Σχολές Πληροφορικής - για προγραμματιστής, όχι δάσκαλος

Freddie

Νεοφερμένος

Ο Freddie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Και κατι τελεθταιο αν μπορειτε να μου απαντησετε πριν οριστικοποιησω το μηχανογραφικο.Ακουω οτι οι ηλετρολογοι της πατρας ειναι οτι πιο κοντινο στην πληροφορικη απο πολυτεχνικα τμηματα.Αξιζει??εχω κοιταξει και τ μαθηματα και μου φαινεται οτι πηζουν στο hardware...:eek: :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ.

Νεοφερμένος

Η ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ευχαριστώ,το έχω ήδη διαβάσει.Πόσα μόρια έπιασες αυτή τη φορά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theonegandalf

Νεοφερμένος

Ο Σπυράκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Ακουω οτι οι ηλετρολογοι της πατρας ειναι οτι πιο κοντινο στην πληροφορικη απο πολυτεχνικα τμηματα.

Όχι βέβαια. Το Τμήμα Μηχανινών Η/Υ & Πληροφορικής είναι είναι "οτι πιο κοντινο στην πληροφορικη απο πολυτεχνικα τμηματα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christos1234

Νεοφερμένος

Ο Christos1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τμήμα που σχετίζεται άμεσα με την πληροφορική είναι το Τμημα Διοίκησης Τεχνολογιας του Πανεπιστημιου Μακεδονιας αν δεν μπορέσεις να πίασεις τις βάσεις αλλων τμημάτων. Ειμαι στο 2ο έτος του τμήματος αυτού και είμαι αρκετά ευχαριστημένος(βέβαια η πόλη που βρισκεται δεν παλεύται .....:P)
Το Πρόγραμμα σπουδων :
https://www.uom.gr/modules.php?op=modload&name=Mathimata&file=index&tmima=202&categorymenu=2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
https://www.di.uoa.gr/gr/top100.php

Σύμφωνα με την ετήσια αξιολόγηση (2010) που διενεργείται από το Academic Ranking of World Universities (www.arwu.org), το Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών είναι το μοναδικό, ανεξάρτητα γνωστικού αντικειμένου, Τμήμα Ελληνικού Πανεπιστημίου που κατατάσσεται στα 100 καλύτερα του κόσμου

ΠΣΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Γεια σας νέα φοιτητούδια, ελπίζω να είστε καλά κλπ.
Πόσοι περάσατε στη σχολή μου; :P Προσφέρω τουρ τη μέρα των εγγραφών. Δεν θα βρείτε καλύτερα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Γεια σας νέα φοιτητούδια, ελπίζω να είστε καλά κλπ.
Πόσοι περάσατε στη σχολή μου; :P Προσφέρω τουρ τη μέρα των εγγραφών. Δεν θα βρείτε καλύτερα. :P

ΔΑΠίτισσα ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εσένα Βασίλη δεν σου δίνω ούτε μισή σελίδα sos για την εξεταστική :devil:
Και ΟΧΙ ΔΑΠΙΤΙΣΣΑ, ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΠΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΜΕ ΜΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Ράνια δεν την είχες παρατήσει τη σχολή; Και γιατί νόμιζα ότι ήσουν στο πληροφορικό ΑΠΘ;

Βασίλη τί έκανες τελικά; Μαθηματικό να υποθέσω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Βασίλη τί έκανες τελικά; Μαθηματικό να υποθέσω..

τσούκου. Πληροφορική ΕΚΠΑ :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ράνια δεν την είχες παρατήσει τη σχολή; Και γιατί νόμιζα ότι ήσουν στο πληροφορικό ΑΠΘ;

Βασίλη τί έκανες τελικά; Μαθηματικό να υποθέσω..

Wut:worry: Άλλη Ράνια θα λες μάλλον ε. Αγαπώ τη σχολή μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
τσούκου. Πληροφορική ΕΚΠΑ :sly:

Μπαμ-Μπαμ-ΜπαμΜπαμ-V for Villys γιατί παίζει βεντέτα ρε μαν :crazy:

seriously now,gz:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JLemonis

Νεοφερμένος

Ο JLemonis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
είμαι φέτος στην τελευταία τάξη του λυκείου και είμαι σχετικά καλός μαθητής.ασχολούμαι πολύ με τους υπολογιστές και με τον προγραμματισμό και πιστεύω ότι κάτι παρόμοιο θα μου ταίριαζε να κάνω.Παρόλα αυτά οι σχολές που υπάρχουν με αυτό το αντικείμενο είναι παρα πολλές.Έκανα λοιπόν αυτό το θέμα για να ζητήσω βοήθεια από άτομα που ίσως ξέρουν σε ποιες σχολές θα ήταν καλό να στοχέυσω και ποιες να αποφύγω.:hmm:επίσης εαν παραθέτατε λεπτομέριες για τα τμήματα που προτείνετε θα ήταν ακόμη καλύτερα!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ceid,( Μηχανικων Η/Υ και Πληροφορικής) επειδη το ακουω συχνα

1.πειτε μου παρακαλω τι ακριβως ειναι;;;:hmm:
2.οι ηλεκτρολογοι το εχουν;;; αν οχι,το αποκτουν αναλογως της ροης που θα ακολουθήσουν;;;
merci:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
ceid,( Μηχανικων Η/Υ και Πληροφορικής) επειδη το ακουω συχνα

1.πειτε μου παρακαλω τι ακριβως ειναι;;;:hmm:
2.οι ηλεκτρολογοι το εχουν;;; αν οχι,το αποκτουν αναλογως της ροης που θα ακολουθήσουν;;;
merci:)
Είναι...ένα ολόκληρο τμήμα του Πανεπιστημίου Πατρών? :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ceid,( Μηχανικων Η/Υ και Πληροφορικής) επειδη το ακουω συχνα

1.πειτε μου παρακαλω τι ακριβως ειναι;;;:hmm:
2.οι ηλεκτρολογοι το εχουν;;; αν οχι,το αποκτουν αναλογως της ροης που θα ακολουθήσουν;;;
merci:)

"Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής" ή αλλιώς CEID .

Δεν είναι ΗΜΜΥ, είναι μηχανικοί η/υ με αντίστοιχα δικαιώματα από ΤΕΕ.

Το ΗΜΜΥ της Πάτρας είναι το λεγόμενο ΗΜΤΥ (Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών) (λογικά το είπαν έτσι για να μην υπάρξει σύγχυση στο όνομα λόγω της ύπαρξης και του CEID στην Πάτρα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
vassilis497 καταλαβα thanx :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
ρε alehunter έλεος να ούμε..
φοβάσαι μην σου πάρουν από άλλες επιστήμες επαγγελματικά δικαιώματα; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top