Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά θέλω να δω το requiem for a dream λένε οτι είναι παρα πολύ σκληρή ταινία πείτε να την δω η όχι?

Να τη δεις πάραυτα.

Και λοιπόν την είδα, και παιδιά έχει πολύ καιρό να μου αρέσει τόσο πολύ ταινία, θα την ξαναδώ σήμερα και παίζει να είναι στις 10 καλύτερες ταινίες που έχω δει. Να την δείτε πάραυτα! :D
Μου άρεσε περισσότερο από το Contratiempo.

Gotcha, λοιπόν. Πολύ χαίρομαι που σου άρεσε. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Δεν είναι η τελευταία ταινία που είδα (η τελευταία νομίζω είναι το Finding Dory, το οποίο βρήκα απροσδόκητα ευχάριστο! :D ) αλλά σίγουρα είναι αυτή που θα πρότεινα να τη δείτε: Fences. Ωραίοι διάλογοι-μονόλογοι, πολύ καλές ερμηνίες, πολύ ωραία σκηνοθεσία (δεν με εξέπληξε ότι το ορίτζιναλ είναι θεατρικό, ο βασικός χώρος-σκηνικό ήταν το σπίτι και η πίσω αυλή), μεγάλη αγάπη ο κύριος Ντένζελ από πιο μικρή! Δυνατή ταινία χωρίς φρου φρου και αρώματα, μεγάλες ανατροπές και κορυφώσεις.

Κι ένα μεγάλο μπράβο σε όσους ασχολήθηκαν με το τρέιλερ (στο σπόιλερ) που με κέρδισε για να τη δω!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
για κατι χαλαρο ειδαμε King Arthur: Legend of the Sword
sigh, αχ guy ritchie, guy ritchie. συγκεντρωσου να μας φερεις εναν τριτο sherlock καλυτερο απο το 2ο (ειμαι φαν αυτου του franchise) και ασε το συγκεκριμενο στην τυχη του.

και ειδα In the Heart of the Sea
μου αρεσε, κυριως μου αρεσε το καστ και οι ερμηνειες τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Aυτή η υπόθεση μου θυμίζει μια σουηδική που είχα δει.
Αν κατάλαβα καλά, ψάχνεις ταινίες με κεντρικό άξονα το σύνδρομο αυτό οπότε δες σίγουρα αυτή, αν δεν την έχεις δει.

Θέλω να τη δω καιρό αλλά δεν την έχω βρει ακόμη.:redface:
Θα κοιτάξω και τη σουηδική.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Wind River
μου αρεσε πολυ. ωραιο soundtrack, καλη σκηνοθεσια. (πολυ ομορφα τοπια)
καλος ο jeremy renner, καλη επιλογη για το ρολο.

Lost river
ενδιαφερον.
o ryan gosling σε θεση σκηνοθετη και σεναριογραφου. δεν τα πηγε ασχημα.
μ' αρεσαν ο φωτισμος και η ατμοσφαιρα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
To Lost River θέλω καιρόοοο να το δω και όλο το αναβάλλω! :/:

Είδα πρόσφατα το 10 things I hate about you και παραδόξως μου άρεσε, το βρήκα πολύ γλυκούλι και ευχάριστο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Shelter(2007)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagine01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Ο Μαύρος Πύργος. (2017) Καταπληκτική ταινία. :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ikiru (Ο καταδικασμένος), 1952

Από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει. Η υπόθεση εξελίσσεται γύρω από έναν εργαζόμενο σε δημόσια υπηρεσία, κοντά στη συνταξιοδότηση, ο οποίος μαθαίνει ότι πάσχει από καρκίνο στομάχου. Ο πρωταγωνιστής διερωτάται για το τι έχει κάνει τελικά στη ζωή του. Οι ερμηνείες υπέροχες, η υπόθεση και οι διάλογοι εξαιρετικοί όπως και η σκηνοθεσία. 10/10 Θα την έβλεπα κι άλλες φορές ακόμα :redface:

