Σχολικά κυλικεία: ποιότητα;

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Οποτε εμεις καναμε μποικοταζ, και εκλεισε...
Να μια κίνηση που συναντάει κανείς πολύ σπάνια στην Ελλάδα, εντυπωσιάστηκα, μπράβο :no1: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Να μια κίνηση που συναντάει κανείς πολύ σπάνια στην Ελλάδα, εντυπωσιάστηκα, μπράβο :no1: .

Είναι η δύναμη του καταναλωτή. Και δεν είναι μικρή, πρέπει να τη χρησιμοποιούμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
και σε εμάς τα πράγματα είναι πανάκριβα παιδιά... εδώ η τυρόπιτα κάνει 1,70 :mad:
και έχουμε βρεί πολλές φορές μέσα είτε τρίχες ή ακόμα και διάφορα έντομα! το θέαμα είναι πραγματικά αποκρουστικό! και φυσικά μέσα στο κυλικείο δεν διατηρούν καν τους κανόνες υγιεινής που θα έπρεπε να υπάρχουν..... είναι όλα τόσο βρώμικα,:( και για αυτό κάτι από το σπίτι είναι η καλύτερη λύση!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από halvas:
Για πείτε και τιμές.
Τιμές?ναι...
κοίτα από ότι θυμάμαι το τοστ κάνει 1,10 το πεινιρλί 1,20 η τυπόπιτα 1,20 νομίζω...Καλτσόνε πρέπει να κάνει 1,30, η κρέπα 1,50 το κουλούρι 0,50 το νερό 0,50...
Οι μαστίχες 10 λεπτά...Το σάντουιτς 2ευρώ...
Τα άλλα δεν τα θυμάμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Είναι η δύναμη του καταναλωτή. Και δεν είναι μικρή, πρέπει να τη χρησιμοποιούμε.:)

Να μια κίνηση που συναντάει κανείς πολύ σπάνια στην Ελλάδα, εντυπωσιάστηκα, μπράβο :no1:

Αμα οι έλληνες ξυπναγανε, και είμασταν ομαδικοι σε κατι τετοια θέματα, θα τους έλεγα εγω για την ακρίβεια...Ανεβαίνουν οι τιμές? Για συγκεκριμενο χρονικο διαστημα, να μην πάρει κανεις τίποτα, και το πιο πιθανο θα ηταν να πέσουν οι τιμες..
Εμεις δεν είμαστε και πολλα πολλά παιδια για αυτό μπορούμε να οργανωθούμε σχετικα ευκολα..Αλλα γενικα, εχουμε μεγαλη δυναμη σαν καταναλωτες και δεν το ξερουμε νομιζω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Ακριβώς έτσι είναι:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Στο δικο μου το σχολειο το κυλικειο εχει πατατακια, αναψυκτηκα, τσιχλες, καραμελες, σοκολατες, κι αλλα πραγματα που απαγορευονται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
Στο δικο μου το σχολειο το κυλικειο εχει πατατακια, αναψυκτηκα, τσιχλες, καραμελες, σοκολατες, κι αλλα πραγματα που απαγορευονται....

και στο δικο μου...και δε μπορώ να πω ότι έχει και την καλύτερη ποιότητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
ε λοιπον προβληματα υγιεινης δεν εχω δει ποτε σε εμας απλα μερικες φορες εχουν σαντουιτς απο χθες...γι αυτο κι εγω δεν τρωω στο σχολειο
οι τιμες....τι να πω λογικες αν και πιο ακριβα απο εξωσχολικα μαγαζια...
μερικες φορες παιρνουν ετοιμα πραματα απο φουρνους και τα πουλαν σε εμας ακριβοτερα(πχ πιτσες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Στο κυλικείο του σχολείου μου η ποιότητα δεν είναι κακή και οι τιμές μάλλον λογικές. Όμως το πρόβλημα είναι άλλο: επειδή είμαστε πάρα πολλά παιδιά λύκειο και γυμνάσιο που συστεγαζόμαστε, δημιουργείται μια τεράαααστια ουρά παρόλο που η καλή κυρία είναι γρήγορη και τη βοηθά και η πεθερά της. Δηλαδή, για να φας ένα σάντουιτς πρέπει να φας μαζί και το διάλειμμα. Έτσι, συνήθως προτιμώ (αν βέβαια το θυμηθώ) να παίρνω κάτι από το σπίτι. Υπάρχουν έξω μαγαζιά, αλλά από το Αλκατράζ φεύγεις πιο εύκολα από όσο από το σχολείο μου. Πάντως υπάρχει και άλλη λύση: Λίγο πριν χτυπήσει το κουδούνι για έξω, ζητάς άδεια (αν ξέρεις ότι ο καθηγητής που έχεις αφήνει), πας στο κυλικείο, ψωνίζεις με την ησυχία σου και στο διάλειμμα απλά τρως.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γιε και στο δικό μου γίνεται χαμός ειδικά στο 2ο 10 λεπτο διάλειμμα, επειδή είμαστε γυμνάσιο λύκειο.

Γενικά πάντως έχει πολλά από σφολιάτες, σάντουιτς (ακόμα και με μπιφτέκι), σοκολάτες, τσίχλες, γλειφιτζούρια, μέχρι κρέπες (αλμυρές & γλυκές) και παγωτά που φέρνει από τον Απρίλη, με χωνάκι, σιρόπια κτλ.
Ε, καφέδες, ροφήματα σοκολάτας, αναψυκτικά, χυμούς, κλασικά.

