Τρομακτικές Ιστορίες

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
δυστυχώς (ή ευτυχώς) δεν βλέπω τίποτα περίεργο:worry:
μπορείς να μου πεις ακριβώς πού συμβαίνει το περίεργο; ή να το κυκλώσεις κάπως;
Σορι, αλλα μπερδεψα λιγο την σειρα απο τις εικονες αυτη η φωτο ειναι πως ειναι "κανονικα" τα σκυλακια μου. η εικονα 064.jpg
ειναι αυτη που λεω ,για κοιταξε αυτη τη φωτο και πες μου αν φαινετε καλα;
Περιμενω, γιατι ειναι η πρωτη φωτο που ανεβαζω και δεν ξερω αν ειναι ΟΚ:worry:. Σε ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Δηλαδή αρκούσε να δεχτείς ότι το μη φυσιολογικό που σου συμβαίνει είναι φυσιολογικό, για να θεωρήσεις τον εαυτό σου φυσιολογικό;:confused:
η ενοια του φυσιολογικου ειναι υποκειμενικη, μην σου φαινετε παραλογο κατι που δεν τοξερεις. Σου ευχομαι να εχεις καποια εμπειρια με το παραξενο. Τοτε μονο θα μας καταλάβεις. Αν δεν σε ενδιαφερει δεν πειραζει, απλα σε βλεπω οτι 'ψηνεσε' για κατι τετειο αλλιως δεν θα μας εκανες τοσες ερωτησεις. Μπορει παλι να κανω λαθος. εσυ ξερεις καλυτερα...
Το βραδυ θα γραψω μια ακομη ιστορια, αν σου μεινουν αναπαντητα ερωτηματα εδω θα ειμαι!! ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν είμαι καθόλου αρνητικός όπως νομίζεις, ίσα ίσα που η ταινία 1408 μου άρεσε. Το σίγουρο είναι ότι δεν έχω καταλήξει αν η δυνατότητα να βλέπεις τέτοια εξωπραγματικά είναι κατάρα, χάρισμα, πρόβλημα του εγκεφάλου ή εξέλιξη αυτού. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Δεν είμαι καθόλου αρνητικός όπως νομίζεις, ίσα ίσα που η ταινία 1408 μου άρεσε. Το σίγουρο είναι ότι δεν έχω καταλήξει αν η δυνατότητα να βλέπεις τέτοια εξωπραγματικά είναι κατάρα, χάρισμα, πρόβλημα του εγκεφάλου ή εξέλιξη αυτού. :)
Στο ειπα και πριν για να εισαι στη συγκεκριμενη σελιδα παει να πει πως κατι σε "τραβαει". Το εχω δει το 1408. Δεν τα βλέπω -τουλαχιστων εγω- ετσι οπως ηταν στην ταινια. Φαντασου μια παχια σκια που να μην ξεχωριζεις τα χαρακτηριστικα, αλλα να αισθανεσετο πως νιωθει. καποια εποχη, εμφανιζοταν μια σκια στο παραθυρο. φενοταν σαν ενας αντρας που κοιταζε απεναντι, μαλλον στεναχωριμενος. οι περισσοτεροι που το βλεπανε δεν μιλαγαν. αλλα φενοταν απο τον τροπο που κοιταζαν στο μερος που βρισκοταν η σκια. μονο οταν τους ρωταγα αν βλεπουν τπτ παραξενο μου λεγανε πως εβλεπαν (με λιγο 'ντροπη') μια σκια.
μερικοι δεν το παραδεχονταν αλλα οταν τους επιανα την κουβεντα, χωρις να του εχω πει τπτ εγω ξεραν πολλες λεπτομεριες!!!
π.χ για τον τροπο που καθοταν κ.α
Τωρα τι να σου πω αν ειμαστε τρελοι, δεν με πειραζει καθολου!!! μου αρεσει αυτη η αισθηση του αγνωστου:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tuku

