Γκρίνια!!

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Γενικά είμαι αρκετά γκρινιάρα,αλλά ποτέ με τον σύντροφό μου..τώρα αυτό πώς το καταφέρνω,δεν ξέρω καθόλου.. :hmm:ίσως φταίει,το ότι έχω περάσει από πολύ γκρινιάρη σύντροφο και ειλικρινά,υπήρχαν στιγμές που μου'ρχοταν να τρελαθώ.. :wacko: :beating: Θεωρώ ότι η γκρίνια μπορεί να φέρει πολύ μεγάλη φθορά σε μια σχέση και προσπαθώ όσο γίνεται,ν'αποφεύγω να ξεσπάω στον άνθρωπο που είναι δίπλα μου..επίσης,να προσθέσω ότι ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ το να μου κρατάει ο άλλος μούτρα..δεν το κάνω ποτέ μου και πραγματικά,τρελαίνομαι όταν ο φίλος μου το κάνει...για κάθε πρόβλημα,υπάρχει και η πολιτισμένη συζήτηση,όπου μπορείς να πεις στον άλλον τι σε έχει πειράξει,κλπ,κι όχι ένα ξερό "τίποτα" στην ερώτηση "τι έχεις?"..αλλιώς...ξύδι μέχρι να περάσει..! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν μπορώ τις "φίρμες" στη σχολή μου την παλιάααα!!!!!!!!!
Θα βγω με τα νεύρα τεντωμένα αύριο, το ξέρω...

και καλά, αν πάω στον ξένο εκεί στην ξενιτιά και πω "σκέφτομαι να κάνω κάτι τέτοιο, να ψάξω αυτό και να παρουσιάσω κάτι προς τα κει, αν έχει ψάχνω" θα μου πει, ok, κανε ένα βήμα πιο πέρα και ξαναέλα, καλο ακούγεται.
εδώ θα σου πούνε "τι πάει να πει σκέφτεσαι, που προς τα εκει, γιατί δεν ξέρεις αν έχει ψάχνω" κλπ
και θα πει ότι, τι μου φέρνεις τι διάλεξη, θα μου μιλήσει για 5 ειδικά κτίρια που "έπρεπε" να ξέρω, θα πει ότι είναι πολύ ασαφές, ότι δεν είναι ο τομέας του κλπ...

:mad::angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Η γκρίνια είναι αδερφή του διαβόλου λέει η μάνα μου και έχει απόλυτο δίκιο, είμαι κατά της γκρίνιας, είναι κουραστικό στους τους άλλους, εκνευριστικό και παράτερο όταν λές ευθέως τι πρόβλημα έχεις, για αστείο ναι θα το κάνω, αλλα μόνο σαν αστείο, όταν πχ θέλω μαλλι της γριάς και δεν υπάρχει πουθενα θα πετάξω σε στύλ... Βέβαια άν ήθελες εσύ θα είχες αλλα δεν πειράζει άσε με να στεναχωριέμαι, πάντα ναζιάρικα και πάντα σάν αστείο, απο κεί και πέρα, αντί γκρίνια συζήτηση και όλα πάν καλά:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Kαι η κλασσικη χιουμοριστικη ατακα :

"I date this girl for two years--and then the nagging starts: - "I wanna know your name.""

:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κι εγώ τα ίδια! Πολύ γκρίνια μιλάμε.. Τώρα τελευταία προσπαθώ να το καταπολεμήσω, αλλά δεν πιάνει πάντα..

Πχ, χτες είχαμε πάει στο Αλλου Φαν Παρκ και ζήτησα από το μωρό μου να μου αγοράσει ένα μπουκαλάκι νερό. Μαζί μ' αυτό μου έφερε κι ένα χωνάκι με παγωτό μηχανής σοκολάτα-βανίλια γιατί ξέρει πως μ' αρέσει το παγωτό μηχανής. Στραβώνω (!) μία γιατί κάνω δίαιτα και το ξέρει. Επειδή το παγωτό είχε ήδη αρχίσει να λιώνει και μου έλεγε "καλέ, πάρ'το", λέω μόνο ένα "μα ένα μπουκαλάκι νερό σου ζήτησα μόνο!" Αρχίζω τις ανάσες, γιατί λέω καλό πήγε να κάνει ο κακομοίρης, μην τον πάρεις κι απ' τα μούτρα. Το χωνάκι όμως ήταν από τα καλά και 2 λεπτά μετά είχε σπάσει το κάτω μέρος του και έτρεχαν παγωτά από παντού. Ανάσες πάλι :D Το παίρνω για να πάω να το πετάξω. Όταν γυρίζω, ανακαλύπτω πως η μπλούζα μου από άσπρη έχει γίνει άσπρη με καφέ βούλες (σε 3 σημεία λερώθηκα!) Εκεί δεν άντεξα.. μου γύρισε το βλέμμα! Γυρνάω να του βάλω τις φώνες (!!!), αλλά μόλις βλέπω το βλέμμα του, το ρίχνω στις ανάσες πάλι.. Με κρατούσε αγκαλιά όλο το υπόλοιπο βράδυ και είμαι σίγουρη πως ακόμα αναρωτιέται πως την γλίτωσε τόσο φθηνά!! :P

