Σας αρέσει αυτό που σπουδάζετε;

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Εμενα δε μου αρεσει η σχολη,το κλιμα!!!αλλα 9α κανω υπομονη 4 χρονακια!!!γιατι ειμαι σιγουρη οτι το επαγγελμα αυτο 9α το λατρεψω!!! <3 περιμενω πως και πως να περασουν!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ειλικρινά δεν ξέρω. Αυτόν τον καιρό είμαι σε περίεργη φάση.
Υπάρχουν μαθήματα που λατρεύω και χαίρομαι να παρακολουθώ και κάτι άλλα που βαριέμαι απίστευτα!!
Ίσως είναι θέμα καθηγητών, ίσως δικό μου. Πάντως δεν είναι δυνατόν να έχω καταλήξει από τώρα σε κατεύθυνση. Δεν εξηγείται αλλιώς.
Δεν ξέρω... θα δείξει!! Ελπίζω να είναι φυσιολογικό όλο αυτό. Να μην έκανα λάθος τελικά.
Δεν ξέρω τι με έπιασε αλλά δεεεννν... :/:
Αντίρροπα αισθήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μετά από ένα χρόνο στη σχολή και 3 βδομάδες μαθημάτων στο 2ο έτος είμαι πλέον σίγουρη ότι έκανα τη σωστή επιλογή. Από όλα αυτά που έχω δει πάνω από τα μισά με πωρώνουν άσχημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Λατρεύω το τμήμα μου!!!
Είναι αυτό ακριβώς που ήθελα :)
[Αν και το Αστικό Δίκαιο ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ-αλλά όπως έχουν τα πράγματα,θα το περάσω και με άριστο βαθμό μάλιστα]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Λατρεύω το τμήμα μου!!!
Είναι αυτό ακριβώς που ήθελα :)
[Αν και το Αστικό Δίκαιο ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ-αλλά όπως έχουν τα πράγματα,θα το περάσω και με άριστο βαθμό μάλιστα]

Πω ρε έρωτας...
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Η Αλήθεια είναι πως τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα από ότι τα περίμενα.. Στα 6 μαθήματα που παρακολουθώ με δυσκολεύει λίγο το ένα (και μάλλον αυτό δεν θα το περάσω κιόλας), αλλά γενικά είχα ακούσει για αδιαφορία των καθηγητών προς τους φοιτητές και ΠΑΛΟΥΚΙΑ μαθήματα που από την πρώτη μέρα θα με φρικάρουν. Αντιθέτως είδα καθηγητές που εξηγούν και ξαναεξηγούν πράγματα, ρωτάνε συνέχεια αν έχουμε απορίες, κάθονται μέσα στο αμφιθέατρο στα διαλείμματα για να κάνουμε απορίες, μας βιντεοσκοπούν μαθήματα για το eclass για όσους δεν μπορούν για διάφορους λόγους να πάνε στο μάθημα.. Όσο για το αντικείμενο, τα 4 στα 6 μαθήματα που έχω είναι μαθηματικά. Τις πρώτες 2 εβδομάδες είχα κουραστεί από τις ασκήσεις πάνω στην επαγωγή! Και στα 4 μαθήματα κάναμε συνέχεια επαγωγή! :P Αλλά τώρα έχουμε μπει στην κανονική ύλη του κάθε μαθήματος και μου αρέσει πιο πολύ! Γενικά μου αρέσει πολύ και η σχολή σε θέμα αντικειμένου αλλά και γενικά η φοιτητική ζωή! :P

