγορούσε εξ αρχής τη Μπλού, δεν ξέρω, γιατί όπως έγραψα και άλλη φορά, εκεί, μπερδευτήκαμε αρκετοί.

Αν και εγώ τον Τσάρα ψήφισα και είπα να δώσω χρόνο να διαβάσω τα πόστ της, ακριβώς με αφορμή που έδωσε η ίδια, είδα και το πόστ του Χοακίν, και δεν ξέρω τι συμφέρει περισσότερο.
Συμφωνώ και για το αριθμητικά. Αν είναι και οι δύο στη μαφία, είτε ο Τσαρα φύγει είτε η Μελ δεν θα υπάρχει θέμα. Το θέμα είναι τι θα γίνει με τις κάρτες.

Έχουμε λίγη ώρα όμως ακόμη, πολλά ανατρέπονται, αυτό το παιχνίδι μας το έχει αποδείξει τόσες φορές αυτή τη φορά, άλλωστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά ο Τσαρα: υποστήριζε κρυφό μαφιόζο, φυλάκισε γιατρό, έδινε σήμα στον ΔΑ. Δεν έχει νόημα να συζητάμε μαζί του για την αθώωση του. Είναι 100% μαφιόζος. Το θέμα μας τώρα είναι να καταλάβουμε σε ποιον να στραφούμε. Η Μελανία έχει ψηφίσει Αλμα έτσι ώστε αν κινδυνέψει να φύγει να το αλλάξει σε Τσαρα. Απλά το αναφέρω αυτό εδώ. Συνεπώς θεωρώ και γω ότι καλύτερα να πάμε προς Μελανία. Αλλάζω την ψήφο μου σε αυτήν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αν και εγώ τον Τσάρα ψήφισα και είπα να δώσω χρόνο να διαβάσω τα πόστ της, ακριβώς με αφορμή που έδωσε η ίδια, είδα και το πόστ του Χοακίν, και δεν ξέρω τι συμφέρει περισσότερο.
Συμφωνώ και για το αριθμητικά. Αν είναι και οι δύο στη μαφία, είτε ο Τσαρα φύγει είτε η Μελ δεν θα υπάρχει θέμα. Το θέμα είναι τι θα γίνει με τις κάρτες.

Το "δεν θα υπάρχει θέμα" μπορεί και να σημαίνει: φεύγει ο Τσάρα με την τζούφια 2η του κάρτα και μένει η Μελ που πιθανόν έχει νεκροφάνεια ή ακόμα και νεκροφάνεια ΣΥΝ τυμβωρυχία.Μακρινό σενάριο το 2ο αλλά ακόμα και σκέτη νεκροφάνεια να έχει είναι καλύτερο από καμιά ακύρωση ψήφου που μπορεί να έχει ο Τσαρα.
Απλά στα γράφω για να ξέρεις ότι δεν είναι ακριβώς "δεν υπάρχει θέμα".
Έχουμε ξεκάθαρη προτίμηση σε Μελανία σε περίπτωση που πιστεύεις το δικό μου narrative και τα points που έγραψα προηγουμένως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά οι πολίτες έχουμε τυμβωρυχία. Εγώ πιστεύω πρέπει να παιχτεί σήμερα σε Μελανία ή Dumenuke που έχουν και 2 κάρτες. Αν βγει ο Τσάρα δεν ξέρω σε ποιον αξίζει να τη ρίξουμε. Δεύτερη νεκροφάνεια έχουν δυστυχώς οι μαφιόζοι αλλιώς πιστεύω θα είχαμε φέρει πίσω Ικαρίωνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top