Νεοφερμένος

Ο tuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
μου αρέσει η τρέλα γιαυτό θα μείνω εδώ.
λοιπόν η δικιά μου ιστορία έχει ως εξής : βράδυ ένας πιτσιρικάς με το μηχανάκι του γυρνάει προς το σπίτι του ,στο δρόμο όπως ερχότανε βλέπει έναν ηλικιωμένο σκέφτεται να σταματήσει και να τον μεταφέρει , όπως σταματάει ρωτάει τον ηλικιωμένο που θέλει να τον πάει ο ηλικιωμένος φανερά εκνευρισμένος του λέει - Αν δεν ήταν αυτοί οι δυο πίσω σου θα σου έλεγα εγώ .............. το παλικάρι λέει τρελός θα είναι κάτσε να πάω να φύγω . το πρωί που ξυπνάει λέει την χθεσινοβραδινή ιστορία στην μητέρα του . η μητέρα του χωρίς να πει λέξη του κάνει νόημα να την ακολουθήσει και τότε του δείχνει ποιοι ήταν αυτοί η δυο ήταν ο Χριστός με την Παναγία δυο μικρές εικονίτσες που είχε βάλει η μάνα του παιδιού κάτω από την σέλα ..........
τα σχόλια σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ούτε κι εγώ βλέπω κάτι περίεργο στη φωτο...

Edit: Τώρα είδα οτι μας έλεγες για την άλλη φωτογραφία. Αλλά εκείνη δεν έχει τραβηχτεί καλά και δυσκολεύομαι να καταλάβω τι ακριβώς δείχνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Το ξερω πως δεν φαινετε πολυ καθαρα, αλλα δυστηχως το τραβηξα απο κινητο το οποιο ηταν παλιας τεχνολογιας. Αλλα αν παρατηρησεις το καφε σκυλακι "μπανει" μεσα στο ασπρο. δεν ξερω αν θα βοηθουσε να κανεις ζοομ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
τα σχόλια σας
Βλέπω η ιστορία εκμοντερνίστηκε. Έχω ακούσει το ίδιο σκηνικό μόνο που το μηχανάκι ήταν γάιδαρος και το παιδί ήταν κύριος.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Η καθε ιστορια που ακουμε μπορει να την ξανα ακουσουμε διαφορετηκα. οπως για παραδειγμα η ιστορια με τον φανταρο ξερεις ποσες διαφορετικες τροπες της εχω ακουσει.
Το καλητερο ειναι που αφου πανε στον ταφο της κοπελας και καταλαβενουν πως εκεινη εμφανηστηκε στον φανταρο,φωναζουν ενα παπα που την διαβαζει και ανοιγουν μια τρυπα στον ταφο και ριχνουν ασβεστη ακενη την ωρα ακουγεται μια τρομερη κραυγη μεσα απο τον ταφο...
Αλλα ειναι απο στωμα σε στωμα αρα ο καθενας που την διηγητε βαζει και κατι αλλο στην ιστορια ετσι λοιπον διαφερει η καθε ιστορια αν και ειναι η ιδια. Οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια!! Αρα η ιστορια δεν ειναι μουφα απλα αλλαζει το στορι και οχι το νοημα!
Αργοτερα θα σας πω 3 διαφορετηκες "παρουσιες" που εμφανιζονται απεναντι στο νεκροταφειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Λοιπον καλησπερα. Θα ηθελα να σας πω για τις 3 παρουσιες που λενε πως βλεπουν στο νεκροταφειο.
1) Μια κοπελα ντυμενη στα ασπρα, μια συγκεκριμενη ημερα καθε χρονο, αργατο βραδυ, σταματαει ενα ταξι και ζηταει να την παει σε μια συγκεκριμενη εκκλησια. Καθετε στο πισω καθησμα λογικα. Μολις φτανουν εξω απο την εκκλησια και γυρναει ο ταξιτζης για να πληρωθει η κοπελα εχει εξαφανηστει...
Απο οτι λενε η κοπελα που την λενε Μαρια, ηταν να παντρευτει στην εκκλησια την ημερομηνια που εμφανιζετε, αλλα σκοτωθηκε και δεν προλαβε να παντρευτει.