Γειά σου Βασιλίνα, να σε ρωτήσω το μαθηματικό Αθηνών είναι δύσκολο; γιατί έτσι έχω ακούσει.Πως σου φαίνεται; Θέλω να μπω και εγώ στο μαθηματικό αλλά μου λένε οτι δεν παλεύεται ..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Εμενα δε μου αρεσει η σχολη,το κλιμα!!!αλλα 9α κανω υπομονη 4 χρονακια!!!γιατι ειμαι σιγουρη οτι το επαγγελμα αυτο 9α το λατρεψω!!! <3 περιμενω πως και πως να περασουν!:whistle:
Ναι, αλλα δε μας εχεις πει τι και που σπουδαζεις:P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ήθελα να ξέρω, ποιοι εκφράζουν άποψη για το Τμ.Μαθηματικών; Όσοι έτρωγαν πέος σε διαγωνίσματα μαθηματικών; Όσοι αισθάνονται κόμπλεξ για την επιστήμη των μαθηματικών; Bάσσια, μην ακούς ΚΑΝΕΝΑΝ. Αν θέλεις μαθηματικά, πήγαινε στο Μαθηματικό. Αν έχεις ανασφάλειες σχετικά με αν σ' αρέσει ή όχι, καλύτερα να μην το επιλέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Λατρεύω το τμήμα μου!!!
Είναι αυτό ακριβώς που ήθελα :)
[Αν και το Αστικό Δίκαιο ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ-αλλά όπως έχουν τα πράγματα,θα το περάσω και με άριστο βαθμό μάλιστα]


Η αφίσα του τμήματος πάντως είναι τραγικά κακόγουστη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Γειά σου Βασιλίνα, να σε ρωτήσω το μαθηματικό Αθηνών είναι δύσκολο; γιατί έτσι έχω ακούσει.Πως σου φαίνεται; Θέλω να μπω και εγώ στο μαθηματικό αλλά μου λένε οτι δεν παλεύεται ..:redface:

Γειά σου Βάσσια! :) Εγώ από όσο έχω δει μέχρι τώρα μπορώ να σε βεβαιώσω πως αν σου αρέσουν τα μαθηματικά (δηλαδή τα ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ) και δεν σε κουράζουν οι πολλές ώρες μαθηματικών (τα 2 στα 3 υποχρεωτικά είναι μαθηματικά και τα 2 στα 4 επιλογής επίσης μαθηματικά, εγώ σύνολο κάνω 4 μαθηματικά και 2 άλλα :P) είναι μια χαρά! Ξεκινάς από πολύ χαμηλό επίπεδο σε όλα τα μαθήματα και σιγά σιγά προχωράς σε πιο δύσκολα πράγματα. Οι καθηγητές εκτός από 2-3 χωρίς υπερβολή ασχολούνται πολύ με την επίλυση αποριών και βοηθάνε πολύ! Κάνουν τρομερή δουλειά στο eclass (μια σελίδα στο Internet που ανεβάζουν σημειώσεις, ασκήσεις, περιλήψεις μαθημάτων) και γενικά προς το παρόν μου φαίνεται νορμάλ. Δεν είναι κάτι τραβηγμένο. Πιστεύω πως είναι όπως τα μαθ. κατεύθυνσης που στη δευτέρα λυκείου τα βλέπεις ή ακούς Ολοκλήρωμα;;; και λες ΠΩΩΩ τι είναι αυτό, και όταν τα διδάσκεσαι τελικά βλέπεις πως δεν είναι τίποτα! :P Πιστεύω πως αν σου αρέσουν τα μαθηματικά θα σου αρέσει και η σχολή! :) Ό,τι πληροφορία θέλεις εκεί κοντά στην περίοδο που θα δηλώνεις σχολές να μου στείλεις να σου πω την άποψή μου (θα έχω δει και πιο πολλά! :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Καλά, έχει να πέσει λούκι με διαφορικές, τανυστικές, στοχαστικοί πίνακες...στα επόμενα έτη. Κράτα μια μετρήσιμη αλλά όχι πιθανοθεωρητική αισιοδοξία Βασιλίνα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Καλά, έχει να πέσει λούκι με διαφορικές, τανυστικές, στοχαστικοί πίνακες...στα επόμενα έτη. Κράτα μια μετρήσιμη αλλά όχι πιθανοθεωρητική αισιοδοξία Βασιλίνα. :D

