Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,056 μηνύματα.
αλλά όχι να έρχεται το μαλακισμένο από τα κατσάβραχα και να τα βάζει με τον θεό τον βέιντερ. στα διάλα.
Θα τα πούμε όταν στο Star Wars 8, η Rey θα περάσει στη dark side...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
τον πολεμο των αστρων 7 η δυναμη ξυπνα καλη ταινια αλλα δε βαζω 10/10


μπραβο,ουτε εγω,περιμενα κατι εκπληκτικο με βαση οσα ακουγα
αλλα μαλλον λειτουργησε εξαιρετικα το τμημα μαρκετινγκ της ταινιας και οι προσδοκιες των φανς

ηταν παντως καλη

τωρα που θα ειμαι ξαπλωμενος σκεφτομαι να βαλω καμια ελληνικη :D θα τα σκισει τα πτυχια του ο j j abrams
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
The Exorcism of Emily Rose, 9/10 καταπληκτική ταινία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Θα τα πούμε όταν στο Star Wars 8, η Rey θα περάσει στη dark side...


wishful thinking ή για να μην σπάσει η παράδοση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Είδα πρόσφατα το the imitation game, πολύ καλό και ψαγμένο αναφέρεται στον Alan Turing έναν άγγλο μαθηματικό που προσπαθούσε στον 2ο παγκόσμιο πόλεμο μάζι με μια ομάδα να αποκρυπτογραφήσει το enigma, το σύστημα επικοινωνίας των ναζί. Παίζει και ο Benedict Cumberbatch απο το Sherlock..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θα τα πούμε όταν στο Star Wars 8, η Rey θα περάσει στη dark side...

Πόνεσε η καρδιά μου με τον veider από την πρώτη ταινία δεν ξέρω γιατί. Είδα και το 6 με τσάκισε :hehe:
Το 1 νταξυ βαρέθηκα λίγο η αλήθεια είναι τώρα έχω αλλά δύο για μα δω το 7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LadyPhantom

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγω ειδα την ταινια "agent hitman 47 " προσφατα! :D :clapup: ειχε πολυ δραση !! :) απο σειρες τωρα αρχιζει το arrow,flash,supergirl,legends of tommorow,gotham,agent carter και τον μαρτιο daredevil και ταινιες ανυπομονω να δω batman vs superman: dawn of justice τον μαρτιο και captain america:civil war :) τον μαιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Η τελευταία ταινία που ειδα ήταν το Fellowship of the Ring, δηλαδή η πρωτη απο τον άρχοντα των δαχτυλιδιών.


Αγγλικά: the white Ribbon

Πως σου φάνηκε;

"Star Wars: The Force Awakens"
Εντάξει, πολύ καλή ταινία σε όλα της, αλλά αρκετά κατώτερη των προσδοκιών που μας δημιούργησε το πολύχρονο και οργανωμένο marketing που προηγήθηκε. Μπορώ να θεωρηθώ "fan" της σειράς "Star Wars" και έχω δει άπειρες φορές τις προηγούμενες 6 ταινίες. Στο επεισόδιο 7, έχουμε μια προσπάθεια συναισθηματικής και συγκινησιακής αναβίωσης των παλαιότερων. Πολύ καλοί οι νέοι πρωταγωνιστές, άψογο το κορίτσι, ωραίος και ο (απαραίτητος μετά τον Obama) μαύρος, πολύ γλυκό το ρομποτάκι. Εκείνος που με απογοήτευσε ήταν ο "κακός". Δεν με έπεισε και σε καμιά περίπτωση δεν μπορεί να συγκριθεί με τον "καλύτερο κακό όλων των εποχών" Darth Vader. Εννοείται ότι θα ξαναδώ την ταινία κι άλλες φορές ακόμα, καθώς θα περιμένω το επεισόδιο 8.



Ο Kylo Ren ηταν ανακύκλωση μιας ιδεας για τον Luke. Μόνο αυτό θα πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Πρόταση για καμιά καλή κωμωδία; :)

Μία που είδα πρόσφατα και μου άρεσε:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Πόνεσε η καρδιά μου με τον veider από την πρώτη ταινία δεν ξέρω γιατί. Είδα και το 6 με τσάκισε :hehe:
Το 1 νταξυ βαρέθηκα λίγο η αλήθεια είναι τώρα έχω αλλά δύο για μα δω το 7.