2) Μια μαυροφορεμενη γρια εμφανιζετε στο σταυροδρομη του νεκροταφειου αργα την νυχτα κρατοντας φρατζολες ψωμιου στα χερια της. Δεν ξερω τι συμαινει το ψωμι αλλα λενε δεν ειναι καλο

και3) Ενα κοριτσακι εμφανιζετε στην μαντρα του νεκροταφειου. Ακριβως απεναντι απο εμενα. Δεν το εχω δει εγω αλλα μου το εχουν πει πολλοι. Με ρωτανε καμοια φορα οταν ερχοντε αργα "τι κανει το κοριτσακι μονο του απεναντι, τετεια ωρα;" Εγω δεν τους λεω τπτ. Αν το δω ποτε μου θα παω να το ρωτησω τι συμβαινει. Ισως να μπορεσω να το βοηθησω, ποιος ξερει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
μου αρέσει η τρέλα γιαυτό θα μείνω εδώ.
λοιπόν η δικιά μου ιστορία έχει ως εξής : βράδυ ένας πιτσιρικάς με το μηχανάκι του γυρνάει προς το σπίτι του ,στο δρόμο όπως ερχότανε βλέπει έναν ηλικιωμένο σκέφτεται να σταματήσει και να τον μεταφέρει , όπως σταματάει ρωτάει τον ηλικιωμένο που θέλει να τον πάει ο ηλικιωμένος φανερά εκνευρισμένος του λέει - Αν δεν ήταν αυτοί οι δυο πίσω σου θα σου έλεγα εγώ .............. το παλικάρι λέει τρελός θα είναι κάτσε να πάω να φύγω . το πρωί που ξυπνάει λέει την χθεσινοβραδινή ιστορία στην μητέρα του . η μητέρα του χωρίς να πει λέξη του κάνει νόημα να την ακολουθήσει και τότε του δείχνει ποιοι ήταν αυτοί η δυο ήταν ο Χριστός με την Παναγία δυο μικρές εικονίτσες που είχε βάλει η μάνα του παιδιού κάτω από την σέλα ..........
τα σχόλια σας

Έχω ακούσει ότι αυτό συναίβει στη Σαλαμίνα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tuku

Νεοφερμένος

Ο tuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
και εγω για την σαλαμινα το εχω ακούσει οπως και για ενα δεντρο που εχει εκει που οι κατοικοι το ονομαζουν τροχονομο γιατι οποιος δεν τον ακουει..............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
και εγω για την σαλαμινα το εχω ακούσει οπως και για ενα δεντρο που εχει εκει που οι κατοικοι το ονομαζουν τροχονομο γιατι οποιος δεν τον ακουει..............


Εγώ έχω ακούσει για ένα δέντρο στη μέση του δρόμου και μία καλόγρια που εμφανίζεται ξαφνικά... και όποιος δεν σταματήσει... Απαπαπαπαππα!!!! Μπρρρρρρρρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

squall

Νεοφερμένος

Ο squall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γιατι ρε παιδια σταματησατε να γραφετε?Λοιπον θα σας πω εγω μια ιστορια που ειναι απολυτα αληθινη και την εχω ζησει ο ιδιος.
Σιγουρα δεν ειμαστε μονοι μας σ΄αυτον τον κοσμο και η γνωμη μου ειναι οτι δεν πρεπει να χωνουμε την μυτη μας βαθεια.Ξερω αρκετες ιστοριες και πιο παλια αχολιομουν πολυ με αυτο το θεμα.Ομως σταματησα σε καποια φαση γιατι πλεον δεν ενιωθα ανετα!Παντως το ρηγος που σε διαπερναει ειναι ολα τα λεφτα.Σου κοβονται τα ποδια και περιμενεις σαν θεατης στο ελεος του πνευματος.περιμενω απο εσας και αλλες ιστοριες,:thumbup::hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δε μας είπες την ιστορία όμως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