(Πάντως δεν αντέχομαι..)

E λοιπον, αυτό τώρα δεν θα το έκανα με τίποτα. Πλέον δεν γκρινιάζω αν κάτι μου την δίνει, το δηλώνω απλά και αν ο άλλος με γράψει, ακόμα πιο απλά, αποχωρώ κι αδιαφορώ (οπότε ή ψάχνει να καταλάβει ή αδιαφορεί κι εκείνος και.. τέλος).

Και πάντως νομίζω ήμουν τόσο γκρινιάρα γιατί κατά βάθος ένιωθα πως είχα κάνει λάθος επιλογή.. και ξέσπαγα έτσι! Δυστυχώς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Γκρινιαζω! Αλλα οχι χωρις λογο. Μου τη σπαει οταν ο αλλος μου υποσχεται κατι και δεν το κανει. Οταν μου λεει ψεματα. Οταν κανονιζουμε να κανουμε κατι μαζι και μου το ακυρωνει την τελευταια στιγμη...και πολλα αλλα, εξισου σοβαρα:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συμφωνώ ότι η ανασφάλεια σε μία σχέση, ή η πεποίθηση ότι κάτι είναι λάθος, ότι η σχέση κάπου δε σε καλύπτει, μπορεί να προκαλέσει γκρίνια...

Βλέπω κι εμένα, τόσο στην πρώτη μου σχέση είχα την τάση να παραπονιέμαι πολύ πιο συχνά από ότι αργότερα. Οκ, παίζει και η δική μας ωρίμανση ρόλο, αλλά και ο πιο "ώριμος" άνθρωπος μπορεί να κάνει το λάθος να αποδίδει αλλού το φταίξιμο.

Στη δεύτερη σχέση δε γκρίνιαζα τόσο για πράγματα που όντως με είχαν χαλάσει, αλλά εξασκούσα μία χαριτωμένη γκίνια -λέμε τώρα-, που μου έδινε το ρόλο του κλαψιάρη μπόμπιρα (ήταν και η σχέση με τη διαφορά ηλικίας) και με έκανε να εκτονώνω την τσαντίλα, από αυτά που υποσυνείδητα όντως με ξενέρωναν...

τώρα με τον ιχλίμπεντιχ είναι πιο ήρεμα τα πράγματα, έως και τέλεια (κοινώς καμία γκρίνια), γιατί και έχω δει ότι αν κάτι δε μου αρέσει, θα κάνει αμέσως τον κόσμο ανάποδα, για να αλλάξει, αλλά και γιατί νιώθω και στα υπόλοιπα καλυμμένη. Όταν βέβαια είχα τις φάσεις μου τις μίζερες, ναααα οι γκρίνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Το παρόν θέμα αφορά αποκλειστικά γκρίνια σε (ερωτικές) σχέσεις. Είστε γκρινιάρες/δες; Αν ναι πως αντιδρά ο σύντροφος σας;

Προσωπικά είμαι τρομερά γκρινιάρα! :redface: Με το παραμικρο κατεβάζω μούτρα και αν δεν κάνει κινηση ο άλλος για να μου περάσουν γίνομαι όλο και χειρότερα. :redface: Αν με ρωτήσει κιόλας πεταω το κλασσικό "τίποτα". Και μιλάμε για πράγματα που όταν τα σκέφτομαι μετά μου φαίνονται αρκετά γελοία, ενώ εκείνη τη στιγμή μου φαίνεται οτι είναι τελείως τραγικά! Στο τέλος εκνευριζεται και ο φίλος μου και καταλήγουμε σε καυγαδάκι! Έχει κανένας τέτοιο πρόβλημα; Πως το αντιμετώπισε; :redface:
(να λείπει το κράξιμο πλζ, το κάνω και μόνη μου :P )


