Σχολές και τόπος διαμονής

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
OYAOY!!!! Aυτό είναι καταπληκτικό!!!! Ένα λεωφορείο, όπως θα το ονειρευόμουνα, που να με πηγαίνει κατευθείαν από το σπίτι μου στη σχολή μου!!!! (Και δεν είχα ιδέα). Εντάξει, σίγουρα θα κάνει αρκετή ώρα, αλλά η στάση είναι πολύ κοντά μου, δεν θα έχω ηλίθιες μετεπιβιβάσεις, δεν περνάει από το κέντρο. Και μέσα στο λεωφορείο κάτι βρίσκεις να κάνεις να περάσει η ώρα: τηλέφωνο, μουσική, διάβασμα (αν έχεις θέση), χάζεμα. Σ' ευχαριστώ πολύ-πολύ για την πληροφορία.



Ευχαριστώ, αλλά δεν θα πάρω. Βρήκα καλύτερη λύση. :tongue:

Βεβαια αυτο θα κανει αρκετη ωριτσα λογικα, ισως να σε βολευει περισσοτερο το μετρο->ευαγγελισμος->250. Ειναι ζορι το βγες απο μετρο πηγαινε σε αλλο μετρο κατεβα και παρε λεωφορειο, αλλα ισως σε βολευει περισσοτερο απο αποψη ωρας.:hmm:
Καλως ηρθες στη μαγευτικη Πανεπιστημιουπολη.:P

Επισης για Πειραιωτες, 4 φορες τη μερα εχει λεωφορειο απο δημοτικο θεατρο για παν/πολη, κανει 25-30 λεπτα να φτασει και αφου περασει την πυλη κανει το ιδιο δρομολογιο που κανει και το 250. Με εχει καρακαταβολεψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Ολες ειναι πολυ κοντα στο πανεπιστημιο. Ο Βαρδαρης ειναι λιγο "σκοτεινη" περιοχη, αλλα Ξηροκρηνη και σταθμος σε 10' με το αστικο εισαι στο κεντρο και το πανεπιστημιο, οποτε μια χαρα βρισκεις φοιτητες. Οσοι δε βρισκουν να νοικιασουν κοντα στο πανεπιστημιο, πανε στις γυρω περιοχες, δηλαδη Βαρδαρη, Ξηροκρηνη κλπ

οκ, σε ευχαριστω πολυ!! :) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ολες ειναι πολυ κοντα στο πανεπιστημιο. Ο Βαρδαρης ειναι λιγο "σκοτεινη" περιοχη, αλλα Ξηροκρηνη και σταθμος σε 10' με το αστικο εισαι στο κεντρο και το πανεπιστημιο, οποτε μια χαρα βρισκεις φοιτητες. Οσοι δε βρισκουν να νοικιασουν κοντα στο πανεπιστημιο, πανε στις γυρω περιοχες, δηλαδη Βαρδαρη, Ξηροκρηνη κλπ

Έχω την εντύπωση πως δε μένουν τόοσοι πολλοί φοιτητές στα δυτικά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση πως δε μένουν τόοσοι πολλοί φοιτητές στα δυτικά;)

Τωρα με την κριση που στην Ευαγγελιστρια θα βρισκεις με 500 ευρω μια γκαρσονιερα, να δεις πού θα μενουν ολοι;). Και δε μιλαμε για πολυ δυτικα αλλωστε, εδω η κοπελα ελεγε για Ευοσμο. Αλλωστε το κεντρο διπλα ειναι, και βολευει πολυ και για Σινδο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina09

Νεοφερμένος

Η katerina09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!εγώ είναι το πιο πιθανό να περάσω θεσσαλονίκη :)έχω βρεί πολύ καλά κ φθηνά σπίτια σε ένα σάιτ κ μέσα στο κέντρο στην οδό Κασσάνδρας δίπλα στην πλατεία Αριστοτέλους!αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ξέρει κανείς αν μέσα στην τιμή του ενοικίου είναι μαζί κ ο λογαριασμός της δεη ή είναι ξεχωριστά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!εγώ είναι το πιο πιθανό να περάσω θεσσαλονίκη :)έχω βρεί πολύ καλά κ φθηνά σπίτια σε ένα σάιτ κ μέσα στο κέντρο στην οδό Κασσάνδρας δίπλα στην πλατεία Αριστοτέλους!αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ξέρει κανείς αν μέσα στην τιμή του ενοικίου είναι μαζί κ ο λογαριασμός της δεη ή είναι ξεχωριστά?