squall

Νεοφερμένος

Ο squall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Λοιπον παιδια ηρθε η σειρα μου και εμενα να πω την ιστορια μου.Ελπιζω η maggie και η Michele να πουνε την γνωμη τους.Το 2003 σκοτωθηκε ο αδερφος μου σε τροχαιο.Ηταν συνοδηγος και γυρνουσαν με τον φιλο του απο βολτα.Ενα μηνα μετα περιπου (πριν περασουν οι 40 μερες) καθομουν στο σαλονι μερα μεσημερι και η μητερα μου κοιμοταν στον καναπε διπλα μου(δεν ηταν κανεις αλλος στο σπιτι).Σε μια φαση ακουω απο το μπανιο διαφορους θορυβους (ηταν η πορτα ανοιχτη).Ακουο τον αδερφο μου να νευριαζει,να ανοιγει την βρυση,να τρεχει το νερο.Κλεινει το νερο και ξεφυσαει.Αλλαζει ρουχα να ακουγωνται τα φερμουαρ να ξεφυσαει να ανοιγοκλεινει την βρυση και να ξαναλλαζει ρουχα.Δεν μπορουσε να διαλεξει ρουχα (ολα ακουγοντουσαν πολυ εντονα).Εγω ειχα παγωσει και περιμενα λεω δεν μπορει θα τελειωσει.Μετα απο λιγο βγαινει απο το μπανιο και γυρναω το κεφαλι μου και τον κοιταω.Δεν τον εβλεπα αλλα ακουγα τα βαρια βηματα του ωσπου εφτασε στο ενα μετρο απο εκει που καθομουν και ενιωσα την παγωμενη αυρα του και για πρωτη φορα ενιωσα τη σημαινει κρυος ιδρωτας.Ειχα κοκκαλωσει δεν μπορουσα να κουνηθω να τρεξω.Φευγει απο μπροστα μου και παει απενατι μου στον απεναντι τοιχο οπου εκει ηταν η φωτογραφια του με ενα βαζο γεματο με νερο και λουλουδια.Ενα μεγαλο βαζο.Εντωμεταξυ ειχα κολλισει το βλεμμα μου πανω του και κοιταγα τη θα γινει.Πηρε παιδια το βαζω το σηκωσε και το εβαλε απο την αλλη πλαυρα του συνθετου.Με το που βλεπω να γινεται αυτο μαζεψα οτι δυναμεις ειχα και ετρεξα κατω στην αδερφη μου.Τις σκαλες 10-10 πρεπει να της κατεβαινα.Οταν με ειδε τρομαξε,νομιζε οτι κατι επαθε η μαμα ειχα ασπρισει και ετρεμα.Μετα απο αυτο ακουγα να ανοιγουν ντουλαπες να περνει πιατα να βαζει φαγητο να φαει και αλλα τετοια.Εγω απλα εβγαινα στο μπαλκονι και περιμενα.Μετα απο λιγο καιρο συνηθισα μιας και ειχα μιλησει και με τους γονεις μου.Ολα τελειωσαν μετα της 40 ημερες που εφυγε η ψυχουλα του απο το σπιτι και πηγε στον παραδεισο.Εχω δει πολλα ονειρα και εχουμε μιλησει μαζι του.Καποια αλλη φορα μπορω να σας πω και αλλα πραγματα σε σχεση με αυτην την ιστορια.Απο τοτε πιστευω πολυ σε τετοια θεματα.Περιμενω να ακουσω τα σχολια σας και τις ιστοριες σας...!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπον παιδια ηρθε η σειρα μου και εμενα να πω την ιστορια μου.Ελπιζω η maggie και η Michele να πουνε την γνωμη τους.Το 2003 σκοτωθηκε ο αδερφος μου σε τροχαιο.Ηταν συνοδηγος και γυρνουσαν με τον φιλο του απο βολτα.Ενα μηνα μετα περιπου (πριν περασουν οι 40 μερες) καθομουν στο σαλονι μερα μεσημερι και η μητερα μου κοιμοταν στον καναπε διπλα μου(δεν ηταν κανεις αλλος στο σπιτι).Σε μια φαση ακουω απο το μπανιο διαφορους θορυβους (ηταν η πορτα ανοιχτη).Ακουο τον αδερφο μου να νευριαζει,να ανοιγει την βρυση,να τρεχει το νερο.Κλεινει το νερο και ξεφυσαει.Αλλαζει ρουχα να ακουγωνται τα φερμουαρ να ξεφυσαει να ανοιγοκλεινει την βρυση και να ξαναλλαζει ρουχα.Δεν μπορουσε να διαλεξει ρουχα (ολα ακουγοντουσαν πολυ εντονα).Εγω ειχα παγωσει και περιμενα λεω δεν μπορει θα τελειωσει.Μετα απο λιγο βγαινει απο το μπανιο και γυρναω το κεφαλι μου και τον κοιταω.Δεν τον εβλεπα αλλα ακουγα τα βαρια βηματα του ωσπου εφτασε στο ενα μετρο απο εκει που καθομουν και ενιωσα την παγωμενη αυρα του και για πρωτη φορα ενιωσα τη σημαινει κρυος ιδρωτας.Ειχα κοκκαλωσει δεν μπορουσα να κουνηθω να τρεξω.Φευγει απο μπροστα μου και παει απενατι μου στον απεναντι τοιχο οπου εκει ηταν η φωτογραφια του με ενα βαζο γεματο με νερο και λουλουδια.Ενα μεγαλο βαζο.Εντωμεταξυ ειχα κολλισει το βλεμμα μου πανω του και κοιταγα τη θα γινει.Πηρε παιδια το βαζω το σηκωσε και το εβαλε απο την αλλη πλαυρα του συνθετου.Με το που βλεπω να γινεται αυτο μαζεψα οτι δυναμεις ειχα και ετρεξα κατω στην αδερφη μου.Τις σκαλες 10-10 πρεπει να της κατεβαινα.Οταν με ειδε τρομαξε,νομιζε οτι κατι επαθε η μαμα ειχα ασπρισει και ετρεμα.Μετα απο αυτο ακουγα να ανοιγουν ντουλαπες να περνει πιατα να βαζει φαγητο να φαει και αλλα τετοια.Εγω απλα εβγαινα στο μπαλκονι και περιμενα.Μετα απο λιγο καιρο συνηθισα μιας και ειχα μιλησει και με τους γονεις μου.Ολα τελειωσαν μετα της 40 ημερες που εφυγε η ψυχουλα του απο το σπιτι και πηγε στον παραδεισο.Εχω δει πολλα ονειρα και εχουμε μιλησει μαζι του.Καποια αλλη φορα μπορω να σας πω και αλλα πραγματα σε σχεση με αυτην την ιστορια.Απο τοτε πιστευω πολυ σε τετοια θεματα.Περιμενω να ακουσω τα σχολια σας και τις ιστοριες σας...!!!!;)


