Τι e-mail account έχετε και πόσο χώρο καταλαμβάνει;

Που έχετε τον βασικό σας λογαριασμό e-mail και πόσο χώρο καταλαμβάνει;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 29)
  • Hotmail

    Ψήφοι: 8 27.6%
  • Gmail

    Ψήφοι: 14 48.3%
  • Yahoo

    Ψήφοι: 7 24.1%
  • Freemail.gr

    Ψήφοι: 2 6.9%
  • Pathfinder.gr

    Ψήφοι: 1 3.4%
  • Εταιρικό / Πανεπιστημιακό e-mail

    Ψήφοι: 4 13.8%
  • POP3 από τον παροχέα μου

    Ψήφοι: 3 10.3%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 5 17.2%
  • <1 ΜΒ

    Ψήφοι: 2 6.9%
  • 1-5 ΜΒ

    Ψήφοι: 1 3.4%
  • 5-10 ΜΒ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20 ΜΒ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-40 ΜΒ

    Ψήφοι: 1 3.4%
  • 40-80 ΜΒ

    Ψήφοι: 2 6.9%
  • 80-160 ΜΒ

    Ψήφοι: 1 3.4%
  • >160 MB

    Ψήφοι: 12 41.4%

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Έκανα βόλτα σήμερα σε κάτι παλιά θέματα του στεκιού και διάβασα ένα σχόλιο ενός χρήστη που έλεγε "δεν μπορώ να καταλάβω που μπορεί να σου χρησιμεύσει το 1GB που σου δίνει το Yahoo και το Google".

Με αφορμή αυτό λοιπόν, για πείτε...
1) Που έχετε τον βασικό (=αυτόν που χρησιμοποιείτε πιο συχνά) λογαριασμό για το e-mail σας;
2)Πόσο χώρο καταλαμβάνουν τα αποθηκευμένα μηνύματά σας

1) Εγώ έχω στο Gmail
2) Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ 131 MB (5%) από τα 2782 MB που δικαιούμαι.

Και η φάση είναι ότι δεν χρησιμοποιώ το e-mail μου για βίντεο, φωτογραφίες κτλ (κοινώς chain mails) αλλά για καθαρά "επαγγελματική" χρήση!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Gmail και το λογαριασμό του πανεπιστημίου (ο οποίος όμως θα λήξει σύντομα...)

Τα mail μου τα κατεβάζω στον υπολογιστή μου, και πλέον έχω πάνω από 1.5GB!!!
(μιλάμε για ΟΛΑ τα mail που έχω λάβει/στείλει τα τελευταία 8 χρόνια!!!):clapup:

και πόσο χώρο δικαιούμαι;;;
όσο έχει ο δίσκος μου!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Hotmail και χρησιμοποιω το 25% απο τα 25mb που μου δεινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Gmail και το λογαριασμό του πανεπιστημίου (ο οποίος όμως θα λήξει σύντομα...)

Τα mail μου τα κατεβάζω στον υπολογιστή μου, και πλέον έχω πάνω από 1.5GB!!!
(μιλάμε για ΟΛΑ τα mail που έχω λάβει/στείλει τα τελευταία 8 χρόνια!!!):clapup:

και πόσο χώρο δικαιούμαι;;;
όσο έχει ο δίσκος μου!!!!:P
πως γινεται να τα κατεβαζεις στον υπολογιστη???:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
του πανεπιστημίου που μου αφήνει 50m [στη web εκδοσή του]. Βέβαια δεν αφήνω mail συνήθως μέσα, τα φέρνω στο Outlook και δεν έχω βάλει περιορισμό και δεν μου έχει χτυπήσει κάτι...

βέβαια έχω άλλους [χμμμ] 4 λογαριασμούς (πχ για φόρουμ ,msn έχω hotmai, για τα καθαρά ακαδημαικά θέματα έχω τον 2ο λογαριασμό του πανεπιστημίου, για επαγγελματική χρήση της δουλειάς και έναν για παν ενδεχόμενο στο yahoo) οπότε μοιράζεται η κίνηση... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
πως γινεται να τα κατεβαζεις στον υπολογιστη???:hmm::hmm::hmm:

pop3...;)
οι περισσότεροι mail providers το υποστηρίζουν...
και χρησιμοποιείς ένα mail client (πχ thunderbird ή outlook (είτε το express είτε το απλό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Έχω 3 λογαριασμούς, αλλά χρησιμοποιώ μόνο αυτόν του hotmail που ήταν και ο πρώτος που δημιούργησα. Πλέον μου δίνει χωρητικότητα 2 GB.
Μετά τον hotmail έκανα και έναν AIM που έδινε 2GB χώρο, αλλά τον χρησιμοποίησηα μόνο για ένα μήνα-δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη:P-.
Τώρα έχω και έναν gmail που ακόμη δεν χρησιμοποιώ πολύ.
Για το πανεπιστήμιο έχω τον λογαριασμό του πανεπιστημίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ Hotmail για φίλους και msn, Mailbox για πιο επίσημα πράγματα και έχω και ένα πανεπιστημιακό που το χρησιμοποιώ μόνο γι'αυτόν τον λόγο. Δεν έχω τόση χωρητικότητα όπως άλλοι, αλλά με βολεύουν. Αλλά μου δημιουργήθηκε μια απορία: πώς εγώ στο Hotmail έχω 25ΜΒ χωρητικότητα και άλλοι περισσότερο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Πρέπει να έχουν δηλώσει ως κατοικία τις ΗΠΑ νομίζω ή κάτι τέτοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
κάποτε... περίπου το '96 δηλαδή... είχα ενα hotmail, μετά είχα το freemail που έχω και στο msn μου και εδώ και λίγα χρόνια έχω το gmail και το εταιρικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
εγω εχω οτενετ(...@otenet.gr) δηλαδη τυπου POP3.δεν ξερω ποσο χωρο πιανει βεβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έχω και hotmail, gmail, yahoo κλπ, αλλά σα βασικό χρησιμοποιώ το "οικογενειακό", με 500 ΜΒ χώρο...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εγω για βασικο εχω yahoo. για δευτερευον πάλι yahoo. για επαγγελματικό hotmail. και ενα εταιρικο της δουλειας. αυτά τα ολίγα...
α! στα δικά μου (εκτος εταιρικού δλδ) συνηθως δεν ξεπερναω το 5% του χώρου μου.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
gmail και ξερο ψωμι....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Θέλω κι εγώ gmail! :mad: :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Πες e-mail να σου στείλω invitation!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Gmail για βασικό και hotmail που εχω για το msn.
Και τα δυο τα αδειαζω εντελως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
Χοτμέιλ μόνο και μόνο για το μέσσεντζερ.
Φριμέιλ για απλά, καθημερινά μέιλ.
Μέιλ.τζι αρ για πιο επίσημα μέιλ.
Μέιλμποξ.τζι αρ για τα καθαρά επαγγελματικά (ειδικά γιατί στηρίζεται σε λίνουξ).

(το gmail αξίζει? δεν έχω λογαριασμό και θέλω να ξέρω αν όντως αξίζει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ξαφνικά το Hotmail μου έβγαλε πως η χωρητικότητα είναι 1000MB ενώ ήταν 25. Πώς έγινε αυτό;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω εβαλα Live Mail και εχω 2GB οποτε φανταζομαι οτι θα εκαναν upgrade και τα hotmail σε 1GM.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top