Πιστεύετε στα φαντάσματα;

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
εγω ειχα τετειες 'συναντησεις΄' ποτε (μεχρι σημερα ) δεν με πηραξαν. απλα ετοιχε να συναντηθουμε. δεν ειναι κακο!:D

Πλακα κανεις....ναι..???:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Πιστεύω στα φαντάσματα...
Δεν έχει τύχει ποτέ κάτι για να μου επιβεβαιώσει την άποψη μου (και ουτε θέλω να σας πώ την αλήθεια μου!!!:D) απλά από μαρτυρίες που έχει τύχει να έχω διαβάσει ή ακούσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Υπαρχει κατι, το πιστευω, γιατι εχω βιωσει καποια πραγματα και δεν αποκλειω πλεον τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Δεν πιστεύω στα φαντάσματα. Ακόμα κ οι ψυχές μας, αν ζουν κ εκτός του σώματός μας, σίγουρα βρίσκονται κάπου όπου το δικό μας μάτι δε μπορεί να δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Δεν πιστεύω. Και έχω την εντύπωση ότι αυτοί που βλέπουν "φαντάσματα" είναι αυτοί που εκ των προτέρων πίστευαν ότι υπάρχουν, και με κάποιον τρόπο αυθυποβάλλονται. Όσοι άνθρωποι ξέρω που δεν πιστεύουν σε φαντάσματα, δεν έτυχε να δουν ποτέ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Δεν πιστεύω. Και έχω την εντύπωση ότι αυτοί που βλέπουν "φαντάσματα" είναι αυτοί που εκ των προτέρων πίστευαν ότι υπάρχουν, και με κάποιον τρόπο αυθυποβάλλονται. Όσοι άνθρωποι ξέρω που δεν πιστεύουν σε φαντάσματα, δεν έτυχε να δουν ποτέ:)
Δεν πρεπει να ειμαστε με παρωπιδες. Οτι δεν εχουμε δει ή δεν μπορουμε να δουμε, δεν συμαινει πως δεν υπαρχει και ολας. και εγω δεν εχω δει τον Αρη και περισσοτεροι απο τους ανθρωπους δεν τον εχουν δει. Παει να πει πως δεν υπαρχει;
Πρεπει να ανοιξουμε λιγο την σκεψη μας, να πιστευουμε και στο αγνωστο..
Τα μυαλα και τα αλεξιπτωτα δουλευουν καλητερα οταν ειναι ανοιχτα!!!
Δεν συμφονεις;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
συμφωνώ να είναι ανοιχτά, όχι όμως και παράλογα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Δωσε μου εναν ορισμο για το λογικο, να σου πω τι ειναι παραλογο. Αν ημασταν πολλα χρονια πριν και λεγαμε στον κοσμο πως η γη ειναι στρογγιλη θα μας λεγαν παραλογους. Γιατι, επειδη δεν το πιστευαν οι πολλοι; Ποιοι ηταν παραλογοι τοτε;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Υπάρχει λογική στο παράλογο;

Στα φαντάσματα δεν πιστευω.Δεν αποκλείω την ύπαρξη τους,αλλά δεν νομίζω ότι μπορούμε να αντιληφθούμε.

Και έχω την εντύπωση ότι αυτοί που βλέπουν "φαντάσματα" είναι αυτοί που εκ των προτέρων πίστευαν ότι υπάρχουν, και με κάποιον τρόπο αυθυποβάλλονται.