Πρωτον ανατρίχιασα, πώς μεταφερθηκε το βάζο; το σήκωσε; πώς; :worry::worry: τον ειδες; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
κι εμενα μου χει συμβει κατι παρομοιο και θα σας το διηγηθω.... αν και απ οσα εχω ακουσει συνηθως τετοιες παρουσιες πνευματων εχουν ατομα που πιστευουν πολυ. η πλειοψηφια τουλαχιστον αυτο δειχνει...
λοιπον... να πω κι εγω τη δικια μου ιστορια. νταξ δεν ειναι τοσο τρομακτικη αλλα ηταν τοσο αισθητη και αληθινη. και εγω το ελαβα σαν σημαδι οχι σαν κατι κακο.:)
ηταν ενα βραδυ και διαβαζα τα θαυματα και τον βιο του Αγιου Εφραιμ ο οποιος βρίσκεται σε σας στην αθηνα στη Νέα Μάκρη και ειχα κανει μια εβδομαδα πριν μια εγχειρηση στο χερι και μου ειχε φερει ο αντρας μου μια ανθοδεσμη οταν ειχα βγει απ το νοσοκομειο... ολα τα λουλουδια ειχαν ψιλομαραθει ενα μονο εμενε ολοζωντανο και οταν διαβαζα το βιβλιο του αγιου στο σαλονι και το βαζο με τα λουλουδια ηταν διπλα μου αρχισε να μοσχοβολαει ο τοπος τοσο εντονα που μου κανε τρομερη εντυπωση... και απ οτι διαβασα στο βιβλιο ο αγιος δηλωνει την παρουσια του με ευωδια.... το ιδιο βραδυ οταν πηγα στο κρεβατι μου να κοιμηθω... λιγο πριν κοιμηθω διαβαζα την παρακληση του αγιου και ημουν γυρισμενη στην αριστερη πλευρα του σωματος μου και σε μια στιγμη ενοιωσα σαν να ηρθε καποιος απο πισω μου εκατσε στο κρεβατι:confused: αφου ενιωσα το βαρος του σωματος του ηταν λιγο βαρυς και ξαπλωσε στη μερια του αντρα μου:confused: νομισα οτι ηρθε ο αντρας μου να ξαπλωσει τοσο αληθινο ηταν χαμογελαω και γυρναω απ την αλλη να τον δω....και δεν βλεπω τπτ:confused: τοτε βγαζω μια κραυγη και αρχισε να κουνιεται το κρεβατι για ενα δυο δευτερολεπτα. μετα που να μπορεσω να κοιμηθω... ολο το βραδυ προσευχομουν να φυγουν τα πνευματα απ το σπιτι.
και παντα νοιωθω πιο ασφαλης μεσα στο σπιτι ειδικα οταν ειμαι και μονη μου βραδυ οταν εχω αναμενο καντηλι μεσα στο σπιτι.
εχω και εικονες παντου στο σπιτι, πανω μου, ακομη και κατω απ το μαξιλαρι μου... δεν τολμαει τπτ να μπει μεσα η να με κοντεψει.:P
για μια αλλη κυρια που ειχε πεθανει ο αντρας της σε τροχαιο και αυτη ξαναπαντρευτηκε μετα απο καποια χρονια που ηταν και πολυ θρησκια και τα βραδια ακουγε τον πεθαμενο αντρα της που ερχοταν σαν μορφη μπροστα της και της μιλουσε...μπρρρρρρρρρρρρ.....και αυτη το μονο που κανει εκεινη την ωρα ειναι να προσευχεται χωρις να δινει σημασια στο κακο πνευμα γιατι για τετοιο προκειται και αυτο εξαφανιζεται μετα..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