Το 1 είναι η χειρότερη ταινία από όλες. Και τις 7.
Κατά την άποψή μου (και γενικά κατά γενική ομολογία) από τα prequels η 3 είναι όλα τα $$.
Οι υπόλοιποι που λέτε ότι δεν σας άρεσε το 7, λογικά δεν είστε fans του saga. Σε αυτήν την περίπτωση δεν ξέρω γιατί μπήκατε στον κόπο να τη δείτε :P
Με το που εμφανίστηκε το logo STAR WARS στην αρχή είχα ανατριχιάσει και στην τελευταία σκηνή οι μισοί κοντεύαμε να κλάψουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το 1 είναι η χειρότερη ταινία από όλες. Και τις 7.
Κατά την άποψή μου (και γενικά κατά γενική ομολογία) από τα prequels η 3 είναι όλα τα $$.
Οι υπόλοιποι που λέτε ότι δεν σας άρεσε το 7, λογικά δεν είστε fans του saga. Σε αυτήν την περίπτωση δεν ξέρω γιατί μπήκατε στον κόπο να τη δείτε :P
Με το που εμφανίστηκε το logo STAR WARS στην αρχή είχα ανατριχιάσει και στην τελευταία σκηνή οι μισοί κοντεύαμε να κλάψουμε.
Η πρώτη τριλογία είναι όλη υπέροχη. Γίνεται γενικά χαμός. Από την καινούργια τριλογία θα συμφωνήσω το 1 ήταν βαρετό βασικά δηλαδή ήταν σκηνές που τις πέρασα το 2 έτσι και έτσι ίσα που καταλαβαίνεις ποιος είναι ο κακός της υπόθεσης και στο 3 χαμός πάλι.
Πάντως δεν ξέρω εγώ τον άνακιν το λυπήθηκα άπειρα σαν χαρακτήρα άσχετα που έκανε μαλακιες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το δωμάτιο
Υπάρχει το αντίστοιχο βιβλίο το οποίο ΓΑΜΑΕΙ πραγματικά (να το διαβάσετε). Την ταινία δεν την θεωρώ πετυχημένη μεταφορά αλλά ήταν αρκετά ιδιόρρυθμο θέμα οπότε επιφυλάσσομαι λίγο πόσο καλύτερη μπορούσε να γίνει. Δεν αξίζει το 8,3/10 που δίνει το IMDB, της βάζω ένα 7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
The hateful eight την ειδαμε στον κινηματογραφο και πραγματικα τ' αξιζε τα λεφτα της.
Zodiac κι αυτη μ' αρεσε πολυ
αν και εκνευριστηκα που ποτε δε βρεθηκε ο δολοφονος, παρα τις υποψιες της αστυνομιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

billie perrakis

Νεοφερμένος

Ο billis p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ειδα χθες στο σταρ το Speed με τον kenau Reeves και την Sandra Bullock καταπληκτικη ταινια!!!! :D 10/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Το προηγούμενο Σάββατο έκανα Lord of the Rings marathon. Είδα την 2η και την 3η. (Την πρώτη την είχα δει 3 μέρες νωρίτερα). Αν και θεωρούσα πως δεν ήταν του στυλ μου τέτοιου είδους ταινίες τελικά με καθήλωσαν!Θέλω να δω τα Hοbbit τώρα

Επίσης είδα πρόσφατα το November man (2014)που το βρήκα καλό και το Sex Tape (2014) που δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Το προηγούμενο Σάββατο έκανα Lord of the Rings marathon. Είδα την 2η και την 3η. (Την πρώτη την είχα δει 3 μέρες νωρίτερα). Αν και θεωρούσα πως δεν ήταν του στυλ μου τέτοιου είδους ταινίες τελικά με καθήλωσαν!Θέλω να δω τα Hοbbit τώρα

Επίσης είδα πρόσφατα το November man (2014)που το βρήκα καλό και το Sex Tape (2014) που δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο.


δυστυχως τα χομπιτ δεν εχουν καμια σχεση με τον αρχοντα των δαχτυλιδιων (πλην του θεματος) :( παρολο που παραμενουν ευχαριστες ταινιες, προσωπικα απογοητευτηκα. βεβαια οι ταινιες χομπιτ ειναι βασισμενες σε ενα παιδικο βιβλιαρακι, ενω ο αρχοντας των δαχτυλιδιων σε ενα λογοτεχνικο επος, παιζει κι αυτο ρολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τις τελευταίες μέρες γινόταν ένα αφιέρωμα στον Ταραντίνο, κι έτσι έχω δει τις εξής ταινίες:

Death Proof (σε σχέση με τις υπόλοιπες δε μου άρεσε)
Reservoir Dogs (τι ταινιάρα!! με φοβερό τέλος!)
και χθες είδα το επικό:

Pulp Fiction
Well done, Tarantino. :worship:

Γενικά, οι ταινίες του Ταραντίνο, σε πολλές από τις σκηνές του, με ενθουσιάζουν. Έχουν πολλές ανατροπές και (μαύρο) χιούμορ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

locotrelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Και εγω ειδα το hatefull 8 του tarantino .Τρεις ωρες ταινια με πολλες στατικες σκηνες .Αν και ειχε δραση ήταν λιγο κουραστικη .Προσωπικα δε με εντυπωσιασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α και το the hateful 8 είδα, ξέχασα να το αναφέρω. Υπερβολικά μεγάλη σε διάρκεια, πολλές σκηνές θα μπορούσαν να παραληφθούν από το πρώτο μέρος. Κατά τα άλλα, το γνωστό είδος ταινιών του Ταραντίνο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top