Καλά είμαι προετοιμασμένη για τα πιο δύσκολα, αλλά εντάξει πιστεύω πως με παρακολούθηση και λίγο διάβασμα και στο σπίτι παλεύεται. Έχω αρκετούς γνωστούς που έχουν πάρει το πτυχίο τους με καλό βαθμό και όλοι αυτό μου λένε. Δεν αγχώνομαι αν και ξέρω πως με περιμένουν παλουκάκια ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Γειά σου Βάσσια! :) Εγώ από όσο έχω δει μέχρι τώρα μπορώ να σε βεβαιώσω πως αν σου αρέσουν τα μαθηματικά (δηλαδή τα ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ) και δεν σε κουράζουν οι πολλές ώρες μαθηματικών (τα 2 στα 3 υποχρεωτικά είναι μαθηματικά και τα 2 στα 4 επιλογής επίσης μαθηματικά, εγώ σύνολο κάνω 4 μαθηματικά και 2 άλλα :P) είναι μια χαρά! Ξεκινάς από πολύ χαμηλό επίπεδο σε όλα τα μαθήματα και σιγά σιγά προχωράς σε πιο δύσκολα πράγματα. Οι καθηγητές εκτός από 2-3 χωρίς υπερβολή ασχολούνται πολύ με την επίλυση αποριών και βοηθάνε πολύ! Κάνουν τρομερή δουλειά στο eclass (μια σελίδα στο Internet που ανεβάζουν σημειώσεις, ασκήσεις, περιλήψεις μαθημάτων) και γενικά προς το παρόν μου φαίνεται νορμάλ. Δεν είναι κάτι τραβηγμένο. Πιστεύω πως είναι όπως τα μαθ. κατεύθυνσης που στη δευτέρα λυκείου τα βλέπεις ή ακούς Ολοκλήρωμα;;; και λες ΠΩΩΩ τι είναι αυτό, και όταν τα διδάσκεσαι τελικά βλέπεις πως δεν είναι τίποτα! :P Πιστεύω πως αν σου αρέσουν τα μαθηματικά θα σου αρέσει και η σχολή! :) Ό,τι πληροφορία θέλεις εκεί κοντά στην περίοδο που θα δηλώνεις σχολές να μου στείλεις να σου πω την άποψή μου (θα έχω δει και πιο πολλά! :) )

Σ'ευχαριστώ πολύ !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
το λατρεύω.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paladin_k20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Και ναι...και οχι...το μέλλον θα δείξει:hmm:.Υπάρχουν ενδιαφέροντα μαθήματα αλλά και κάποια που σε κάνουν να θες να χτυπήσεις το κεφάλι σου στον τοίχο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Αυτό το διάστημα την λατρεύω!!!
Και απ' ότι κατάλαβα θα αλλάξω αρκετές φορές γνώμη... στην ουσία ακόμη δεν έχω δει τίποτα!! :redface: (ευτυχώς που το κατάλαβα...)
Τελικά πόσο μεγάλο ρόλο μπορούν να παίξουν οι καθηγητές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Αυτό το διάστημα την λατρεύω!!!
Και απ' ότι κατάλαβα θα αλλάξω αρκετές φορές γνώμη... στην ουσία ακόμη δεν έχω δει τίποτα!! :redface: (ευτυχώς που το κατάλαβα...)
Τελικά πόσο μεγάλο ρόλο μπορούν να παίξουν οι καθηγητές...
ετσι μπραβο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
δεν θα μπορουσα να σπουδασω τιποτα αλλο.!!σπουδαιοτατη επιστημη η φιλολογια!οι καθηγητες ειναι αρκετα καλοι και τα μαθηματα ενδιαφεροντα και απαιτητικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Τρελαίνομαι - παθιάζομαι - μόνο ερωτευμένος δεν είμαι... with M A R K E T I N G !!!

Αξίζει και όλα τα μαθήματα μου αρέσουν... Είναι ωραίο να μη θέλεις να φύγεις από τη σχολή όταν τελειώνει η μέρα... ίσως είμαι πολύ ενθουσιώδης αλλά αν σκεφτείτε ότι το 1/3 για να μην πω το 1/2 της ζωής μας θα το ξοδέψουμε στη δουλειά μας, παίζει ρόλο να σου αρέσει αυτό που κάνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Και ναι...και οχι...το μέλλον θα δείξει:hmm:.Υπάρχουν ενδιαφέροντα μαθήματα αλλά και κάποια που σε κάνουν να θες να χτυπήσεις το κεφάλι σου στον τοίχο.:P

ιδια απαντηση ακριβως,συμφωνω απολύτως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top