squall

Νεοφερμένος

Ο squall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Να πω πρωτα στην ΒΑΣΩ οτι εκεινη την εποχη δεν πιστευα καθολου σε πνευματα και διαφορα τετοια σκηνικα.Λοιπον mania να απαντησω και στην ερωτηση σου.Δεν τον εβλεπα απλα τον ενιωθα (οπως ειπα παγωμενη αυρα) και τον ακουγα.Το βαζο σηκωθηκε περιπου σε υψος 10cm και μετα απο μια κυκλικη πορεια που εκανε κατεβηκε και σταθηκε στην αλλη πλευρα της φωτογραφιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Να πω πρωτα στην ΒΑΣΩ οτι εκεινη την εποχη δεν πιστευα καθολου σε πνευματα και διαφορα τετοια σκηνικα.Λοιπον mania να απαντησω και στην ερωτηση σου.Δεν τον εβλεπα απλα τον ενιωθα (οπως ειπα παγωμενη αυρα) και τον ακουγα.Το βαζο σηκωθηκε περιπου σε υψος 10cm και μετα απο μια κυκλικη πορεια που εκανε κατεβηκε και σταθηκε στην αλλη πλευρα της φωτογραφιας.


Στον αέρα;:worry: θα πάθενα έμφραγμα στο λέω:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top