Επίσκεψη στο Τόκιο, 1953

Άλλη μία πολύ ωραία ταινία. Ένα ζευγάρι ηλικιωμένων πηγαίνει στο Τόκιο για να επισκεφτεί τα παιδιά του, μόνο που εκείνα έχουν πια το δικό τους πρόγραμμα και δυσκολεύονται να συντονιστούν. Ίσως λίγο αργή για κάποια γούστα αλλά πολύ γλυκιά και με όμορφα νοήματα. 9/10

Memento, 2000

Για αρχή να πω ΠΟΣΟ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΙΔΕΑ. Δίνει έναυσμα για πολλές αναλύσεις και προεκτάσεις σχετικά με τη λειτουργία της μνήμης. Χρησιμοποίησαν ένα υπαρκτό σύνδρομο (αδυναμία δημιουργίας νέων αναμνήσεων) για να φτιάξουν μια ιστορία και τη διηγούνται όχι χρονολογικά αλλά αντίστροφα. Ο πρωταγωνιστής προσπαθεί να λύσει ένα μυστήριο ακολουθώντας οδηγίες που ο ίδιος δίνει στον εαυτό του γραπτά, προχωρώντας από το ένα στοιχείο στο επόμενο. Η αισθητική των 90's βρίσκεται παντού μέσα στην ταινία. 9/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είδα χθες το Suicide Kings. Δεν μπορώ να πω πως τρελάθηκα - απλά μια ταινία για να περάσεις κάπως το βράδυ σου.

Ο Christopher Walken απολαυστικός, βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
The Godfather : Καιρός ήταν νομίζω. Απίστευτη. Λάτρεψα Μάρλον Μπράντο. Οι σκηνές στη Σικελία πανέμορφες. Άρτια εξέλιξη χαρακτήρων. Θέλω να δω και το 2ο. Ο Μαικλ τραγικός χαρακτήρας για μένα...

Vertigο : Αρκετά καλή.Αν και από Χιτσκοκ προτιμώ απ ' αυτές που έχω δει μέχρι στιγμής Psycho και Dial M for Murder. Το Rear Window επίσης καλό αλλά δεν με ενθουσίασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
The maze runner και lords of dogtown
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Hotaru no Haka (Grave of the Fireflies)

Δυο αδέρφια προσπαθούν να επιβιώσουν χωρίς γονείς στην Ιαπωνία του Β' Παγκοσμίου Πολέμου. Ινάφ σεντ. Πόνεσε η καρδούλα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Το Sleep Tight είναι όντως πολύ ωραίο! Είναι πολύ creepy και λίγο διεστραμμένη ταινία, πράγμα που μου άρεσε αρκετά. Θέλω να δω και τον αόρατο επισκέπτη, παίζει και στο θερινό αυτές τις μέρες, αλλά βαριέμαι να πάω, οπότε θα τη δω σπίτι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Wrong turn (2003),(2009)
Να τα δειτε ...και τα υπολοιπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
The Hours υπερβολικά δραματική (για τα γούστα μου τουλάχιστον) αν και όχι τόσο βαρετή όσο την περίμενα. γενικότερα δεν ξέρω αν θα την πρότεινα σε κάποιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
now you see me 2

για καποιον περιεργο λογο μου αρεσε παααρα πολυυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Eastern Promises (2007)

υπόθεση (στο περίπου):
οταν τα σκοτεινά μυστικα μιας οικογένειας Ρώσων μαφιόζων βγαινουν σιγα σιγα στην επιφάνεια , τιποτα δεν θα ειναι οπως πριν για τις ζωες ολων των εμπλεκόμενων..

πρωταγωνιστει η αγαπημενη Ναομι Γουοτς και ο Βίγκο Μόρτενσεν σε εξαιρετικες ερμηνειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Finding Forrester
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top