Τιμές είναι σχετικά υψηλές αν φανταστείς ότι η τυρόπιτα κάνει 1,30 και είναι το πιο φθηνό που μπορείς να βρεις. :look:
Από ποιότητα ντάξει καλά είναι, αλλά είχε τύχει να βρω μια φορά στο σάντουιτς τρίχα και δεν ξαναπήρα, πάρα μόνο κουλούρι. Μια άλλη φορά είχα πάρει έναν χυμό και είχα γεμίσει σπυράκια, και στάνταρ έφταιγε αυτό γιατί ήταν το μόνο που είχα φάει όλη μέρα, και κάτι άλλα παιδιά έχουν βρει διάφορα μέσα σε φαγητά.

ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
το κυλικειο του σχολειου μας στεγαζονταν εκει που καποτε ηταν οι τουαλετες,αφου πανω απο τις τυροπιτες υπαρχει το καζανακι ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^:
Ε, καφέδες, ροφήματα σοκολάτας, αναψυκτικά, χυμούς, κλασικά.
Καφέδες,δεν μας έδινε εμάς ποτέ όμως. =.= Μόνο στους καθηγητές.
Ειδικά στην Γ'Λυκείου κουβαλούσα από το σπίτι καφέ.

Γενικά είχε ελάχιστα πράγματα απ'ότι θυμάμαι,τα πιο βασικά,αλλά η ποιότητα ήταν πολύ καλή.
Όσο για τις τιμές,ήταν κάπως τσιμπημένες,αλλά νταξ,όχι κάτι τρελό.

Σίγουρα προτιμώ το κυλικείο της σχολής πάντως.

Αρχική Δημοσίευση από Pure_Seduction:
το κυλικειο του σχολειου μας στεγαζονταν εκει που καποτε ηταν οι τουαλετες,αφου πανω απο τις τυροπιτες υπαρχει το καζανακι ακομα
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καφέδες,δεν μας έδινε εμάς ποτέ όμως. =.= Μόνο στους καθηγητές.
Ειδικά στην Γ'Λυκείου κουβαλούσα από το σπίτι καφέ.

Μπα, αυτή να πουλήσει θέλει ρε, ακόμα και στο γυμνάσιο δίνει ξέρω γω. >.<
Εδώ καπνίζουν χαλαρά, στον καφέ θα κόλλαγαν; :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
στο κυλικειο του γυμνασιου που πηγαινα μια συμαθητρια μου ειχε βρει στο πενιρλι της 2 μυγες :S γενικα ιου ηταν αυτα που πουλουσε :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Στο δικο μου το σχολειο το κυλικειο εχει πατατακια, αναψυκτηκα, τσιχλες, καραμελες, σοκολατες, κι αλλα πραγματα που απαγορευονται....

Ηρωίνη,πουτ*νες απ'το ανατολικό μπλοκ,όπλα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Βασικα και σε εμας γινεται ενας χαμος στα δυο πρωτα διαλειμματα ειδικα!
απο ποιοτητα...ετσι κι ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiveLoveLaugh:D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LiveLoveLaugh:D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Και σε εμάς επειδή είμαστε γενικό και επαλ μαζί τα 2 πρώτα διαλείμματα γίνεται χαμός.Οι τιμές είναι σχετικά τσιμπημένες,και σε γενικές γραμμές η ποιότητα είναι καλή,αν εξαιρέσουμε 1,2 φορές που βρήκαμε ληγμένα κρουασάν.Να πάει κάποιος να πάρει κάτι απ' έξω από το σχολείο είναι δύσκολο διότι η πόρτα είναι συνεχώς κλειδωμένη και αν σε πιάσουν θα τα ακούσεις κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Γιε και στο δικό μου γίνεται χαμός ειδικά στο 2ο 10 λεπτο διάλειμμα, επειδή είμαστε γυμνάσιο λύκειο.

Γενικά πάντως έχει πολλά από σφολιάτες, σάντουιτς (ακόμα και με μπιφτέκι), σοκολάτες, τσίχλες, γλειφιτζούρια, μέχρι κρέπες (αλμυρές & γλυκές) και παγωτά που φέρνει από τον Απρίλη, με χωνάκι, σιρόπια κτλ.
Ε, καφέδες, ροφήματα σοκολάτας, αναψυκτικά, χυμούς, κλασικά.

Τιμές είναι σχετικά υψηλές αν φανταστείς ότι η τυρόπιτα κάνει 1,30 και είναι το πιο φθηνό που μπορείς να βρεις. :look:
Από ποιότητα ντάξει καλά είναι, αλλά είχε τύχει να βρω μια φορά στο σάντουιτς τρίχα και δεν ξαναπήρα, πάρα μόνο κουλούρι. Μια άλλη φορά είχα πάρει έναν χυμό και είχα γεμίσει σπυράκια, και στάνταρ έφταιγε αυτό γιατί ήταν το μόνο που είχα φάει όλη μέρα, και κάτι άλλα παιδιά έχουν βρει διάφορα μέσα σε φαγητά.

ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.:redface:

Σε μας 1,60 με 1,70 :P
Η ποιότητα είναι καλή πάντως. Δεν έχουν ακουστεί παράπονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Μέτρια ποιότητα, υψηλές τιμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top