Ατάκες για την οικονομική κρίση

pantelisd

Νεοφερμένος

Ο pantelisd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Να μαζέψουμε ατάκες που είπαμε, ακούσαμε, διαβάσαμε για την οικονομική κρίση που τόσο πολύ μας έχει ταλαιπωρήσει όλους. Το "θετικό" είναι ότι ο Έλληνας μέσα στην κατήφεια του μπορεί και διακομοδεί την κατάστασή του. Παραθέτω ορισμένες:

- Έβαλα στο google search "πότε θα βρω δουλειά;" και μου έβγαλε "που να ξέρω; ρώτα το yahoo".

- Βρε γυναίκα που πήγε το ψυγείο;
- Πίσω από τους λογαριασμούς κοίταξες;

- Τώρα που τα παιδιά θα θεωρηθούν τεκμήριο, τα προφυλακτικά θεωρούνται φοροδιαφυγή;

- Αν είναι να μπει ταρίφα 25 ευρώ στα νοσοκομεία, ας μπει τουλάχιστον στην έξοδο…
Να έχει και ο γιατρός ένα κίνητρο να σε βγάλει ζωντανό.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelisd

Νεοφερμένος

Ο pantelisd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
- Μαμά η σούπα καίει πολύ...
- Εντάξει αγόρι μου βάλτη στο καλοριφέρ να κρυώσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
- Έβαλα στο google search "πότε θα βρω δουλειά;" και μου έβγαλε "που να ξέρω; ρώτα το yahoo"


Ειμαι βλακας η δεν ειναι ουτε καν κρυο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
-Εσύ κοιμάσαι και η τύχη σου...ψάχνει για δουλειά.

-Ζητείται κόρη βενζινά για σοβαρή σχέση.

-Μπήκε για τα καλά ο Χειμώνας.Πιάνεις το καλοριφέρ και παγώνεις.

-Όλοι οι έξυπνοι ήταν κατά της υπερθέρμανσης του πλανήτη.Να δούμε τώρα μαλάκες ποιος θα πληρώσει το πετρέλαιο.

-Ρε συ,τ'ακούς τα παλαμάκια στο δρόμο; -Ναι,κάποιος θα βάζει πετρέλαιο σπίτι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Έβαλα στο google την λέξη ανάπτυξη και μου έβγαλε "μη διαθέσιμο στην χώρα σας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Πού θα πας την Πρωτοχρονιά ;
-Βιέννη... Eσύ;
-Eγώ δε Βιέννη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelisd

Νεοφερμένος

Ο pantelisd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
- Συγνώμη αφεντικό δεν έχουμε πάρει μισθό 4 μηνών.
- Δεκτή η συγνώμη.

Φόρος πολυτελείας λέει για τους ιδιοκτήτες πισινών. Καλά τα έλεγαν ότι θα μας φορολογήσουν και τους φόρους στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
ΦΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ (και τώρα ανήκουν στην ιστορία)

Που να βρεις τέτοια ώρα ταξί.
Με πήραν τηλέφωνο από την τράπεζα και μου είπαν ότι εγκρίθηκε το δάνειο σπιτιού.
Σήμερα ο προϊστάμενος μου ανακοίνωσε αύξηση μισθού.
Ήμουνα για ψώνια στα μαγαζιά.
Φούλαρα το ρεζερβουάρ του αυτοκινήτου.
Η χρυσή αυγή ποτέ δεν θα ξεπεράσει το 2%.
Γέμισα την δεξαμενή πετρέλαιο για όλο τον χειμώνα.
Σήμερα στην δουλειά μας έδωσαν το ετήσιο μπόνους.
Μου ήρθε το εκκαθαριστικό της εφορίας. Έχω επιστροφή.
Βρήκα δουλειά!
Προτιμήσαμε να πάρουμε σπίτι με δάνειο. Οι δόσεις πια είναι σαν ενοίκιο.
Άνοιξα λογαριασμό καταθέσεων, στην τράπεζα.
Ευτυχώς στην Αθήνα δεν έχουμε άστεγους, όπως έχουν οι άλλες ευρωπαϊκές πόλεις.
Πολύ κίνηση σήμερα στα μαγαζιά.
Αν κόψεις λεφτά από τον έλληνα θα ξεσηκωθεί. Κανείς δεν θα το τολμήσει να του περικόψει μισθό και επιδόματα, γιατί θα γίνει χαμός. Είναι ατίθασος ο έλληνας.Και υπερήφανος.
Παράγγειλα καινούργιο αυτοκίνητο.
Έχω πάντα φυλαγμένα στο σπίτι δυο τρείς χιλιάδες ευρώ, για μια άμεση ανάγκη.
Καλές δουλειές! (σε εγκαίνια μαγαζιού).
Μα δεν βλέπεις ότι το γάλα έχει λήξει. Πέτα το μην πάθουμε τίποτα.
Τι δουλειά κάνει ο μπαμπάς σου; (σε ανυποψίαστα παιδάκια)
Σου έχω αφήσει λεφτά για να πληρώσεις το ΤΕΒΕ.
Εμείς κάθε Σαββατοκύριακο πάμε σε ταβέρνα.
Ψάχνει να νοικιάσει μαγαζί και δεν βρίσκει.
Απολύθηκε, αλλά τουλάχιστον, μετά από τόσα χρόνια, πήρε καλή αποζημίωση.
Τι να πουν και οι Ισπανοί με 20% ανεργία;
Σε δύο χρόνια βγαίνω στην σύνταξη. (λόγια ενός αφελούς 62χρονου)
Οι έλληνες δεν είναι ρατσιστές. Ούτε φασίστες.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
“Όταν γυρίσει ο τροχός θα γαμήσει ο φτωχός“ :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
πατησα στο google happy new year και μου εβγαλε no avaliable in your country

Μαζι τα φαγαμε

Λεφτα υπαρχουν! Δικη μου απαντηση: Τρεξε να τα βρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
“Όταν γυρίσει ο τροχός θα γαμήσει ο φτωχός“ :loltooth:

άμα περιμένει ο φτωχός από τον τροχό, δεν βλέπω να γαμάει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
άμα περιμένει ο φτωχός από τον τροχό, δεν βλέπω να γαμάει:P



Δεν έχεις κι‘ άδικο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelisd

Νεοφερμένος

Ο pantelisd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top