Ακριβώς τα ίδια και εγώ...!!!!! Για να μη πώ τί γίνεται όταν εμένα μου φανεί ότι κάτι δεν είναι κ τόσο γελοίοοο...... Αστα!!!
Να σου πώ κάτι όμως... Με την γκρίνια μου το μόνο που κέρδισα ήταν να χαλιέμαι κάθε φορά αλλά και κάθε φορά να απομακρύνω το αγόρι μου από εμένα.... (δεν τον κατηγορώ για αυτό και εγώ στην θέση του το ίδιο θα έκανα, θα σπαζόμουν...) Δεν μπορώ να σου πώ ότι το έχω κόψει... Είναι δύσκολο κάτι τέτοιο... Πολύ δύσκολο! Τουλάχιστον προσπαθώ και να μη γκρινιάζω όταν δεν χρειάζεται ή να μη γκρινιάζω τόσο, να αντιμετωπίζω αλλιώς καταστάσεις... και σιγά σιγά αλλάζω...
Και να σου πώ κάτι??? Νιώθω πολύ καλύτερα μέσα μου, όταν αντιμετωπίζω κάτι διαφορετικά και δεν πέφτω στο τριπακι της λάθος αντιμετώπισης!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{summerdream}

Νεοφερμένος

Ο {summerdream} αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
γιατι ειναι γκρινιαρες ολες οι γυναικες ? δεν εχουν καταλαβει πως οταν γκρινιαζουν , απο το ενα αφτι μπαινουν , και απο το αλλο βγαινουν οι γκρινιες τους σε εμας τους αντρες ? καλα δεν κανουμε ? εμεις οταν γκρινιαζουμε εκει να δεις γκρινια που ακουμε απο αυτες ... εχω αδικο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, πιστεύω ότι έχεις άδικο.
Ειδικά επειδή κάνεις μία χοντροκομμένη γενίκευση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
γιατι ειναι γκρινιαρες ολες οι γυναικες ? δεν εχουν καταλαβει πως οταν γκρινιαζουν , απο το ενα αφτι μπαινουν , και απο το αλλο βγαινουν οι γκρινιες τους σε εμας τους αντρες ? καλα δεν κανουμε ? εμεις οταν γκρινιαζουμε εκει να δεις γκρινια που ακουμε απο αυτες ... εχω αδικο ?

Ναι έχεις άδικο.....δεν είναι όλες οι γυναίκες γκρινιάρες, καλά λέει το γίδι είναι πολύ χοντροκομμένη γενίκευση αυτό που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
τσ τσ τσ αυτοί οι άντρες.

γιατί είναι σεξομανείς όλοι οι άντρες? δεν έχουν καταλάβει πως όταν κάνουν σα λιγούρια, από το ένα αφτί μπαίνουν και από το άλλο βγαίνουν οι διαθέσεις τους σε εμάς τις γυναίκες ? καλά δεν κάνουμε; εμείς όταν είμαστε σεξομανείς εκεί να δεις σχόλια που ακούμε από αυτούς ... έχω άδικο ?









































μετάφραση: ΑΧ αυτές οι γενικεύσεις!!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
γιατι ειναι γκρινιαρες ολες οι γυναικες ? δεν εχουν καταλαβει πως οταν γκρινιαζουν , απο το ενα αφτι μπαινουν , και απο το αλλο βγαινουν οι γκρινιες τους σε εμας τους αντρες ? καλα δεν κανουμε ? εμεις οταν γκρινιαζουμε εκει να δεις γκρινια που ακουμε απο αυτες ... εχω αδικο ?

Περιττο να σου πω οτι διαφωνω σε υπερβολικα μεγαλο βαθμο.
Το βασικοτερο περι γενικευσης ειπωθηκε παραπανω και δεν χρειαζεται περισσοτερο αναλυση.:)
Απο εκει και περα...
Ειναι "γκρινιαρες" οι γυναικες.
Βασικα η λεξη "γκρινια" ειναι πολυ ρευστη.Καλλιστα καποιος μπορει να πει οτι κι εσυ ουσιαστικα με το παραπανω κειμενο γκρινιαζεις.
Καποιος αλλος θα πει οτι "οχι δεν γκρινιαζει, απλως θετει επι ταπητος ενα θεμα που χτυπαει "καμπανακια" σε καποιους."
Το ιδιο ισχυει και για τις γυναικες, το ιδιο και για τους αντρες και γυρω απο καθε θεμα.

