Game of Thrones

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,840 μηνύματα.
Xωρίς τη Σάνσα, o Βασιλειάς του Βορά θα ήταν ο Ramsay.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Xωρίς τη Σάνσα, o Βασιλειάς του Βορά θα ήταν ο Ramsay.

άντε το δέχομαι, έκανε κάτι καλό αλλά δυσκολεύομαι να την εμπιστευτώ και φοβάμαι μην τη φέρει στον Jon εκεί που δεν το περιμένει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,840 μηνύματα.
άντε το δέχομαι, έκανε κάτι καλό αλλά δυσκολεύομαι να την εμπιστευτώ και φοβάμαι μην τη φέρει στον Jon εκεί που δεν το περιμένει.

Του μικροδάχτυλου δεν του φέρονται σαν σκουπίδι, του μικροδάχτυλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Για μένα από τότε που η σειρά απαγκιστρώθηκε από τα βιβλία(ναι, τα είχα διαβάσει πριν καν αρχίσω τη 1η σεζόν) έχει πέσει πολύ ποιοτικά.

Δεν υπάρχει πλέον ανάπτυξη των χαρακτήρων, όλοι μοιάζουν στάσιμοι. Ο ρόλος δε των "δευτερευόντων" προσώπων (Ντάβος, Τζόρρα κλπ) έχει υποβαθμιστεί τελείως. Επίσης, η Ντάνυ και ο Σνόου έχουν αποκτήσει τελείως χολιγουντιανό προφίλ, καμία σχέση με τα βιβλία.
Επίσης έχω την εντύπωση πως η σύγκλιση των παράλληλων ιστοριών έγινε πολύ απότομα και όλα πλέον μοιάζουν να γίνονται βεβιασμένα, απλά για να δοθεί κάποτε και κάπως ένα τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
μη διαβάζετε βιβλία και καταστρέφετε τις σειρές....

εμένα αυτά τα δύο επεισόδια πολύ μου άρεσαν αφού προετοιμάζουν τον τηλεθεατή για κάτι μεγάλο και φυσικά για την επόμενη season. H Sansa σίγουρα θα βάλει μεγάλες αποφάσεις και θα κάνει πατάτες .....

αναμένω μεγάλες μάχες και ανατροπές.
Οσον αφορά την ασθένεια του Glen έχει επεκταθεί σε όλο το στόμα για αυτό η αλοιφούλα και η αφαίρεση του μολυσμένου ιστού δεν έχει νόημα. Χρειάζεται επιθετική ενδοφλέβια αγωγή ..... Από την άλλη η μετάδοση γίνεται κατά συνέχεια ιστού
ίσως έχουμε μια ελπίδα με την προυπόθεση πως δε μεταφέρεται με το αίμα.


Επίσης θεωρώ πως το δάγκωμα αυτού του μαλακού πράγματος δεν είναι το καλύτερο αναισθητικό και η λύση θεωρώ πως θα λιποθυμήσει από τον πόνο ο ήρωας μας και ο μαθητευόμενος ιατρός θα καταφέρει να βγάλει πιο εύκολα τον μικροβιακό παράγοντα.

:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
H φάση του επεισοδίου έμοιαζε λίγο με "Χμ...ξεχάσαμε να σκοτώσουμε κάποιον στο πρώτο επεισόδιο. Ας δούμε ποιον προλαβαίνουμε να βγάλουμε από τη μέση."
Η μάχη στο τέλος μου φάνηκε σαν να ήρθε από το πουθενά και όλα να συνέβησαν εντελώς βεβιασμένα. Συν ότι πλέον η φάση με τους θανάτους, ενώ αρχικά ήταν κάτι μη αναμενόμενο, πλέον έχει καταντήσει ολίγον τι μπανάλ στη σειρά.

Εν γένει όμως έμεινα ευχαριστημένη με το επεισόδιο, πολύ περισσότερο πάντως απ'ότι με το προηγούμενο.
Ερώτηση: η Nymeria η λύκαινα (αν όντως αυτό που είδαμε ήταν η Nymeria γιατί στο τέλος η Arya θεωρεί πως δεν είναι αυτή), πώς είχε χαθεί; Νόμιζα ότι όλοι είχαν πεθάνει και ότι αυτή θα ήταν εκείνη που σφάξαν στα πρώτα επεισόδια μετά από αυτό που έγινε με τον ginger.

Επίσης, μήπως να ανησυχούμε που η Sansa θα διοικεί το Βορρά; Ακόμη και μια βδομάδα να την αφήσεις είναι ικανή να κάνει την πατάτα της. Τη βλέπω να παντρεύεται με τη μουσίτσα όσο ο Jon είναι μακριά.