η απλή λογική λέει ότι φως-νερό-τηλέφωνο θα είναι εξτρά. ο ενοικιαστής σου δεν μπορεί να μαντέψει πόσο ρεύμα π.χ θα καις και πόσο θα σου 'ρχεται ο λογαριασμός της ΔΕΗ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση πως δε μένουν τόοσοι πολλοί φοιτητές στα δυτικά;)
εγώ μένω, αλλά με την φαμίλια:P
αν και θα ήθελα να μένω κέντρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina09

Νεοφερμένος

Η katerina09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ευχαριστώ για την πληροφορία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τωρα με την κριση που στην Ευαγγελιστρια θα βρισκεις με 500 ευρω μια γκαρσονιερα, να δεις πού θα μενουν ολοι;). Και δε μιλαμε για πολυ δυτικα αλλωστε, εδω η κοπελα ελεγε για Ευοσμο. Αλλωστε το κεντρο διπλα ειναι, και βολευει πολυ και για Σινδο.;)
Μην αυταπατάσαι.Δε νοικιάζεται σχεδόν τίποτα και οι τιμές πέφτουν κατά πάρα πολύ:P
εγώ μένω, αλλά με την φαμίλια:P
αν και θα ήθελα να μένω κέντρο

Μια από τα ίδια αν και δεν έχω παράπονο προς το παρών.Απλά θα θελα να μουν λίγο πιο κοντά στην παραλία που κατεβαίνω συχνά για περπάτημα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
μαλλον περναω κρητη...ρεθυμνο...απο ποτε πρεπει να ψαξω σοβαρα για σπιτι?οταν σιγουρευτω,προς αυγουστο δηλ. που θα βγουν οι βασεις, 'η απο τωρα?...μια ματια ο πατερας μου ριχνει αλλα ακομη τιποτα το ιδιαιτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
εχω 12.900 μορια. πιστευτε πως πιανω σιγουρα την Τουριστικων επιχειρησεων θεσσαλονικης? (περσι η βαση της ηταν 9.666)
η μηπως να αναβαλλω την αναζητηση σπιτιου? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ε όχι δα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
εχω 12.900 μορια. πιστευτε πως πιανω σιγουρα την Τουριστικων επιχειρησεων θεσσαλονικης? (περσι η βαση της ηταν 9.666)
η μηπως να αναβαλλω την αναζητηση σπιτιου? :hmm:

δεν νομιζω να ανεβει τοσο πολυ ωστε να μην την πιασεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
εχω 12.900 μορια. πιστευτε πως πιανω σιγουρα την Τουριστικων επιχειρησεων θεσσαλονικης? (περσι η βαση της ηταν 9.666)
η μηπως να αναβαλλω την αναζητηση σπιτιου? :hmm:

Πες μου πως έχεις ξεκινήσει να ψάχνεις για σπίτι!!!:P

Εγώ πάντως έριξα μια ματιά στο ίντερνετ:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ.

Νεοφερμένος

Η ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Για Ηράκλειο ,για το Τμήμα Υπολογιστων στην Κνωσσσού,πού είναι καλό να μείνει κανείς?
'Οποιος ξέρει ας βοηθήσει...Γενικά στο Ηράκλειο σε ποιες περιοχές μ'ενουν οι φοιτητές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά μόλις δηλώνετε σχολή κλπ ψάχνετε για σπίτι? Εστίες πότε παίρνετε? (όσοι παίρνετε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgajour1993

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
ελπιζω μην ειμαι πολυ ''αουτ''..θεσσαλονικη επισης εκτοσ απο την χαριλαου που ειναι πολυ καλη περιοχη(το γνωριζω πολυ καλα αυτο)πολυ καλη περιοχη ειναι και η βασ.Ολγας..τα λεωφορεια περνανε συνεχως και απλα ειναι φανταστικα με την παραλια στα 50 μετρα...ψαξτε τo!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ.

Νεοφερμένος

Η ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αν ξέρεις σε ποια πόλη πιθανόν να μπείς,καλό είναι να κάνεις μια ¨"έρευνα αγοράς" ,να δεις τιμές κλπ."Οσο για τις εστίες γιατί δε μπαίνεις να δεις στις σχολές που σε ενδιαφέρει ή και να τηλεφωνήσεις.Σίγουρα θα σου δώσουν πληροφορίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
ελπιζω μην ειμαι πολυ ''αουτ''..θεσσαλονικη επισης εκτοσ απο την χαριλαου που ειναι πολυ καλη περιοχη(το γνωριζω πολυ καλα αυτο)πολυ καλη περιοχη ειναι και η βασ.Ολγας..τα λεωφορεια περνανε συνεχως και απλα ειναι φανταστικα με την παραλια στα 50 μετρα...ψαξτε τo!!!

Χαριλάου και Β. Ολγας ειναι ανατολικα...η κοπελα που ρωτησε ηθελε δυτικα για να πηγαινει Σινδο...αλλα γενικα εχεις δικιο, ειναι καλη και ησυχη περιοχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top