Μηπως τελικα οτιδηποτε μας λεει καποιος και δεν συμβαδιζει ειτε με αυτα που θελουμε να ακουσουμε ειτε με τον τροπο που θελουμε να τα ακουσουμςε, ειτε με την χρονικη αστιγμη που μας βολευει να τα ακουσουμε και και και και, εμεις αυτοματα προς διευκολυνσης μας τα μεταφραζουμε σαν "γκρινια" ωστε να τα προσπερασουμε εχοντας και καποια διακιολογια?

Προφανως το εχουν καταλαβει οτι αυτα που λενε σε πολλους \μερικους \ολους-χαρην γενικευσης- τους αντρες περνανε πολλες φορες στο ντουκου (γιατι ειπαμε ειναι γκρινιες), κι ετσι κι αυτες επιστρατευον καθε τροπο και τερτιπι στο να ακουστουν.
Γιατι να τους βαζουμε σε αυτο το τρυπακι?


Απο την αλλη η νεοβαπτισμενη και νεομοδα της γκρινιας υποδηλωνει και διαθεση για ασχολια ετσι?
Αλλιως θα σου ελεγα κατι και αν θες το καταλαβαινεις.
Αν οχι, γεια σου και τα λεμε.
Μας βολευει τελικα το δευτρο?

Και τελος να σου πω οτι το "απο το ενα μπαινει και απο το αλλο βγαινει", ειναι οτι πιο ασχημο για να δειξουμε σε καποιον οτι αδιαφορουμε πληρως για το τι λεει, τι θελει και ποιος ειναι.
Γυρω απο οποιοδηποτε θεμα και αν περιστρεφεται αυτο.


Εν κατακλειδι μπορω να σου πω οτι εχω γκρινιαξει πολλες φορες για θεματα που μου γκρινιαζαν αλλοι.
Και κοπελες και κοπελια.
Πωωω....μιλαμε ηταν τοσο σπαστικο να μου γκρινιαζουν για εκεινα τα πραγματα...
Τελικα οταν αποφασισα να ανοιξω το μυαλο μου και τ'αυτια μου μερικα εκατοστα περισσοτερο και προσπαθησα να κατανοησω το ΤΙ μου ελεγαν...ωπ!Ως δια μαγειας χαθηκε και η γκρινια!

Εαν παλι στην ζωη σου εχεις τη νατυχια να συναντας ατομα που τους φταινε ολα και ολοι, και εχουν την ταση να γκρινιαζουν γιατι αυτο ειναι το "στατους" τους, ειναι μιζεροι\κακομαθημενοι κτλ κτλ κτλ, εχεις μαι πολυ ευκολη λυση.
Φευγεις.

(φυσικα και τα παραπανω δεν ειναι καθολικα, αλλα σε "γενικοτητες", προσωπικα μου ξυπναει το γνωστο, "αλλη οψη του νομισματος")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πρώτον, και οι άνδρες γκρινιάζουν- όταν έχουν μία κακή μέρα στη δουλειά, όταν δεν βρίσκουν το αριστερό τους παπούτσι, όταν είναι άρρωστοι, όταν έχει κίνηση στο δρόμο... Θα έφερνα κι άλλα παραδείγματα αλλά νομίζω το νόημα το πιάσατε! :P

Οι γυναίκες γκρινιάζουν για έναν και μοναδικό λόγο- η γκρίνια είναι μία ύστατη προσπάθεια να κάνουν τον άλλο να τις προσέξει και να ακούσει αυτό που λένε.

Γενικά πάντως σπάνια κάποιος έχει την υπομονή να πει "Μωρό μου, σε παρακαλώ μπορείς να χαμηλώσεις την τηλεόραση επειδή πονάει λίγο το κεφάλι μου" συνοδευόμενο από ένα χαμόγελο-το αντικαθιστά με το σαφώς συντομότερο "Κλείσε επιτέλους τον ήχο σε αυτό το #%@!μηχάνημα, πονοκεφάλιασα!" και αυτό ισχύει και για τα δύο φύλα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgee

Νεοφερμένος

Ο Georgee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Που το παραδέχτηκες εσύ; Αφού δεν βλέπεις ποδόσφαιρό :P
Κάτι που δεν ξέρουν οι γυναίκες για τον γάμο είναι ότι πέρα απ'τον γαμπρό παντρεύονται και το ποδόσφαιρο :P