Σύμφωνα με κάποια παλιότερα leaks, αυτή η μάχη ήταν να γίνει σε επόμενο επεισόδιο. Πιθανώς δεν έχει ιδιαίτερη σημασία, αλλά θεωρώ πως παίζει να αλλάξαν σειρά σε πολλά πράγματα απ την παραγωγή, σε σχέση με το πως τα είχαν σχεδιάσει αρχικά, προκειμένου να "αιφνιδιάσουν" σε έναν βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelo27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Angelo27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Στοχος του Σαμ ήταν αφου "σκαλίσει" ενα μερος της αρρώστιας του Τζορα να βάλει στην ανοιχτή πληγή καποιο φάρμακο από δρακόγυαλο ή να σκαλίσει όλη τη μολυσμένη περιοχή του σώματός του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Στοχος του Σαμ ήταν αφου "σκαλίσει" ενα μερος της αρρώστιας του Τζορα να βάλει στην ανοιχτή πληγή καποιο φάρμακο από δρακόγυαλο ή να σκαλίσει όλη τη μολυσμένη περιοχή του σώματός του?

όλη :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelo27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Angelo27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.

Πλάκα κάνεις; Τότε δε θα πέθαινε από greyscale αλλά από μόλυνση ή από ανακοπή λόγω του πόνου. Πάντως εγω πιστευα οτι το δρακόγυαλο θα παίξει ρόλο στην θεραπεία της αρρώστιας γιατί ο Σαμ κάτι διάβαζε για δρακόγυαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
μη διαβάζετε βιβλία και καταστρέφετε τις σειρές....

Το αντίθετο γίνεται νομίζω...πάντως αν έχεις διαβάσει τα βιβλία αναγκαστικά κρίνεις τη σειρά και ως τηλεοπτική μεταφορά του βιβλίου ή τη συγκρίνεις με αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagine01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Όλοι έχουν κολλήσει με το GoT.. :hmm: Μήπως να άρχιζα και εγώ να το βλέπω? :hmm: :P
Εγώ έχω κολλήσει με την σειρά "13 Reasons Why" οπότε δεν ξέρω.. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SilentPill

Νεοφερμένος

Ο SilentPill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
MΟΝΟ CERSEI !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ιματζιν δες τη σειρά όταν γίνεις 18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagine01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Imagine01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Δες την αλλά εγώ σε προειδοποίησα.

Θα δω κανένα βίντεο στο YouTube πρώτα :P .. Και μετά θα δω αν είναι η κατάλληλη.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,840 μηνύματα.
Στοχος του Σαμ ήταν αφου "σκαλίσει" ενα μερος της αρρώστιας του Τζορα να βάλει στην ανοιχτή πληγή καποιο φάρμακο από δρακόγυαλο ή να σκαλίσει όλη τη μολυσμένη περιοχή του σώματός του?

Νομίζω είπε ότι πρέπει να φύγει όλος ο μολυσμένος ιστός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Υπερμεγιστη πατατα να βαλεις να δεις βιντεο στο youtube. Κατά πάσα πιθανότητα θα πετύχεις σε τεράστια spoiler εάν δεν τα γνωρίζεις ήδη και είναι πραγματικά κρίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Η khaleesi μου τη σπάει. Θα ήθελα πάρα πολύ να δω τον χαρακτήρα της να χάνει στη μάχη και να τελειώνουμε με αυτή. Τους δράκους δεν τους απεχθάνομαι, απλά θα ήθελα να τους δω ελεύθερους σε κάποια μακρινή περιοχή με δράκους κτλ.
Χάρηκα τρομερά όταν ήδη τους συμμάχους της, τους αποστάτες iron born, να χάνουν στη μάχη.
Αυτό που θέλω είναι ο littlefinger να τους τελειώσει όλους, κάτι που θα κάνει γιατί είναι πανέξυπνος και υπομονετικός. Όλα τα noble σπασικλάκια στην άκρη. Mockingbird coming through.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
O Littlefinger είναι παρασκηνιακός παίχτης, με πολύ μεγάλη επιρροή στα μέχρι στιγμής γεγονότα. Μου αρέσει το ότι βλέπει τη "μεγάλη εικόνα", κάτι που κάνει και ο Τζων. Είναι πάραυτα γλίτσας, και η μεγάλη του αδυναμία στις Stark ladies θα του κοστίσει ακριβά. Η Sansa από puppy έγινε bitch ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top