+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Δωσε μου εναν ορισμο για το λογικο, να σου πω τι ειναι παραλογο. Αν ημασταν πολλα χρονια πριν και λεγαμε στον κοσμο πως η γη ειναι στρογγιλη θα μας λεγαν παραλογους. Γιατι, επειδη δεν το πιστευαν οι πολλοι; Ποιοι ηταν παραλογοι τοτε;:D
Αυτοί που ισχυρίζονταν ότι η γη είναι στρογγυλή είχαν τρόπο να το αποδείξουν, βασιζόντουσαν σε μαθηματικά και επιστημονικά δεδομένα δηλαδή, δεν είπαν ποτέ "το ένστικτό μου μου λέει ότι η γη είναι στρογγυλή, πιστέψτε με γιατί το λέω εγώ". Το πρώτο (δηλαδή την επιστημονική απόδειξη) το θεωρώ λογικό επιχείρημα, ενώ το δεύτερο παράλογο. Και είναι άδικο να παρομοιάζουμε επιστήμονες με δεισιδαίμονες, είναι σαν να μπλέκουμε σώβρακα με γραβάτες που λέει κι ο μπαμπάς μου.
Με βάση τον τρόπο που σκέφτεσαι, εφ' όσον δηλαδή οδηγούμαστε στο να θεωρούμε λογικό το
να κυκλοφορούν φαντάσματα, είναι εξίσου λογικό να πιστεύουμε ότι υπάρχει ο σούπερμαν, δράκοι, μάγισσες και δεν ξέρω τι άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Αγαπητη μου palladin, μηλας σοβαρα δεν υπαρχει ο superman;;;
περα απο την πλακα ο καθενας εχει τις αποψεις του και ολες ειναι σεβαστες. Οσο για το αν υπαρχει διαφορα απο την επιστημη και το παραλογο, θα σου πω ενα πραγμα ολοι αυτοι που ανακαληψαν κατι (Εντισον,Μπελ,Τεσλα κ.α) ηταν παραλογοι (ετσι τους αποκαλουσαν, εχω αδικο;). Το αν μπορεις να αποδηξεις την υπαρξη των φαντασματων ειναι μεγαλη κουβεντα αλλα σου λεω πως υπαρχουν ανθρωποι που ειναι επιστημονες και μπορουν να αποδειξουν την υπαρξη τους. Και μην ξεχνα πως και οι οντοτητες (και οχι φαντασματα) μας 'φανερονονται' καμια φορα. Εχεις ακουσει το φινομενο Πολτεργκεϊστ; Αν ναι καταλαβαινεις τι ενοω.
Δεν προσπαθω να σου αλλαξω την γνωμη, απλος εμενα μου αρεσει να μαθαινω κατι που εχω αγνοια, μπορει να μην πιστεψω αν εσυ μου πεις πως υπαρχουν π.χ. νεραϊδες, αλλα δεν θα το αποκλοισω τελειος. Καπου μεσα στο μυαλο μου, σε μια σκοτεινη γωνιτσα θα υπαρχει μια μικρη φωτια που θα λεει πως υπαρχουν νεραϊδες. Μπορει να μην βγει ποτε στην επιφανεια αυτη η πληροφορια, ή ισως να βγει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
και κατι αλλο, αν πας στις τρομακτικες ιστοριες στην 6η σελιδα κοιταξε την φωτο που εχω. Νομιζω πως αυτο ειναι μια μικρη αποδειξη για τις παραξενας οντοτητες που αναφερω. Αν μπορεις δωσε μου μια απααντηση λογικη γιαυτο το φενομενο. Θα χαρω πολυ αν υπαρχει μια λογικη εξηγηση!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tuku

Νεοφερμένος

Ο tuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εγώ πιστεύω στα φαντάσματα δεν μπορούν να μας κάνουν κάτι κακό όπως δεν μπορούν να κάνουν και κάτι καλό , νομίζω οτι παίζουν με εμάς (όταν θα έχω αυτή τη δυνατότητα και τόσο πολύ χρόνο μπροστά μου το ίδιο θα κάνω) , τώρα το αν μπορούν επιστημονικά να αποδειχτούν σιγά-σιγά με τα άλματα που κάνει η επιστήμη σίγουρα κάτι θα πουν όπως με της υπεριώδεις φωτογραφίες και ίσως και με κάποια άλλα πράγματα .μια ερώτηση έχετε αναρωτηθεί οτι αν εμφανιστούν επιστημονικά τα φαντάσματα ποια θα είναι η στάση της εκκλησίας μην πως αυτοί που θα το αποδείξουν χαρακτηριστούν κακοί επιστήμονες ή ακόμα και δεισιδαιμονες μην πως αυτή είναι άλλη μια εξήγηση γιατί δεν αποδεικνύονται; λέω τώρα.................;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

squall

Νεοφερμένος

Ο squall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Φαντασματα υπαρχουν.Δεν ειναι τυχαιο που τοσα χρονια ακουγονται ιστοριες και αλλωστε και η επιστημη σιγα σιγα εχει αρχισει και ψαχνετε.Το HVP αν δεν κανω λαθως ποιος το ανακαλυψε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

squall

Νεοφερμένος

Ο squall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Δωσε μου εναν ορισμο για το λογικο, να σου πω τι ειναι παραλογο. Αν ημασταν πολλα χρονια πριν και λεγαμε στον κοσμο πως η γη ειναι στρογγιλη θα μας λεγαν παραλογους. Γιατι, επειδη δεν το πιστευαν οι πολλοι; Ποιοι ηταν παραλογοι τοτε;:D

Συμφωνω απολυτα!!!!!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georges5773

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
βασικα εγω πιστευω σε τετοια τρελα κ εξωπραγματικα τοσο που οι φιλοι μ με αποκαλουν gothic τυπο κ αλλα τετοια...γενικα με λενε παρακσενο ανθρωπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@minouki@

Νεοφερμένος

Η Μίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Δεν πιστεύω οτι υπάρχουν φαντάσματα γιατί πολύ απλά δεν ΞΕΡΩ αν υπάρχουν φαντάσματα!!
Το να πιστεύεις στα φαντάσματα δεν διαφέρει και πολύ από το να πιστεύεις στο ότι οι πέτρες μετακινούνται από μόνες τους, ή ότι τα κουτάλια λυγίζουν στο έτσι!! Όλα αυτά που ακούγονται για τα φαντάσματα νομίζω πως είναι μια πολύ μεγάλη παρεξήγηση των γεγονότων που πραγματικά έγιναν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πιστεύετε στα φαντάσματα



Όχι

και αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης όταν τα βλέπεις μπροστά σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Όχι

και αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης όταν τα βλέπεις μπροστά σου

Γιατί αυτό το παιδί με προλαβαίνει πάντα;;;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
υπάρχουν, δεν υπάρχουν, δεν θα το πω εγώ.

απλά δεν καταλαβαίνω γιατί ποτέ δεν εμφανίζονται σε αυτούς που δεν πιστεύουν στην ύπαρξή τους. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top