Αφήστε που μπορεί να έχουν 3.385 πουκάμισα αλλά αν δεν είναι πλυμμένο και σιδερωμένο το 3.386ο που αποφασίζουν τελευταία στιγμή ότι θέλουν να βάλουν περνούν στο στάδιο της απόλυτης μιζέριας !!!!
Μπαααα... Τα πλένω μόνος (8 στις 10) μου και τα σιδερώνει η γιαγιά της :D

Όσον αφορά την γκρίνια, εγώ προτιμώ να κάθομαι αμίλητος ώσπου να μου περάσει γτ δεν μπορώ την γκρίνια (ούτε και την δικιά μου :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Κι εγώ μερικές φορές μπορώ να γίνω πολύ γκρινιάρα, γενικότερα και όχι μόνο στον φίλο μου. Αφού όμως το θέμα είναι η γκρίνια στις ερωτικές σχέσεις ας αρκεστώ σε αυτό :P

Μερικές φορές γκρινιάζω υπερβολικά αλλά το κάνω σοβαρά μόνο όταν ξέρω ότι έχω δίκιο. Για απλά πράγματα, θα το κάνω να φανεί σαν αστείο και με αυτό τον τρόπο θα καταφέρω να περάσει το δικό μου πάλι :redface: Δε μου έρχεται κάποιο παράδειγμα τώρα να σας πω αλλά πιστεύω ότι καταλάβατε τι εννοώ πάνω κάτω. Δυστυχώς η γκρίνια είναι ένα από τα μεγάλα ελαττώματά μου και πολλές φορές μπορεί να χάσω και το δίκιο μου έτσι.

Τελευταία προσπαθώ να συγκρατηθώ και μπορώ να πω ότι το έχω καταφέρει σε ένα βαθμό. Θα γκρινιάξω πλέον μόνο όταν επαναλαμβάνονται κάποια πράγματα που με ενοχλούνε και τα έχω επισημάνει αρκετές φορές.

Η γκρίνια λοιπόν είναι ένας μάλλον άκομψος τρόπος για να καταφέρεις αυτό που θέλεις και να επισημάνεις τις διαφωνίες σου πάνω σε ένα θέμα. Όπως είπα και στην αρχή, μπορώ να γίνω πολύ γκρινιάρα σε γενικό βαθμό και όχι μόνο στη σχέση μου. Για την ακρίβεια, περισσότερο το κάνω για άλλα πράγματα (πχ όταν δε μου αρέσει μία κατάσταση και δεν μπορώ να την αποφύγω, τότε γίνομαι ανυπόφορη :P) παρά στη σχέση μου με τον φίλο μου. Προτιμώ να λύνουμε τις διαφορές μας με συζήτηση και όσο γίνεται ήρεμο τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Είμαι λίγο γκρινιάρα ... αλλά προσπαθώ όσο γίνεται να το αποφεύγω, γιατί ο σύντροφος μου έχει πολλά καθημερινά να αντιμετωπίσει και δεν είναι σωστό αντί να τον ηρεμώ ... να του γκρινιάζω κιόλας!

Πάντως όταν με βλέπει και αρχίζω να γκρινιάζω με γράφει λίγο...μέχρι να το σταματήσω...έχει βρεί το κόλπο... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ifiklis

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 57 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Είναι ο χειρότερος εφιάλτης!!! Και όχι μόνο η γκρίνια απλώς, αλλά και η στιγμή που θα επιλεγεί είναι κάτι το τρομερό! Λες και είναι μια έμφυτη ικανότητα με φοβερά αποτελέσματα' να μας κάνουν τελικά τα νεύρα τσατάλιααααααα....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Η γκρίνια είναι ότι χειρότερο σε μία σχέση φιλική ή ερωτική δεν έχει σημασία.Όταν αρχίζει δεν ξέρεις πότε θα σταματήσει.Τρώει σαν σαράκι τη σχέση.Αλλίμονο σ αυτόν ή αυτήν που το ανέχεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Εγώ είμαι γκρινιάρα και γι' αυτο επειδή ο καλός μου μου κάνει όλα μου τα χατήρια και με έχει κακομάθει...
Όταν γκρινιάζω δεν μιλάει αλλά όταν σταματήσω και ηρεμίσω μου τα χώνει για τα καλά...και δεν έχει άδικο...ώρες και φορές είμαι πολύ κουραστική αν θέλω κάτι.,... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top